Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Co dzieje się w PCPR w Mogilnie?

2017-07-02 22:38
 

Paweł Namieśnik uważa, że kierownik PCPR w Mogilnie działa na niekorzyść rodzin sprawujących pieczę zastępczą. Maria Konkiewicz zamierza bronić swojego dobrego imienia w sądzie.

W trakcie piątkowej sesji powiatowej sprawujący dotychczas pieczę zastępczą Paweł Namieśnik wystąpił z oficjalną skargą na działanie kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mogilnie. Zdaniem Pawła Namieśnika postawa Marii Konkiewicz skierowana jest przeciwko działalności pieczy zastępczej. Dodatkowo nadmieniał, iż wiele rodzin na terenie powiatu mogileńskiego boryka się z podobnymi problemami.

- Dzisiaj nie występuję w charakterze komendanta, lecz mieszkańca i też byłego pracownika Starostwa, bo byłem też osobą, której Starostwo zleciło wykonanie jakiejś pracy, a chodzi konkretnie o pracę wraz z małżonką - działalności zawodowej rodziny zastępczej. Tą działalność zakończyłem dwa miesiące temu i to nie z własnej woli, tylko po prostu zostałem z tej funkcji odwołany z trybie natychmiastowym. Chciałbym złożyć skargę i zgłosić zaniedbania nie do systemu, bo system moim zdaniem się sprawdza i jest dobry, tylko składam oficjalne zażalenie na działania pani kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Te działania pani kierownik są skierowane przeciwko działalności pieczy zastępczej. Te rodziny nie są wspierane. Skarga jest skierowana ode mnie, przez moje nazwisko, ale też czuję się reprezentantem poszczególnych rodzin. Wiem, że tych rodzin mamy około 10-11, a problem dotyczy naprawdę większości. To jest 5-6 rodzin, gdzie te relacje - powiem brzydko - patologicznie się układają, a część rodzin z racji tego, że mniej ma odwagi nie występuje w tej sprawie - mówił Paweł Namieśnik.

Paweł Namieśnik twierdzi, że rodziny powinny być wspierane przez PCPR. Według niego w Mogilnie nie jest podawana pomocna dłoń, a rodzina zgłaszająca problem uważana jest za niezaradną. Jednocześnie Paweł Namieśnik podkreślał, że każdy, kto myśli inaczej niż kierownik Konkiewicz, staje się jej przeciwnikiem.

- Pokrótce zarzucam pani Marii Konkiewicz, która sprawuje bezpośrednio nadzór nad tymi rodzinami, że po prostu jeżeli w jakiejś rodzinie istnieje jakiś problem, bo piecza zastępcza stwarza cały czas jakieś problemy dnia codziennego, wychowawcze, zdrowotne, to problemy przeradzają się na nas, bezpośrednio na rodziny - czyli kto ma problem, ten sobie nie radzi, kto nie myśli tak jak pani Maria, ten jest przeciwnikiem (...) Owszem to jest mój problem, ale po to jest PCPR, żeby mi pomógł i wsparł mnie w tych trudnych działaniach. Nie chciałbym dużo mówić o moim przypadku, bo to się dużo przekłada z moim prywatnym życiem, więc bym chciał w mniejszym gronie. Ale ogólnie jest tak, że afiszowanie się z kłopotami i niezgadzanie się ze stanowiskiem PCPR-u sprowadzało na mnie jeszcze większe kłopoty - skarżył się Paweł Namieśnik.

Składający skargę chciał wyjaśnić całą sytuację informując o tym starostę. Jednak efekt był taki, że dwa miesiące temu został zwolniony ze sprawowania pieczy zastępczej, a pozostałe rodziny miały zostać zastraszone przez kierowniczkę PCPR-u. Według Pawła Namieśnika może to być celowe działanie kierownictwa PCPR, by zapełnić listę przyszłego domu dziecka, który ma powstać w Marcinkowie.

