Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Wyremontują drogę nr 254

2017-01-11 22:21
 

W 2019 roku ma rozpocząć się remont drogi wojewódzkiej nr 254 przebiegającej przez gminę Dąbrowa i Mogilno. Jednocześnie być może województwo wybuduje drugi etap obwodnicy Mogilna.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, obecnie kończą się prace nad koncepcją modernizacji całej trasy nr 254 (Brzoza-Wylatowo - przyp. red.). Kolejnym krokiem będzie przygotowanie projektu budowlanego, a sam przetarg na dokumentację ogłoszony zostanie wiosną. Gruntowna przebudowa objąć ma między innymi wzmocnienie konstrukcji drogi (do przenoszenia obciążeń rzędu 10 ton na oś), remonty istniejących chodników i dobudowanie elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu. Na realizację zadania zarezerwowano 95 milionów złotych z RPO. Jednocześnie zrezygnowano z budowy ścieżki rowerowej wzdłuż całej drogi i wielu innych zmian jakie wcześniej przedstawiano.

W związku z ograniczeniem zakresu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 254 Brzoza – Wylatowo, we wtorek 10 stycznia w Barcinie odbyło się spotkanie zainteresowanych władz gmin z marszałkiem Piotrem Całbeckim i przedstawicielami ZDW w Bydgoszczy.

W trakcie spotkania, Mirosław Kielnik - Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy przedstawił nową koncepcję i harmonogram rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 254. ZDW w Bydgoszczy zakłada realizację inwestycji w miarę możliwości w granicach istniejącego pasa drogowego drogi wojewódzkiej, w kategorii Z (zamiast w kategorii G), wzmocnienie konstrukcji drogi do przenoszenia obciążeń rzędu 10 ton na oś, wyprofilowanie nawierzchni jezdni, ułożenie warstwy wiążącej i ścieralnej, wykonanie odwodnienia i oznakowania, remont istniejących ciągów pieszych i rowerowych. Zrezygnowano z korytarza nowych ciągów pieszo-rowerowych na całej długości drogi, korekty łuków, zatok autobusowych i innych elementów infrastruktury drogowej, obwodnicy Szczepankowa, trzech z ośmiu założonych rond, zaprojektowanych zjazdów oraz zajętości gruntów. Z informacji przekazywanych przez Urząd Miejski w Barcinie wynika, że do końca marca 2017 roku powinna zostać wydana decyzja środowiskowa, następnie zaplanowano opracowanie nowego programu funkcjonalno-użytkowego (przełom 2017 i 2018 roku), wyłonienie wykonawcy w formule "zaprojektuj i wybuduj" (II kwartał 2018) oraz realizację inwestycji (2019-2020). 53 kilometrowy odcinek drogi podzielony zostanie na cztery etapy realizacyjne Brzoza - Łabiszyn, Łabiszyn - Barcin, Barcin - Dąbrowa, Dąbrowa - Mogilno (Wylatowo), na których prace prowadzone będą równolegle.

O całej sprawie za pośrednictwem Facebooka informuje też burmistrz Mogilna. Z informacji tam przekazywanych, wynika, że drugi etap obwodnicy wybudować miałoby województwo, a gmina przekazując istniejący fragment dostałaby odcinek drogi wojewódzkiej przebiegającej m.in. przez centrum Mogilna. Niestety remontem tego fragmentu drogi zająć musiałaby się gmina.

- Droga wojewódzka ma być podzielona na 4 odcinki, które mają być remontowane jednocześnie od 2018r. W przypadku Mogilna, istnieje duża szansa, że druga część obwodnicy, od ul. W. Witosa do Żabna, wybuduje województwo. W ten sposób stalibyśmy się właścicielami takich ulic, jak: 900 lecia, Plac Wolności, Sądowa, W. Jagiełły, Rynek, Benedyktyńska i Poznańska, i sami decydowalibyśmy jak je remontować. Gdyby taki scenariusz się ziścił, to gmina Mogilno w pierwszej kolejności wybudowałaby 2 ronda ( skrzyżowanie ulic: Powst. Wlkp. Witosa ,Poznańska i Benedyktyńska oraz w centrum miasta), a także ścieżkę rowerową do Wiecanowa. Przypomnę tylko jakie kontrowersje wśród mieszkańców budziły rozwiązania zaproponowane przez projektantów np. wprowadzenia zakazu wjazdu z ul. A. Mickiewicza do centrum miasta - pisze burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński.

