Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Skarżyła się, że jest za zimno

2017-01-04 22:33
 

Szkoła Podstawowa w Ciechrzu ogrzewa dodatkowo prywatne lokale, a jedna z lokatorek skarży się, że jest za zimno.

Jedna z lokatorek tak zwanego domu nauczyciela przy Szkole Podstawowej w Ciechrzu złożyła skargę na działanie dyrektora, Jacka Jabłońskiego. Jej zdaniem w mieszkaniu, które ogrzewa szkolna kotłownia jest zbyt zimno. Dodatkowo na klatkach schodowych zamontowane są kaloryfery, za których zużycie ciepła nikt nie płaci. Z kolei lokatorzy rozliczają się z gminą, czego efektem ma być "niekorzystne" zestawienie podsumowania sezonu grzewczego w placówce szkolnej.

- Sytuacja domu nauczyciela jest następująca - jest to budynek prywatny w tej chwili, wszystkie mieszkania są wykupione, jednakże budynek ten od początku swojego istnienia był podłączony do ogrzewania przez szkołę w Ciechrzu. Nie spotkałem się z żadnym regulaminem ogrzewania tego domu, jest to tak zwyczajowo ogrzewane. Pomimo, że budynek jest zupełnie prywatny mieszkający tam płacą za ogrzewanie swoich mieszkań. Płacą do gminy, nie do szkoły. W rozliczeniu zawsze szkoła dziwnie wychodzi, że te zużycie naszego opału jest bardzo duże - tłumaczył dyrektor Jabłoński.

Dyrektor informował także, że kotłownia dostarczająca ciepło do Szkoły Podstawowej w Ciechrzu musi być w gotowości cały czas, bez względu na okres ferii, czy przerw wolnych od szkolnych zajęć. Ponadto budynek prywatnych lokatorów nie posiada odpowiedniej izolacji termicznej.

- Musimy palić mimo, że są przerwy jakieś świąteczne, czy ferie. Nie ma już takiego pojęcia, że sezon opałowy zaczyna się 15, kończy się 15 innego miesiąca, po prostu jeżeli jest chłodno, to przepalamy lub palimy. Zdecydowana większość mieszkańców jest w kontakcie z palaczem, ze mną jako dyrektorem i jeżeli są z czegoś niezadowoleni to na bieżąco to zgłaszają. My nie mamy tam wejścia do tego budynku i nie kontrolujemy jaką mają temperaturę - mówił Jacek Jabłoński.

Jak zaznaczał dyrektor - skarżąca, która uważa, że jest zbyt zimno mieszka w innej miejscowości i ma przebywać w tym budynku sporadycznie, a pozostali mieszkańcy w rozmowach telefonicznych sugerują niekiedy palaczowi i dyrekcji, by wręcz nie przegrzewać ich lokali.

- Dbamy o to, żeby w mieszkaniach było ciepło, a nie żeby były gorące kaloryfery, bo to są dwie różne sprawy (...) Nie jestem władny, by odciąć, właścicielem jest gmina (...) Jeszcze nie byłem dyrektorem, kiedy to wszystko było opłacane. Jeżeli nie są zadowoleni mieszkańcy, trzeba pomyśleć, żeby usamodzielnić ogrzewanie - tłumaczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciechrzu.

Zdaniem włodarza gminy, Ewarysta Matczaka - nie ma zgody lokatorów na stworzenie indywidualnej kotłowi, a w akcie notarialnym jednym z warunków ma być zagwarantowanie dostawy ciepła z budynku szkoły.

- Były podejmowane rozmowy z mieszkańcami tego budynku, że gmina wybuduje im indywidualne źródła ciepła, niestety nie ma zgody tych lokatorów. W akcie notarialnym są jakby gwarancje, że oni to ciepło będą otrzymywali ze szkoły - informował burmistrz Ewaryst Matczak.

Ostatecznie komisja Rady Miejskiej w Strzelnie skargę jednej z lokatorek uznała za bezzasadną, a radni podczas głosowania ją odrzucili. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [48]» dodaj komentarz   

 » Do Mik! (Marek | 14-01-2017, 22:16:49)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » nau (Domiś | 13-01-2017, 09:19:08)

Prawda jest taka, że większość nauczycieli nie umie nauczyć. I to, że się nie narobią. A do narzekania pierwsi.

