Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Magazyn GS ponownie "ożyje"

2017-05-17 12:41
 

13 radnych zdecydowało, że działka z Magazynem Zbożowym GS może zostać zakupiona przez gminę Mogilno. Powstać ma tam m.in. nowa siedziba MDK oraz dom dziennego pobytu dla seniorów.

Na to, by gmina mogła nabyć nieruchomość gruntową przy ulicy Magazynowej w Mogilnie zgodziło się trzynastu radnych: Teresa Kujawa, Ewa Szarzyńska, Alina Dobersztyn, Janusz Myszkowski, Barbara Lech, Łukasz Drzazgowski, Konrad Andrzejewski, Iwona Golis, Elżbieta Sarnowska, Ewa Kwit, Maria Lewandowska, Grzegorz Stochliński, Piotr Kaźmierczak.

Sprzeciw okazali: Karol Nawrot, Paweł Molenda, Zbigniew Spólnik, Katarzyna Barczak, Halina Gajewicz.

Od głosowania wstrzymali się: Michał Jakubowski, Maria Malczewska.

Magazyn Zbożowy GS był tematem wielu uwag w kierunku włodarza gminy. Radnych zastanawiał także przedział kosztów, jakie poniesie gmina w przypadku nabycia działki, na której znajduje się wspomniany budynek.

- Jaki będzie koszt dla gminy utrzymania tego obiektu? Czy ma może pan taką kalkulację? - pytał radny Michał Jakubowski.

Na chwilę obecną dyrektor Mogileńskiego Domu Kultury nie potrafi jednak udzielić wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie. Na tą chwile wiadomo jedynie tyle, że wstępny projekt zakłada wyposażenie budynku w energooszczędny sprzęt.

- Cenne pytanie, panie radny, bo rzeczywiście zawsze analizujemy ile będzie kosztowało utrzymanie. Chciałem państwu powiedzieć, że kondycja naszej gminy jest dobra (...) Inwestycje zawsze będą generowały koszty, czy to się nam podoba, czy też nie. Samorząd terytorialny to nie jest przedsiębiorstwo, to nie jest jakiś podmiot, który nastawiony jest na zysk - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Z kolei radna Maria Malczewska dostrzega niedobór środków finansowych na remonty nawierzchni dróg, czy stawianie nowych punktów świetlnych. Dodatkowo jej zdaniem nabycie nowego obiektu może być dla gminy niepotrzebnym obciążeniem.

- Pani przewodnicząca powiedziała, że po długich latach wszystkie inwestycje, marzenia się spełniają. Oczywiście przyznaję rację, jednak jestem w takim niedosycie, ponieważ moje marzenia się nie spełniły. Od lat pisałam, prosiłam o bezpieczną krzyżówkę. Od lat piszę o oświetlenie dróg i ulic wiejskich, od lat borykamy się z remontami, na które zawsze brakuje środków. Nie wiem, czy Magazyn nie będzie obciążeniem. Uważam, że dla każdego komfort życia jest inny, inaczej to postrzega. Dla mnie komfort życia to drogi, oświetlenia, nie ujmując kulturze i sportowi. Owszem, jestem za tymi ludźmi całym sercem, ale do tej chwili nie wiem, jaką podjąć decyzję. Komfort życia ma służyć większej grupie mieszkańców - mówiła Maria Malczewska.

O komentarz w tej sprawie pokusił się również wiceprzewodniczący Nawrot. Radny odwoływał się do planowanych od dawna inwestycji. Wskazywał także na zasadność i hierarchię wartości widzianą oczyma zwykłego mieszkańca gminy Mogilno.

