Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Edukacja

Sukces w olimpiadzie logistycznej

2017-04-07 17:35
 

Uczeń Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach zajął bardzo wysokie - 13. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

Prawie 8 tysięcy uczestników do pokonania, 6 miesięcy logistycznych zmagań, 3 etapy i kilkadziesiąt zadań do rozwiązania – tak w skrócie prezentuje się droga Michała Malickiego do finałowej dwudziestki tegorocznej edycji konkursu.

3 marca w Poznaniu odbył się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w którym zmierzyło się 60 uczestników wyłonionych z 7806 uczniów z całej Polski. Finałowe zadanie polegało na opracowaniu szczegółowej strategii dla przedsiębiorstwa logistycznego. Zakres prac obejmował m.in. obliczanie kosztów transportu i wyznaczanie współrzędnych magazynów regionalnych. 31 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród finalistom IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W obecności sponsorów – przedstawicieli wiodących przedsiębiorstw logistycznych, władz i wykładowców Wyższej Szkoły Logistyki, przedstawicieli Instytutu Logistyki i Magazynowania, Fundacji GS1 Polska oraz mediów branżowych i edukacyjnych ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju.

13. miejsce w ogólnopolskim konkursie zajął Michał Malicki z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. W nagrodę otrzymał m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaświadczenie o zwolnieniu z części pisemnej egzaminu zawodowego, książki i upominki od sponsorów. Michał jest jedynym uczniem II klasy, który zakwalifikował się do tegorocznego finału. Młody logistyk sukcesy odnosi również w matematyce i w sporcie. Start w Olimpiadzie Logistycznej potraktował jako przygodę.

W tegorocznym konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Eliminacje szkolne przeprowadzono w 316 placówkach edukacyjnych. Etap okręgowy to 712 uczestników rozwiązujących logistyczne testy wielokrotnego wyboru. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 60 najwybitniejszych młodych logistyków z całego kraju. Tak znaczący sukces to mocny punkt w CV, który wielu finalistom może otworzyć drzwi do kariery zawodowej, o czym podczas gali opowiedzieli zwycięzcy II i III edycji konkursu. Szczepan Górtowski obecnie pracuje jako Specjalista ds. Prognoz i Analiz w Żabce, natomiast Artur Rona jest Specjalistą ds. Logistyki w firmie Nagel Polska. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku, a każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. (I | fot. nad.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [1]» dodaj komentarz   

 » gratki (mn | 07-04-2017, 21:15:43)

Brawo Michał! Brawo Bielice!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Żabno boi się wzmożonego ruchu (4)
 » STRZELNO: UTW zaprasza na wykład (0)
 » Pożar w mogileńskiej hali (4)
 » Radni przeciwni 28% podwyżce [TV] (17)
 » 28-latek stracił prawo jazdy (3)
 » Prezentowali obrazy i wiersze (4)
 » Czołowe zderzenie w Sucharzewie (13)
 » Sam dopisał sobie kategorię "B" (1)
 » Przeprowadzili akcję na wodach (4)
 » Zgłoś się i zagraj w tenisa (0)
 » Liczą na remont oczyszczalni (9)
 » O 28% więcej zapłacimy za śmieci?! (60)
 » 56-letni kłusownik zatrzymany (9)
 » Tydzień Mediacji z policją (2)
 » Rękodzieło i starocie na kiermaszu (2)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016