 » Nauczciele-prawda (Mik | 13-01-2017, 09:16:17)

Prawda jest taką że nauczyciele ciągle czegoś chcą jakieś żałosne strajki bo im w d***ch mało! A już wogóle śmiechu warte jeśli chodzi o nauczycieli angielskiego.. to dopiero nieroby. A prawda też taka że nauczycielami zostają ludzie którzy jeszcze nie maja mgr ale znajomości są i wystarczy. Zostac nauczycielem to nie ambicja tylko jak wie się że jest szansa na stanowisko to bach super robota człowiek się nie narobi a przywilejów że hej niech pracują w wakacje i ferie! żałosne strajki

 » Ryszardzie (Stanisław | 13-01-2017, 07:15:26)

Tak jest wszędzie. Każdy otacza się ludźmi zaufanymi. Ja czy Ty nie zrobiłbyś inaczej. Raczej nie porównywał bym Mogilna do Strzelna bo to jest przepaść na korzyść Mogilna pod każdym względem....Ciągłe inwestycje itd....

 » nepotyzm (Ryszard | 12-01-2017, 12:48:40)

Ricardo, a pamiętasz jak 10 lat temu burmistrz Mogilna mówił: "Kolesiostwu i partyjniactwu mówię zdecydowanie NIE!". Pewnie powiesz Ricardo, że: no tak , ale było to 10 lat temu, a teraz nepotyzm zawładnął gminą.

 » Szanowny Janie (Ricardo | 12-01-2017, 11:15:06)

Oczywiście, że starosta czy burmistrz, wójt nie jest od dawania pracy! Od tego są PRACODAWCY. W ostateczności każdy z poszukujących pracy może stworzyć sobie jednoosobową działalność. Ale jednak burmistrz może dawać pracę i daje poprzez zatrudnianie dziesiątek znajomków w firmach podległych gminie. I tak jest wszędzie, nie tylko w Mogilnie czy Strzelnie.

 » Do idiotów z Komunalki i z Urzedu Miasta (Mogilnianin | 12-01-2017, 09:18:30)

Kto z Was wpadł na pomysł aby kupić maszynę doodsnieżania zbydowaną na bazie traktora? Super, że odśnieżane jest. Tyle, że to Wasz obowiązek! Tylko kto będzie płacił za zniszczone chodniki po których jeździ ten traktor? Już widać pęknięcia, oberwania i zapdnięcia kostki! Co nie jest dziwne pod takim ciężarem. Kto zapłaci za ponowne położenie kostki i pewnie znów tylko na piasku a nie na betonie. Bo tak robiono w zeszłym roku na Witosa. Dziś znów zapdniete. Naprawde trzeba być profesorem aby zrozumieć, że to marnotrastwo pięniędzy?!

 » Pracodawcy (Jan | 11-01-2017, 22:45:24)

Przecież burmistrz i starosta nie sa od dawania pracy? A jednak

 » Kto bogatemu zabroni (Jan | 11-01-2017, 22:25:56)

Tacy to maja szczęście. brawo.

 » Etaty wolne (Niki | 11-01-2017, 21:29:05)

Apropo nauczycieli i urzędników. Po co ci ludzie z Mogilna dojeżdżają do pracy do Poznania skoro praca jest na miejscu . Nie wiem czy nie potrafią szukać?w Bielicach potrzebowali nauczycieli ? P Dyrektor PUP zięć sie dostał a córka w urzędzie? Moze nie potraficie szukać i tak daleko dojeżdżacie.

 » obiektywny (ja | 11-01-2017, 14:24:39)

OBIEKTYWNY A KTO NIE KAZAŁ CI ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM?

 » Do obiektywny. (bolo | 11-01-2017, 12:08:45)

Widze ze twoi nauczyciele mieli bardzo dużo urlopu i prawdopodobnie spędzali go nad ,,morzem".

 » Do nauczycieli (OBIEKTYWNY | 11-01-2017, 07:59:54)

Mało wam jeszcze przywilejów, co jeszcze wam brakuje , a morze urlopu wam dołożyć, węcej ferii i świąt a wy z d..ą bedziecie siedzieć. A nasze dzieci bez nauki będą a póziej wskaznik słaby . Jestem za tym aby zabrać nauczycielom połowe urlopu i przywileje niech płacą tak jak wszczyscy.

