Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Radni wymusili zmiany w budżecie

2017-01-02 22:02
 

Burmistrz Strzelna za sprawą opinii poszczególnych komisji Rady Miejskiej w Strzelnie wprowadził zmiany inwestycyjne w budżecie na 2017 rok.

Radni Rady Miejskiej w Strzelnie wnieśli wiele uwag co do zasadności niektórych inwestycji zaplanowanych na 2017 rok przez burmistrz Ewarysta Matczaka. Jak zaznaczali - wiele z inwestycji, które znalazły się w zapisach projektu budżetu było nieuzasadnionych, bądź niepodpartych argumentacją ekonomiczną.

Zlikwidowany został plan następujących inwestycji:

1. Rozbiórka nadziemna dwóch budynków mieszkalnych, ul. Inowrocławska 21 oraz Lipowa 1 w Strzelnie - 150 000 zł
2. Modernizacja pomnika Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu przy ul. Kolejowej w Strzelnie - 40 000 zł
3. Dokumentacja projektowa - zagospodarowanie piwnic pod halą sportową - Gimnazjum im. Dałkowskiego w Strzelnie - 20 000 zł
4. Zakup autobusu szkolnego - 200 000 zł
5. Projekt rewitalizacji parku 750-lecia w Strzelnie - 20 000 zł

Uzyskane w ten sposób 430 000 zł przeznaczone zostanie na odbudowę części komunalnej po pożarze budynku przy ulicy Gimnazjalnej 26 w Strzelnie. Dodatkowo projekt budowy Centrum Opieki dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz projekt rozbudowy SOSW w Strzelnie (50 000 zł) zastąpi się modernizacją SOSW w Strzelnie - w tym zakupem windy. Z planowanej kwoty (100 000 zł) na modernizację dachu świetlicy wiejskiej w Stodołach gmina przeznaczy na modernizację dachów kilku świetlic wiejskich.

Projekt budżetu w takim kształcie przyjęło 13 radnych podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Strzelnie.

Warto również zwrócić uwagę na fragmenty opinii Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy o projekcie uchwały budżetowej gminy Strzelno na 2017 rok. Pomimo tego, że opinia RIO jest pozytywna zawiera zastrzeżenia. Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy wskazała ponownie na występowanie dwóch negatywnych zjawisk. Pierwszym z nich ma być wysoki poziom zobowiązań wymagalnych gminy, który na koniec III kwartału 2016 roku wynosił 2 948 646,78 zł. Jako drugie wskazano wysoki poziom należności wymagalnych, które na koniec III kwartału 2016 roku wyniosły 2 662 476,30 zł.

Skład Orzekający zwrócił także uwagę na krótkoterminowe zobowiązania zaciągane w podmiotach niebędącymi bankami i wysokie koszty ich obsługi.

- Świadczy to o bardzo dużych trudnościach Gminy Strzelno z utrzymaniem bieżącej płynności finansowej - czytamy w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy zwróciła także uwagę na bezwzględny obowiązek podjęcia działań, których efektem końcowym będzie "przezwyciężenie swoistej spirali zadłużenia" oraz odzyskanie płynności finansowej, a także zaprzestanie zaciągania zobowiązań krótkoterminowych w instytucjach parabankowych.

- Nie uwzględnienie powyższych wskazań skutkować będzie podjęciem przez Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy działań określonych art. 10a ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz wdrożeniem procedury określonej art. 240a ustawy o finansach publicznych, związanej z opracowaniem i uchwaleniem programu postępowania naprawczego - informował Skład Orzekający RIO w Bydgoszczy w przekazanej opinii. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » Burmistrz (Soltys | 07-01-2017, 19:52:53)

A ty tak psioczysz na burmistrza a pewnie pierwszy po zapomoge w kolejce stoisz nie mow takich rzeczy na burmistrza bo co moze zrobic to robi a ze tacy jak ty nie potrafia tego docenic to zawsze mozna sie przeprowadzic gdzies gdzie bedzie ci lepiej

 » Sołtys (TOM | 07-01-2017, 00:57:21)

Sołtys .. To Matczak doprowadził Strzelno do tego stanu i nie gadaj głupot..

 » Burmistrz (Soltys | 06-01-2017, 22:10:56)

Gdyby nie pan burmistrz to polowa strzelna nie miala by co do garnka wlozyc. A co do remontu to niech za to zaplaci ten kto to podpalil. Poniewaz on ma gdzie mieszkac a inne rodziny nie

 » Strzelno (fank | 04-01-2017, 13:27:17)

STRZELNO TO DZIURA JAKIEJ ŚWIAT NIE WIDZIAŁ I DO KOŃCA KADENCJI TEGO PANA Z BRODĄ TO RACZEJ NIC NOWEGO NIE BĘDZIE A RACZEJ IDZIE NA NAJGORSZE .GMINA TO JEDNA WIELKA POMYŁKA LUDZI KTÓRZY PRACUJĄ TAM ZA COŚ LUB DZIĘKI KOMUŚ ALE ZOBACZCIE KAŻDY KTO ZOSTAŁ PRZYJĘTY PRZEZ MATCZAKA TO ALBO MIAŁ DOCHODY ALBO W RODZINIE MAJĄ WSZYSCY WIĘC I TEMU CO ZOSTAŁ OSTATNI BEZ DOCHODU TO TRZEBA DAĆ PRACĘ A BIEDA DALEJ NIECH ŻEBRZE ,BO ONI NA SKARGĘ I TAK NIE WIEDZĄ GDZIE IŚĆ.ALE CZASAMI TRZEBA UWAŻAĆ BO I BIEDA POTRAFI DOTRZEĆ TAM GDZIE TRZEBA

 » Pożar (Ostrowo | 03-01-2017, 23:34:33)

Jak we wigilię się komin zapalił w starej szkole w Ostrowo to nikt o tym nie piszę. Patole mogą robić to co chcą z tm burmistrzem. Gdyby nie sąsiad to by było kilka rodzin bez dachu. A patole co to zrobili państwo K. nic im nie zrobili, ze strychu sobie zrobili prywatny teren, gdzie mają lodówki i zamrażalki. Jak dla mnie to strych to słyży do innych celów np. suszeniu prania. A nie na melanż rodzinny Ka......ich. Niech burmistrz sobie przyjedzie i zobaczy co tu jest na tym strychu. Mieszkań też nie chce sprzedać brodaty. Żałosna jest gmina i to całe STRZELNO.

