Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Przygotowują się do sezonu

2017-04-20 13:17
 

Na wiecanowskiej plaży trwają przygotowania do sezonu. Z kolei w Mogilnie mieszkańcom zależy na wypożyczalni sprzętu pływającego.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie radni dopytywali o plany związane z terenem kąpieliska w Wiecanowie i możliwość wypożyczenia sprzętu, by popływać po jeziorze Mogileńskim.

- Chcielibyśmy wiedzieć jakie prace są w Wiecanowie na plaży teraz wykonywane, bo z zainteresowaniem patrzę, jak wożona jest ziemia. Mógłby może pan zdradzić co tam będzie robione? - pytał radny Zbigniew Spólnik.

Z informacji przekazywanych przez prezesa spółki Mogilno Sport wynika, iż w przyszłości ma powstać tam szkółka dla miłośników żeglarstwa.

- Co do kąpieliska w Wiecanowie trwają prace przygotowawcze do sezonu. Tam kiedyś stał taki stary budynek, był gruz, teraz wyrównujemy, nawozimy ziemię i zasadzimy trawę. Przyszłościowo planujemy zrobić szkółkę dla młodych ludzi, którzy interesują się żeglarstwem - mówił Robert Michalski.

Dodatkowo o możliwość korzystania ze sprzętu wodnego w okresie letnim w Mogilnie pytał radny Grzegorz Stochliński. Tłumaczył przy tym odczuwalny brak tego typu atrakcji porównując rok ubiegły z okresem, kiedy stanowisko wypożyczania było w zasięgu mieszkańców.

- Czy w tym roku planuje się zorganizowanie wypożyczalni sprzętu pływającego na jeziorze Mogileńskim? Funkcjonowało to bodajże dwa lata temu bardzo dobrze, w ubiegłym roku niestety nie było tego sprzętu do wypożyczenia. W tym roku mieszkańcy są zainteresowani tą wypożyczalnią - mówił radny Stochliński.

Ostatecznie kwestia ponownego ulokowania wypożyczalni na okres nadchodzącego lata ma zostać przedyskutowana z włodarzami gminy.

- Jak pan radny wie, mieliśmy bazę koło biblioteki, ale niestety musieliśmy ją zlikwidować. Będę rozmawiał z panem burmistrzem na temat miejsca, gdzie byśmy mogli taką wypożyczalnię prowadzić - informował prezes spółki Mogilno Sport..

- Doskonałym terenem jest teren przy Harcówce, panie prezesie. Pan zna doskonale to jezioro i tam kiedyś była taka przystań. Może warto to odbudować, ale to tylko taka moja dygresja - mówiła przewodnicząca Teresa Kujawa. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » przed sezonem turystycznym (markus | 24-04-2017, 11:18:04)

Harcowka i jeszcze raz harcowka tam powinno cos się dziac jak tak piękny teren moze byc tak zaniedbany.Stęchlizne tam w tych kontenerach czuc na kilometr czas najwyzszy odswiezyc to miejsce,wietrzenie tego miejsca w m-cu lipcu to stanowczo za mało i za krotko.A p.radna KUJAWA to powinna bardziej obstawac przy tym miejscu a nie wysyłac tylko dygresję

 » Most (Ja | 21-04-2017, 06:05:26)

Przydałby się most na jeziorze łączący benedyktynska z Kościuszki (za cmentarzem) potężna inwestycja ale jaka ważna

 » ... (Stefan | 20-04-2017, 21:24:57)

bo oni z rolki jadą tą trawę - to sadzą :D

 » ... (Zenek | 20-04-2017, 21:18:04)

nic nie sadzą, bo się zastanawiają czy nie zlikwidować :D swoją drogą takich korków, jak żyję nie pamiętam, w "godzinach szczytu" zaczynają się już na Padniewskiej... w ogóle to temat osiedla zachodniego jakby nie istniał u naszych włodarzy... a tam kolejny zakład się przenosi i TIR za TIREM, obwodnicy trza, niech se jeżdżą od strony Wybudowań i Wyrobków!!! przydałoby się też zagospodarować teren między Padniewską, a 11 listopada - może jakiś skwer, park? (włącznie z wybrukowaniem przesmyku między tymi ulicami, bo o to aż się prosi), no ale jak jest problem z kilkoma roślinkami na rondzie to możemy sobie....

 » Być na.jeziorze (Mogilnianka | 20-04-2017, 20:24:59)

Budynek tzw."harcowki"jest od wielu lat niewykorzystany.To tam było życie mogilenskiego jeziora. To tam była przystań dla zaglowek i kajaków,a zimą wypożyczalnia lyzew.Zaniedbano to miejsce.Popieram panią Kujawe to jest idealne miejsce do stworzenia miejsca nad jeziorem wypoczynku nie tylko latem To.tam był mój pierwszy biwak harcerski zresztą z panią Kujawa To tam żeglarze pokazywali swoje umiejętności.i to tam przyjeżdżali.na letni wypoczynek młodzi ludzie z całej Polski.Wstyd jak to miejsce zostało zaniedbane Władza nie potrafi wykorzystać naturalnych zasobów naszego miasta.

 » Posadzi trawe. (ja | 20-04-2017, 20:18:35)

Buahahah posadzi trawę...wypowiedź w jego stylu.

 » Most (Ja | 20-04-2017, 19:46:53)

Przydałby się most na jeziorze łączący benedyktynska z Kościuszki (za cmentarzem) potężna inwestycja ale jaka ważna

 » posadzić cokolwiek (Hanula | 20-04-2017, 14:19:49)

A ja się pytam, kiedy władza Mogilna zauważy, że na rondzie na skrzyżowaniu ulicy Hallera z Mostową stoi kilka pustych doniczek? Czy nie można tam posadzić jakiś kwiatów czy mini iglaków. Sezon sadzenia akurat jest! Nie czekajmy aż min. szyszko podejmie w tej kwestii decyzję.

 » wiele pomysłów (Edi | 20-04-2017, 13:53:53)

Z tego co pamiętam sprzed kilku lat, to o pomost przy harcówce walczył radny, którego niestety nie ma już w obecnym składzie rady. W zasadzie panu P.M. chodziło o to, aby odbudować ten pomost. Niestety władza nie podjęła tematu. Za to ta władza chciała za kilkaset tysięcy złotych pobudować przez jezioro "most-kładkę" na wysokości zejścia z ul. ks. Wawrzyniaka. I też nic z tego nie wyszło. Wówczas mówiło się też o tym, że dookoła jeziora mogileńskiego powinna powstać ścieżka rowerowa. Też nie jest zrealizowana.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Jacek Sasin w Strzelnie (1)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (5)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (23)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
 » Sołtys wygrał samochód (8)
 » Barka zniknie z brzegu jeziora (20)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016