Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

Nowe stawki dla ochotników

2017-02-09 14:56
 

Radni Rady Gminy w Dąbrowie poparli propozycję nowej stawki ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Dąbrowa.

W 2008 roku gmina Dąbrowa ustanowiła, iż członkowie ochotniczych straży pożarnych za każdą godzinę udziału w działaniach ratowniczych lub w szkoleniu pożarniczym otrzymają ekwiwalent w wysokości 10 złotych. Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydowali, że za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym strażak ochotnik otrzyma 13 zł oraz 6,50 zł za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.

- Uchwała z 2008 roku przewidywała, że za udział w akcjach ratowniczych strażacy otrzymują 10 złotych za godzinę udziału w akcjach, czy w szkoleniach (...) Praca strażaków jest nie tylko ciężka, ale i bardzo ryzykowna, odpowiedzialna i zagrażająca życiu. W związku z tym postanowiliśmy zaproponować zwyżkę tych wynagrodzeń na poziomie 13 zł za udział w akcjach ratowniczych oraz rozdzielić wynagrodzenie za udział w szkoleniach pożarniczych na połowę stawki, czyli 6,50 zł, bo do tej pory była to jedna stawka (...) 6,50 zł mniej więcej zrekompensuje około 200 do 300 zł za koszt udziału w takim szkoleniu - tłumaczył wójt Marcin Barczykowski.

Jak zaznaczał również wójt Barczykowski - był to wniosek ochotników, który został także ustalony i przedyskutowany z prezydium Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Szkolenia w straży to bardzo istotna rzecz. Dzisiaj strażacy dysponują bardzo nowoczesnym sprzętem i jego używanie oraz prawidłowe korzystanie, ale i skutek stosowania tego sprzętu zależy od umiejętności obsługujących. Jest więc duży nacisk na to, aby ci strażacy byli jak najlepiej przeszkoleni. To są ochotnicy - w związku z tym trudno oczekiwać, żeby wszystko jako wolontariusze robili (...) Musimy to rozumieć, umieć to przede wszystkim zaakceptować i stworzyć warunki, by oni w dalszym ciągu byli członkami naszych straży i byli zawsze w gotowości. Musimy szanować również ich potrzeby - mówił Wiesław Gałązka. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [1]» dodaj komentarz   

 » . (ooo | 09-02-2017, 18:28:36)

https://www.youtube.com/watch?v=1_7uRKHkIyg

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (38)
 » Druhowie zapraszają na festyn (2)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (1)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016