 » Nauczyciele (szczerość | 10-01-2017, 13:09:18)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » Do ARAPACHO (ortografia | 09-01-2017, 21:29:50)

..." ŻECZ" W TYM ,ŻE "ŻECZ" to R Z E C Z !!!

 » DO Burmistrza Ewarysta Matczaka!!! (ARAPACHO | 09-01-2017, 18:49:25)

Proszę pana burmistrza o jedną żecz, jeżeli ci emeryci wykupione mają mieszkania, to dlaczego mają korzystzać z energi cieplnej, pozakładać im liczniki i niech płacą jak każdy inny człowiek przepisy się kłaniają i regulamin mieszkaniowy wspólnoty a nie czerpać jeszcze z gminy,pani K....... płać pani sama

 » typowy objaw (woju | 08-01-2017, 15:09:56)

roszczeniowy rodem z minionej epoki politycznej.To postać z poprzedniego systemu.

 » nk (df | 08-01-2017, 11:53:59)

do cyrku z nia

 » Inspekcja pracy (Zdzichu | 07-01-2017, 18:50:32)

Praca sprzątaczki pod ocenę Inspekcji Pracy

 » Odciąć ogrzewanie się na rachunek PODATNIKA ! (palacz | 07-01-2017, 18:26:43)

Właściciele mieszkań muszą sami sobie zorganizować i zabezpieczyć opał i ciepełko ! ! Żadna łaska! Co na istniejącą sytuację KOMISJA REWIZYJNA ?

 » DÓŚĆ SOCJALIZMU OŚWIAYOWEGO!!! (PODATNIK | 07-01-2017, 16:47:41)

Należy ujawnić i podać do publicznej wiadomości jak długo oraz ile podatnicy płacili za ogrzewanie mieszkań uprzywilejowanej kaście . Doprowadzić do sprzedaży mieszkań komunalnych obecnym najemcom ! Dlaczego nauczyciele mogli dokonać zakupu swoich mieszkań a pozostali mieszkańcy są traktowani przez władzę inaczej? To dowód jak rada miasta będąca od wielu kadencji RADĄ PEDAGOGICZNĄ potrafi zadbać o interesy SWOICH ! Ciekawe jak podobna sytuacja wygląda w pozostałych szkołach z ogrzewaniem,prądem,wodą,ściekami,odpadami ?

 » nieroby nauczycielskie (janusz | 07-01-2017, 16:18:35)

s**nie w baniie, jak jej zimno, to niech sobie grzejnik kupi i się dogrzewa, tego wycia nauczycielskiego słuchać już się nie chce, nauczycielom to, nauczycielom tamto, jak problem to zaraz karta nauczyciela, do roboty się wziąść, a nie wieczne pretetensje, roszczeniowe towarzystwo

 » Szkoła (Mała Mi | 07-01-2017, 13:07:48)

Szkoły nie świadczą usług i nie mogą pobierać za nie dywidendy. Gmina utrzymuje szkołę i gmina pobiera też opłaty od mieszkańców budynku podłączonego do szkoły. Jednakże w ogólnym rozliczeniu wszystkie koszty strat ciepłowoniczych obciążają szkołę, bo w tym wypadku naliczane są opłaty tylko od powierzchni użytkowej danego mieszkania. Gdyby dostarczeniem ciepła zajmowała się wlasciwa instytucja, naliczono by części wspólne, bądź zdemontowano tam grzejniki, naliczonoby też opłatę przesyłową. Tu te dodatkowe koszty pozostają w utrzymaniu szkoły. Wspaniały prezent od gminy dla mieszkańców.

 » trochę prawdy (Ulik | 07-01-2017, 11:40:54)

Umig sr i Marta 2! Ludzie, kiedy wy w końcu zrozumiecie, że szkoły są na utrzymaniu samorządów, gminy! Nie Państwa, nie Naczelnika Kaczyńskiego, nie PiS-u, ale budżetu gminy, w tym budżetu Strzelna! Gminy dokładają ciężkie pieniądze do szkół, a Państwo z ledwością pokrywa płace wcale niemałe nauczycieli, ale już nie personelu np. sprzątaczek czy sekretarek. Tak więc za ogrzewanie mieszkań przy szkole nie można płacić "do szkoły" bo ta jest finansowana z gminy i wszystkie pieniądze idą do gminy. Muszą iść!

 » do ogrzewanie (marta 2 | 07-01-2017, 10:18:45)

być może pieniądze jakie płacą lokatorzy pokrywają koszty ogrzania szkoły i domu ,można sprawdzić.

