Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Zdrowie i medycyna

Mamy projekt szpitala w Mogilnie

2017-04-03 23:00
 

TYLKO U NAS! Redakcja naszego portalu dotarła do programu funkcjonalno-użytkowego rozbudowy szpitala w Mogilnie.

Plany zakładają budowę jednego dodatkowego budynku, które łączyłyby się z istniejącym obiektem. Usytuowany został on by pomiędzy przychodnią, a obecnym szpitalem, w miejscu wyburzonego budynku. Poniżej rozplanowanie kondygnacji budynku szpitala:

POZIOM: -1 Przyziemie (budynek projektowany):
- oddział dziecięcy - 13 łóżek (dwa pokoje dwuosobowe dla dzieci starszych, cztery pokoje dwuosobowe dzieci młodszych oraz izolatka, a także pomieszczenia dla opiekunów)
- dział farmacji szpitalnej
- szatnie dla personelu
- pomieszczenia techniczne

POZIOM: 0 Parter (budynek obecny i projektowany):
- oddział ginekologiczny - 9 łóżek (3 pokoje dwuosobowe, 3 pokoje jednoosobowe)
- oddział chirurgii - 15 łóżek (7 pokoi dwuosobowych, 1 pokój jednoosobowy)
- izba przyjęć
- administracja i pokoje lekarzy oddziałów łóżkowych
- oddział rehabilitacyjny

POZIOM: +1 Piętro (budynek obecny i projektowany)
- oddział położniczy - 24 łóżka (6 pokoi dwuosobowych, pokoje w systemie "matka z dzieckiem")
- neonatologia - 8 łóżek (4 pokoje łóżkowe, w tym dwa wyposażone w śluzy U-F)
- zespół porodowy (jedna sala porodów rodzinnych, jedna sala operacyjna - cięć cesarskich)
- blok operacyjny (dwie sale operacyjne)
- pracownia badań endoskopowych
- oddział łóżkowy - 40 łóżek (9 pokoi dwuosobowych, 6 pokoi trzyosobowych, jeden pokój czteroosobowy)

W budynku ma zostać zainstalowana winda oraz potrzebny sprzęt i wyposażenie, a wszystkie drogi dojazdowe i dojścia do budynków mają zostać przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast przy ulicy Kościuszki zaprojektowanych zostało 20 miejsc parkingowych, a z tyłu - za istniejącym budynkiem ma się znajdować 16 miejsc postojowych dla personelu oraz 2 dla osób niepełnosprawnych.

Rozbudowa szpitala w Mogilnie ma nastąpić zgodnie z przygotowanym projektem funkcjonalno-użytkowym, a całość procedury przetargowej ma opierać się na formule "zaprojektuj i wybuduj". Szacowany koszt budowy to około 13 milionów złotych. Połowa środków finansowych być może będzie pochodzić z dofinansowania unijnego, a pozostała część to środki własne powiatu oraz kredyt. (PK | graf. CMG24.pl)

Szczegółowe projekty poszczególnych kondygnacji obecnego i projektowanego budynku:
POZIOM: -1 Przyziemie
POZIOM: 0 Parter
POZIOM: +1 Piętro

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [5]

 
   » KOMENTARZE [43]» dodaj komentarz   

 » do - Czy ktokolwiek (...) (Nonkonformista | 19-04-2017, 18:26:45)

Zapraszam chociażby do lektury audytu SPZOZ-u z 2011 r. Pozostałe argumenty przemawiające za lokalizacją szpitala w Strzelnie były wskazywane już tyle razy i w tylu artykułach prasowych ("Pałuki", "Pomorska", "CMG24.pl"), że również odsyłam do ich lektury. To co się dzieje w związku z przeniesieniem szpitala ze Strzelna do Mogilna, jest świetną ilustracją arogancji naszej władzy (powiatowej i gminnej).

 » do - MieszkaniecStrzelna (Nonkonformista | 18-04-2017, 20:36:52)

W Strzelnie jest kilka osób mogacych wziąć na siebie odpowiedzialność za rozwój naszego miasta. Problemem jest jednak to, że Ewaryst Matczak i jego najbliższe otoczenie, dobrowolnie władzy nie oddadzą. Uzależnili oni od siebie ogromną część wyborców. Zniszczą nieprawdziwymi i kłaliwymi informacjami, każdego swojego potemcjalnego rywala. Kolejne budżety Strzelna, służą przede wszystkim utrzymaniu się Matczaka na burmistrzowskim fotelu. Barczak wraz z PSL-em z Mogilna, także zrobią wiele dla utrzymania przez Matczaka i PSL władzy w Strzelnie. Brak szans na uczciwą rywalizację wyborczą, przekreśla możliwość zaprzestania degradacji naszej gminy, przez jej obecnego włodarza i jego PSL-owską ekipę!