W spotkaniu, z terenu naszego powiatu uczestniczył także starosta mogileński Tomasz Barczak oraz wójt gminy Dąbrowa Marcin Barczykowski. (PK, barcin.pl, zdw-bydgoszcz.pl)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [26]» dodaj komentarz   

 » bajki urzędników (gdzie ja jestem | 29-01-2017, 14:03:04)

Jeżeli fakty nie zgadzają się z bajkami urzędników - tym gorzej dla faktów

 » do Leon Amator (UN | 27-01-2017, 13:31:36)

Mogą se kampanie zaczynać jak im PiS dwukadencyjność zafunduje. No peszek taki. Będzie okazja podziękować za rozje..chane drogi, wirtualne miejsca pracy, nietrafione inwestycje ...

 » OLANA DROGA (kit | 20-01-2017, 16:35:48)

Czy marszałek będzie po 2, 3, czy 5 kadencjach czy tez świeżutki jak pupa noworodka to jak będzie z Torunia to OLEJE drogę z Mogilna do Bydgoszczy.

 » obudzili się (leon amator | 18-01-2017, 15:53:37)

Widać już aktualnie rządzący powiatami, gminami i tzw. samorządnym województwem rozpoczęli właśnie kampanię wyborczą. Obudzili się bo wiedzą, że mają niewielkie szanse na utrzymanie się przy dostatnim korycie i to ich bój jest ostatni...

 » nie wierzę (Liberał | 18-01-2017, 08:32:48)

Już to widzę jak zarząd dróg wojewódzkich wybuduje II etap obwodnicy! A może najpierw przejęliby obecną obwodnicę, skoro nasz burmistrz chce sam wyremontować ciąg 900 lecia-Plac Wolności, Jagiełły, Sądowa, Rynek, Benedyktyńska i do tego pobudować na tej trasie aż dwa ronda? Oczywiście nie wierzę, że burmistrz spełni te obietnice (wielu po prostu nie spełnia, a tylko obiecuje). A dlaczego tak sądzę? Bo burmistrz nie zna chyba realiów inwestycyjnych, a przede wszystkim kosztów tych remontów. Do dziś jakoś pan Duszyński nie może ukończyć remontów ulic: Grobla, Sienkiewicza, Mrugowskiego i paru innych mniejszych ( a ulice te miały być ukończone do 2012 roku!). Doszły mnie słuchy, że nasz wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o partycypację remontu Grobli po prostu przepadł z kretesem.

 » jak im nie wstyd (bratPIT | 14-01-2017, 18:51:19)

A to zwykli ludzie wiedzą lepiej jak poprowadzić drogę niż projektanci, a to firma projektująca padnie, a to kolejna zaprojektuje "na bogato" i kasiorki rzekomo zabraknie, a lata lecą, a droga się rozpada .... Tym szamanom z urzędów powinno być wstyd się ludziom na oczy pokazać. Jak ja bym tak w domu się rządził to by dzieci kit z okien jadły

 » zdrowy rozsądek się nie przebije (Jarząbek Wacław | 14-01-2017, 12:21:53)

Obawiam się, że zdroworozsądkowe pomysły wykorzystania mostu się nie przebiją bo to jest nieopłacalne dla projektantów. Za zaprojektowanie czegoś nowego jest lepsza kasa więc jak to powiedział marszałek z Torunia - projektanci poszaleją - a podatnik niech za te wydumki zapłaci. Panie prezesie to mówiłem ja - Jarząbek Wacław trener trzeciej klasy

 » do PPP (Wielkopolanin | 14-01-2017, 09:38:36)

Drogi internauto PPP! Cieszę się, że masz podobne zdanie do mojego, aby wykorzystać most żelazny w Żabnie. Teraz jest nas JUŻ dwóch! Pisałem o tym rozwiązaniu drogowym w ubr. na swoim blogu mogilno54.bloog.pl. Pozdrawiam

 » droga (piter | 14-01-2017, 00:45:00)

Ciekawe czy bedzie teraz platna strefa parkowania w centrum Mogilna?Po przejeciu drogi.

 » chodnik (lopi | 14-01-2017, 00:40:22)

Droga wojewodzka,obwodnica miasta i brak chodnika w Żabnie?

 » krasnoludki powiedziały projektantom żeby poszaleli (gdzie ja jestem | 13-01-2017, 23:10:08)

Panie starosto, pan marszałek i jego ludzie to aż tacy rzeczowi nie byli. Począwszy od wtopy - pismo jak kij w mrowisko bez informacji do gmin. Fruwały kwoty 200, 150, 100 milionów - znów jakieś widzimisie? Marszałek powiedział że projektanci trochę poszaleli jak się dowiedzieli, że droga ma być jak w Niemczech. Skąd się "dowiedzieli"? Krasnoludki im powiedziały? Przyśniło im się? No kto im "powiedział" i dlaczego? Ktoś do jasnej Anieli te projekty zamawiał. Jak go samorządowcy zaczęli dojeżdżać to wykazał brak odporności na krytykę. Nie mówić, że dawne bydgoskie jest gorsze bo to dla niego bolesne. Ludzie gdzie ja jestem???

