Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

Powstanie Spółdzielnia "Wigor"

2017-02-16 21:40
 

Radni wyrazili zgodę na utworzenie Spółdzielni Socjalnej "Wigor", której założycielami będzie gmina Dąbrowa i gmina Inowrocław.

Siedziba spółdzielni zlokalizowana będzie w Łojewie. Dodatkowo każda z gmin będzie musiała wpłacić 10 000 złotych na udział członkowski. Początkowo nazwą nowej spółdzielni miała być "Perspektywa". Zastąpiono ją bowiem "Wigorem".

- Przyjęliśmy, że przyjmujemy te uchwały do podjęcia, natomiast kiedy spółdzielnię socjalną będziemy zakładać do końca nie wiemy. Czekamy na rozstrzygnięcie co do zasad i możliwości finansowania spółdzielni socjalnej (...) Plan jest taki, że najpóźniej w kwietniu byśmy ją utworzyli w sensie zorganizowania zebrania i wybierania władz, natomiast proces rejestracji spółdzielni jest podobny troszkę do rejestracji stowarzyszenia. Musi być zebranie, a potem wpis do KRS-u, wykonuje to sąd i też to trochę trwa. W związku z tym trudno mi jest też powiedzieć o faktycznym rozpoczęciu działalności - informował wójt gminy Dąbrowa.

Głównym celem powołania Spółdzielni Socjalnej "Wigor" jest umożliwienie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, w tym bezrobotnym i niepełnosprawnym aktywizacji zawodowej, a także prowadzenie działalności społecznej i oświatowo-kulturalnej na rzecz osób zatrudnionych w spółdzielni oraz działań w sferze pożytku publicznego zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego oraz o wolontariacie.. Spółdzielnia ma być także alternatywą misji w zakresie przeciwdziałania bezrobociu. Dodatkowo wójt Barczykowski zamierza, by "Wigor" zajął się także dożywianiem najbardziej potrzebujących mieszkańców z terenu gminy Dąbrowa spełniających kryteria Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Chciałbym, żeby ta spółdzielnia zajęła się tematem realizacji dożywiania naszych najbardziej potrzebujących mieszkańców. Gmina nie za bardzo może w ten zakres wchodzić. Okazuje się, że spółdzielnia socjalna będzie mogła realizować ten program, który jest tylko finansowany przez Bank Żywności. Chciałbym też jak najszybciej tą spółdzielnię uruchomić ze względu na to, że musimy się zdążyć załapać na rozdawanie żywności od września. Chcemy podjąć te działania już jak najszybciej - mówił Marcin Barczykowski. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [7]» dodaj komentarz   

 » wigor (paton | 20-02-2017, 09:30:02)

Super Wojt zaklada wigor!Niech lepiej dba o to co jest a nie wydaje pieniadze na bztety.Tak sie troszczy o biednych i ubogich!Zapraszam do Krzekotowa do palacu socjalnego zeby zobaczyl jak zyja jego wyborcy.Dramatyczne warunki mieszkaniowe oraz obejscie.Tylko on biedniejszych ludzi ma gdzies i trakyuje ich jak smieci i to z wielka pogarda.Mam nadzieje ze za dwa lata uszy jemu opadna i nie bedzie taki pyszalkowaty.Zrozpaczony wyborca.

 » M (Owoc | 19-02-2017, 17:17:55)

Wybory tuż tuż panie Wójcie

 » zbędny twór (Wacław | 18-02-2017, 07:38:01)

W gm. Inowrocław istnieje już Dom Dziennego Pobytu VIGOR. W gminie Dąbrowa ma być spółdzielnia VIGOR. Czy tej gminy nie stać na coś samodzielnego. Wójtów obu gmin łączy członkostwo w PSL i nie tylko. Spółdzielnia socjalna to zarobki po 370 zł. Tak jest w Łojewie gm. Inowrocł. Tylko czekajcie naiwni ludzie na porządne płace. Nawet tej najniższej krajowej nie ujrzycie. Pracownicze galery macie zapewnione. To ma złagodzić bezrobocie, a chodzi o to by nie dawać zasiłków.

 » wieś (kolo | 17-02-2017, 19:14:34)

Dąbrowe to nic tylko zaorać nic sie nie dzieje gmina i wieś schodzi na psy wstyd!!!!

 » toiowo (abc | 17-02-2017, 19:11:30)

ty genas nie liż d..y dąbrowie bo pewnie jesteś przydupaskiem wójta a piszesz jak gość z mogilna

 » Utworzymy (PODATNIK | 17-02-2017, 11:05:25)

To klasyczny SOCJALIZM !!!Spółdzielnię tworzą za swoje PRYWATNE PIENIĄDZE (wkłady)przyszli członkowie spółdzielni!!! VIGOR-to socjalistyczny pomysł na glinianych nogach tworzony za cudze pieniądze , służący do zapewnienia biurokratycznych posadek niczym mała piramidka dla swojaków . Kiepska i mało klarowna "PERSPEKTYWA" dla "WIGORU". Od czego jest opieka społeczna , urząd pracy ? Jakie będą koszty działania "WIGORU"? To kolejny potworek obciążający PODATNIKÓW!!!Utwórzcie sobie 'WIGOR" nawet dwa ZA PIENIĄDZE WŁASNE szanowni pomysłodawcy!!! Dość SOSCALIZMU!

 » brawo dla Dąbrowy (Genas | 17-02-2017, 09:07:15)

A u nas w Mogilnie nie ma nawet miejsca gdzie seniorzy mogli by spotkać się w ciągu dnia. Taki Dom Dziennego Pobytu Seniora. Za to będzie kolos biblioteka i Magazyn GS dla młodzieży z Janikowa, Trzemeszna, Gniezna, Ina i kilku z Mogilna. No i będą aż 3 podstawowe szkoły!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (38)
 » Druhowie zapraszają na festyn (2)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (1)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016