 » Czy ktokolwiek jest w stanie podać powody... (Czy | 17-04-2017, 23:07:44)

Czy ktokolwiek jest w stanie podać powody budowy szpitala w Strzelnie? Ja nie widzę żadnych. Do Inowrocławia rzut beretem, więc po co lepszy szpital w tym miejscu?

 » Strategia Rozwoju Gminy Strzelno na lata 2008-2017 (Strzelniok | 17-04-2017, 20:05:39)

http://www.bip.strzelno.pl/?a=1570 Ku pamięci naszego miasta [*]

 » ..... (aeiou | 17-04-2017, 08:58:17)

A czyja to wina??? Tego który zastał Strzelno murowane a zostawi rozj...ne!

 » STRZELNO REFERENDUM .. DOSYĆ OKŁAMYWANIA NAS PRZEZ PSL!! (xxx | 17-04-2017, 00:12:37)

Matczak już dawno powinien wylecieć.... MATCZAK ZROBIŁ ZE STRZELNA WIEŚ A WY DALIŚCIE SIĘ WALIĆ W D...BUDŻET NASZEJ GMINY LECI NA ŁEB NA SZYJĘ PRECZ Z MATCZAKIEM !!!....

 » Szpital - symbol degradacji Strzelna (wersja uaktualniona) (MieszkaniecStrzelna | 16-04-2017, 19:46:20)

DEGRADACJA - wersja uaktualniona To jedyne słowo, które przechodzi do głowy kiedy spojrzy się nieco szerzej na sytuację Strzelna. Niestety, ale nasza gmina jest w narożniku i głębokiej defensywie. Nie skupiamy się na współpracy w naszym powiecie, ale na kłótniach i dbaniu jedynie o swój indywidualny interes - nie w skali miasta, gminy czy powiatu. Moim zdaniem, należałoby w pierwszej kolejności przekalkulować koszty realizacji tak dużej inwestycji, jej lokalizację oraz skalę. Niemniej jednak, bez wchodzenia w szczegóły, dużo rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w Strzelnie. Aktualna polityka rządzących w sprawie szpitala to powolna degradacja Strzelna, które już od lat osłabia swoją pozycję. Niestety ale nasza gospodarka komunalna, a raczej jej brak zbiera swoje żniwo. Jeśli nasze miasto straci i ten zakład pracy to zrobimy kolejny krok w stronę pustyni. Taka jest brutalna prawda. Nasi rządzący zamiast prowadzić intensywne negocjacja, włącznie z realnymi działaniami zmierzającymi do dokonania wstępnych ustaleń z Inowrocławiem, markują działania i pozorują sprzeciwy. Bez osób, które będą miały "cojones" aby wziąć na siebie historyczną odpowiedzialność za losy naszego miasta i gminy, nic nie wskóranym w tej sprawie. Tylko to może oddalić nas od przepaści, nad którą beztrosko balansujemy. Tu apel do tych, którzy mogą w tej sprawie prowadzić skuteczne działania o przyjęcie na siebie tej odpowiedzialności.

 » Szpital (Marek | 15-04-2017, 21:20:58)

Z tym remontem szpitala to tak jak z budową rond w Strzelnie.Wiadomo było,że szpital w Mogilnie powstanie a jednak inwestowano niepotrzebnie w Strzelno,teraz buduje się ronda,które za chwilę będą niepotrzebne bo oczywistą oczywistością obwodnica powstanie szybciej niż nam się zdaje i to nie za sprawą Burmistrza,który stara się, ale wymusi to życie.Naciski będą coraz większe.Obwodnica Inowrocławia rozpędzi samochody,które będą hamować w Strzelnie.Ale nieudolni urzędnicy czy może politycy nie myślą aby racjonalnie wydawać pieniądze bo to niestety nie są ich pieniądze ale nasze.

 » Ain't Nobody Home (B.B King | 15-04-2017, 14:14:57)

Oczywiście, że bez dialogu nie osiąga się kompromisów. Z tego powodu warto zauważyć, że współpracując osiąga się je sprawniej. Rozwój ostatnich kilku lat pomaszerował, we wszyskich kierunkach. Serdecznie gratuluję nowych cudów architektury i jeszcze goręcej sukcesów na polu muzycznym. Fortepian to jest to!