- Jako radni Polskiego Stronnictwa Ludowego nie mamy nic przeciwko muzyce poza radiowej, chylimy czoła przed pracą dyrektora Szymańskiego i pracowników Urzędu Miejskiego w Mogilnie, ale myślę, że na tą chwilę mamy ważniejsze zadania niż branie na garnuszek gminy kolejnego obiektu. Rewitalizacja to jedno, ale utrzymanie to drugie zwłaszcza, że przed chwilą oddaliśmy do użytku bibliotekę, która będzie także z naszego budżetu generowała koszty. Przymierzamy się do wielkiej inwestycji, bo mówimy o oczyszczalni ścieków. Będziemy musieli wziąć na to bardzo duży kredyt. Pan burmistrz mówi o kolejnym etapie budowy obwodnicy - kolejny koszt. Czeka nas kanalizacja Gębic - przecież tam też musimy położyć pieniądze, o kanalizacji ulicy Poznańskiej, 900-lecia. Terminy są tutaj jakieś wirtualne tych wszystkich inwestycji, muszą mieszkańcy czekać, rondo Niezłomnych - nie ma, oświetlenia tego także nie ma. Mówimy też cały czas o zakupie równiarki do dróg. Okazuje się chyba, że jednak kondycja gminy jest dobra, skoro stać nas na zakup kolejnego obiektu. Szkoda tylko, że to czego chcą mieszkańcy nie jest realizowane - mówił radny Karol Nawrot.

Dość szerokich wyjaśnień w tym zakresie przed głosowaniem uchwały dokonał burmistrz Duszyński. Tym samym przekonał do siebie 13 rajców.

- Czy mamy być gminą zaściankową bez żadnych instytucji? (...) Cały czas projektujemy drogi, byliśmy przygotowani na wyremontowanie ulicy Grobla, ale niestety 500+ kosztuje i obcięto dofinansowania dla samorządów. Z samorządem jestem już związany 18 lat i nie pamiętam, żeby wszystkie potrzeby były spełnione i nigdy tak nie będzie (...) Powstaje mit, że Magazyn Zbożowy będzie generował olbrzymie koszty. To jest nieprawda, tak samo jak Hala Widowiskowo-Sportowa nie generuje dużych kosztów, a też straszeni byli mieszkańcy naszej gminy, że to jest gigantomania. Ta hala tętni życiem i są coraz większe wpływy do budżetu z działalności (...) Pan, panie Karolu straszy mieszkańców - tłumaczył Leszek Duszyński.

Poniżej prezentujemy wideo z momentu głosowania. (PK)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [8]

 
   » KOMENTARZE [43]» dodaj komentarz   

 » tak to widzę (Poznaniak | 23-05-2017, 11:27:08)

Olasek trochę przekręciłeś wypowiedź pan BURMISTRZA bo on powiedział, że jak gmina nie dostanie dotacji z budżetu unijnego czy państwowego, to działkę z magazynem "sie sprzeda". Jak tak patrzę na to wszystko, to wychodzi na to, że gmina Mogilno ma bardzo słaby budżet, nie ma wolnych środków własnych i czeka tylko na dotacje zewnętrzne bo inaczej "ani rusz". A te dotacje są różne i nie zawsze te na najważniejsze inwestycje w mieście i gminie np. na drogi, ulice, kanalizacje osiedli wokoło Mogilna itd.

 » kot w worku (Olasek | 23-05-2017, 08:49:33)

A najlepsze jest to, że burmistrz Duszyński wypowiada się publicznie, że gmina kupiła przede wszystkim działkę, a magazyn to jest za symboliczną złotówkę i jak się nie będzie nadawał do adaptacji to go się rozbierze lub sprzeda innemu podmiotowi i, jak twierdzi pan Leszek, jeszcze się na tym zarobi. Ot, wymyślił! Pytanie tylko-dlaczego GS-y nie sprzedały tego wszystkiemu komuś innemu i nie zarobił więcej niż im dał pan Duszyński? Swoją drogą ciekawi mnie ilu radnych, głosujących za kupnem magazynu było kiedykolwiek obejrzeć tego kota w worku?

 » tomasz ma rację (Igrek | 22-05-2017, 21:53:29)

Ja w ogóle proponuję burmistrzowi, przewodniczącej rady i innym radnym przydupasom aby szli na całość, na żywioł i kupili od GS-ów inne podupadłe budynki z zrobili tam Mogileńskie Centrum Kultury a najpierw budynek magazynowy za tym z czerwonej cegły i tam zrobili dyskotekę- do południa dla Uniwersytetu III wieku a po południu dla młodych.

