Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Rozrywka

XI sezon Akademii Filmowej

2017-09-08 12:54
 

Za oknami aura już niestety bliższa jesieni niż latu, ale mamy alternatywę. Mogileńska Akademia Filmowa rozpoczyna właśnie swój jedenasty sezon.

Mogileńska Akademia Filmowa ma na celu zwiększenie aktywności kulturalnej mieszkańców poprzez upowszechnianie kultury filmowej o wysokich walorach artystycznych. Podobnie jak w poprzednich latach tak i teraz, podczas każdego spotkania uczestnicy obejrzą dwa filmy należące do nurtu kina artystycznego. Każdorazowa projekcja podporządkowana jest określonemu zagadnieniu ze sfery moralnej, społecznej. Wydarzenia mają na celu nie tylko wysublimować gusta artystyczne odbiorcy, ale również otworzyć go na ważkie pod względem społecznym kwestie. Pokazy poprzedzi prelekcja filmoznawcy, która ułatwi percepcję prezentowanego dzieła, zakończy dyskusja moderowana przez prelegenta.

Dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (program klubów filmowych Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego) oraz partnera strategicznego MDK – Gas Storage Poland bilety na wydarzenie kosztują jedynie symboliczną złotówkę.

Z początkiem XI sezonu MAF ponownie będzie organizowana w czwartki. Tematem wrześniowej Akademii, którą zaplanowano na 14 września będzie "Historia i współczesność. Nacjonalizm, wojna i przebaczenie.". O godzinie 17:00 wyświetlony zostanie "FRANTZ" – opowieść o młodej Niemce - Annie, która codziennie odwiedza grób swojego ukochanego Frantza, który zginął podczas I Wojny Światowej. Pewnego dnia spotyka Adriena, Francuza składającego kwiaty zmarłemu. Najnowszy film wybitnego francuskiego reżysera Francoisa Ozona, to nie tylko osobliwa mieszanka romansu i kryminału w stylu retro, ale wielki traktat etyczny o przebaczeniu.

Dwie godziny później (o 19:00) widzowie zobaczyć będą mogli dokument "OSTATNI W ALEPPO" - wstrząsający obraz codzienności w syryjskim Aleppo. Film przedstawia pracę wolontariuszy Białych Hełmów, którzy przeszukują gruzy zniszczonego miasta, w poszukiwaniu żywych ludzi. To także opowieść o próbie ocalenia resztek normalności w świecie pogrążonym w wojennym chaosie.

Prelekcje oraz dyskusję po filmach poprowadzi filmoznawca i literaturoznawca dr Marcin Jauksz. Organizatorem Mogileńskiej Akademii Filmowej jest Mogileński Dom Kultury wraz z Studiem Media Film. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie kina oraz za pośrednictwem systemu EKOBILET. (MDK)REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [0]» dodaj komentarz   

Bądź pierwszy, który skomentuje ten artykuł...
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » MOGILNO: Kiermasz wielkanocny (0)
 » Sprawdzali kierowców w Wójcinie (6)
 » Wykład o Powstaniu Wielkopolskim (2)
 » Gminne eliminacje w Mogilnie (0)
 » Kolorowe ozdoby we Wronowach (0)
 » W Wójcinie powstanie Dino (8)
 » Zbierają krew dla Antosia (1)
 » EKOpiec w Jeziorach Wielkich (2)
 » Wydobywają naczepę tira (4)
 » Niebezpieczny wypadek w szkole (50)
 » Zderzenie w Kościeszkach (16)
 » Marek Gotowała nie odchodzi (21)
 » Dzielnicowy zatrzymał złodziei (7)
 » O 63 km/h za szybko (11)
 » Będzie remont oczyszczalni (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016