 » Strzelno i stolica (paf | 12-04-2017, 12:04:12)

Żeby miasto mogło być stolicą powiatu, musi spełniać kilka kryteriów np. liczba mieszkańców pow. 10 tys.

 » Strzelno miastem powiatowym (rudy | 11-04-2017, 23:35:03)

Strzelno nie musi po rozwodzie z Mogilnem iść do Inowrocławia, ale może zostać stolicą powiatu składającego się z gmin: Strzelno, Jeziora Wielkie, Orchowo i Skulsk w woj. wielkopolskim i szpital będzie tu głównym atutem ! Kto popiera ten pomysł ? Oczywiście Mogilno zdegradowane z miasta powiatowego i jako gmina może zostać przyłączone do Żnina lub Gniezna w Wielkopolsce. Komu tak naprawdę podoba się marne województwo kujawsko-pomorskie ?

 » przesądzona przeprowadzka szpitala (+++ | 11-04-2017, 14:21:15)

Strzelno samo zrezygnowało ze szpitala. Tak teraz mają, jakie władze sami sobie wybrali!

 » szpital (szpital | 10-04-2017, 07:11:25)

Witam; piszę bardzo niechętnie ale czy ten temat nie jest już przesądzony. Pan Starosta wykorzystał nadarzającą się sytuację. Burmistrz Strzelna udaje tylko, że stara się o pozostanie Szpitala w Strzelnie a w rzeczywistości to tak samo jest z obwodnicą, nic nie zrobił, żeby ona powstała tylko robi pozorację i uczestniczy w proteście z flagą chodząc po przejściu dla pieszych dla proformy. Jakie władze miasta Strzelna takie efekty. Coraz bliżej do Jaworowa. Pozdrawiam.

 » .... (aeiou | 09-04-2017, 22:45:45)

Ale Kol. Darek ma jedną wadę- jak Bronek...wstydzi się (?) że poluje;)

 » .Kujawy . (Patryk | 09-04-2017, 21:17:13)

wielkie nic zrobi Barczak i reszta kliki ! Ida wybory wiec musza cos niby zrobic . Matczak jest juz ostatni raz na stolku i jak zostanie burmistrzem pan Darek to zrobi porzadek i wtedy zobaczymy czy Mogilno bedzie takie cwane. Panie Darku czas zrobic porzadek w tym miescie .

 » nasze zdrowie w służbie PSL-u (głos ze Strzelna | 09-04-2017, 16:46:12)

Mieszkańcy Strzelna muszą wreszcie zrozumieć, że Barczak może sobie pozwolić tylko na tyle, na ile pozwoli mu Strzelno! Burmistrz i radni PSL-owscy ze Strzelna niczego Barczakowi nie zabraniają. Oni tylko protestują i skutecznie wmawiają swoim wyborcom, że są w opozycji do siebie samych (czyli rządzącego PSL-u). W ten właśnie sposób, m.in. dzięki pomysłowi Barczaka w sprawie przenosin szpitala, osiągają swoje sukcesy wyborcze i późniejsze profity samorządowe. Wspólny wróg (np. Barczak, powiat, GDDKiA) jednoczy pod przywództwem Matczaka wszystkich mieszkańców naszej gminy, pod tym samym co w Mogilnie, sztandarem PSL-u!

 » Szpital (dudo | 09-04-2017, 12:14:51)

Strzelno małe i głupie ale większej korupcji jak w tym zapyziałym Strzelnie nie spotkałem-pracę dostają po znajomości i nie ważne że niektórzy nie mają z czego żyć -ważne że jakaś rodzina ma znajomości i synka lub córkę przyjmą ,bo wiadomo że mamusia z tatusiem dbają o rzeczy materialne a dziecko musi mieć na swoje balangi.wszyscy w Strzelnie widzą co się dzieje ale każdy cicho siedzi i to jest właśnie Strzelno

 » :) (aaaaaaa | 09-04-2017, 10:11:33)

w końcu zostanie zrobione to co powinno być wieki temu, w jakim tak małym innym powiecie istniejądwa szpitale??? inowrocławtaki duży i bogaty a jednak ma tylko jeden szpital. strzelno myśli ze inowrocław przyjmie z radością taką zadłużoną gminę??? dlamogilna lepiej chyba by było rozwiązać powiat niż ciągle być ze strzelnem w jednym powiecie

 » Najwyższy czas.... (WYBORCA | 08-04-2017, 15:58:42)

by tak zwana"władza powiatowa" z jej szefem na czele przedstawiła PODATNIKOM ile MY PODATNICY musimy zapłacić PODATKÓW za koszty jej nieudolnego gospodarowania pieniądzem publicznym w temacie służby zdrowia przez kolejne trzy kadencje ich trwonienia bez żadnej odpowiedzialności . Jak również żądam publicznego ujawnienia planu rzeczowo finansowego dla tej "politycznej"inwestycji.

