Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Stadion ma swojego patrona

2017-07-02 23:53
 

Radni Rady Miejskiej w Strzelnie nadali nazwę strzeleńskiemu stadionowi sportowemu.

Dwunastu radnych zagłosowało za tym, by stadionowi mieszczącemu się przy ulicy Sportowej 12 w Strzelnie nadać nazwę "Stadion Miejski w Strzelnie im. Ludwika Woźnicy".

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały - w 95-letnich dziejach klubu "Kujawianka" Strzelno prezes Ludwik Woźnica zapisał się złotymi zgłoskami. Działaczy tej miary na niwie społecznej, a do tego sportowej było niewielu. Stąd wyróżnienie, jakim jest nadanie jego imienia stadionowi w Strzelnie.

Przy okazji tej sprawy radny Piotr Dubicki zaproponował również rozważenie zmiany nazwy klubu grającego na tym stadionie. Obecnie jest to Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy "Kujawianka" Strzelno.

- Chciałbym tylko dodać, bo w każdym zdaniu przejawi się nazwa klubu "Kujawianka" Strzelno, a my odnosimy się do obiektu sportowego, którym jest stadion. Mam taką dygresję do działaczy klubu sportowego, że może by poszli za ciosem, bo myślę, że czas na zmianę nazwy klubu "Kujawianka" - Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy. Międzyzakładowy był w latach 60-tych. Teraz powiedzmy sobie, ta nazwa nie jest adekwatna do tych czasów. Może by również pomyśleć o zmianie statusu klubu - mówił radny Piotr Dubicki.

Jak do tej pory nikt nie odniósł się do pomysłu radnego. (PK)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [22]» dodaj komentarz   

 » Do Mieszkaniec (Aeiouy | 06-07-2017, 20:19:16)

Haha,dobre... Tartan,trybuna.... To kosmos!!! Jak możesz oczekiwać takich rzeczy od wladzy,ktora nie potrafi utrzymac parku na Klasztornym! K..de jaki to koszt potraktowac wszystko nawozem,zaorac i zasiac trawę majac stado pracownikow interwencyjnych. Z Funduszu Ochrony Srodowiska lub UE wyciagnac kase na wybagrowanie stawow. Zrobic miejsce do grilowania... Super miejscem byl ogrodek jordanowski obok stadionu... Zostal po nim chocby slad??? W skali miasta przywrocenie parku to smieszne grosze.. No ale po co...

 » Strzelno i sport = ... (MieszkaniecStrzelna | 06-07-2017, 07:48:11)

Jak się widać temat sportu wywołuje wiele emocji wśród mieszkańców naszego miasta. Poniżesz spoty o nazwę klubu tak naprawdę powinny być tylko pretekstem do szerszego podjęcia tematu sportu w naszym mieście. Przy czym sport opiera się w dużej mierze na pieniądzach, dzięki którym można m. in. wybudować infrastrukturę sportową. Jako mieszkaniec Strzelna i kibic naszych drużyn sportowych dostrzegam przede wszystkim spore braki finansowe, infrastrukturalne oraz logistyczne w strzeleńskim sporcie. Kluczowym wydaje się w pierwszej kolejności pozyskanie strategicznego sponsora, który zapewniałby stabilne finansowanie - ze strony miasta tego oczekiwać się nie da, ponieważ nasi rządzący są jak zwykle nieporadniani i brak im "pieniążków". Pod drugie należy unowocześnić infrastrukturę sportowa poprzez wybudowanie bieżni tartanowej, remont trybuny głównej, montaż nowych ławek dookoła boiska, wymiana ogrodzenia i kapitalny remont pozostałości po kasie biletowej. Dopiero wówczas będzie można myśleć o pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach projektów piłkarskich i innych do nich skierowanych i finansowanych ze środków zewnętrznych (dotacje ministerialne albo unijne). Wspieranie i krzewienie idei sportu należące do zadań publicznych realizowanych przez gminę bez wątpienia jest wyraźnym wskaźnikiem jak wywiązuje się ze swych zadań nasz samorząd. Jak widać od prawie 15 lat w tym zakresie udało zdziałać się nam bardzo niewiele. Zasadniczo nasz stadion cały czas niszczeje, biletami nikt głowy sobie nie zaprząta, skoro plot wygląda jak z czasów II wojny, strategicznego sponsora z dużym kapitałem również brak, a praca z młodzieżą kuleje, nie wspominając już o dobrym skautingu na rynku lokalnym. Myślę, że nowy patron stadionu gdyby żył i widział jak wygląda jego ukochany klub byłby załamany. Tylko z chłopaków w nim grających mógłby być dumny, bo muszą walczyć nie tylko na boisku o swój klub, ale także co najsmutniejsze z nieudolnością naszych lokalnych władz. Kończąc, w kwestii nazwy myślę, że wystarczyłoby zmieni nazwę z Międzyzakładowy na Miejsko Ludowy Klub Sportowy Kujawianka i skrót zostałbym taki sam, a już byłby on dostosowanych do nowych czasów i realiów.

 » Do senior (Aeiouy | 05-07-2017, 22:08:33)

Chłopie....wykup recepty albo zmien konowała bo obecny nie ogarnia.... Jedż na Śląsk i powiedz tam coś zlego na Jerzego Ziętka...nawet od moherow zarobilbys w beret... To ludzie powinni o swojej lokalnej codziennosci decytowac a nie jakis niewyrosniety 60 letni prawiczek z wawy...