 » Dalszy cią obwodnicy mogilna (PPP | 13-01-2017, 17:39:32)

W żabnie powinna iść dalej przez most żelazny aż gdzieś do drogi za Chabsko i Tiry omijały by żabno wieś i wylatowo i całe Mogilno. Teraz jest obwodnica a większość tirów pomyka przez Stawiska... wystarczy postawić policję i częste kontrole i by omijali to szerokim łukiem. No ale z 2 strony tak znaki pokazują żeby tędy jechać

 » też nie wierzę jak drajwer (NIEWIERZĄCY | 13-01-2017, 15:17:21)

Już chyba dekadę marszałek trzymał samorządowców na bezdechu obiecując cuda, wianki, baloniki. Teraz to już trzecie podejście. W pierwszym padła firma projektująca. W drugim podejściu okazało się, że nie ma kasy na projekt. teraz podejście trzecie: wersja odchudzona z mydleniem oczu - może dokończ obwodnicę. Słyszałem że w Łabiszynie to się cieszą światełkami na przejściu koło kościoła i starczy im frezowanie drogi. Nasi robią dobrą minę do złej gry, uśmiechają się do marszałka licząc na jakieś promocje. Nie wierzę tym szulerom z województwa. Do katalogu oszukańczych chwytów typu >na wnuczka" dochodzi kolejny "na drogę 254"

 » nie wierzę - i 5 kadencji burmistrza na to nie starczy (Drajwer | 13-01-2017, 13:16:44)

Po prostu nie wierze w to co mówi burmistrz Duszyński. Po pierwsze uważam, że skoro "drogi wojewódzkie" nie mają wystarczającej kasiorki aby zrobić porządny remont drogi nr 254, z poboczami, zatokami itd. to na pewno nie zrobią-nie sfinansują II etapu obwodnicy (wg mnie +- 7-8 mln zł). Po drugie uważam, że remont ulic w centrum miasta, który chce robić burmistrz Duszyński będzie równie kosztowny, nie mówiąc o budowie przez Gminę ( z czego? z jakich pieniędzy) 2 rond 1/ Plac Wolności-Hallera-900 lecia i 2/ Benedyktyńska-Poznańska-Witosa-Powst.Wlkp. Burmistrz nie może przez 5 lat zrobić jednej ul. Prusa, a chce zabrać się za remont centrum? A co z rondem na ul. Niezłomych-Obwodnica? To jest po prostu paranoja, że ul. Grobla ma być skomunikowana z ul. Niezłomych poprzez rondo, a obwodnica z Niezłomych nie ma ronda!

 » do ja (robocop | 13-01-2017, 09:10:30)

Kolega ma racje.Trzeba by bylo przesunac te przejscia w innym przypadku na rondzie beda wieczne korki.Jak wiadomo na tych przejsciach jest duzy ruch pieszy.

 » Sciezka rowerowa (Kk | 12-01-2017, 16:49:25)

Jest pas asfaltu miedzy pasem jezdni a poboczem, gdzie mozna rowerem jechac swobodnie. Poza tym ruch na obwodnicy taaaaki ogromny, że ścieżka rowerowa konieczna...he he

 » krajówka (jan | 12-01-2017, 16:46:26)

lepiej by wyremontowali 255

 » Baju baju (Ja | 12-01-2017, 16:40:02)

Do 2019 koncepcja remontu zmieni się 100tysiecy razy. Najpierw miał być remont w 2016. Później 2018. Teraz 2019. A puszczając tego typu teksty - będzie pewnie na święte nigdy!!! To jest pewne a nie bajki o tym, że w bliżej nieokreślonej przyszłości coś zostanie wyremontowane. Jechał ktoś ostatnio tą drogą? Ją należałoby zamknąć już, teraz, w tej chwili!

 » Rondo w centrum. (Ja | 12-01-2017, 13:22:13)

Rondo w centrum Mogilna w żadnym przypadku nie usprawni ruch a być może jeszcze bardziej go skomplikuje. Powodem jest bliskość kilku przejść dla pieszych. Piesi nie pozwolą na zjazd z ronda jeżeli tak jak do tej pory będą sobie spacerowali po pasach. Na pewno trzeba przejście dla pieszych od Banku Millenium zlikwidować, byś może inne też przenieść dalej od skrzyżowania bo przecież niecałe 100m dalej na ulicy Hallera jest kolejne.