 » SZPITAL (kaja | 08-04-2017, 14:58:40)

Wiedzieli już dawno ,że zlikwidują szpital w Strzelnie to po co budowali położniczy i dziecięcy ,żeby tylko większe zadłużenie było czy po to żeby zmylić głupi naród Strzelnoski-wybaczcie ale inaczej o ludziach ze Strzelna nie da się powiedzieć, bo tak fałszywi ludzie jak w tym Strzelnie to nie ma nigdzie

 » Orły Temidy.. (lucyfer | 07-04-2017, 23:23:31)

Dlaczego były budynek przychodni w Strzelnie,nie został zwrócony miastu?. Gdzie są kosztorysy remontu Szpitala w Strzelnie?. Ile będzie kosztował remont budynków przyległych do Szpitala w Mogilnie wraz z rozbudową tej placówki??.W celu porównania opłacalności inwestycji jako mieszkańcy powiatu mamy prawo wiedzieć..W jaki sposób powiat zamierza spłacić kredyty??. Dla mnie ta inwestycja wydaje się idiotyczna..Sądzę że zadłużenie naszego szpitala jeszcze bardziej wzrośnie.. Bo wszystko zależy od NFZ. A czego nie ma w Naszym powiecie jest na wyciągnięcie ręki w Inowrocławiu. Gdzie wszyscy są kierowani w nagłych przypadkach .

 » zadłużenie (mieszkaniec | 06-04-2017, 14:46:08)

Z przekazów naszych władz wynika że całkowite zadłużenie naszej lecznicy wynosi około 12 milionów złotych(zadłużenie całkowite)-tym samym nasuwa się pytanie który z Polskich Banków udzieli takiemu zadłużonemu podmiotowi pożyczki,ale może się uda.W tym całym bałaganie jest jeszcze jeden zasadniczy problem a mianowicie kto te horrendalne długi spłaci i kiedy.Z rozmów z pracownikami tej lecznicy wynika że Dyrekcja jak i podmiot który powinien sprawować bezpośrednią kontrole nad lecznicą nie robi sobie z tego powodu żadnych wyrzutów.Myślę że Nasi włodarze powinni się zastanowić jak wyprowadzić tak zadłużony szpital na prostą a dopiero potem myśleć o tak wielkich inwestycjach jak budowa nowego szpitala-żeby Mogilno nie stało się drugim Grudziądzem.W rozmowach słychać że nasz Powiat pomoże w tej inwestycji tylko jakim kosztem ,można z tego wnioskować że kosztem 4 naszych gmin które wchodzą w skład tego Powiatu a które niech nie liczą na jakieś inwestycje ze strony Władz Powiatu na swoim terenie.Naprawdę coraz bardziej zdaje mi się że najlepszą sprawą było by zlikwidowanie tego mini Powiatu i rozparcelowanie go Powiatu Gnieźnieńskiego i Inowrocławskiego,może w tedy co nie którym zapaliło by się zielone światełko co do sprawowania władzy i rozporządzaniem publicznymi środkami finansowymi i majątkiem.DRODZY MIESZKAŃCY POWIATU MOGILEŃSKIEGO POMYŚLCIE NAD TYM ROZWIĄZANIEM BO ZA DWA LATA MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO.Mogilno to jeszcze WIELKOPOLSKA.

 » ? (ZEN | 06-04-2017, 13:21:39)

co w takim razie z przychodnią dziecięcą ?

 » mentalność anonimowego hejtera (mistrzu | 06-04-2017, 11:44:02)

Pajace mówiący że chcieliby likwidacji powiatu mają wszystkich ludzi w d....ie. I kolegów... i znajomych.. i rodziny znajomych, którzy są gdzieś tam zatrudnieni. Jakie są miejsca pracy związane z istnieniem powiatu takie są... ale SĄ. Każde jedno jakiekolwiek miejsce pracy jest ważne. Tylko kompletny tłuk i nierób życzy innym bezrobocia.