 » kto robi sobie etat w magazynie na przyszłość? (tomasz | 21-05-2017, 12:44:08)

Myślę że zakup tego rozwalającego się budynku przekroczy koszty budowy nowego i to bardzo dużo. Jeśli jest to zabytek, to będzie jeszcze większy problem z remontem- kolejne przepisy, które zwiększają koszty. Rozumiem że magazyn ma być nowocześnie urządzony...czyli, monitoring, ogrzewanie-możliwe że pompy ciepła,bo czymś to trzeba ogrzewać (chyba że kolejny etat-palacz), alarm, miejsca parkingowe...kto wyremontuje drogę, bo dojechać jest problem. Bardzo bym chciał dowiedzieć się jakie będą koszty remontu: -wymiana dachu -wymiana stropu -nowa elektryka -monitoring i alarmy -centralne ogrzewanie -woda i kanalizacja -wykończenie wewnątrz (malowanie,szpachlowanie) -naprawa elewacji-konserwacja (nie można tego budynku ocieplić bo straci wystrój i raczej nie dostaniemy zgody z ochrony zabytków) -koszty dodatkowych pracowników, którzy będą opiekować się tym budynkiem( należy liczyć się z dodatkowymi etapami: kierownik, opiekun, sprzątaczka itp. -koszty ogrzewania, wody, kanalizacji, prądu -kolejne remonty co kilka; malowanie -serwisowanie pompy ciepła, lub kotła gazowego -sprzątanie terenu...taki syf zostawili po sobie po ostatnich imprezach że zrozumiałem o co chodzi z tą Kalkutą :D Proszę kupić i im użyczyć ten budynek, a remont i utrzymanie niech zrobią sami, w zamian za dzierżawę.

 » brawa dla K.Nawrota (Dandys | 19-05-2017, 21:08:32)

RUBEK! Ty zdrajco zadań własnych gminnego samorządu! WIEDZ, ŻE NIE SAMĄ KULTURĄ społeczność lokalna żyje! Dobrze, że Pan Nawrot widzi szerzej potrzeby wspólnoty samorządowej, a nie jak Ty Rubek - wąski horyzont. Prawo dla Pana Karola!

 » Nawrot ty zdrajco (Rubek | 19-05-2017, 19:23:54)

Straciles duzo w naszych oczach!!!!

 » więcej odwagi.... (Wielkopolanin | 19-05-2017, 18:25:12)

Zdzichu Szyderco! Też Ciebie lubię i całuję w czółko! To wszystko co mogę zrobić dla osoby tchórzliwej ukrywającej się pod nikem, jakimkolwiek nikiem...

 » Jakie miasto (takie SoHo | 19-05-2017, 17:04:54)

Zazdrosny,nienawistny, sfrustrowany ludu mogilna, który nic nie zrobił dla miasta. Obce są wam biblioteki, muzea,awangardowe koncerty, happeningi, sztuki performance, BWA. Waszym jedynym kontaktem ze słowem i obrazem jest gazetka z biedronki więc zamilczcie. Wy płacicie- my się bawimy tak to działa.

 » krytyka z ukrycia (Liberał | 19-05-2017, 13:01:52)

A ja szanuję Wielkopolanina choć nie zawsze się zgadzam z jego wypowiedziami, poglądami ale facet przynajmniej ma swoje zdanie, potrafi je obronić a przede wszystkim nie ukrywa się pod nikami jak Ty Szyderco Zdzisławie.

 » ... (arczi | 19-05-2017, 02:12:58)

takie proste pytanie: skoro ten magazyn jes t taki wazny, umniejscowienie tego budynku takie dobre, a scena artystyczna taka duza w mogilnie, to czemu do tego czasu Stowarzyszeniu Magazyn Zbożowy GS samo nie zgromadzilo srodkow na wykup i remont

 » podwyżki (123 | 18-05-2017, 23:01:06)

to kolejna podwyżka za odpady już pewna.póżniej za wodę a w kolejnym roku wzrost podatku od nieruchomości

 » magazyn (magazyn gs K E R E P | 18-05-2017, 22:53:30)

Hejty ...o! Ciekawe czy w was jest jaka kolwiek Alternatywa?