 » alpinistka (bolo | 07-01-2017, 10:07:59)

A zauwazyl ktoś ta pania na zdjęciu myjaca okno? Szacun

 » Ogrzewanie (Umig str | 07-01-2017, 07:29:25)

Dziwne jest to szkola ponosi koszty ogrzewania a pieniadze od lokatorow do niej nie trafiaja tylko do gminy.

 » ciechrz (hejka | 06-01-2017, 23:55:08)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » ciechrz (szkoła | 06-01-2017, 13:52:08)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » Drzewa ze sobą rozmawiają (Roy Orbison | 06-01-2017, 13:03:48)

Korzeń jest jeden. W społeczności pierwotnej osobniki młodsze żywione są przez starsze dopóty, dopóki nie dojrzeją. Tak jest z Bukami.

 » miasto kontra wieś ( Pan Szlachta | 05-01-2017, 22:18:21)

Uczył wszystkich przedmiotów przez 40 lat i każdy powie, że nauczyciel jest jeden. wszystkiego nas Nauczył. pani jest jak ksiądz i nie wie jeszcze wiele o czym uczył.

 » do rozsądny (marta | 05-01-2017, 21:13:22)

Może warto by było odłączyć się od szkoły.Wystarczy policzyć ,ile pieniędzy każdy przez cały rok płaci za ogrzewanie do Gminy (za 1 metr kwadr.)myślę ze więcej jak w blokach SM w Strzelnie,gdzie po rocznym rozliczeniu większość lokatorów ma zwroty i to niemałe.

 » Szkoła (Rozsądny | 05-01-2017, 19:52:54)

Skoro problem z ogrzewaniem a dom nauczyciela jest wspólnotą, to niech wspólnota zadba o siebie, odciąć ogrzewanie i po problemie. W końcu sami będę wiedzieli najlepiej co i kiedy im trzeba. Szkoła zaoszczędzi, gmina odpocznie od skarg. Wszyscy będą szczęśliwi na własnych warunkach. W końcu to już prywatny budynek a prawo własności jest święte....

 » Szkoła (Mała Mi | 05-01-2017, 19:47:27)

Do lokatorki - wielkie pudło czyli nie trafione wnioski....

 » zima (nul | 05-01-2017, 17:36:57)

jest zima to musi być zimno co ta baba chce koc z darów dla powodzian jej dac

 » Mała Mi (lokatorka | 05-01-2017, 16:53:27)

Mała Mi ty chyba nie jesteś taka mała, pewnie pracujesz w szkole i masz cieplutką posadkę

 » mieszkanie (sfojak | 05-01-2017, 16:01:44)

tak to jest jak wszystko się należy bo mam przywileje,konieczny przegląd tego za co płaci podatnik

 » szkoła (Mała Mi | 05-01-2017, 13:43:44)

do obserwator - Sprzątaczki są przeszkolone w zakresie bhp, a tam nie wchodzi w rachubę mycie okien w takich okolicznościach. Wszystkie okna się otwierają do wewnątrz, więc takie akrobacje są niedopuszczalne.Dyrektor może zlecić wykonanie pewnych prac, nie ma natomiast możliwości nakazania łamania prawa i nie odpowiada za inwencję twórczą podwładnego... Osoby zatrudnione przekonują się o tym na własnej skórze dopiero kiedy ulegną wypadkowi.

 » szkoła (Mała Mi | 05-01-2017, 13:08:42)

do obserwator - Sprzątaczki są przeszkolone w zakresie bhp, a tam nie wchodzi w rachubę mycie okien w takich okolicznościach. Wszystkie okna się otwierają do wewnątrz, więc takie akrobacje są niedopuszczalne.Dyrektor może zlecić wykonanie pewnych prac, nie ma natomiast możliwości nakazania łamania prawa i nie odpowiada za inwencję twórczą podwładnego... Osoby zatrudnione przekonują się o tym na własnej skórze dopiero kiedy ulegną wypadkowi.

 » szkoła (obserwator | 05-01-2017, 12:01:49)

Patrząc na fotkę szkoły wygląda,że pracują tam "cyrkowcy" ta pani w oknie to kto? nie ma spadochronu żadnego zabezpieczenia ani asekuracji. Pewnie Dyrektor kazał i nie miała wyjścia ryzykując życie lub trwałe kalectwo. Pan każe sługa musi.

