Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Przygotowują się do sezonu

2017-04-20 13:17
 

Na wiecanowskiej plaży trwają przygotowania do sezonu. Z kolei w Mogilnie mieszkańcom zależy na wypożyczalni sprzętu pływającego.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Mogilnie radni dopytywali o plany związane z terenem kąpieliska w Wiecanowie i możliwość wypożyczenia sprzętu, by popływać po jeziorze Mogileńskim.

- Chcielibyśmy wiedzieć jakie prace są w Wiecanowie na plaży teraz wykonywane, bo z zainteresowaniem patrzę, jak wożona jest ziemia. Mógłby może pan zdradzić co tam będzie robione? - pytał radny Zbigniew Spólnik.

Z informacji przekazywanych przez prezesa spółki Mogilno Sport wynika, iż w przyszłości ma powstać tam szkółka dla miłośników żeglarstwa.

- Co do kąpieliska w Wiecanowie trwają prace przygotowawcze do sezonu. Tam kiedyś stał taki stary budynek, był gruz, teraz wyrównujemy, nawozimy ziemię i zasadzimy trawę. Przyszłościowo planujemy zrobić szkółkę dla młodych ludzi, którzy interesują się żeglarstwem - mówił Robert Michalski.

Dodatkowo o możliwość korzystania ze sprzętu wodnego w okresie letnim w Mogilnie pytał radny Grzegorz Stochliński. Tłumaczył przy tym odczuwalny brak tego typu atrakcji porównując rok ubiegły z okresem, kiedy stanowisko wypożyczania było w zasięgu mieszkańców.

- Czy w tym roku planuje się zorganizowanie wypożyczalni sprzętu pływającego na jeziorze Mogileńskim? Funkcjonowało to bodajże dwa lata temu bardzo dobrze, w ubiegłym roku niestety nie było tego sprzętu do wypożyczenia. W tym roku mieszkańcy są zainteresowani tą wypożyczalnią - mówił radny Stochliński.

Ostatecznie kwestia ponownego ulokowania wypożyczalni na okres nadchodzącego lata ma zostać przedyskutowana z włodarzami gminy.

- Jak pan radny wie, mieliśmy bazę koło biblioteki, ale niestety musieliśmy ją zlikwidować. Będę rozmawiał z panem burmistrzem na temat miejsca, gdzie byśmy mogli taką wypożyczalnię prowadzić - informował prezes spółki Mogilno Sport..

- Doskonałym terenem jest teren przy Harcówce, panie prezesie. Pan zna doskonale to jezioro i tam kiedyś była taka przystań. Może warto to odbudować, ale to tylko taka moja dygresja - mówiła przewodnicząca Teresa Kujawa. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [9]» dodaj komentarz   

 » przed sezonem turystycznym (markus | 24-04-2017, 11:18:04)

Harcowka i jeszcze raz harcowka tam powinno cos się dziac jak tak piękny teren moze byc tak zaniedbany.Stęchlizne tam w tych kontenerach czuc na kilometr czas najwyzszy odswiezyc to miejsce,wietrzenie tego miejsca w m-cu lipcu to stanowczo za mało i za krotko.A p.radna KUJAWA to powinna bardziej obstawac przy tym miejscu a nie wysyłac tylko dygresję

 » Most (Ja | 21-04-2017, 06:05:26)

Przydałby się most na jeziorze łączący benedyktynska z Kościuszki (za cmentarzem) potężna inwestycja ale jaka ważna

 » ... (Stefan | 20-04-2017, 21:24:57)

bo oni z rolki jadą tą trawę - to sadzą :D

 » ... (Zenek | 20-04-2017, 21:18:04)

nic nie sadzą, bo się zastanawiają czy nie zlikwidować :D swoją drogą takich korków, jak żyję nie pamiętam, w "godzinach szczytu" zaczynają się już na Padniewskiej... w ogóle to temat osiedla zachodniego jakby nie istniał u naszych włodarzy... a tam kolejny zakład się przenosi i TIR za TIREM, obwodnicy trza, niech se jeżdżą od strony Wybudowań i Wyrobków!!! przydałoby się też zagospodarować teren między Padniewską, a 11 listopada - może jakiś skwer, park? (włącznie z wybrukowaniem przesmyku między tymi ulicami, bo o to aż się prosi), no ale jak jest problem z kilkoma roślinkami na rondzie to możemy sobie....

 » Być na.jeziorze (Mogilnianka | 20-04-2017, 20:24:59)

Budynek tzw."harcowki"jest od wielu lat niewykorzystany.To tam było życie mogilenskiego jeziora. To tam była przystań dla zaglowek i kajaków,a zimą wypożyczalnia lyzew.Zaniedbano to miejsce.Popieram panią Kujawe to jest idealne miejsce do stworzenia miejsca nad jeziorem wypoczynku nie tylko latem To.tam był mój pierwszy biwak harcerski zresztą z panią Kujawa To tam żeglarze pokazywali swoje umiejętności.i to tam przyjeżdżali.na letni wypoczynek młodzi ludzie z całej Polski.Wstyd jak to miejsce zostało zaniedbane Władza nie potrafi wykorzystać naturalnych zasobów naszego miasta.

 » Posadzi trawe. (ja | 20-04-2017, 20:18:35)

Buahahah posadzi trawę...wypowiedź w jego stylu.

 » Most (Ja | 20-04-2017, 19:46:53)

Przydałby się most na jeziorze łączący benedyktynska z Kościuszki (za cmentarzem) potężna inwestycja ale jaka ważna

 » posadzić cokolwiek (Hanula | 20-04-2017, 14:19:49)

A ja się pytam, kiedy władza Mogilna zauważy, że na rondzie na skrzyżowaniu ulicy Hallera z Mostową stoi kilka pustych doniczek? Czy nie można tam posadzić jakiś kwiatów czy mini iglaków. Sezon sadzenia akurat jest! Nie czekajmy aż min. szyszko podejmie w tej kwestii decyzję.

 » wiele pomysłów (Edi | 20-04-2017, 13:53:53)

Z tego co pamiętam sprzed kilku lat, to o pomost przy harcówce walczył radny, którego niestety nie ma już w obecnym składzie rady. W zasadzie panu P.M. chodziło o to, aby odbudować ten pomost. Niestety władza nie podjęła tematu. Za to ta władza chciała za kilkaset tysięcy złotych pobudować przez jezioro "most-kładkę" na wysokości zejścia z ul. ks. Wawrzyniaka. I też nic z tego nie wyszło. Wówczas mówiło się też o tym, że dookoła jeziora mogileńskiego powinna powstać ścieżka rowerowa. Też nie jest zrealizowana.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Uderzył w drzewo na zakręcie (3)
 » Biegi i otwarcie sezonu (0)
 » IX Dni Wylatowa (0)
 » Festyn z opóźnieniem (6)
 » MOGILNO: Pożar samochodu (5)
 » JEZIORKI: Śmiertelny wypadek (7)
 » Dzisiejszy festyn odwołany (0)
 » Drugi burmistrz bez absolutorium (20)
 » Można jeść owoce i warzywa (6)
 » Kolejne skażenie wody! (10)
 » Wichura przeszła przez powiat (8)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
 » DW 255 jeszcze w planach (12)
 » Pamiętają o zbrodni katyńskiej (0)
 » Sportowe zmagania uczniów (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