Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Dąbrowa - Społeczeństwo

Bezpiecznie w gminie Dąbrowa

2017-04-05 21:01
 

Według policyjnych statystyk gmina Dąbrowa jest najbezpieczniejszą gminą w powiecie mogileńskim.

Perspektywa kilku ubiegłych lat ukazuje notowany spadek zagrożenia przestępczością. Tendencja ta dotyczy również zdarzeń drogowych.

- Gmina Dąbrowa jest najbezpieczniejszą gminą na terenie powiatu, jedną z bezpieczniejszych w całym garnizonie kujawsko-pomorskim (...) W tych najbardziej dokuczliwych społecznie obszarach i w tych kategoriach przestępstw widzimy, że można co niektóre z nich na palcach jednej ręki. Patrząc z perspektywy poprzednich kilku lat notujemy zasadniczy spadek poziomu zagrożenia przestępczością (...) Na terenie gminy Dąbrowa notujemy znaczny spadek zdarzeń na drodze. W 2012 roku mieliśmy pięć wypadków drogowych, w których mieliśmy osoby ranne. 2016 rok to tylko jeden wypadek i na szczęście bez żadnej osoby, która poniosła śmierć, albo na drodze, albo bezpośrednio w skutek obrażeń odniesionych w wypadku. Było również 28 kolizji (...) Liczba obłożenia policjantami kierowanymi na teren gminy Dąbrowa nie maleje. W 2016 roku liczbowo było skierowanych 622 policjantów - dzielnicowych, ruchu drogowego i tych, których nie widać i policjantów z OPP z Bydgoszczy - mówił zastępca komendanta KPP w Mogilnie, Tomasz Rybczyński.

Korzystając z obecności przedstawiciela komendy na obradach sesji Rady Gminy w Dąbrowie, jeden z radnych prosił również o zwiększenie patroli w godzinach nocnych, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

- Miałbym prośbę, żeby w nocy zwiększyć trochę patroli, bo zaczynają też powoli "buszować", a rolnicy wyprowadzają ciągniki i maszyny. Były też przypadki malowania przystanków w nocy - mówił radny Grzegorz Nowak.

Według informacji przekazywanych przez zastępce komendanta policji wynika, iż policyjne patrole są dostosowywane adekwatnie do trwających pór roku. Ponadto oparte są nie tylko o umundurowanych funkcjonariuszy.

- Służby dostosujemy do zmieniających się pór roku. Patrole i w ramach służb dzielnicowych i w ramach innych służb, niekoniecznie tych widocznych będą podejmowane - zapewniał Tomasz Rybczyński.

Z kolei wójt Marcin Barczykowski w szeroko pojętym temacie bezpieczeństwa apelował o skupienie szczególnej uwagi na użytkownikach bocznych i mniej uczęszczanych dróg wiejskich.

- Jako wójt chciałbym cały czas prosić o monitorowanie naszej gminy tak jak dotychczas, a może nawet więcej. Chodzi o całą gminę, nie tylko drogę wojewódzką, ale i te boczne drogi. Postulat naszych mieszkańców jest taki, żeby te monitorowanie przesunąć na te "boki" i miejsca mniej uczęszczane. Widać efekty, jak policjanci stoją, to ruch jest normalny - mówił wójt Barczykowski.

Tomasz Rybczyński przypominał również o istniejącej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której każdy mieszkaniec może nanosić informacje o różnorakich zagrożeniach, czy nieprawidłowościach. Każde takie wskazanie jest bowiem weryfikowane przez służby mundurowe. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [6]» dodaj komentarz   

 » Bezpieczenstwo (Mieszkaniec | 08-04-2017, 16:36:30)

Za chwilę pewnie sytuacja się zmieni;) Dąbrowa raczej zrozumie co mam na myśli...

 » ... (max | 07-04-2017, 16:57:58)

między uszami tych intelektualnych kalek mózgu nie stwierdzono...

 » Srolek (Srolek | 06-04-2017, 22:51:02)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » zniszczony przystanek (Obserwator | 06-04-2017, 16:16:31)

Może portal Cmg24 napisze o tych debilach co darli ryje wczoraj w nocy na Sójczym i zniszczyli przystanek na Witosa i kilka lamp niedaleko Eurocash... Bohaterowie, bo przystanek im nie oddał. W normalnych warunkach wylądowaliby na szczękowni w Bydgoszczy. Ale co się odwlecze....

 » szeroki rowerzysta (xxxxx | 05-04-2017, 22:27:05)

Proponuje piechotkę jeśli nie mieścisz się na jezdni rowerem.

 » hmm (driver | 05-04-2017, 21:23:23)

Niech się wezmą za te duże ciągniki ciągnące jeszcze wieksze maszyny rolnicze!Człowiek ma jechac rowem , bo traktorzysta ma w d....e chociażby zwolnić i zjechać na pobocze !

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Będzie remont oczyszczalni (1)
 » Wybrali prezydium rady (0)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
 » O niepodległości w Słaboszewku (4)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (17)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (15)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (33)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016