Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Oszukał na 450 złotych

2017-05-13 14:27
 

Mogileńscy policjanci ostrzegają przed nowym typem oszustwa, którego ofiarą pada personel sklepów. Ostatnio takie zdarzenie miało miejsce w Mogilnie, gdzie mężczyzna pod przykrywką zamiany pieniędzy ukradł ekspedientce 450 złotych.

Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody na pozbawienie nas pieniędzy. Do jednego z takich oszustw doszło w miniony wtorek, 9 maja na ulicy Hallera w Mogilnie. Nieznajomy mężczyzna mówiący z wyraźnym wschodnim akcentem, w wieku około 55-60 lat, noszący okulary na czole, wszedł do jednego z punktów handlowych i zapytał, czy może wymienić plik 10-złotowych banknotów na większy nominał. Ekspedientka nie podejrzewając podstępu, zgodziła się. Po przeliczeniu kwoty - w sumie 900 złotych, wydała mężczyźnie większe nominały. Oszust w trakcie pobytu był na tyle sprytny, że w zamian przekazał tylko połowę pliku 10-złotówek. Kobieta schowała do kasy przekazane przez niego pieniądze, nie licząc ich ponownie. O oszustwie zorientowała się po zakończeniu pracy. Pokrzywdzona 45–latka straciła w ten sposób 450 złotych.

Policjanci apelują do sprzedawców o czujność i rozwagę przy wymianie gotówki. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [4]» dodaj komentarz   

 » kamery (Hania | 17-05-2017, 14:52:50)

śmiech, to nic nie daje. Co poprawiają jakie bezpieczeństwo? Bo Zdzichu jechał bez pasów? bo 2 chla w parku ? ( bo jak 10 to już trochę sraka leci przez nogawy) To co odpedcie za pieniądze podatników to ZŁODZIEJSTWO i oszustwo takie samo tego z wschodnim akcentem. ON POWINIEN PO GODZINIE BECZEĆ I PIENIĄŻKI ODDAĆ. Gdzie szukać ruskich, banderowców , gdzie mają hotel gdzie się żywicują ? ja mam podpowiadać ? JAZZZZDDA !!! bo jak nie to sama zrobię porządek. Wyrwie chwasta.

 » kto groźniejszy (odp | 15-05-2017, 08:34:24)

kto bardziej winny ten co ma sztukę zioła czy oszust oszukujący niewinnych ludzi, nie panowie władzowie zajma sie tym kim trzeba,

 » 150 kamer powiesili.. (Kk | 14-05-2017, 08:32:15)

150 kamer na miescie powiesili i nic na nich nie wypatrzyli? W którą stronę szedł; do jakiego auta wsiadł.. . W ktora strone odjechał...Nic??? Do tego nagrania z kamer Na posesjach prywatnych... Również Nic?

 » W poniedzialek tez łazili ( Mariusz | 13-05-2017, 14:54:06)

Widziałem dwóch na hallera ale oczywiście police bardziej skup iona na groźnych posiadaczach grama zioła.smutne realia. Może policja by podała jakiś nr tel by mozna było dzwonic Jak widzimy podejrzanych obcokrajowców a nie blokowac numerow alarmowych.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Jacek Sasin w Strzelnie (1)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (5)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (23)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
 » Sołtys wygrał samochód (8)
 » Barka zniknie z brzegu jeziora (20)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016