 » szanowny Wielkopolaninie (Zdzisiu Szyderca | 18-05-2017, 22:01:05)

widocznie twe argumenty aby przekonać burmistrza (czy kogokolwiek innego) do własnych racji były na poziomie żuławskiej depresji, skoro nikt cię wtedy nie posłuchał... czasami zadaję sobie pytanie cóżeś uczynił dla miasteczka naszego i doprawdy nie znajduję w pamięci przedsięwzięć zrealizowanych twym pomysłem... czyżbym się mylił? napisz więc jednoznacznie zaczynając od słów "wyłącznie moim pomysłem było...." lub zakończ "... i to przedsięwzięcie zrealizowano wyłącznie dzięki mojemu zaangażowaniu" Całuję cię w czółko panie kolego - twój wielbiciel Zdzisław S.

 » Magazyn G S (Mogilnianka | 18-05-2017, 18:44:27)

Wasze żenujące wypowiedzi pokazują jak wielu jest nastawionych na nienawiść tych niespełnionych,tych ,którzy zadadroszcza wszystkim i wszystkiego.Niech napiszą co zrobili.dla naszej gminy wtedy poduskutujemy Znam Karola ze szkoły ,poczciwy "Jas Fasola" jak go nazwaliśmy dał się wmanewrowac obludnym politykom w rozgrywki,ktore. go przerosly.K arol nabierzesz w końcu szacunki dla siebie. Mysle, że nie wypowiadasz się.jezykiem naszego pokolenia Pozdrawia koleżanka z klasy.

 » kolejny raz (Wielkopolanin | 18-05-2017, 17:45:28)

podkreślę-dodam, że byłem za tym aby zakupić od GS teren wraz z Magazynem Zbożowym. I na tym powinna się kończyć "opiekuńcza rola Gminy"!!! Dalej, magazyn powinien być przekazany Stowarzyszeniu Magazyn Zbożowy GS i członkowie tego Stowarzyszenia powinni przejąć na SWOJE barki cały ciężar prowadzenia, utrzymania i eksploatacji obiektu.

 » ładnych parę lat temu (Wielkopolanin | 18-05-2017, 17:40:18)

proponowałem Panu Burmistrzowi przejęcie terenów przydworcowych ( z lewej i prawej strony dworca PKP, czyli tych z wieżą ciśnień). PKP była wówczas winna gminnej kasie ponad 100 000 zł z tytułu podatków od nieruchomości i urządzeń. Burmistrz zlekceważył moją propozycję. Wolał przejąć (zrekompensować) od PKP nieużytek przy ul. Grobla, za orlikiem, w kierunku byłej linii kolejowej Mogilno-Strzelno, aby , jak mi oświadczył "mieć rezerwę terenu pod następne obiekty sportowe"?!? Miał wówczas na myśli NOWY stadion lekkoatletyczny ?!? Tragedia! Po prostu tragedia! Tymczasem uciekły burmistrzowi zabytkowe budowle przy dworcu, które zostały w części rozebrane (wieża) lub otynkowane (mur pruski!) i przeszły w ręce prywatne. Dziś dowiaduję się, że oprócz nowej inwestycji kulturalnej (biblioteka, Magazyn GS), będziemy mieli wkrótce nowy stadion lekkoatletyczny za 1,8 mln zł! A inne, podstawowe zadania własne gminy leżą na łopatkach!

 » na państwowym garnuszku (artyści | 18-05-2017, 13:59:35)

Mogileńskie środowisko rockendrolowców i "artystów" lat 80 bawiących się dziś w politykę lobbowało za tą decyzją z czysto egoistycznych pobudek. Dlaczego nie kupiliście od PKP wieży ciśnień i warsztatu kolejowego z małym parkiem? Zachcianka elyty kulturalnej powiatowej prowincji została spełniona tylko dlaczego za pieniądze podatników. Establishment budżetowy z ręką w mojej kieszeni bo jakoś końca z końcem ze sztuki nie związali.

