Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Zdrowie i medycyna

Mogilno i Strzelno w sieci szpitali

2017-06-28 22:06
 

Bydgoski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że SPZOZ w Mogilnie znalazł się w tzw. sieci szpitali.

Jak informuje nas Barbara Nawrocka Rzecznik Prasowy Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ w Bydgoszczy, SPZOZ znalazł się w tzw. sieci szpitali. Z przekazanych naszemu portalowi informacji wynika, że szpital będzie funkcjonował tak jak dotychczas - w dwóch filiach, czyli w Mogilnie i Strzelnie.

- Wszystkie dotychczasowe oddziały zostały zakwalifikowane do sieci - informuje Barbara Nawrocka Rzecznik Prasowy Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ w Bydgoszczy.

Sieć szpitali będzie obowiązywała od 1 października. SPZOZ tym samym otrzyma dofinansowanie z NFZ i nie będzie musiał startować w konkursie. W naszej okolicy do sieci zakwalifikowano także m.in. Żnin, Inowrocław i Gniezno. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [30]» dodaj komentarz   

 » kolonoskopia (strzelanin | 30-08-2017, 22:13:51)

mam pytanko do zorientowanych. mam miec zabieg kolonoskopi w tym szpitalu w strzelnie. MOże sie ktos wypowiedziec cos na ten temat?

 » Do Jeremi (Ludzie są poje... | 07-07-2017, 12:55:54)

Miło jest przeczytać że w Mogilni e jest trupialnia odnosi się to do Zakładu Opiekuńczo leczniczego--- pisze to pewnie jakiś idiota który nigdy tam nie był słyszał nie ma pojęcia o szpitalach i nie widział ludzi ciężko chorych których stan nie pozwala na przebywanie w domu i pobyt tam często kończy się śmiercią, jestem ciekawy jak on by tam sam przebywał albo ktoś z jego rodziny byl w stanie terminalnym czy tak samo była by to trupialnia czy może miejsce gdzie ktoś kogo się kochalo całe życie umiera. Gratuluję tej osobie głupoty niewiedzy mam nadzieję że ktoś kiedyś potraktuje Ciebie z takim samym szacunkiem jak ty te osoby.

 » Szpitala (Jaremi | 05-07-2017, 21:34:19)

Czy w Mogilnie są dializy położnictwo ginekologia dziecięcy kurzwa wy nie widzicie zew Mogilnie jest trupialnia lepiej żebyś Mogilnie nie było szpitala bo tam ch.. na ch.. gra

 » Zdegustowany - dużo racji... (MieszkaniecStrzelna | 04-07-2017, 23:45:51)

Byłem ostatnio w naszym strzeleńskim szpitalu (na szczęście tylko w ramach odwiedzin) i użytkownik "Zdegustowany" ma wiele racji. Stan szpitala w Strzelnie woła o pomstę do nieba! To smutne zważywszy na fakt, iż przykład ze Żnina wskazuje, że da się inaczej. Dla mnie jako mieszkańca Strzelna oczywistym jest aby był tu szpital z prawdziwego zdarzenia, z fachową kadrą i nowoczesnym sprzętem, dający mi oraz najbliższym poczucie bezpieczeństwa oraz miejsca pracy okolicznym mieszkańcom. Szpital to też swego rodzaju "prestiż" dla miasta. Tyle w sferze życzeń. Myślę, że tylko prywatyzacja jest w stanie to zapewnić i odpowiednie zarzadzanie tego typu placówkami. Oczywiście nie można wymagać wszystkich oddziałów, ale lepiej chyba podzielić to racjonalnie miedzy Strzelni i Mogilno i w końcu położyć nacisk na jakość świadczonych usług medycznych oraz racjonalności wydatkowania środków. Aby tego dokonać trzeba mieć jednak kadrę mającą pojęcie z jednej strony o medycynie i zarzadzaniu placówkami medycznymi, a z drugiej przetargach i finansach publicznych oraz pozyskiwaniu środków unijnych. I tu chyba pies pogrzebanym, bo nasi politycy z powiatu nie znają się na administrowaniu, a co dopiero pozostałych tematach… Powiat idzie na dno, a z nim nasza gmina i miasto. Tylko radykalne zmiany w myśleniu i rządzeniu naszą lokalną społecznością może nas uratować.

