Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Skarżyła się, że jest za zimno

2017-01-04 22:33
 

Szkoła Podstawowa w Ciechrzu ogrzewa dodatkowo prywatne lokale, a jedna z lokatorek skarży się, że jest za zimno.

Jedna z lokatorek tak zwanego domu nauczyciela przy Szkole Podstawowej w Ciechrzu złożyła skargę na działanie dyrektora, Jacka Jabłońskiego. Jej zdaniem w mieszkaniu, które ogrzewa szkolna kotłownia jest zbyt zimno. Dodatkowo na klatkach schodowych zamontowane są kaloryfery, za których zużycie ciepła nikt nie płaci. Z kolei lokatorzy rozliczają się z gminą, czego efektem ma być "niekorzystne" zestawienie podsumowania sezonu grzewczego w placówce szkolnej.

- Sytuacja domu nauczyciela jest następująca - jest to budynek prywatny w tej chwili, wszystkie mieszkania są wykupione, jednakże budynek ten od początku swojego istnienia był podłączony do ogrzewania przez szkołę w Ciechrzu. Nie spotkałem się z żadnym regulaminem ogrzewania tego domu, jest to tak zwyczajowo ogrzewane. Pomimo, że budynek jest zupełnie prywatny mieszkający tam płacą za ogrzewanie swoich mieszkań. Płacą do gminy, nie do szkoły. W rozliczeniu zawsze szkoła dziwnie wychodzi, że te zużycie naszego opału jest bardzo duże - tłumaczył dyrektor Jabłoński.

Dyrektor informował także, że kotłownia dostarczająca ciepło do Szkoły Podstawowej w Ciechrzu musi być w gotowości cały czas, bez względu na okres ferii, czy przerw wolnych od szkolnych zajęć. Ponadto budynek prywatnych lokatorów nie posiada odpowiedniej izolacji termicznej.

- Musimy palić mimo, że są przerwy jakieś świąteczne, czy ferie. Nie ma już takiego pojęcia, że sezon opałowy zaczyna się 15, kończy się 15 innego miesiąca, po prostu jeżeli jest chłodno, to przepalamy lub palimy. Zdecydowana większość mieszkańców jest w kontakcie z palaczem, ze mną jako dyrektorem i jeżeli są z czegoś niezadowoleni to na bieżąco to zgłaszają. My nie mamy tam wejścia do tego budynku i nie kontrolujemy jaką mają temperaturę - mówił Jacek Jabłoński.

Jak zaznaczał dyrektor - skarżąca, która uważa, że jest zbyt zimno mieszka w innej miejscowości i ma przebywać w tym budynku sporadycznie, a pozostali mieszkańcy w rozmowach telefonicznych sugerują niekiedy palaczowi i dyrekcji, by wręcz nie przegrzewać ich lokali.

- Dbamy o to, żeby w mieszkaniach było ciepło, a nie żeby były gorące kaloryfery, bo to są dwie różne sprawy (...) Nie jestem władny, by odciąć, właścicielem jest gmina (...) Jeszcze nie byłem dyrektorem, kiedy to wszystko było opłacane. Jeżeli nie są zadowoleni mieszkańcy, trzeba pomyśleć, żeby usamodzielnić ogrzewanie - tłumaczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciechrzu.

Zdaniem włodarza gminy, Ewarysta Matczaka - nie ma zgody lokatorów na stworzenie indywidualnej kotłowi, a w akcie notarialnym jednym z warunków ma być zagwarantowanie dostawy ciepła z budynku szkoły.

- Były podejmowane rozmowy z mieszkańcami tego budynku, że gmina wybuduje im indywidualne źródła ciepła, niestety nie ma zgody tych lokatorów. W akcie notarialnym są jakby gwarancje, że oni to ciepło będą otrzymywali ze szkoły - informował burmistrz Ewaryst Matczak.

Ostatecznie komisja Rady Miejskiej w Strzelnie skargę jednej z lokatorek uznała za bezzasadną, a radni podczas głosowania ją odrzucili. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [48]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » MOGILNO: Kiermasz wielkanocny (0)
 » Sprawdzali kierowców w Wójcinie (6)
 » Wykład o Powstaniu Wielkopolskim (2)
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (8)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (50)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (21)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016