Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Kryminałki

Najpierw pobili, później utopili

2017-07-11 21:10
 

Najprawdopodobniej dwóch zabójców nie miało mieć motywu, dokonując mordu na 15-letniej Klaudii i 23-letniej Patrycji.

Przypomnijmy, że w czwartek 4 sierpnia 2016 roku o godzinie 2:00 policjanci ze Żnina otrzymali zgłoszenie od ojca 15-letniej mieszkanki Barcina. Zgłoszenie dotyczyło m.in. zaginięcia nastolatki oraz prawdopodobnego żądania okupu. Praca policjantów pozwoliła na zatrzymanie trzech mężczyzn pochodzących z Mogilna, Sędowa i Kołodziejewa. W piątek, 5 sierpnia 2016 roku około północy policjanci znaleźli w jeziorze Wiecanowskim w okolicach Chałupsk i Wszednia ciało 15-letniej Klaudii S. oraz 23-letniej Patrycji K.. Zatrzymani mężczyźni trafili wówczas do aresztu.

Po blisko 11 miesiącach śledztwa ustalono, że w wieczornym wyjściu uczestniczyło sześć osób, ale morderstwo rozegrał się w węższym gronie - pomiędzy młodymi kobietami a 46-letnim Sławomirem G. i 21-letnim Maciejem K.. W trakcie spotkania spożywano alkohol, ale jedna z dziewczyn była zupełnie trzeźwa. Jak podkreślają śledczy, pomiędzy jedną z kobiet i mężczyzn miało dojść do dobrowolnego zbliżenia. Jednak później sytuacja miała wymknąć się spod kontroli i doszło do kłótni.

- W toku śledztwa ustalono, że w nocy z 3 na 4 sierpnia 2016r., podczas przebiegającego początkowo spokojnie spotkania towarzyskiego w gronie znajomych, pokrzywdzone zostały zawiezione nad jezioro, gdzie sprawcy doprowadzili je do stanu bezbronności zadając ciosy powodujące m.in. zasinienia na twarzy, a następnie wrzucili do wody, doprowadzając do ich śmierci przez uduszenie w wyniku utonięcia - informuje prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Jak podaje tvn24.pl, sprawcy skrępowali dziewczynom dłonie. Taśmą zakleili im też usta. Były bite po całym ciele. Potem wrzucili je do wody. Obie utonęły. Klaudia zginęła pierwsza. Tuż po niej starsza Patrycja, która miała widzieć śmierć młodszej koleżanki. Ofiary miały liczne obrażenia głowy i górnej części ciała.

W miniony poniedziałek, 10 lipca Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy skierowała do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy akt oskarżenia przeciwko Maciejowi K. oraz Sławomirowi G., którym zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu w dniu 4 sierpnia 2016 r. w miejscowości Chałupska zbrodni zabójstwa dwóch młodych kobiet. Sławomirowi G. zarzucono także posiadanie broni palnej bez zezwolenia oraz dokonanie kradzieży z włamaniem. Oskarżeni przebywają w areszcie tymczasowym. 20-letni Zachariasz Z. z Mogilna, został oczyszczony z zarzutów i ma występować w sprawie w charakterze świadka.

Jak podaje TVP3 Bydgoszcz, oskarżeni mężczyźni składają wyjaśnienia, ale umniejszą swój udział w zbrodni przerzucając się odpowiedzialnością za to co się stało. Byli już wcześniej karani za kradzieże i rozboje. Teraz grozi im od 8 lat więzienia do dożywocia. Proces ma ruszyć po wakacjach. (PK | fot. arch. CMG24.pl, itvszubin.pl)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [31]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » MOGILNO: Kiermasz wielkanocny (0)
 » Sprawdzali kierowców w Wójcinie (6)
 » Wykład o Powstaniu Wielkopolskim (2)
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (8)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (50)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (21)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016