 » poszli po bandzie (wizytator | 18-05-2017, 13:50:32)

Jest sposób, aby burmistrz nie "uzależniał" radnych od ich decyzji. Dwukadencyjność burmistrza, radnych chyba nie przejdzie, ale jak by tak radnym zminimalizować dietę do np. 100 zł na miesiąc, to by chętnych na te "etaty" nie było! ja też chciałbym mieć 1000 zł na miesiąc za 3-4 godziny "pracy"! No i zgadzam się z tym, że niektórzy radni w ogóle nie byli zobaczyć magazynu! Kupowali kota w worku bo tak zasugerował im pan burmistrz. Dodam, że jedna z pań radnych bezczelnie mi powiedziała, że ona "nie musi tam chodzić" aby zagłosować za kupnem. To jest horror! A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że stowarzyszenie pana Pochylskiego myśli cały czas, że zawładnie magazynem-obiektem tylko dla siebie a inne stowarzyszenia będą "na łasce" MDK-u i p. Pochylskiego. Wolna amerykanka.

 » magazyn (wacek | 18-05-2017, 13:03:12)

kolejne 5000000 zł albo wiecej

 » Sztuka sztuka (Widz | 18-05-2017, 11:47:22)

Ci wszyscy, którzy tak pięknie wypisują o sztuce i miejscu spotkań ze sztuka nie potrafią powiązać malarza z obrazem albo pisarza z powieścią. Damy damy damy. Paryskie damy już wyczekuja, gdzie będą mogły z filizaneczki sie kawy napić. Tyle im chodzi o sztukę. Trwała na głowę i prosto od fryzjera do magazynu na filiżankę kawy. Damy damy damy. Babciostwo odchodzi na rzecz damostwa. Zamiast szukać salonów wnukom naleśnika usmażcie, na kolano weźcie, bajkę poczytajcie. Mogilenskie damy. Sztuki szukają a ostatni raz były w jakimkolwiek muzeum w 1967 roku. Baba na wsi zarobiona w polu marzy o spokoju i cieszy sie wnukam. Baba miastowa szuka salonów, aby jej kelner usługiwał. Jak ta 90 letnia w żarówiastych garsonkach i 10 centymetrowych szpilkach przewodnicząca. Komiczne jest powiązanie starego człowieka z modą 30 łatki. Komizm i uśmiech. Na drutach sie naucz robić, wnukowi bambosze zrobisz. Będzie szczęśliwy. Nie sztuka lecieć do sklepu i prezenty kupować. A ten magazyn to do rozbiórki sie tylko nadaje dach do rozbiórki, stropy zgniły. Miasto ma inne działki, aby coś od nowa postawić. A i tak stawianie od nowa czegokolwiek czy też przerabianie czegokolwiek w dobie ciasnej i upośledzonej SP3 to bzdura. Ten Lorek robiąc 10 kilometrów biegiem po wsiach nia ma czasu nad pomysleniem o rozbudowie tej szkoły? O sztuce pierniczą na forum. Już dawno się tak nie uśmiałem. Oglądali te dwie.mogilenskie ulice całe życie i sztuka im w głowie. Ktoś słusznie zauważył, że od jakiegoś czasu nie ma dni Mogilna. Byle wiocha w Polsce ma swoje dni a tu nic. Kupcie kolejną ruinę do remontu. Bystrzaki. A propos, od kogo te ruinę kupują? ????

 » do boju magazynowicze (Gębiczanin | 18-05-2017, 11:14:20)

A tak przy okazji-pewnie z 6 lat temu spalił się w Padniewie budynek komunalny i do dziś nie został odbudowany mimo wielokrotnych zapewnień pana burmistrza i Mogileńskich Domów. Nieruchomość idzie w ruinę i nic się nie robi. Oby ten sam los nie spotkał Magazynu. Kupić nie problem, tylko później to wykorzystać, zagospodarować. Pożyjemy-zobaczymy.