- Szukałem wsparcia wszędzie i też organizując tak zwaną grupę wsparcia dowiedziałem się, że nie tylko ja mam taki problem. Ma taki problem większość rodzin zastępczych zawodowych na terenie powiatu mogileńskiego. O tym problemie został poinformowany pan starosta, który zareagował i uzgodniliśmy spotkanie, ale w moim mniemaniu niedostatecznie wykazał czynności, które miałyby nam pomóc. Przez ten czas, jak mieliśmy się drugi raz spotkać miały być merytoryczne zarzuty, które w stosunku do działalności PCPR-u miały być jakoś rozwiązane. Niestety znowu pani kierownik pokazała swoje pazurki i przygotowała starannie swoją wypowiedź, swoja walkę. Punktem pierwszym było oczywiście zwolnienie mnie, punktem drugim było zastraszenie innych rodzin, po drodze jakieś oceny wewnętrzne tych rodzin. Proszę państwa, nie na tym polega nadzór i piecza nad rodzinami, które naprawdę mają odpowiedzialne funkcje. To ma być koordynacja, to ma być partnerstwo. To nie ma być zastraszanie i zwalnianie. Chciałbym zauważyć, że charyzma, która jest mile widziana w pracy samorządowej nie może się równać z arogancją i bezczelnością. Szukając pomocy zawsze spotkamy się ze słowem pojedynczych urzędników, że taka jest pani Maria, ale nie przyjmuję tego do wiadomości. To nie jest argument tłumaczenia, iż taka jest pani Maria. Cierpią na tym rodziny, a w konsekwencji cierpią na tym dzieci (...) Dzisiaj na sesji składam pisemną i oficjalną skargę na działalność pani Marii Konkiewicz - mówił Paweł Namieśnik.

Maria Konkiewicz zapowiedziała skierowanie pozwu cywilnego przeciwko Pawłowi Namieśnikowi za naruszenie jej dóbr osobistych. Jednocześnie nie odniosła się bezpośrednio do stawianych zarzutów, nie ujawniając przy tym szczegółów sprawy ze względu na jej poufny charakter.

- Ponieważ stało się, jak się stało, czyli pan Paweł Namieśnik powiedział, to co powiedział, a wszyscy słyszeli, co powiedział i zostało to nagrane, wobec czego jestem zmuszona poinformować państwa i pana, że kieruję w trybie naruszenia moich dóbr osobistych sprawę z powództwa cywilnego przeciwko panu, przeciwko zarzutom, jakie pan tutaj moją osobę w taki sposób, w ten sposób prywatnie do mojego charakteru pan się odnosi. Proszę sformułować wszystkie zarzuty, proszę powiedzieć prawdę o swojej pieczy. Panie Pawele, naprawdę ja bym musiała - czego nie zrobię - mówiła Maria Konkiewicz, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [48]» dodaj komentarz   

 » Ciekawe (Ja | 13-07-2017, 17:05:36)

Ciekawe, że Pani Kierownik nie odniosła się do zarzutów Pana Pawła tylko od razu wyskoczyła z pozwem sądowym?! Ale to właśnie jest w stylu Pani Marii - zastraszyć. Mam nadzieję że Pan Paweł się nie podda.

 » dobro dziecka (mieszkaniec | 12-07-2017, 19:16:56)

Czytałem artykuł w gazecie i nie rozumiem jak można wypisywać takie rzeczy o dziecku.Jest to ewidentnie naruszenie dóbr dziecka,godności osobistej tej dziewczynki.Jednak w Polsce dzieci i ryby głosu nie mają.Piosenka ,,ADRIAN,, HASIOKA NAJLEPIEJ PRZESTAWIA TĄ SYTUACJĘ.