 » Termo w strzelnie (Odpornik | 06-04-2017, 08:03:36)

Nie jestem miłośnikiem strzelna ale tutaj jest 13 milionów na szpital w Mogilno a czy jest plan zagospodarowania termodernizacji oraz wykorzystania istniejących budynków w Strzelno ? ? Bo koszt będzie cholendarnje wysoki a tutaj cisza

 » trza pomoc (cmg | 05-04-2017, 23:01:08)

Ano , ano trza pomoc, bo kobieta na plebani MBNP dużo kosztuje. Jak zawsze o co chodzi? O kasę chodzi. Zawsze i wszedzie.

 » STRZELNO DO pow.INOWROCŁAW ! (WYBORCA | 05-04-2017, 18:48:14)

Jedyny sposób na zlikwidowanie karłowatego powiaciku z miasteczkiem na uboczu bez żadnych perspektyw rozwojowych.

 » trza pomóc (db | 05-04-2017, 13:53:11)

Tak jak mówi proboszcz stary,że każdy gest solidarnej troski o ludzi ma duże znaczenie, jak mówił zwłaszcza tej materialnej. Znowu zbiera kasę i tylko ciagle na kazaniu wszystkim dziękuje. Bierzmy przykład i pomagajmy. Zawsze chodzi im okasę,a jak to pod przykrywką potrafią ją wydębić.

 » poleca (miszcz | 05-04-2017, 12:22:15)

Racja mistrzu ze poleca po pomoc do szpitala. Ale skad ta pewnosc ze do mogilna? Obudz sie rejonizacji juz dawno nie ma. Lecze sie gdzie chce a wy mogilnioki cieszcie sie ze macie szpital.

 » nareszcie jest konkretna decyzja (mistrzu | 05-04-2017, 10:22:19)

Jak coś się komuś z tego forum w życiu przydarzy to te szczekające anonimowe frymki pierwsze polecą z płaczem po pomoc do szpitala w Mogilnie. Wtedy szpital będzie "aja" i "cacy".

 » trza pomóc (Klementyna | 05-04-2017, 08:50:40)

Klemens aleś walnął! W sumie to masz rację, bo sport to zdrowie ale zdrowie podleczone też jest ważne i opieka zdrowotna też! Trzeba pomóc powiatowi i koniec-kropka.

 » do Klemensa (Makary | 05-04-2017, 00:01:00)

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to Barczakowi pomogą z pewnością PSL-owcy ze Strzelna. Tak już było np. z poparciem budżetu powiatu, w zakresie przeznaczenia funduszy na rozbiórkę części budynków, w celu umożliwienia rozbudowy szpitala w Mogilnie i przeniesienia tam oddziałów ze Strzelna. Barczak zawsze może liczyć na potrzebne poparcie swoich ze Strzelna. Oczywiście później w Strzelnie będą głośno protestować i krzyczeć, że nie pozwalają i zabraniają!

 » dołoży (Klemens | 04-04-2017, 22:17:37)

do Anty - Ty tak się nie martw bo burmistrz Duszyński z pewnością dołoży z 5 mln z budżetu gminy Mogilno do szpitala. Bo co to jest 5 mln na czteroletnią kadencję, skoro w tym samym czasie na szeroko pojęty sport pan Leszek lekką ręką wydaje ... 28 mln zł!

 » szpital (ja | 04-04-2017, 20:36:20)

ściany brudne w starym szpitalu a wy chcecie budować nowy ? będzie to samo co z obwodnicą

 » SZPITAL-??? (PANI | 04-04-2017, 19:59:36)

Wielki SZACUN dla REDAKCJI CMG-24 za przekaz tych planów i ich opublikowanie - ale to nie rewelacja bo te plany były już ujawnione i przekazane do podziwiania przez tygodnik PAŁUKI.Dziwi mnie jednak fakt że SZANOWNA REDAKCJA CMG-24 nie udostępniła treści zapisów tego programu i nie przekazała swoim czytelnikom ile trzeba wykonać dodatkowych badań i ekspertyz zanim powstanie tam budynek nowego szpitala i ile to będzie kosztowało inwestora,czy te 13 milionów na to wszystko starczy.Jeszcze jeden bardzo ważny fakt,kto będzie inwestorem tego projektu czy zadłużony na maksa SPZOZ czy dobry wujek czyli STAROSTWO POWIATOWE.Mam nadzieje że SZANOWNA REDAKCJA ma aktualne dane o całkowitym zadłużeniu naszej lecznicy i w następnym wpisie ujawni szerokiej opinii te niezbite fakty i razem z czytelnikami tej strony podyskutuje nad faktem jeszcze większego zadłużania SPZOZ-u gdzie lista dłużników i wierzycieli sięga KOSMOSU,ale oni mogą za swoją kasą czekać do u.....j śmierci.Na koniec myślę że naprawdę te 13 MILIONÓW to kropla w morzu na tak dużą inwestycje - mury to jeszcze nie cały szpital żeby w nim przyjmować i leczyć CHORYCH MIESZKAŃCÓW JESZCZE NASZEGO POWIATU !!!! Inwestorowi życzę powodzenia w realizacji spełnienia obietnic danych mieszkańcom całego powiatu i nie tylko powiatu.

