Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Okradziony w pociągu

2017-04-04 23:02
 

39–letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego został okradziony w pociągu relacji Wrocław–Gniezno. Mężczyzna zasnął podczas podróży. Kieszonkowiec wykorzystał jego sen i ukradł mu z portfela kartę płatniczą, przy pomocy której wypłacił z bankomatu 300 złotych.

Pod koniec marca tego roku w nocnym pociągu relacji Wrocław–Gniezno doszło do kradzieży kieszonkowej. Ofiarą złodzieja padł 39–letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego. Mężczyzna zasnął podczas podróży. Kiedy na stacji końcowej został obudzony przez konduktora zauważył, że jego portfel leży obok niego na siedzeniu, a z wnętrza ktoś wyjął kartę bankomatową, przy której dołączony był na karteczce kod PIN. Kiedy 39–latek zadzwonił na infolinię banku w celu zablokowania utraconej karty dowiedział się, że chwilę wcześniej przy jej użyciu dokonano wypłaty 300 złotych z bankomatu. Niestety jak pokazuje rzeczywistość, kradzieże te są w dużej mierze wynikiem nieuwagi i nieostrożności samych okradzionych, którzy nie zwracają należytej uwagi na swoje kieszenie czy torebki.

Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność na dworcach PKP, PKS, gdzie zazwyczaj występuje duży tłok. Łatwo można wtedy stać się ofiarą złodziei kieszonkowych. Bądźmy szczególnie ostrożni przy wsiadaniu i wysiadaniu z zatłoczonego pociągu. W czasie podróży starać się nie pozostawiać bagażu bez opieki - zwłaszcza torebek podręcznych. Torebki, podręczne plecaki należy nosić z przodu lub pod ramieniem, zamknięciem do siebie. Co najważniejsze, nie należy trzymać numeru PIN razem z kartą płatniczą i absolutnie nie zapisywać tego numeru na karcie płatniczej. Jednocześnie należy unikać nocnych podróży zwłaszcza w pustych wagonach i przedziałach. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [5]» dodaj komentarz   

 » Życiowa przygoda (UPS | 05-04-2017, 13:02:03)

Jakoś trzeba się wytłumaczyć partnerce życiowej z braku kasy. Skok w bok.W dawnej piosence było "skradł jej całusa,ona mu zegarek"

 » Brawo on (Richard | 05-04-2017, 07:49:14)

Idiota! Pin przy karcie.

 » bankomat (ja | 05-04-2017, 07:36:20)

skoro pobrał kasę z bankomatu to na pewno policja ma już jego zdjęcie ponieważ bankomat to taka fotobudka

 » Nie ma takiej relacji (Do cmg24.pl | 05-04-2017, 00:27:57)

Szanowna Redakcjo! Nie ma pociągu relacji Wrocław - Gniezno. Jest Wrocław Główny - Gdynia Główna, Wrocław Główny - Bydgoszcz Główna. Ale nie ma Wrocław Główny - Gniezno! Nie wiem, gdzie taką relację wyczytaliście. Poprawcie artykuł. Następnym razem radzę szczegółowo zapoznać się z przedmiotem sprawy - rozkładem jazdy i poprawnymi relacjami pociągów.PS - proszę opublikować komentarz.

 » haha (haha | 04-04-2017, 23:10:56)

Jak można trzymać przy karcie nr. pin .Jednak ludzie bywaja prości.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Będzie remont oczyszczalni (1)
 » Wybrali prezydium rady (0)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
 » O niepodległości w Słaboszewku (4)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (17)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (15)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (33)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016