 » obłęd (hejka | 11-07-2017, 12:43:33)

Na złodzieju czapka gore

 » kierownik (iza | 11-07-2017, 08:58:16)

To cała pani Kierownik, najlepiej straszyć sądem, a przecież jest osobą publiczną i można mówić o Niej co się chce jeśli dotyczy to "JEJ PRACY". Ale tak to już jest w powiecie " ręka rękę myje".

 » Ciekawe (Ja | 10-07-2017, 18:56:35)

Ciekawe, że Pani Kierownik nie odniosła się do zarzutów Pana Pawła tylko od razu wyskoczyła z pozwem sądowym?! Ale to właśnie jest w stylu Pani Marii - zastraszyć. Mam nadzieję że Pan Paweł się nie podda.

 » Taka prawda.... (obserwator | 09-07-2017, 22:02:10)

"Przyganiał kocioł garnkowi" - "Jedno warte drugiego"- "Prawda leży tam gdzie leży".....taakaaaa prrrraaaaawda !!!!!! ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ !!! ZLIKWIDOWAĆ POWIAT MOGILNO!!! i wszelkie ciepłe pasożytnicze posadki urzędnicze !!!!!!!

 » Ciekawe (Ja | 08-07-2017, 11:53:13)

Ciekawe, że Pani Kierownik nie odniosła się do zarzutów Pana Pawła tylko od razu wyskoczyła z pozwem sądowym?! Ale to właśnie jest w stylu Pani Marii - zastraszyć. Mam nadzieję że Pan Paweł się nie podda.

 » walka (KLON | 08-07-2017, 07:15:40)

Mówi się że za pieniądze nawet ksiądz się modli ale to fakt i dla pieniędzy świat upadla się a co jeszcze w tym zepsutym świecie czeka ludzi/?

 » starosta (zwykły obywatel | 07-07-2017, 19:45:14)

Wczoraj przeczytałam artykuł w lokalnej prasie, który nieco szerzej przedstawia sprawę .Zastanawia mnie jedno a mianowicie fakt kiedy Pan Starosta dojdzie do wniosku, że promocja PCPR prowadzona przez Panią Kierownik działa tylko i wyłącznie na jego niekorzyść? Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wyciągnie daleko idące wnioski w tej kwestii.

 » dzieci (ktos | 07-07-2017, 08:45:28)

walka o dzieci czy o te kasę za dzieci -nie wiadomo o co biega ale mówią że jak nie wiesz o co chodzi to o kasę chodzi .chciałbym choć raz w życiu zobaczyć rodzine która weżmie choć jedno dziecko skrzywdzone przez życie i da mu miłość za darmo -TAK POPROSTU ZA NIC.,,,.,..

 » PCPR do wymiany !!! (rudy | 06-07-2017, 20:44:40)

Źle się dzieje w mogileńskim PCPR wie to każdy kto miał do czynienia z tą instytucją a zwłaszcza z panią kierownik - układy, znajomości a o większości spraw decyduje mama. Nie zawsze sprawiedliwie i prawidłowo rozdzielane środki i inna pomoc. W tej instytucji potrzeba porządnego audytu i kontroli ! Ale czy starosta na to pójdzie ? Przecież to jedna z jego najbardziej zaufanych person. A tak na marginesie, czy jest jakaś jednostka starostwa, która działa prawidłowo ? No może tylko Siemionki pod wodzą aktualnego szefa, bo inne to ... szkoda słów. A co tam robi (zdjęcie) słynny "weteran pracy" i "społeczny" (podobno) wiceburmistrz Strzelna ?