 » Szpital (Cmg | 04-04-2017, 17:47:54)

A pan Starosta ma na remont budynku w Strzelnie?

 » ;) (;) | 04-04-2017, 16:50:50)

Strzelno żegnajcie się ze szpitalem;)

 » Psl jest super w te klocki. (Anty | 04-04-2017, 12:33:04)

Co mnie najbardziej zdziwiło? Połowa środków będzie pochodziła z BYĆ MOŻE dofinansowania unijnego a reszta ŚRODKI WŁASNE POWIATU i KREDYT. Powiat będzie robił inwestycję z BYĆ MOŻE i z KREDYTEM i ze ŚRODKAMI WŁASNYMI POWIATU.Środki jakie środki?Powiat nie ma ŚRODKÓW na drogi w powiecie a będzie finansował budowę szpitala.KREDYT-co będziecie zastawiać,jakie budynki a może ten szpital na glinianych nogach?No i BYĆ MOŻE środki unijne.Liczycie pewnie na dobrego wujka Kurzawę?Oj byście się nie przeliczyli,on widzi tylko własny czubek nosa. Gdy to BYĆ MOŻE nie wypali i co wtedy?Wystarczy majątku by zastawić resztę kredytu w bankach. Ta cała peselowska władza robi drugą Nieszawę a myślę,że ze swoimi pomysłami już ich nawet przerośli. Oj będzie bida a na szpitalu komornik łapę położy.

 » Szpital (karol | 04-04-2017, 11:07:53)

Bardzo fajnie ! Super gdyby udało się jeszcze wyremontować starszą część i pozyskać dobrych fachowców :)

 » Super (Janek | 04-04-2017, 10:16:04)

Wygląda to fajnie. Trzymam kciuki.

 » dobrze jest (boom | 04-04-2017, 09:04:24)

Nowy szpital nieźle będzie wciśnięty w obecną zabudowę. Ale najważniejsze jest to aby efekty hospitalizacji były bardzo dobre. Redakcja powinna dopytać się więcej, bo co to znaczy "oddział ŁÓŻKOWY 40 łóżek"??? Czy to jest oddział wewnętrzny? Widać, że projektant i zleceniodawca wierzą w boom urodzeń 500+, bo na położnictwie aż 24 łóżka, a na chirurgi tylko 15 (no i więcej nie potrzeba).

 » Pogratulować (Scooby | 04-04-2017, 06:46:23)

Pierwsza inwestycja, ktora w Mogilnie ma sens. Mam tylko nadzieje, ze na poloznictwo sciagniete zostana wszystkie pielegniarki/polozne.

 » czytam i nie wierzę :) (mieszkaniec | 04-04-2017, 01:43:11)

Po pierwsze: 20 miejsc parkingowych no no faktycznie konkretny parking :) po drugie: neonatologia - a specjalistów to skąd pan Barczak weźmie??? Tu nie wystarczy zwykły pediatra. A w razie problemów jak mogileńscy fachowcy nie będą ogarniać to i tak wyjazd do Bydgoszczy więc lepiej do Inowrocławia iść do szpitala bo do Bydgoszczy jest bliżej:) No plany to można mieć, a życie je zweryfikuje.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Festyn z opóźnieniem (0)
 » MOGILNO: Pożar samochodu (0)
 » JEZIORKI: Śmiertelny wypadek (4)
 » Dzisiejszy festyn odwołany (0)
 » Drugi burmistrz bez absolutorium (19)
 » Można jeść owoce i warzywa (4)
 » Kolejne skażenie wody! (10)
 » Wichura przeszła przez powiat (8)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
 » DW 255 jeszcze w planach (12)
 » Pamiętają o zbrodni katyńskiej (0)
 » Sportowe zmagania uczniów (1)
 » Nowy chodnik w Przyjezierzu (13)
 » Straty za śmieci coraz większe (30)
 » Parafialne zmiany (9)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