 » w pierwszej kolejności zmagazynować Emerytów (Zdzisiu Szyderca | 18-05-2017, 09:43:23)

Nie ukrywam, że inicjatywa Magazynu od zawsze była dla mnie czymś ciekawym. Podkreślałem wielokrotnie, że Magazyn to nie tylko mogileńska sprawa ale sporo osób z zewnątrz wie czym był Magazyn. Cieszę się niezmiernie i życzę Wam powodzenia. Na pierwsze spotkanie w magazynie zapiorę swoją wnuczkę i dam się zmagazynować. Nie ma nic bardziej fantastycznego aniżeli wzajemny szacunek pokoleń. Zrozumienie potrzeb starszych. Wspólne wspomnienia. Być dla kogoś super dziadkiem i móc się tym razem cieszyć. Przykre jest to, że starość czasami jest zsunięta na margines. Ale z tym obiektem wiążę duże nadzieje. Liczę, że to miejsce "przygarnie" Emerytów. Oczekuję też, że nastolatkowie znajdą dla siebie miejsce a scena w magazynie stanie się kuźnią muzycznych talentów. Jeśli tak się nie stanie, będzie mi przykro. Tymczasem drodzy Magazynowicze czeka Was ciężka praca aby wywalić ten budynek na drugą stronę i zachować niepowtarzalną architekturę miejsca. Nie sztuką jest wyburzać stare ale sztuką jest tchnąć w to nowe życie. Powodzenia!. Pozostaję z szacunkiem dla wszystkich Państwa. Z.S.

 » przekręt magazynowy (jarzą | 18-05-2017, 08:51:25)

obłuda, żenada, wyborcy, radzę zapamiętać tych dupowłazów, lizusów, zwyczajnych złodziei naszych pieniędzy, bo to nic innego jak kradzież pieniędzy podatników, na bezsensowne wydatki, a budynek po inwalidach gotowy stoi i marnieje, będą ratować ruinę, stare gów..o zagrażające ludziom tam zbierającym się, ta walka o ruinę z daleka śmierdzi prokuratorem, a lizuski podnoszą łapki do góry, ludziska pamiętajcie !!!!!!!!!!wybory już blisko

 » Dobra wybór :) (Ja | 18-05-2017, 08:24:18)

Bardzo dobra inicjatywa. Dobrze zarzadzany magazyn GS, to m.in miejsce kulturalnych spotkań, spotkan ze sztuka. W mojej ocenie daje duzo wiecej niz kolorowa fontanna w parku :)

 » radni (ja | 18-05-2017, 07:28:18)

proponuje wymienić radnych.... !!!!

 » Pyta się (? | 18-05-2017, 06:34:53)

Wzrost popularności? :) buhaha

 » Karoll (KAro0o | 18-05-2017, 05:22:07)

Nawrot jak mogłeś????????????????? Przecież jesteś "młody" a może już stary że nie rozumiesz magazynuu ????????

 » ...pyta się.../??? (jahn | 17-05-2017, 22:36:29)

czy w związku ze wzrostem popularności p.Nawrota(mamrota) !!! :) ) ,bylego kandydata M.Leszczynskiego(strażakago i strażnika miejskie i obecnego T.Barczaka (rolnika-obszarnika) wszyscy z PSL dpgadaja sie kto zost z nich kandydatem na burmistrza, a kto na starostę????albo słynny Wielkopolanin P.Majcherkiewicz też zdaje się PSL.Majc moje jakieś typowanie i obstawianie zakładów??????jest jeszcze czarny \"qń\" M.P.-był w P.O tzn startował z listy P.O o ile pamięć mnie nie mili.Redakcjo zróbcie sondaż-100 mam nadzieję ciekawych komentarzy gwarantowanych....;)....ja osobiście obstawiam-tak już od dłuższego czasu p.spolecznik Ewę Szarzyńska ze Strzelec....co wy na to lokalno społeczności>>>???? :)

 » BRAWO (MAGAZYNIERZY | 17-05-2017, 22:24:20)

Widać wśród publiczności wszystkich, którym na magazynie zależy. Całe tłumy szczęśliwych :-)