 » Dna (Osoba prywatna | 06-07-2017, 05:26:17)

Jeżeli ma to służyć przyszłości lepszej dla dzieci to słuszna spr jeśli dla własnych ambicji już niestety nie gdzieś wina stoi po obu stronach mogło by być lepiej wkradla się tu chora ludzka zawiść zapomina się ze dobro dzieci jest tu na pierwszym miejscu

 » PCPR na nic nie ma (obserwator | 05-07-2017, 13:51:14)

W PCPR na nic nie ma pieniędzy. Na dofinansowanie pampersów nie ma,leków -nie,o co się zwrócisz brak środków już 2 lutego choć są przyznawane środki z budżetu 1 lutego-termin podaję jako przykład. Żadnej kontroli Rodzin- np alkoholizm na osiedlu i rodzina zastępcza. kupuje się pojazdy elektryczne osobom, które są z kierowcą jechać samochodem Ciężarowym do Angli i załatwianie spraw- za 2 tygodnie.Jako Urzędnik w pełnym tego słowa znaczeniu KPA mówi o terminie bezzwłocznym nie dłuższym jak 2 tygodnie.po 2 tygodniach trzeba znaczek, kopertę obciążać pocztę, a gdzie oszczędność środków

 » RODZINA (pp | 05-07-2017, 13:24:42)

Szkoda,że prawda o rodzinie zastępczej wieloletniej z problemami alkoholowymi została usunięta. WSZYSCY O TYM WIEDZIELI I TAKA RODZINA DO DZISIEJSZEGO DNIA JEST RODZINĄ ZASTĘPCZA. TRZYMAM KCIUKI PAWEŁ

 » Co tu się wyprawaia (Ja | 04-07-2017, 21:34:58)

To już są kpiny . Żal miiiii Wassssss wszystkich

 » PCPR (Paweł Pieszak | 04-07-2017, 20:55:52)

Paweł ,walcz o swoje i dzieci prawa.Urzędnik jest po to by pomóc,szczególnie w takich delikatnych kwestiach.Jeśli są nieprawidłowości to trzeba je napiętnować.Nikt nie może czuć się jak w prywatnym folwarku.Wytrwałości.

 » PCPR (gość | 04-07-2017, 20:32:49)

Zmienić kadrę PCPR i po kłopocie

 » Ciekawe (Ja | 04-07-2017, 20:27:20)

Ciekawe, że Pani Kierownik nie odniosła się do zarzutów Pana Pawła tylko od razu wyskoczyła z pozwem sądowym?! Ale to właśnie jest w stylu Pani Marii - zastraszyć. Mam nadzieję że Pan Paweł się nie podda.

 » Rodziny (W. | 04-07-2017, 19:52:47)

Pan Namieśnik nie wypowiadał się w imieniu wszystkich rodzin, tylko tych, które rzekomo mają problemy z PCPRem. Tym dwóm wypowiadającym się niżej rodzinom zastępczym, zalecam powrót do szkoły. Czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

 » Popieram (JA | 04-07-2017, 17:06:02)

Popieram Pana Pawła i mu kibicuję.

 » Do mamy zastępczej (Rodzic | 04-07-2017, 13:53:08)

A może Mama zastępcza to mama z ul. Powstania Wielkopolskiego w Strzelnie która od lat trzyma z panią kierownik PCPR i korzysta we wszelki mozliwy sposób a rodzina tez pracuje w PCPR i dlatego broni p. Konkiewicz?

 » PCPR (..... | 04-07-2017, 09:13:13)

KAŻDY KIEROWNIK JEST OSOBA PUBLICZNĄ W ZWIĄZKU Z TYM ZWYKŁY OBYWATEL MA PRAWO DOKONAĆ OCENY OSOBY PUBLICZNEJ .TO W JEJ INTERESIE JEST PRACOWAĆ TAK ABY SPOŁECZEŃSTWO NIE MIAŁO JEJ NIC DO ZARZUCENIA.OSOBA PUBLICZNA NIE POWINNA SIĘ OBRAŻAĆ NA SŁOWA KRYTYKI A TYM BARDZIEJ ODGRAŻAĆ , ZAWSZE MOŻE ZREZYGNOWAĆ Z FUNKCJI I NIKT JEJ WTEDY PUBLICZNIE NIE BĘDZIE OCENIAŁ. SPRAWA W SADZIE WYGRANA PRZEZ PANA PAWŁA - KIBICUJĘ

