Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Przedświąteczne rady policji

2017-04-07 18:04
 

Policjanci apelują, aby w przedświątecznym czasie pamiętać o szeroko pojętym bezpieczeństwie, by nie paść ofiarą kieszonkowca.

Wiosna to nie tylko okres porządków na działkach i remontów w mieszkaniach, ale przede wszystkim czas przedświątecznych zakupów i wydawania znacznie większych niż zazwyczaj pieniędzy. Będąc na targowisku lub w sklepie nie zwracamy uwagi na osoby kręcące się wokół nas. Wydaje nam się, że inni również są zajęci przedświąteczną gorączką. W takiej sytuacji nie jest dla nas niczym nadzwyczajnym, że ktoś na nas patrzy, obserwuje, próbuje się uśmiechać, a wreszcie nawet ociera o nas. Kieszonkowiec właśnie wtedy sprawdza, gdzie przechowujemy portfel. Złodzieje czyhają na swoje ofiary w tramwajach, autobusach i sklepach.

Każdy z nas może być potencjalną ofiarą kieszonkowca. Trudno jest spostrzec z tłumu złodzieja. Policjanci apelują, by unikać noszenia przy sobie większej sumy pieniędzy, niż potrzeba na konkretne zakupy. Mężczyźni przyzwyczajeni do wkładania dokumentów do tylnej kieszeni spodni powinni zmienić swoje upodobania. Wszelkich toreb przewieszonych na ramię należy nie spuszczajcie z oka i sprawdzać, czy są dokładnie zamknięte. Najbezpieczniej nosić je z przodu, by mieć stałą kontrolę nad bagażem. Ponadto osoby zajęte rozmową telefoniczną łatwo stają się łatwą ofiarą przestępcy. Zakupy najlepiej wkładać do bagażnika, a torebkę z dokumentami pod fotel. Z kolei na parkingu sprawdzać, czy wszystkie drzwi od pojazdu są zamknięte. Należy również unikać ścisku i wszelkich zbiegowisk.

Podczas Świąt nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy. W sytuacji zagrożenia niezwłocznie kontaktuj się z najbliższym patrolem lub dzwoń pod nr 997, 112. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [3]» dodaj komentarz   

 » błąd (I AM | 09-04-2017, 12:15:20)

Powinno być policja ma monitoring a nie mam.Przepraszam za literówkę.

 » Przedświąteczna rada moja (I AM | 09-04-2017, 11:00:37)

Policja mam monitoring.Więc proszę aby wyłapać wszystkich których psy sr*ją w centrum miasta.Straż miejska też niech ruszy d***.Obrzydlistwo.

 » Idą święta.... (Świąteczna | 07-04-2017, 18:21:40)

Zwiększona liczba funkcjonariuszy? Po to by kontrolować auta na parkingach i PKS'ach, bo to jedyne miejsca w Strzelnie,gdzie 2 razy do roku można spotykać się ze znajomymi na święta. I trzeba zostać spisanym? W wieku 30 lplus ;) śmieszne.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Będzie remont oczyszczalni (1)
 » Wybrali prezydium rady (0)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
 » O niepodległości w Słaboszewku (4)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (17)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (15)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (33)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016