Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Uwaga na fałszywego policjanta!

2017-04-07 18:11
 

Mogileńscy funkcjonariusze ostrzegają przed częstą formą oszustw "na policjanta", której ofiarami mogą stać się osoby w podeszłym wieku. Metoda działania jest podobna do sposobu oszustw metodą "na wnuczka", a przestępcy opowiadają przez telefon starszym ludziom nową historię.

Przestępca telefonuje do osoby starszej i podaje się najczęściej za wnuczka lub inną bliską osobę. Oszust twierdzi, że miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy, które mają zostać wykorzystane w celu pokrycia szkód lub na pilną operację. Po chwili od zakończenia pierwszej rozmowy do ofiary dzwoni kolejna osoba - podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji lub nawet zwykłego funkcjonariusza. Przestępca informuje rozmówcę o tym, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Mówi, że poprzednia rozmowa telefoniczna była próbą wyłudzenia pieniędzy. Mówi, że Policja prowadzi akcję wymierzoną w schwytanie oszustów. Jednocześnie dla "dobra sprawy" fałszywy policjant nalega na przelanie pieniędzy na wskazane konto. Pieniądze mają pomóc w zdobyciu dowodów. Przestępcy podając się za funkcjonariuszy Policji, często grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował. Zawsze po przekazaniu oszczędności kontakt się urywa, a przestępcy znikają z wyłudzonymi pieniędzmi.

Metoda "na policjanta" to w ostatnim okresie czasu najbardziej popularna forma wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Pamiętajmy, że możemy sprawdzić to, czy faktycznie rozmawiamy z prawdziwym funkcjonariuszem, dzwoniąc do najbliższej jednostki Policji. Wymagajmy więc okazania legitymacji służbowej w sposób umożliwiający odczytanie imienia i nazwiska oraz numeru identyfikacyjnego policjanta. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie oraz nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich we wskazanym przez nich miejscu.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta zakończmy rozmowę telefoniczną. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [7]» dodaj komentarz   

 » prawda (fan | 12-04-2017, 20:13:08)

Dlaczego nic nie pisza o korupcji w MOGILENSKIEJ POLICJI. O Panu MARCINIE N.

 » Emeryturka ??? (Stasio | 09-04-2017, 12:29:59)

Ciekawe z tą emeryturką, bo jak złożył pappiery na wcześniejszą jak się zaczeło robić ciepło to komendant nie przyjął, pewnie dostanie dyscyplinerke.

 » Do zawistnych (xxx | 09-04-2017, 07:36:09)

Wy się o tego policjanta nie martwcie. Na razie nikt o nic go nie oskarżył. A emeryturę to i tak dostanie i to taką, o której Wy możecie tylko pomarzyć złośliwcy!

 » Paserstwo karalne (Miastowy | 08-04-2017, 22:07:47)

Właśnie co z tym policyjnym paserem pewnie na zwolnieniu lekarskim jeszcze od psychola ale co tam x5 się rozbija za paserke itp i znowu blisko było do emeryturki a po co se spokojnie żyć pazeratwo góra Ha Ha Ha

 » ... (arczi | 08-04-2017, 11:44:42)

falszywy policjant cie okradnie, prawdziwy wystawi mandat

 » Fałszywy POLICJANT (Marian | 08-04-2017, 11:30:46)

Jednego już "FAŁSZYWEGO POLICJANTA" w Mogilnie mamy, to pan N (wszyscy wiedzą o kogo chodzi) - Król tarczek i metalowych kółek HAHAHAHA. Jemu się należało inteligencją to on nigdy nie błyszczał, zresztą jego partnerka też.

 » to jest Polska (I AM | 08-04-2017, 09:16:18)

Nie pochwalam takich czynów czyli okradania.Ale jak byśmy żyli w normalnym kraju w którym nie rządzi pisior i chory i to mocno na beret Jareczek Kaczuszka to k...a nie trzeba by było kombinować.A teraz nawet US wali mandaty żeby na 500+ było a i przez to bezrobocie wrosło.Uważam to za większe okradanie ludzi.Własny kraj za który nasi przodkowie oddawali życie okrada nas całe życie.Np: ZUS złodziej naczelny. Nie trzeba być ekonomem żeby to pojąc.Kraj deb.. oszoł.... i popapr..... A my ciemnogród dajemy na wszystko przyzwolenie.Tyle w temacie

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Będzie remont oczyszczalni (1)
 » Wybrali prezydium rady (0)
 » Kiermasz wielkanocny (0)
 » Ponad 400 tysięcy dla parafii (0)
 » O niepodległości w Słaboszewku (4)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (17)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (15)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (33)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016