 » POTĘGOWANIE (POTĘGOWANIE | 04-07-2017, 09:43:52)

Tylko potężne STRZELNO!!!!!!!!!!!!!1

 » zlikwidujcie ten szpital--- kończ waść wstydu oszczędź (Moda na sukces | 03-07-2017, 13:06:05)

rzucanie na wiatr stwierdzeń co trzeba zlikwidować a co nie nie powinno być w kwestii społeczeństwa i jakieś śmieszne spotkania na których ktoś mówi szpital powinien być w Strzelnie BO TAK albo szpital powinien być w Mogilnie BO TAK to są najbardziej durne wypowiedzi nie mające jakiegokolwiek ulokowania w rzeczywistości. Na tym nie polega służba zdrowia i nie ludzie powinni decydować co jest dobre dla nich w tym temacie bo nie mają odpowiedniej wiedzy na temat lecznictwa, ustawodawstwa i jakości zdrowia a najgorsze jest to że radni też nie mają takiej wiedzy i idą za głosem tłumów -- nie można zakładać że szpital który jest obok domu a ten oddalony o 30 km, szpital ma spełniać swoje rolę jako lecznictwa zamkniętego i niesienia pomocy i stabilizacji pacjenta w ciężkim stanie. Szpital nie jest miejscem gdzie się przychodzi bo mnie coś boli od kilku dni i a przejdę się bo mam blisko, większość społeczeństwa powiatu mogileńskiego nie ma pojęcia do czego służy szpital do czego służy pogotowie, od czego jest lekarz rodzinny a decydowanie o tym gdzie ma być szpital nie powinno być kwestią wpisywania komentarzy albo mówienia na forum jednostek twierdzących ma być tu bo tu był od 100 lat-- historia jest dobra ale w książkach a czasy leczenia chlebem i pajęczyną minęły, NIE POWINNO BYĆ PSEUDO SPOTKAŃ na temat przyszłości szpitala to co że się pojawi starosta albo vice albo burmistrz Strzelna który dla 12 000 osób chciał stworzyć szpital miejski gdzie liczba łóżek w przeliczeniu na 1000 mieszkańców w Polsce wynosi 6. Kiedy ludzie zrozumiecie że potrzeba nam Szpitala który da jakość leczenia, w którym będą warunki do leczenia diagnostyki a nie coś zawieszonego w próżni co jest jak dla mnie taką przeczekalnia i wydawaniem pieniędzy na audyty analizy plany projektowe które co chwilę się zmieniają bo zmieniają się pomysły władzy, zmieniają się dyrektorzy szpitala wzrasta ich liczba a nie pojawiają się nowe pomysły i statek tonie bo ma dziury w dnie a co chwilę zmienia kierunek--- spółka, operator, SP ZOZ likwidacja--- i co z tego wszystkiego wynikło??? dwie jednostki jak były są dwie lokalizacje itd. Tu się nic nie zmieni bo nie ma ludzi którzy chcieli by to zmienić a ci to zmieniają nie chcą się przyznać do błędu że nie wiedzą co robią. i nadal będą spotkania NIE DLA STRZELNA, NIE DLA MOGILNA bajka o budowaniu nowej placówki może coś dobudują może coś zburzą jak ostatnio... psy szczekają a karawana idzie dalej.... Dlaczego starosta boi się zrobić debaty o zdrowiu zaprosić radnych ekspertów z dziedziny ochrony zdrowia porozmawiać fachowo wysłuchać ludzi którzy znają się na rzeczy... Targi rolne wychodzą.... bo znamy się na rolnictwie.... a szpital upada.... boooo

 » strzelno do likwidacji (Nikodem z Mohylowa | 02-07-2017, 22:16:06)

szpital w Strzelnie należy zlikwidować i utrzymywać tylko ten w Mogilnie,mam nadzieję,że władza właśnie tak zadecyduje i to będzie jedyne słuszne rozwiązanie

 » Do Zdegustowany (Aeiouy | 02-07-2017, 19:12:55)

Więcbork upadał 2 razy... Teraz stoi twardo i zarabia. Fenomenem są te tylko 3 umowy o pracę. I to m.in.takimi krokami trzeba sie kierować. A czemu nie przeksztalcić tego w spółkę????