 » BRAWO (MAGAZYNIERZY | 17-05-2017, 22:24:19)

Widać wśród publiczności wszystkich, którym na magazynie zależy. Całe tłumy szczęśliwych :-)

 » MAGAZYN (podatnik | 17-05-2017, 21:20:58)

No i Szafa Gra magazyn uratowany to coś fajnego że stary magazyn zbożowy w którym za moich młodych lat we wakacje szkolne człowiek pracował żeby zarobić porę groszy na resztę wakacji ożyje z ruiny i zapomnienia a w przyszłości w jego wnętrzu człowiek wypije sobie kawę, na i oczywiście powspomina stare czasy w gronie przyjaciół.Nasuwa się tylko jedno pytanie:czy starczy gminie kasy na taką inwestycję - myślę że raczej TAK,w takim przypadku Pan Starosta i Pan Dyrektor SPZOZ-u niech zapomną o zakupie przez Gminę nowych stolików i łóżek do planowanego nowego szpitala.TAK SZCZERZE MÓWIĄC ODBUDOWA STAREGO MAGAZYNU TO NA PEWNO BARDZIEJ TRAFNA INWESTYCJA NIŻELI PLANOWANIE WYBUDOWANIA NOWEGO SZPITALA A BURMISTRZ NA TĄ INWESTYCJE NIE POWINIEN PRZEZNACZYĆ NAIN GROSZA Z GMINNEJ KASY BO TO NIE JEGO DZIAŁKA NIECH POWIAT SIĘ BUJA I ZACIĄGA KREDYTY.Panie Burmistrzu i Panie - Panowie Radni wielkie dzięki za taką decyzję i do dzieła,młode pokolenie jak i starsze naszych mieszkańców będzie wam bardzo wdzięczne za taką decyzję.

 » popieram K. Nawrota (Juliusz | 17-05-2017, 20:05:48)

Panie Karolu Nawrot! Niech się Pan nie przejmuje tymi głupimi wpisami. Do odważnych świat należy! Cenię Pana otwartość i własne, uzasadnione zdanie, a nie lizusostwo burmistrzowskie (czy inne). Tak 3mać!

 » kultura (mieszkaniec | 17-05-2017, 19:31:33)

Przestańcie z tym Nawrotem. Słuszna decyzja i dla młodych i starszych. Pan Leszek ma głosy mojej rodziny. Co robi PSL w Powiecie może radny Nawrot powie?

 » do antykaczor (Kaczor | 17-05-2017, 19:09:39)

Przemawia przez Ciebie zazdrość i zawiść...Zdaję sobie sprawę ,że każdego się nie zadowoli,ale Burmistrza bronią fakty! Jest genialnym strategiem, przez co możemy się cieszyć sukcesami Mogilna.

 » ...i ciszaaaaaa (Jahn | 17-05-2017, 18:12:06)

....żaden z radnych boi się zadać pytanie Panu Burmistrzowi:dlaczego od 2 lat nie ma tzw"Dni Mogilna"...zastępczo używa się nazwy "Mogileńska Majówka",którą zainteresowanie jest niestety mierne.Nawet taka większa wioska jak nieopodal - Piotrków Kujawski w tym roku w wakacje zaprosi do siebie Lady Pank!!!czyżby to nie Pana 'klimaty" panie Burmistrzu???Za rok jak będzie to rok wyborczy to na pewno środki się znajdą-no nie?przecież będzie Pan mógł kandydować bo Kaczyński sie wycofał z ograniczenia 2-kadencyjności...przyjmuje zakłady!!!!Także szanowni radni nie spuszczajcie głów tylko się co z jakąś impreza plenerową... zapytajcie-liczę przynajmniej na radnego Nawrota.Oby nie zapomnieć do najbliższej sesji

 » do kaczor (antykaczor | 17-05-2017, 17:32:32)

Szkoda, że nikt nie patrzy na to jak bardzo gmina jest zadłużona i jak bardzo ten dług się pogłębia. Poza tym we wszystkich "stworzonych" instytucjach dobra publicznego nic się tak naprawdę nie dzieje i nic niejest organizowane. Dno kompletne

