Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Wszedzień nadal z odpadami

2017-07-12 21:26
 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy nałożył na firmę Multikarbon ze Wszednia karę finansową w wysokości 20 000 złotych. Pomimo tego tony niebezpiecznych odpadów nadal tam zalegają.

Na sesji Rady Powiatu w Mogilnie powrócił temat "porzuconych" ton niebezpiecznych odpadów, które do dnia dzisiejszego zalegają na terenie, który spółka Multikarbon wynajmowała wówczas od Kółka Rolniczego we Wszedniu.

- Mieszkańcy zwracają się z pytaniami co dalej dzieje się z nieszczęsnymi odpadami w miejscowości Wszedzień. Wiem, że starostwo nie prowadzi postępowania, ale inspektorat - pytał radny Mirosław Leszczyński.

Z informacji przekazanych przez naczelnika Starostwa Powiatowego w Mogilnie wiadomo, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy nałożył na spółkę Multikarbon karę w wysokości 20 000 złotych. Ma ona związek z niewykonaniem zaleceń pokontrolnych i nieprawidłowościami, które zostały stwierdzone podczas kontroli przeprowadzonej przez WIOŚ.

- Po otrzymaniu informacji z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska po kontroli, która odbyła się na terenie, który był przedmiotem działalności firmy Multikarbon we Wszedniu i wskazaniu nieprawidłowości zostało wszczęte postępowanie administracyjne celem usunięcia tych nieprawidłowości. To postępowanie zakończyło się bezskutecznie i następnie zostało wszczęte postępowanie celem cofnięcia pozwolenia na zbieranie odpadów. Po przeprowadzeniu całej procedury administracyjnej taka decyzja została podjęta. Postępowanie administracyjne na poziomie starosty zostało zakończone. Z tego co się orientujemy jest jeszcze prowadzone postępowanie prokuratorskie. Nie posiadam wiedzy na jakim jest etapie. Z tego co wiem nie jest chyba zakończone. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy pismo do wiadomości od Wojewódzkiego Inspektora Ochrony środowiska o nałożeniu kary na firmę Multikarbon w kwocie 20 000 złotych. Jest to związane z niewykonaniem zaleceń pokontrolnych i nieprawidłowościami, które zostały stwierdzone w trakcie tej kontroli. Tyle na ten temat mogę powiedzieć - informował Andrzej Stachowiak, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Architektury i Budownictwa oraz Rolnictwa i Leśnictwa.

Sprawa jest nadal w toku. W chwili obecnej śmieci zarówno nie przybywa, jak i nie ubywa. W momencie niewyegzekwowania przez odpowiednie instytucje jego uprzątnięcia i utylizacji niebezpiecznych odpadów, problem ten prawdopodobnie spadnie na władze powiatu mogileńskiego. (PK | fot. arch. CMG24.pl)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [10]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » MOGILNO: Kiermasz wielkanocny (0)
 » Sprawdzali kierowców w Wójcinie (6)
 » Wykład o Powstaniu Wielkopolskim (2)
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (8)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (50)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (21)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016