Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Zakopywał śmieci w lesie

2017-04-05 17:13
 

W miejscowości Łąkie na terenie prywatnego lasu zakopywane były śmieci. Właściciela ukarano 500-złotowym mandatem.

We wtorek, 4 kwietnia Straż Miejska w Strzelnie interweniowała w sprawie zaśmiecania i zakopywania różnego rodzaju odpadów w wykopanym dole na terenie prywatnego lasu. Jeden z okolicznych rolników został ukarany przez Straż Miejską w Strzelnie mandatem w wysokości 500 złotych. Dodatkowo do końca kwietnia zobowiązany został do wywiezienia nagromadzonych odpadów i udokumentowania tego faktu.

- Na terenie prywatnego lasu właściciel robił sobie swoją "utylizację" odpadów, żeby nie ponosić kosztów. Otrzymał on termin uprzątnięcia i przywrócenia terenu do pierwotnego przeznaczenia. Właściciel ten ma zameldować wykonanie prac porządkowych i okazać, gdzie te śmieci wywiózł i dopiero wtedy sprawa zostanie całkowicie zamknięta. Ze względu na to, że musi odkopać sporą ilość śmieci, ma termin do końca miesiąca. Otrzymał również mandat w wysokości 500 złotych - informuje komendant Straży Miejskiej w Strzelnie, Paweł Namieśnik.

Założeniem nowej ustawy śmieciowej było m.in. eliminowanie dzikich wysypisk śmieci, jednak nadal w wielu miejscach spora ich część ląduje w przydrożnych rowach i lasach. Warto pamiętać, że każdy taki sygnał jest analizowany przez odpowiednie służby, a za ich wykrycie grożą wysokie kary. (PK | fot. Czytelnik)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » ustawa fikcja (ILook | 07-04-2017, 08:23:56)

Co tu dużo mówić? Państwo wymyśliło ustawę śmieciową dla dodatkowego podatku. Śmieci w lasach przy drogach na każdym kroku - tak działa ustawa śmieciowa. Problem z ich odbiorem to i dzieje jak się dzieje. To już chyba lepiej że zakopał by u siebie. A ci co tak by karali to z samochodu buteleczki fruu i do rowu.

 » do ekolog i aeio (UPS | 07-04-2017, 07:21:45)

W gminie Strzelno nie ma PSZOK,szkoda,ze jako ekolog o tym nie wiesz i może "gość" chciał przeczekać,aż zrobią i składował na swoim gruncie.Dyskusyjna sprawa,kto powinien zostać ukarany. Druga sprawa.Za"komuny",jak piszesz, prawie wszystko było w opakowaniach zwrotnych, stąd nie było takich ilości odpadów.Ale Ciebie zachwyciły "zachodnie" nawyki typu miłość raz w roku w "walentynki" , a nie przez cały rok,"świerszczyki",plastiki itp i udawane "dzień dobry" z fałszywym uśmiechem.Ile to krzyku czyni Twoje pokolenie,że aby kupić papier toaletowy trzeba było odnieść do skupu makulaturę, a ocet,mleko,śmietana,napoje za zwrotem opakowań szklanych, albo za dużą kaucją, co mobilizowało do zwrotu.Temat rzeka,ale jaka organizacja w odzysku.

 » Smieci (SM | 07-04-2017, 06:35:03)

A jak zdać śmieci tylko przez firmę indywidualnie nie można wywieźć śmieci dlaczego ??? wiem umowa na cały rok firma zabierze wywiezie ale nieraz taniej wyjdzie zawożąc samemu

 » śmieszne.. (aeiou | 06-04-2017, 16:56:26)

Zakopywał swoją prywatną własność na SWOIM PRYWATNYM terenie. Wolność Tomku w swoim domku! Niedługo będziecie się ubierać według "ustawowego wzorc" itp. Orwell by się z Was chętnie pośmiał. Pierniczycie o tym środowisku... Indie, Chiny, USA mają w d... środowisko i dzięki temu są wiodącymi gospodarkami... A UE drży o żabki albo nikomu niepotrzebne wilki czy bobry... Za komuny wszystko wywalali gdzie popadnie, banki po oleju pływały po jeziorach i co?? No i nic. Cała ta ochrona środowiska to pic na wodę do wyciągania kasy przez organizacje pseudoekologiczne...

 » śmieci (henk | 06-04-2017, 16:17:53)

NIBY JESTEŚMY W UNI ALE DO TEJ PRAWDZIWEJ UNI TO CHYBA NIE DOJDZIEMY -W NIEMCZECH BUTELKI PLASTYKI ODNOSI SIĘ DO SKLEPU I ODDAJĄ PIENIĄŻKI I TAK SAMO SZKLANE I PUSZKI RÓŻNE A U NAS DZIADOSTWO BYŁO I BĘDZIE

 » 500zł (ja | 06-04-2017, 11:12:58)

500 zł to nie jest krzywdząca kara... 5 000 już wygląda lepiej i każdy się zastanowi 2 razy zanim będzie chciał się dopuścić tak okropnego czynu... szanujmy naturę!!

 » wsiur_ (asia | 06-04-2017, 10:01:29)

500 zł??? Śmiech na sali 5000 to ja rozumiem

 » śmierdziel właściciel (jerzyk | 06-04-2017, 08:42:21)

500 zł, co to za kara, 50000,00 co najmniej !!

 » Śmieci (Mieszkaniec | 06-04-2017, 08:28:34)

40 lat temu nue było z tego kasy a teraz jest,niedługo będziemy płacić za wszystko

 » PSZOK (ekolog | 06-04-2017, 08:19:12)

40 lat temu nie było tyle śmieci co teraz i zdecydowana ich większość nie była toksyczna do otoczenia. Nie było tyle "chemii" co teraz choćby plastikowych opakowań, torebek, reklamówek itp. Najbardziej wkarwiające jest to, że obecnie można wszystkie śmieci wystawić do wywozu przez gminę lub odwieźć na PSZOK czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (KAŻDA gmina musi mieć taki punkt na swoim terenie). To po jakiego grzyba facet zakopuje śmieci? No, tak-zapomniałem, że chodzi tu o Gminę Strzelno.

 » śmieci pod ziemiom (jo | 05-04-2017, 22:49:02)

A co ze śmieciami ,zakopywanymi dawniej LEGALNIE .Przez kilkadziesiąd lat kazdy zakopywał smieci które nie by palne. Zakopywano za stodołom , albo w dziurze po żwirowni. A MOŻE ZNACIE KOGOŚ KTO 40 LAT TEMU WYWOZIŁ ŚMIECI DO UTYLIZACJI.Ja nie znam.

 » śmieci (obserwator | 05-04-2017, 20:12:55)

Brak słów , kary i jeszcze raz kary.

 » straż miejska (michał | 05-04-2017, 18:22:42)

niech lepiej straż miejska w mogilnie zainteresuje sie działkami na przemysłowej działką nr * co właściciel wypala śmieci i zrywa blomby od licznika na działce i kradnie prąd

 » gozdawa (szofer | 05-04-2017, 17:37:41)

Niech przyjadą na gozdawe za pałacem po prawej jedno wielkie wysypisko

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Szkolny festyn w Strzelnie (0)
 » Jubileusze mogileńskiej "Dwójki" (0)
 » Trwa trzecia edycja festiwalu (3)
 » Podsumowali konkurs historyczny (0)
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (3)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (0)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (14)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (4)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (13)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