 » do (kicia | 02-07-2017, 17:28:30)

A kto tu mówi o mogileńskim pseudopisie? Na pamiętnej sesji radny Łaganowski był bardziej od starosty zaskoczony przyjazdem posła Latosa (poseł zadzwonił i zaskoczony radny po niego wyszedł). Wiadomo, że to PiS ze Strzelna psuje szyki staroście i całemu ZSL w powiecie. Pamiętacie niedawną wymianę korespondencji na temat służby zdrowia na łamach "Pałuk" ? Kto miał konkretne argumenty a kto lał wodę ?

 » Do AEIOUY (Zdegustowany | 02-07-2017, 13:46:30)

Małe szpitale mogą być rentowne nie jestem za tym aby szpital zarabiał on ma się bilansowac na działalności bieżącej z wykorzystaniem nadwyżek uzyskanych z prawidłowego zarządzania i wykorzystywać to na zwiększanie jakości usług i reorganizacja związana z wyposażeniem remontami itd. Nie można porównywać szpitala w Więcborku od SP ZoZ Mogilno bo tam jest spółka, nasz szpital chyba się nie da się do niczego porównać bo zaniechania mają z 6 lat stagnacja. Niegospodarnosc. Zmiany planów i taki misz masz. Zero controllingu mechanizmów zarządczych czy też planów długofalowych można wybudować nawet jeden nowoczesny szpital i co jak on będzie miał nadal dług na bieżącej działalności stary syf przenosić do nowego budynku mury nie leczą....

 » do kicia (mon | 01-07-2017, 00:23:15)

Mogileński PiS z Łaganowskim na czele są na utrzymaniu starosty i jedyny psikus jaki mogą mu zrobić to naskoczyć mu. Gdyby w Mogilnie był prawdziwy PiS a nie odpady z PZPRu i PeeZeLu to mogliby zrobić prawdziwego psikusa.

 » Do zdegustowany (Aeiouy | 30-06-2017, 22:13:01)

Maly szpital moze przynosic zysk! U nas się podniecaja szpitalem w Zninie. A moze czas wzorowac sie na Więcborku? Pielegniarki zarabiaja tam nawet ok 5 tysiecy a lekarze np z Bydgoszczy, biją sie tam o prace. Szpital zatrudnia...3 osoby (!) Reszta jest na dzialalnosci... No ale tego PeeZeL nie przelknie i mamy co mamy... Czemu u nas nikt nie potrafi isc przetarta juz scieżką tylko ugorem jak za komuny?

 » :( (Zdegustowany | 30-06-2017, 15:37:28)