 » Prawda. (Kk | 17-05-2017, 17:28:25)

Zakupią ruinę. Przerabianie tego magazynu to skarbonka. Za te pieniądze lepiej wymieniliby zabawki na placu zabaw w parku i wzięli się w końcu za remont SP 3 ku ku ku ku Panie kruku. Tak się trzeba pizgnąć w łeb jeden z drugim przed głosowaniem. Dla opamiętania. Jedyny normalny Nawrot, który głosuje z głową i według WŁASNYCH przekonań. Kilkanascie razy tak juz było, że Karol bił glową w mur, ale "pionki" bardziej liczebne... Czasem czytając o wynikach tych głosowań człowiek zastanawia się, czy siedzą tam rozgarnięci ludzie. Naprawdę z percepcją coś u Was nie tak? Od urodzenia mieszkacie w Mogilnie i nic poza nim nie widzieliscie, dlatego ciężko mieć punkt odniesienia jak jest w innych miastach. Tutaj ciągły marazm. Dom seniora??? A taki plac zabaw w naszym parku jaki jest w Janikowie nie łaska postawić?? Albo fontannę naprawić, aby tryskały wszystkie dysze? Fontanna obecnie jest niesprawna. Niektóre dysze nie tryskaja. Tyle kasy poszło na fontannę, ale doprowadzić jej do normy nie potraficie? Śmierdzące ścieki w kanale płynącym wdłuź Kofeiny, że aż czasem woda sina- tego nie widzicie? Albo smierdzacy koźuch z brudu i syfu , gdzie ten kanał wpływa pod Planty - tego też nie widzicie? Ławki obsrane przez ptaki... Zajmijcie się po pierwsze kwestiami ważnymi i codziennymi. Później budujcie domy seniora. Zamiast bawić się w wielką politykę i udawać wielkich politykow; którymi nigdy nie będziecie- zejdzie na ziemię. Zamiast udawać burmistrza Nowego Jorku - przypomnij sobie, żeś Burmistrz 12-tysięcznego grajdoła. Ps. Panie Karolu, miło było Pana spotkać w bibliotece w poniedziałek. Pozdrawiam.

 » ;) (Kaczor | 17-05-2017, 16:02:09)

Niestety dla opozycji Burmistrz Leszek Duszyński będzie mógł startować w kolejnych wyborach co znaczy ,ze nasze miasto dalej będzie się rozwijało. To ,dla Nas mogilnian kapitalna wiadomość,że władze PIS wycofały się z tak kontrowersyjnego projektu. Przez te wszystkie lata wiele się zmieniło na lepsze i jestem pewien,że zmieni się jeszcze więcej!

 » No wreszcie! (colo... | 17-05-2017, 16:00:27)

Jest, Jest, Jest...

 » do pana ja (do pana ja | 17-05-2017, 13:59:40)

za złotówkę panie ja

 » Parodia (parody | 17-05-2017, 13:39:25)

Parodia. Kolejna studnia finansowa, która później wykorzystana będzie zaledwie przez klika wiadomych osób

 » ? (ja | 17-05-2017, 13:06:24)

za jaką kwotę?

 » MAGAZYN (MAGAZYN | 17-05-2017, 13:00:46)

JUUUUUUUUPIIIIIIIIIII!!!!!! :DDDDDDDD

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Mogileńskie zmagania z ortografią (2)
 » Zawody sportowo-pożarnicze (2)
 » Nieobyczajne zachowania w parku (2)
 » Uderzył w drzewo na zakręcie (7)
 » Biegi i otwarcie sezonu (0)
 » IX Dni Wylatowa (2)
 » Festyn z opóźnieniem (8)
 » MOGILNO: Pożar samochodu (9)
 » JEZIORKI: Śmiertelny wypadek (9)
 » Dzisiejszy festyn odwołany (0)
 » Drugi burmistrz bez absolutorium (23)
 » Można jeść owoce i warzywa (6)
 » Kolejne skażenie wody! (10)
 » Wichura przeszła przez powiat (8)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