Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Wypadki

Wypadek w Markowicach

2017-04-19 03:36
 

Na drodze krajowej nr 15 w Markowicach doszło do groźnej kolizji drogowej. Kierujący osobowym mitsubishi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarowym volvo.

Do zdarzenia doszło w nocy 19 kwietnia około godziny 3:00, na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Markowice. W akcji ratowniczej brali udział strażacy z Inowrocławia, Strzelna i Mogilna, a także policja i zespół pogotowia ratunkowego. Na czas prowadzonych działań droga krajowa pomiędzy Strzelnem a Inowrocławiem była całkowicie zablokowana.

- Z ustaleń policjantów wynika, że poruszający się w kierunku Inowrocławia 57-letni kierowca osobowego mitsubishi chcąc ominąć stojący na drodze pojazd, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy volvo. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi. 57-latek za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi - informuje mł. asp. Tomasz Bartecki. (PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [4]

 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » do podatnika (KINIU | 20-04-2017, 15:05:48)

Szanowny panie podatniku po pierwsze strażacy z OSP nie dysponują się sami do akcji.Robi to jak zapewne wiesz oficer dyżurny Psk bo co to takiego psk to wiesz .Powiem ci tak wyobraź sobie że ja też płacę podatki i jestem strażakiem i jak czytam takie komentarze to mnie krew zalewa.Obyś nigdy nie potrzebował naszej pomocy bo wtedy na pewno zmienisz zdanie człowieczku płacący podatki.

 » doPL01 (strażak OSP | 20-04-2017, 14:59:05)

Widać kolego że nigdy jeszcze na szczęście nie miałeś do czynienia z Panami strażakami. Niestety w każdej chwili możesz ich potrzebować a wtedy, uwierz mi jeszcze im podziekujesz że przyjechali. Już kilku takich jak ty znam i też się tak wypowiadali o strazakach, a puzniej zmieniali o nich zdanie. Nie wiem czy ty byłbyś tak odwarzny i miał jajka żeby zostawiać rodziny i lecieć na akcje w nocy za marne pare groszy na godzinę narażać zdrowie i czasami życie.

 » . (PL01 | 20-04-2017, 11:33:04)

Zmasowany atak nastąpił na moją osobę, ale domyślam się, że to Panów strażaków z OSP. Niestety znam od wewnątrz realia pracy strażaków (OSP) i wiem, że za każdy wyjazd są pieniążki (niewielkie, ale są). Podam Wam przykład niegroźnej stłuczki, ledwie auta zarysowane to do zdarzenia gnały 4 wozy bojowe. Oczywiście my płaciliśmy za to jako podatnicy z naszych skromnych budżetów gminnych. Proszę nie pisać mi tutaj, że to dla bezpieczeństwa podróżujących bo to są kpiny z nas podatników

 » Do (obserwator | 20-04-2017, 06:32:59)

Lepiej byłoby dla wszystkich ( a przede wszystkim dla Ciebie ) gdybyś pooglądał sobie zdjęcia ze swojej pierwszej komunii . Ciekawe jakie wtedy nasunęło by Ci się pytanie . A może za dużo było gości ? a może za mało ( bo kasy też za dużo nie było ? ). (...)

 » A niech chłopakom wpadnie (strażak | 19-04-2017, 21:55:07)

Tak, lepiej wiecej niż za mało... Jest jednak małe ale. Ochotnicy nie byli "i tak w pracy", im się płaci od wyjazdu.

 » strażak (ja | 19-04-2017, 18:48:06)

Jestem strażakiem i wiem coś o tym. Przyznaję rację koledze że lepiej więcej niż za mało. Dzięki kolego.

 » tylko się domyślam, ale... (Scooby | 19-04-2017, 13:45:37)

...pewnie jeden zastęp to z 5 strażaków (w tym dowódca). Wyobrażasz sobie SPRAWNIE i SZYBKO przeprowadzoną akcję na którą składają się: zaopatrzenie osób poszkodowanych, zabezpieczenie miejsca zdarzenia (z dwóch stron), uprzątnięcie (pod okiem policji) wraku/wraków, posprzątanie płynów eksploatacyjnych? Ja jakoś tego nie widzę. Pomijam nawet fakt, że nie wiadomo ile osób jedzie autem, co wiezie ciężarówka (bo może np. beczki z chemikaliami) i jaka jest ogólna sytuacja w miejscu zdarzenia. O tym przekonują się na miejscu i lepiej, żeby jedna jednostka się wróciła, niż miałoby zabraknąć jednej pary rąk do pracy.

 » Odp dla kolegi (Ktoś | 19-04-2017, 11:03:18)

Witam. Ja Ci odpowiem dlaczego ponieważ odbierając telefon od osoby nie znanej wypytujezz ją o wszystko ale czy ona wszystko Ci powie? Zderzeniem osobowego z ciężarowym a gdyby jechało tym pojazdem 5 osób o każdemu potrzebna była by pomoc to pisałbys dlaczego przyjechał jeden wóz? Kolego pomysl trochę zanim coś napiszesz. Po za tym pewnie mają jakieś plany kierowania że wysyłają tyle jednostek. Lepiej niech jadą dwa auta za dużo niż jedno za mało. Koszty paliwa nie są wielkie Strażacy i tak są w pracy a życie ludzkie jest bezcenne. Szacun dla strażaków zawsze robią porządna robotę. Także nie czepiaj się ile przyjechało kto ich wysłał tylko szacunek dla Was panowie i ważne że nikt nie zginął!!!!!!

 » Strażacy (PL01 | 19-04-2017, 07:05:37)

Nasuwa się pytanie po co tyle strażaków do niezbyt groźnego zdarzenia drogowego? Zdjęcia pokazują, że spokojnie jeden zastęp dałby sobie radę. Wiem, że o tym decyduje osoba zasiadająca w centrum dowodzenia PSP w Inowrocławiu bądź Mogilnie, ale taka ilość zastępów do takiego zdarzenia jest po prostu przesadzona.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Jacek Sasin w Strzelnie (1)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (5)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (23)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
 » Sołtys wygrał samochód (8)
 » Barka zniknie z brzegu jeziora (20)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016