 » zmiany (czas zmian | 04-07-2017, 09:00:33)

Nareszcie ktoś poruszył temat prywatnego folwarku pani kierownik. Kto ją zna pewnie się nie dziwi. Czas na odświeżenie kierownictwa PCPR

 » Ciekawe (Ja | 03-07-2017, 22:16:15)

Ciekawe, że Pani Kierownik nie odniosła się do zarzutów Pana Pawła tylko od razu wyskoczyła z pozwem sądowym?! Ale to właśnie jest w stylu Pani Marii - zastraszyć. Mam nadzieję że Pan Paweł się nie podda.

 » po c dm dziecka (Franio | 03-07-2017, 21:09:03)

Cały świat odchodzi od domów dziecka, a polska prowincjonalna tworzy Dom Dziecka w Marcinkowie k. Mogilna. Po co? Dla pokazania aktywności PCPR? Przecież taki dom generuje kilkakrotne wyższe koszty na jedno dziecko, niż w rodzinie zastępczej. Podobno w USA w ogóle nie ma biduli.

 » PCPR (możecie zaufać | 03-07-2017, 20:44:10)

Znam Pana Pawła i wiem, że nie odpuści. Zachęcam inne rodzinny, które miałyby na temat działań Pani Kierownik jakieś zastrzeżenia. ODWAGI W GRUPIE SIŁA

 » PCPR (możecie zaufać | 03-07-2017, 20:38:32)

Znam Pana Pawła i wiem, że nie odpuści. Zachęcam inne rodzinny, które miałyby na temat działań Pani Kierownik jakieś zastrzeżenia. ODWAGI W GRUPIE SIŁA

 » Do Mamy zastępczej (Niezainteresowany | 03-07-2017, 19:41:57)

Składa Pani oświadczenie, że nie wyraziła zgody, aby Pan Paweł Namieśnik wypowiadał się w sprawie rodzin zastępczych w Pani imieniu. Dlaczego nie podpisze się Pani imieniem i nazwiskiem? Czego się Pani boi?

 » P.N. (mieszkanka | 03-07-2017, 18:55:40)

Wiem jedno,kto nie mówi i nie myśli jak Pani kierownik to jest jej wrogiem.Gratuluję odwagi Panie Pawle !!!

 » ... (ja12345 | 03-07-2017, 18:30:55)

Nie mnie oceniać ale nie łatwą sprawą jest "wychować na ludzi" czyjeś dziecko, dziecko po przejściach z problemami... Myślę, że pieniądze to nie wszystko ale na pewno dużo załatwią. Można zapewnić dziecku warunki do życia jakich jeszcze nie miało, sama miłość niestety ale dziecka nie wykarmi...Pani kierownik nie wiedzieć czemu, niestety utrudnia. Sama ma swoje dzieci i na pewno wie ile trudu trzeba włożyć w ich wychowanie. Co dopiero w cudze, duże już dzieci...

 » Popieram Pcpr (Mama zastępcza | 03-07-2017, 18:25:06)

Również jesteśmy rodziną zastępcza zawodową. I nigdy nikt z Pcpr nie odmówił nam pomocy. I nie wyraziłam zgody aby Pan Namiesnik wypowiadał się w moim imieniu.Dodam także, że przez nikogo nie jesteśmy zastraszani.

 » Ps (Aeiouy | 03-07-2017, 16:02:00)

A moze i ten Pan cierpi po stracie dziecka a tu cytowano tylko fragmenty wypowiedzi. Nie wiem tego wiec przepraszam za to przypuszczenie.

 » Kasa (Aeiouy | 03-07-2017, 15:57:23)

Zupelnie nie boli mnie ilosc pieniedzy na ten cel. To lepsze i tansze rozwiazanie niz dom dziecka i glupota jest w tych czasach otwieranie panstwowego domu dziecka. Fakt ze pracownicy PCPR jeszcze powinni ze 2 razy w tygodniu przyjechac WCt umyc,lekcje z dzieckiem odrobic,zawiezc szanowne panstwo do lekarza itp... No sory...coś za coś...