 » moim zdaniem (Stefan | 05-07-2017, 16:57:09)

powinien zostać nazwany im. Jana Pawła II

 » xxx (Senior pomocnik | 05-07-2017, 13:38:12)

poziom niektórych wpisów jest jaki jest, raz na temat innym razem złośliwa fantazja. Polecam Bip Wojewody, cytuję obowiązek nałożony ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu prze nazwy... (DZ.u. poz.744) zgodnie z art. 6 ust.1 dotyczy również organizacji. Stosownie do art.1 ust. 2 ww.ustawy za propagujące komunizm uważa się także nazwy organizacji symbolizujących autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce do roku 1989.

 » zakładowy-między (Bramkarz | 04-07-2017, 20:48:37)

Gwint chyba się przekręciłeś bo co to za porównanie PGR-ów SKR-ów Krochmalni itp. do legii. Pgery to rzeczywiście chlubna tradycja, dobrze że tylko w twojej głowie.

 » nazwa (Paweł J | 04-07-2017, 17:50:38)

Nazwa stadionu to jedno, a nazwa klubu to drugie. Więc stadion może być nazwany imienia Ludwika Woźnicy ale klub niech zostanie MLKS "Kujawianka"

 » nazwa (SRD | 04-07-2017, 11:26:06)

dobrze ze,nie im.kaczyskiego uuuf co za ulga

 » MinisterstwoBrakuKultury (MinisterstwoBrakuKultury | 04-07-2017, 11:05:59)

Może zmienić nazwę MGOKiR, gdzie pracuje Pan radny? Co to ma wspólnego z kulturą?

 » Znawca tematu (Gwint | 04-07-2017, 10:45:41)

Legii też nazwę zmienicie, bo nie ma już nic wspólnego z wojskiem? ...

 » Do Gebiczanin (Strzelno | 04-07-2017, 10:40:56)

Ty się głupio nie interesuj co to znaczy Międzyzakładowy... a wiesz co to znaczy tradycja?? będziesz nam nazwę zmieniał? Wypad do niemieckiego Mogilna trolu. Trzym się swojej Noteci w A klasie na kretowiskach gracie od sierpnia.

 » MLKS forever and ever (MLKSFan | 04-07-2017, 09:38:09)

My mieszkamy na Kujawach, gdzie najlepsza Wiara jest, mamy tu drużynę piękną co się zwie MLKS!! MLKS, MLKS, MLKS MLKS, KUJAWIANKA MISTRZEM JEST!!

 » nazwa (kik | 03-07-2017, 19:34:18)

nie lepiej REAL STRZELNO

 » ?????? (Tom | 03-07-2017, 19:07:21)

Dlaczego nie Ewarysta?.

 » KLUB (Dawny Junior | 03-07-2017, 16:21:33)

Tęsknota za totalitarnym systemem niektórych jest przerażająca. Międzyzakładowy tzn. z czasów kiedy SKR-y PGR-y Elewator Krochmalnia obowiązkowo utrzymywały klub. Co zostało, tylko złe wspomnienia po komunie. Są jeszcze ludzie żyjący przeszłością, tzw. twardogłowi, stary beton.

 » zlikwidować MZ i zostawić tylko KS Kujawianka. (Gębiczanin | 03-07-2017, 14:03:13)

A ja popieram p. Dubickiego. Co to za nazwa: miedzyzakładowy? To dobre było za komuny, ale dziś? Między jakimi zakładami działa ten klub? "Ludowy" też mi się źle kojarzy. jednocześnie popieram nazwanie stadionu im. śp. Ludwika Woźnicy.

 » Klub (Cris | 03-07-2017, 12:33:05)

A może "Dubiczanka"panie Dubicki może tak pan kombinuje.

 » MLKS (Kibic | 03-07-2017, 11:16:44)

Panie Dubicki może lepiej zmienić wizerunek obiektu, który nie jest zbyt ciekawy a nie zmieniać nazwę klubu!!! Osoba, która nie chodzi w ogóle na mecze a się udziela! MLKS NA ZAWSZE :)

 » MLKS (Kibic | 03-07-2017, 11:07:56)

Tak rzeczywiście nazwa Klubu nie z tej epoki, warto byłoby uaktualnić do obecnych czasów. Pytanie do wcześniejszego wpisującego, co jego zdaniem znaczy człon nazwy Międzyzakładowy? Wiele nazw zostało zmienionych pa transformacji w całym kraju a u nas po staremu.

 » KUJAWIANKA (KUJAWIANKA | 03-07-2017, 10:39:31)

TYLKO MLKS <3

 » Dygresja (AntyDubika | 03-07-2017, 10:12:47)

A Pan Dubicki jak zwykle byle się odezwać a pojęcia o temacie zero. I nikt się do pomysłu nie odniesie, bo jest z pupy wzięty. A Zarząd ma na pewno ważniejsze sprawy na głowie niż tego typu bzdury np. przygotować drużyny do nowego sezonu... MLKS MLKS KUJAWIANKA NAJLEPSZA JEST!!!

 » MLKS (MLKS | 03-07-2017, 09:36:38)

Można by pomyśleć o remoncie Stadionu a nie nadawać mu imię i się czepiać nazwy Klubu... MLKS na zawsze!!!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Wichura przeszła przez powiat (2)
 » O bezpieczeństwie nad wodą (1)
 » DW 255 jeszcze w planach (9)
 » Pamiętają o zbrodni katyńskiej (0)
 » Sportowe zmagania uczniów (1)
 » Nowy chodnik w Przyjezierzu (12)
 » Straty za śmieci coraz większe (27)
 » Parafialne zmiany (8)
 » Burmistrz Duszyński bez absolutorium (47)
 » Medale dla mieszkanek (6)
 » 95 lat temu poświęcili figurę (0)
 » Rok bez święta plonów (18)
 » Żegnaj przedszkole, witaj szkoło (3)
 » Policjanci uratowali desperata (10)
 » Zbierają na rehabilitację Amelki (8)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