 » Strzelno (NN | 03-01-2017, 16:12:03)

No popieram w 100 procentach komentarz STRZELNO ludzie mieszkaja w mieszkaniach komunalnych gdzie jeszcze jest eternit rako tworczy a juz pora na wymiany ludzie mieszkajacy w domach komunalnych chca wykupic mieszkania to burmistrz ma ich w d.....pie niech mieszkaja i sie truja lepiej remontowac mieszkania ludzia co maja zadluzenia itp zenada widocznie gmina strzelno jest bardzo bogata

 » Strzelno (NN | 03-01-2017, 16:11:05)

No popieram w 100 procentach komentarz STRZELNO ludzie mieszkaja w mieszkaniach komunalnych gdzie jeszcze jest eternit rako tworczy a juz pora na wymiany ludzie mieszkajacy w domach komunalnych chca wykupic mieszkania to burmistrz ma ich w d.....pie niech mieszkaja i sie truja lepiej remontowac mieszkania ludzia co maja zadluzenia itp zenada widocznie gmina strzelno jest bardzo bogata

 » Za kulisami władzy (Nonkonformista | 03-01-2017, 15:16:39)

Moim zdaniem, to nie radni wymusili na burmistrzu zmiany w budżecie. Większość radnych to konformiści, dodatkowo całkowicie uzależnieni od burmistrza. Uwzględniając zachowanie takich radnych jak np. Dawid Nowak, to Pan Ewaryst Matczak zapewne chciał przerzucić na radę część swojej odpowiedzialności za katastrofalny stan naszej gminy oraz poprawić w ten sposób swój nadszarpnięty wizerunek. Niektórym radnym się jedynie wydaje, że mają pewien wpływ na działania obecnego burmistrza oraz na sprawy gminy. Radni są jednak często całkowicie bezradni wobec działań Pana Ewarysta Matczaka.

 » Im szybciej tym lepiej!!! (maniek | 03-01-2017, 14:38:40)

Do kontrolerów z RIO w Bydgoszczy - przestańcie straszyć, tylko zastosujcie przepisy!!!To i tak najmniejszy "wymiar kary" dla panującej władzy!!!

 » UBEZPIECZENIE ? (sj | 03-01-2017, 11:29:18)

Przeciez ten budynek powinien byc ubezpieczony ! Za co ludzie placa czynsze ? Zeby gmina ubezpieczyla dom i mieszkanie ! Co tu jest grane ?!

 » STRZELNO (kolo | 03-01-2017, 10:17:52)

Burmistrzu a gdzie mowa o remontach rozwalających się budynków gminnych ,no jak pan wprowadza na mieszkanie takich co zostali wyrzuceni za długi to jeszcze pan im robi remonty za grube pieniądze a uczciwych najemców ma pan w d,,,,,ie no to coś tu nie gra panie władco

 » Strzelno (goti | 03-01-2017, 10:13:50)

skutki pożaru to wiadomo że pan władca pokryje bo jak się kłamie to tak jest ale jak to ktoś napisał ta wioska zwana Strzelnem to największa wioska przekrętów

 » Budzet (Mr x | 03-01-2017, 07:35:43)

To przepraszam ten budynek nie byl ubezpieczony?

 » Budżet gminy (J23 | 03-01-2017, 00:53:10)

Rozumie że gmina popada w bankructwo. Jeżeli wykupie wierzytelności gminy to stanie się ona moja własnością, he he. I jak tu poważnie traktować taka gmine, dajmy im szpital powiatowy to go zmarnuja, dajmy obwodnicę to też tak bedzie. Zmiencie strzelaninie swoją władzę a wasze życie zmieni się na lepsze. Zaraz się zacznie... sami go wybraliście więc żal do samych siebie.

 » priorytet!!! (Kibic | 02-01-2017, 23:11:45)

Ciekawe kiedy stadion wyremomtuja w strzelnie bo juz najwyzszy czas sie za ta ruine wziac wladzo UG

 » z takimi radnymi to i konie można kraść! (Prusak | 02-01-2017, 22:45:31)

A mogileńscy radni (nie wszyscy!) to takie baranki, łagodne, obłaskawione, sprzyjające, uzależnione, mierne, bierne ale wierne nie będą grachlać panu burmistrzowi w budżecie, że o wymuszeniu zmian nie wspomnę!

 » Bieda aż piszczy. (bolek | 02-01-2017, 22:28:47)

Nie no super. Nic już w tej wsi zwanej Strzelnem nie róbmy tylko likwidujmy skutki pożarów.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Podsumowali tegoroczny festiwal (5)
 » Rodzinny piknik profilaktyczny (0)
 » Szkolny festyn w Strzelnie (0)
 » Jubileusze mogileńskiej "Dwójki" (1)
 » Trwa trzecia edycja festiwalu (10)
 » Podsumowali konkurs historyczny (0)
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (5)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (1)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (19)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (4)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