 » Spoko... (Aeiouy | 03-07-2017, 15:51:37)

Każda z tych stron ma swoje racje i przekonania. Szkoda tylko, ze jakoś dzieci są na bocznym torze, a przecież to one sa tu najwazniejsze... Henryka Krzywonos za komuny wychowala 12 dzieci z domow dziecka. Nikt nie dal jej 500+ na kazde dziecko ani worka pieniedzy za rodzine zastępczą.... No ale robila to z potrzeby serca....

 » Rodzina (Osoba prtwatna | 03-07-2017, 15:06:13)

Każdy kogo boli jak twierdzi taka duża kasa niech rękawy zakasa i tez zarabia. Zazdrość ...oh żal mi takich ludzi . Niech sąd to rozstrzygnie. Oceniac ludzi jest łatwo i przykleić im etykietkę tylko co potem...Niech każdy spojży na siebie.

 » pokazać (Regina | 03-07-2017, 13:52:56)

A może pani kierownik M. Konkiewicz stanie się rodziną zastępczą i pokaże, jak trzeba działać, pracować, opiekować się. Niech pokaże na własnym przykładzie.

 » Pan Paweł (Rodzina zastepcza ZAWODOWA Mogilno | 03-07-2017, 12:09:47)

Jak ostatnio go widziałem to żona złoty telefon, on złoty telefon a teraz gdy brak kasy to desperacja Warunków do sprawowania pieczy nie ma(brak własnego mieszkania,domu )a tak krzyczy. Jak dostawał tyle kasy to powinien coś kupić a teraz płacz !!!!!!!!

 » Pan Paweł Namieśnik nikogo nie zeprezentuje - on tylko walczy o swoje - pieniądze niestety !! (Rodzina zastepcza ZAWODOWA Mogilno - Kiju | 03-07-2017, 10:54:26)

W zupełności popieram Panią Kierownik. Jesteśmy z żoną jedną z tych innych rodzin zastępczych i ani ja ani inne rodziny nie upoważniałem Pana Pawła do mnie reprezentowania oni wypowiadania w moim imieniu.W sądzie mogę potwierdzić swoje stanowisko i poparcie dla PCPR Mogilno W tym wypadku chodzi tylko i wyłącznie o kasę i dlatego ciesze sie że Państwo Namieśnik nie są już Rodziną Zastępczą !!!!!! Kiju

 » Ksiądz (Belzebub | 03-07-2017, 10:46:44)

A artykułu o tym że ksiądz L. z fary został złapany autem po pijaku to na cmg nie zobaczymy

 » Do Aeiouy (mog | 03-07-2017, 09:57:56)

Człowieku z twych(specjalnie twych pisze małą literą bo na dużą nie zasługujesz)wypowiedzi wali jadem że aż mie przed monitorem poraziło, a na tle tych pieniędzy to tak ci du...e scisło że aż się boje o twoje zdrowie.Dobra rada, weż za wczasu się lecz.

 » popieram (strzelnianin | 03-07-2017, 09:30:34)

PANIE PAWLE - POPIERAM PANA W 100%. MAM NADZIEJĘ, ŻE W SĄDZIE PAN WYGRA I MOŻE W KOŃCU ZROBIĄ PORZĄDEK Z PANIĄ KIEROWNIK!!!!

 » Po co jest urząd? (niki | 03-07-2017, 08:38:38)

Do piszących bzdury - pamiętajcie, że każdy urząd jest dla ludzi a nie ludzie dla urzędu. W PCPR o tym już dawno zapomniano.

 » ..... (Aeiouy | 03-07-2017, 08:15:34)

Hmmm,jak ktos taki szlachetny niech to robi za darmo... Jakie problemy??? Skoro ktos zostal taka rodzina to chyba radzi sobie z problemami bo ma do tego predyspozycje.. Dostajac 3 tysiace mozna sobie psychologa na cwierc etatu zatrudnic i jeszcze ile zostanie...