Po pierwsze w Radziejowie nie ma szpitala 600 łóżkowego ;) Do drugie dobrze że nie wybudowali takiego szpitala w Mogilnie bo ten obecny mający ok 120 łóżek Sp ZOZ już ma problemy z codziennym życiem... a tak szczerze to jestem Ciekawy co z gastrologią i kolonoskopią w Strzelnie bo takie są wykonywane zabiegi w w tamtejszej fili jak ktoś czytał to co zostało zamieszczone na NFZ brak jest finansowania takich zabiegów diagnostycznych ??? może ktoś to potrafi wytłumaczyć.... Społeczeństwo naprawdę powinno sobie zadać pytanie czego chce w danym powiecie skoro kardiologia, neurologia, ortopedia- urazowe sprawy, patologia ciąży, chirurgia dziecięca, centrum udarowe,wszystkie wypadki drogowe wszystko to trafia do Inowrocławia lub szpitali ościennych mamy tutaj taki twór który na chwilę obecną nawet nie jest w stanie działać na obecnych zasadach ( diagnostyka TK Inowrocław/ RTG Mogilno otwarte do 16 godziny itd) Dewagacje Strzeleńsko-Mogileńskie są takie proste i kończą się na stwierdzeniu bo musi być. W Strzelnie można spotkać skansen wyposażony w sprzęt medyczny zakupiony przez UE z rozwalającym się podjazdem,widocznymi dziurami po kulach z okresu II Wojny światowej, drewnianą podłogą i uszkodzonym dosyć poważnie dachem( wystarczy zrobić zdjęcia i zobaczyć jak to wygląda) garstka ludzi walczy o coś co przypomina szpital w gminie gdzie jest 12 tys ludzi, Z drugiej Strony Mogilno które na chwilą obecną nie wiadomo czym jest bo oddział wewnętrzny bez szybkiej diagnostyki (RTG w nocy zamknięte) brak dostępu do anestezjologa 24h na dobę w nocy 1 lekarz na oddział i przewlekle chorych z łapanką lekarzy na nocną i świąteczną opiekę medyczną z izbą przyjęć gdzie pacjent leży praktycznie na drugim pacjencie każde łóżko z innej parafii (pamięta jeszcze chyba czasy darów) gdzie tutaj jakość leczenia i dbałość o zdrowie i życie pacjentów.... boli mnie że ktoś się cieszy że to trafiło do sieci szpitali jako poziom I tak samo jak szpital w Żninie który jest w tej samej grupie po kapitalnym remoncie w jednej lokalizacji z TK SOR i pomimo problemów z "księgową" i tak został na plus wyciągnięty, Moim zdaniem i pewnie nie tylko moim ochrona zdrowia jest jakaś ciężko to określić ale jest jakaś bezosobowa bez kontroli żyjąca sobie z dnia na dzień po prostu jakaś, Nie chciał bym aby moja rodzina była tam leczona bo jak widzę i słyszę że nie bo lekarza rodzinnego nie ma że tego nie bo nie ma że to a to nie ma że jest brudno że te same mopy do wszystkiego poszanowanie sprzętu jest jakieś nie wiem czy nie wolał bym aby tego szpitala nie było--- a mówię to ze smutkiem, tracimy ogromne pieniądze na audyty, programy naprawcze, pomysły, spotkania, dewagacje plany wizualizację i to już trwa prawie 8 lat i jak nic się nie zmieniło nadal mamy 2 lokalizacje, 2 RTG, 2 Laboratoria, 2 pseudo wewnętrzne, 3 dyrektorów i naczelnika starostę który to wszystko nadzoruje od lat :/ Czy ktoś mi odpowie jak można to było aż tak zepsuć? Czasami mi się wydaje że to jak by samo swoim życiem żyło to by lepiej się skończyło niż z tą obecną kontrolą i eksperymentami bez żadnych podstaw......

 » ciekawy wpis (Ania | 30-06-2017, 14:22:05)

A mnie wpis "zorientowanego" zainteresował. UPS powiedz, napisz dlaczego masz na ten wpis inne spojrzenie. Jestem bardzo ciekawa.

 » Zlikwidować karło-powiacik ! (podatnik | 30-06-2017, 13:13:22)

Strzelno do POWIATU INOWROCŁAW !

 » do zorientowany (UPS | 30-06-2017, 09:19:02)

Jeżeli ktoś jest zorientowany i niby wszystko wie , to znaczy, że naprawdę nie wie nic i pisze bzdury.

 » Do mądrali piszący bzdury |||||| (OBIEKTYWNY | 30-06-2017, 07:39:12)

Ech odezwali się filozofy i Pisiory ,co siedzą jak mysz pod miotłą a teraz to my z poważaniem

 » Do mądrali piszący bzdury |||||| (OBIEKTYWNY | 30-06-2017, 07:36:22)

Ech odezwali się filozofy i Pisiory ,co siedzą jak mysz pod miotłą a teraz to my z poważaniem

 » .... (Aeiouy | 29-06-2017, 22:58:47)

Do zorientowany- 600 łózek w tym wiejsko-miejskim powiecie???? Szpital w Inowrocławiu ma ok 530 łóżek i 20 oddziałów. Na 6oo łóżkach w mogilnie leżałby chyba głównie...kurz.

 » trochę historii (zorientowany | 29-06-2017, 21:47:21)

Wszyscy zapominają dzisiaj, że przeniesieni 4 oddziałów szpitalnych z Mogilna do Strzelna było decyzją polityczną i patriotyczno-lokalną, jako że ówczesny dyrektor ZOZ-u mieszkał w Strzelnie. Nikt tu na dole w Mogilnie nie miał na to wpływu. Decydowała EGZEKUTYWA w Bydgoszczy i Wydział Zdrowia ówczesnego Urzędu Wojewódzkiego (lata 90. ub. wieku)).Poza tym mało kto już pamięta, że w Mogilnie pod lasem babskim (tam gdzie była niedawno szkółka drzew) miał powstać nowy szpital... 600 łóżkowy!!! czyli taki jaki jest w Inowrocławiu czy Radziejowie. Nie powstał, bo EGZEKUTYWA w Bydgoszczy zdecydowała, że najpierw taka lecznica musi powstać w Chojnicach. I powstała! A na otarcie łez dano zgodę na 4 oddziałowy szpital w Strzelnie i dobudowę tamże pionu z salami operacyjnymi. Ech, wiele bym mógł tu napisać.