 » ogrzewanie (Palacz | 05-01-2017, 11:54:19)

Sprzedano mieszkania nie przygotowane do sprzedaży.Wszystkie media powinny być niezależne od szkoły (woda,Co,ścieki,prąd, itp.)Szkoda, że Pan Dyrektor nie wykorzystał swojej wiedzy o ogrzewaniu kiedy przez kilkanaście lat był lokatorem tego budynku i miał dwa źródła ciepła. Takich sytuacji jest więcej wynikających z prywatyzacji

 » Skarżyła się że jest zimno (Mała Mi | 05-01-2017, 10:56:43)

Do Ma rację - Pani nie mieszkając w lokalu potrzebuje dużej ilości ciepła - czyżby coś hodowała w mieszkaniu? Pytanie, czy aby legalnie....

 » Woda (Zorientowany | 05-01-2017, 10:55:47)

Należności za wodę reguluje Wspólnota na podstawie jednego wodomierza głównego.

 » niech płacą (Ewucha | 05-01-2017, 10:38:05)

Jak świat, światem nauczyciele zawsze mieli nadzwyczajne przywilej, zwłaszcza pracujący i mieszkający na wsi. Wakacji, ferii, wolnych innych dni mają w bród! Do tego 10% dodatek wiejski, 0,2 ha działka "na uprawy", mieszkanie służbowe za darmo. Tak kiedyś było! Do ciepełka "za darmo" też byli przyzwyczajeni, a palacz walił w kocioł skolko godno, bo to "nie z mojej" kieszeni idzie. Wg mnie na wejściu do "domu nauczycielskiego" powinien być licznik ciepła i wtedy wspólnota płaciłaby do gminy za rzeczywisty pobór ciepła!

 » Reflesyjnie (Mała Mi | 05-01-2017, 10:35:13)

Wspólnota przy niewielkiej liczbie lokatorów z automatu włącza ich wszystkich jako przedstawicieli, więc wspólnie muszą ustalać front działania. Wystarczy jedna osoba na nie i wszystko diabli biorą. Sytuacja zastana powoduje ograniczenia reagowania przez kolejnego dyrektora. Właścielem budynku jest gmina i to ona może podejmować jakiekolwiek decyzje. Część lokali już zmieniło właścicieli, a umowa notarialna nadal obowiązuje? To niedopatrzenie.

 » Ma rację (Pani | 05-01-2017, 09:49:00)

Żaden piękny i dojrzały owoc nie uformuje się na mrozie.

 » do Dyrektora szkoły (UPS | 05-01-2017, 08:09:54)

Panie Dyrektorze zrób Pan porządek.Czy tam działa wspólnota?Jeżeli jej nie założyli, to wina "niedogrzania".Prosta sprawa.Mieszkanka,teraz Pani właścicielka,wszystko wie, tylko nie wie,że musi działać wspólnota, i "Zosia" Krysia" i "Marysia",aby reprezentować ją na zewnątrz, musi być powołana uchwałą tej wspólnoty.Nawyki, nawykami a prawo prawem.

 » Wspólnota, czy Pani na włościach (UPS | 05-01-2017, 07:58:02)

Nic prostszego.Zamontować licznik ciepła i obciążać za faktycznie dostarczone ciepło do mieszkań oraz za zamontowany licznik.Druga sprawa.Wykupując mieszkania tworzy się wspólnotę mieszkaniową.I w tym przypadku wspólnota zawiera umowę na dostawę ciepła.Proponują nazwę dla tej wspólnoty- "NIEDOGRZANA".Myślę,że ta Pani będzie czynnym członkiem zarządu.Na pewno była nauczycielką, a tu już Karta Nauczyciela nie działa.Ani Burmistrz,ani Dyrektor szkoły Was nie ogrzeje.We własnych mieszkaniach nie płaci się ryczałtu tylko faktyczne zużycia.Dziwi mnie fakt kto tam płaci za wodę i ścieki?Czy jak w akcie jest napisane,że mają prawo do korzystania z wody,to do każdego mieszkania "komunalka" wchodzi i dokonuje odczytu wody?Bardzo mnie to interesuje.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Jacek Sasin w Strzelnie (1)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (5)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (23)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
 » Sołtys wygrał samochód (8)
 » Barka zniknie z brzegu jeziora (20)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016