 » ccc (ccc | 03-07-2017, 07:57:43)

Smiesza mnie takie komentarze,Polak mysli tylko o pieniadzach....Proponuje osobom ktore pisza tylko o pieniadzach zeby wziely pod opieke dzieci i dac im te pieniadze,te dzieci sa po przejsciach i zobaczycie ze jest to ciezki chleb.

 » zgadzam się (gringo | 03-07-2017, 07:07:20)

Panie Pawle zgadzam się z Pana argumentacją w 100 %. Mnie to bezpośrednio nie dotyczy, ale jestem świadkiem jak traktowana jest spokrewniona rodzina zastępcza. Pomocy nie ma, jest nadzór. Pytania i zastrzeżenia wobec PCPR kończą się złośliwymi zagrywkami pań urzędniczek. Niemiłych, aroganckich, mało kompetentnych. Całość działalności tego tworu można sprowadzić do kontroli, nadzoru i przeszkadzania. Jeśli więc PCPR nie umie pomagać to niech chociaż przestanie utrudniać walkę dobrych ludzi o lepsze życie dzieci. Wiem jak działają PCPR'y w innych powiatach i jest to diametralnie coś zupełnie innego. NAtomiast złośliwościami komentujących niżej proszę się nie przejmować. Jeśli ktoś nie rozumie, że poświęcanie się dla gorzko ukaranych przez los dzieci jest rzeczą szalenie szlachetną, wymagającą wsparcia ze strony państwa, przy tym sprowadza to do zarobkowania pieniedzy przez ludzi którzy dla innych potrafią się poświęcać, to świadczy to jedynie o maluczkości tych życiowych nieudaczników. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że Sąd wesprze Pana w tym co Pan robi, że za ławą sędziowską znajdzie się osoba, która będzie potrafiła zrozumieć tą paranoję a raczej sprzeciwi się jej funkcjonowaniu. NA Starostę niech Pan nie liczy. Wiem jakim kluczem był tworzony PCPR w naszym powiecie i wiem, że nic się nie zmieni. Niemniej jednak w Sądzie życzę wygranej -chociaż to.

 » piecza (pj | 03-07-2017, 07:03:44)

Być może coś z tym Domem dziecka jest na rzeczy.Dzieci muszą być aby funkcjonował.

 » Kasa (Aeiouy | 03-07-2017, 00:16:21)

2000zl za bycie taka rodzina i 1000 za kazde dziecko miesiecznie. Jakos ten Pan nie cierpi po stracie dziecka bo nie zająknął sie w tych wypowiedziach ani slowem o dziecku/ciach...

 » Haha... (Aeiouy | 03-07-2017, 00:05:16)

No tak...boli brak kasy za rodzine zastepcza. Moze ktos otwarcie napisze jak duze to sa pieniadze... Nikt bez powodu by temu panu nagle opieki nie odebrał... Starosta podjął czynnosci kontrolne i nie znalazl nieprawidlowosci w PCPR... Chodzi jedynie o odciecie od koryta...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Szkolny festyn w Strzelnie (0)
 » Jubileusze mogileńskiej "Dwójki" (0)
 » Trwa trzecia edycja festiwalu (3)
 » Podsumowali konkurs historyczny (0)
 » Komisja przeprowadzi kontrolę (3)
 » Zmiany w wodzie i ściekach (0)
 » RIO "grozi palcem" Strzelnu (14)
 » Biegi dla dzieci i dorosłych (0)
 » Dwie gwiazdy na święto pomidora (4)
 » Święto ludowców w Janikowie (3)
 » Rusza czterodniowy festiwal (0)
 » Trójbój lekkoatletyczny (0)
 » Jacek Sasin w Strzelnie (13)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