 » SPZOZ (kicia | 29-06-2017, 20:41:59)

Tylko dzięki interwencji posła Latosa nie doszło do przejęcia SPZOZ przez tzw. operatora i tylko dlatego szpitale powiatu mogileńskiego są sieci. Z tego co słyszałam, to PiS szykuje staroście i dyrekcji SPZOZ niezłego psikusa i to jeszcze w tej kadencji. Bufetowa też była pewna swego...

 » szpital (edi | 29-06-2017, 20:30:24)

a dzie dyrektor gotowała myszka jagiełki

 » ...... (Aeiouy | 29-06-2017, 17:00:29)

Budowa szpitala w Mogilnie będzie taka jak budowa spalarni (czy co to miało być?) za szpitalem w Strzelnie... Zacznie się i będzie trwać...ale nie dobiegnie końca... Jak się nie ma kasy to można sobie wychodek z desek postawić a nie wille z basenem... I tyle.

 » szpitale (ryba | 29-06-2017, 14:50:41)

Dopóki Mogilno łupi Strzelno nie będzie tu dobrej lecznicy.Radni - bezradni do roboty, walczcie o nasze głosy i wsparcie dla szpitala w Strzelnie.

 » SPZOZ- SZPITAL (PODATNIK | 29-06-2017, 12:10:30)

Podejrzewam że rozbudowa czy budowa lecznicy w Mogilnie ruszy i to jeszcze w tej kadencji naszych władz z jakim skutkiem to chyba wszyscy zdają sobie z tego sprawę (fundamenty-trochę murów i szlaban na wiele lat)a nie zapominajmy że inwestorem tej budowy jest SPZOZ-Mogilno z długiem długim jak BOA DUSICIEL i BEZ ZŁOTÓWKI W KASIE ale obecnych władz to nic nie obchodzi za wszelką cenę chcą udowodnić że za ich rządów budowa ruszyła a co będzie potem niech się martwią NASTĘPNE WŁADZE CO Z TYM FANTEM ZROBIĆ - szykuje się drugie GNIEZNO ! Dyrekcja SPZOZ-u robi to co karze ich mocodawca bez skrupułów zdają sobie z tego sprawę do czego to wszystko zmierza choć nie może sobie poradzić z pseudo włamaniem do byłej PORADNI STOMATOLOGICZNEJ i wyjaśnieniem niegospodarności,ale jak to się mówi PAN KAŻE SŁUGA MUSI - CO BĘDZIE TO BĘDZIE.Wyborcy już za nie długi czas ocenią prace nie tylko naszych władz powiatowych ale również naszych kochanych radnych powiatowych bo to od ich decyzji dużo zależy.

 » dymisja? (Henry | 29-06-2017, 11:29:43)

Olo! jaka dymisja starosty?! Po co? Przecież szpital w Mogilnie i tak będzie rozbudowywany.

 » Czyli teraz upadek strzelca. (J23 | 29-06-2017, 10:13:19)

Z tego co wiem to Strzelno ma zostać okrojone do minimun, chirurgia ginekologia położnictwo i dziecięcy idą do mogilna a w strzelanie zostaje wewnętrzny i P.ch. Tak więc zasciankowe ambicje leśna w gruzach.

 » szpital Strzelno (Olo | 29-06-2017, 09:32:04)

czyli dymisja starosty teraz ?!

 » szpital (ANDRZEJ | 28-06-2017, 22:17:34)

To znaczy ze w Mogilnie nie bedzie rozbudowy szpitala?

 » szpital (ja | 28-06-2017, 22:16:30)

znów mogilnioki muszą przełknąć gorzką pigułkę :D

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Podsumowali tegoroczny festiwal (5)
 » Rodzinny piknik profilaktyczny (0)
 » Szkolny festyn w Strzelnie (0)
 » Jubileusze mogileńskiej "Dwójki" (1)
 » Trwa trzecia edycja festiwalu (10)
 » Podsumowali konkurs historyczny (0)
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (5)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (1)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (19)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (4)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (13)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