 » brak myślenia i tyle (Ryszard | 12-01-2017, 12:53:10)

Mogilnianko? czy Ty przeczytałaś to co napisałaś? W co Ty wierzysz? W naszego burmistrza? Przecież jak budował "swoją" Autostradę Słońca od Świerkówca do Wiecanowa, to mógł od razu za jednym planem pobudować ścieżkę rowerową ale tego nie zrobił! Zapomniał. Teraz to nawet miejsca nie ma równolegle do obwodnicy, bo trzeba by dokupić grunty. Co za brak myślenia!

 » D 254 (Mogilnianka | 12-01-2017, 08:59:51)

Przebudowa tej drogi bez towarzyszącej jej ścieżki rowerowej, wobec zmieniających się jak w kalejdoskopie parametrów tego, czym oddychamy, jest krótkowzroczne i pozbawione głębszego sensu. Zrobić raz, a dobrze. Część z kierowców zapewne pożegna się dobrowolnie z czterema kółkami w zderzeniu z nowymi składkami OC przewidzianymi na 2018 rok i dalej. Skoro jednak już zadecydowano, że będzie to droga bezpieczna tylko dla pancernych zamkniętych w karoserii, to może chociaż nasze słoneczko sztachnie się na mały gest i zleci wykonanie ścieżki rowerowej choćby tylko do plaży w Wiecanowie? Bardzo proszę o to - bardzo. Gdyby jeszcze ta ścieżka rozwidlała się przy nieczynnym przejeździe kolejowym i wchodziła w np ulicę Ogrodową po nieczynnym nasypie kolejowym, który aż prosi się o wykorzystanie, wyborcy byliby wniebowzięci, a może i popiersie z brązu postawiliby w parku burmistrzowi.

 » przebudowa (o raju | 12-01-2017, 08:53:43)

najbardziej czekałem na ścieżkę rowerowa wzdłuż drogi, gdyż często jeżdżę rowerem a po tej drodze to strach ....i znowu nic z tego.....

 » Do artura (J23 | 12-01-2017, 00:54:31)

Drogi zakompleksiony zgredzie, co cię tak boli obwodnica mogilna. Sądząc po żalu twoich czterech liter jesteś ze strzelna więc zapamiętaj... obwodnica strzelna to interes Pana matczaka a obwodnica mogilna to sprawa naszego słoneczka. Jak słońce uzna że potrzebna jest obwodnica gozdanina i znajdzie na to kasę to jego sprawa i chwała mu za to a na pewno nie jest to sprawa sąsiedniej gminy. Na ch..j patrzysz i wypominasz co sąsiad ma na obiad skoro sam nie umiesz se michy zorganizowac.

 » droga (kierowca | 11-01-2017, 23:45:22)

Ta droga to jakaś masakra, jeżdżę tą drogą codziennie do pracy i co roku naprawiam zawieszenie. Myślałem, że naprawią ją w tym roku ale jak zwykle odwleczone na kilka lat. W 2019r znowu odwleką bo pewnie znajdą się pieniądze na chodniki i ścieżki rowerowe ale będzie musiał być znowu nowy plan i tak przeciągnie się do 2025r :) Poza tym ścieżki rowerowe i chodniki by się przydały, rowerzyści jeżdżą bez oświetlenia a piesi chodzą bez kamizelek.

 » G czy Z (G czy Z | 11-01-2017, 22:46:24)

A nie mialo byc w kategori Z (zamiast kategorii G) Panie Redaktorze? Pan Burmistrz mowi, ze wlasnie tak, jak napisalem. Pozdrawiam

 » Obwodnica Mogilna (Artur | 11-01-2017, 22:46:17)

Drugi etap to jakiś żart droga z autami widmo. Strzelno zawalone korki jak w stolicy a kasa na Mogilno się znajdzie. Włodarze zastanówcie się. Niebawem wybory.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wichura przeszła przez powiat (2)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
 » DW 255 jeszcze w planach (9)
 » Pamiętają o zbrodni katyńskiej (0)
 » Sportowe zmagania uczniów (1)
 » Nowy chodnik w Przyjezierzu (12)
 » Straty za śmieci coraz większe (27)
 » Parafialne zmiany (8)
 » Burmistrz Duszyński bez absolutorium (47)
 » Medale dla mieszkanek (6)
 » 95 lat temu poświęcili figurę (0)
 » Rok bez święta plonów (18)
 » Żegnaj przedszkole, witaj szkoło (3)
 » Policjanci uratowali desperata (10)
 » Zbierają na rehabilitację Amelki (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