Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Wspólna integracja

2017-09-21 23:36
 

W miniony wtorek, 19 września odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu oraz uczniów i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie.

Spotkanie integracyjne rozpoczęło się w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie Mysiej Wieży oraz podziemi zamku w Kruszwicy. Kolejnym etapem integracji było spotkanie na Półwyspie Potrzymiech. Odbyły się tam trzy prelekcje związane z tematem pracy z ZAZ oraz o ochronie środowiska naturalnego i gatunków chronionych nadgoplańskiej fauny i flory. W międzyczasie był również czas na spacer po Półwyspie, zabawy integracyjne i socjoterapeutyczne. Natomiast na smakoszy czekała grochówka, kiełbasa z ogniska oraz ciasto.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycił wicemarszałek Województwa Kujawsko–Pomorskiego Dariusz Kurzawa, a także burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak.

- Miejmy nadzieję, że pierwsze spotkanie zachęci wszystkich do dalszej integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych - mówi Justyna Marek, przedstawicielka ZAZ Przyjezierze.

Kordynatorkami spotkania były: Krystyna Matuszak z SOSW w Strzelnie oraz Justyna Marek z ZAZ Przyjezierze. (ZAZ Przyjezierze)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [19]

 
   » KOMENTARZE [21]» dodaj komentarz   

 » Propozycja (Woch | 27-09-2017, 11:52:40)

Może zapytajmy specjalistę od ZAZu pana L. to będziemy wiedzieć czy są tu pomówienia jakieś hehe

 » Wasze wpisy (Gigi | 27-09-2017, 09:39:30)

Zgodnie z definicją słownikową „pomawiać” to bezpodstawnie zarzucić, niesłusznie przypisać coś komuś, posądzić, oskarżyć kogoś o coś. Pomawianie, w kontekście przepisu art. 212 K.k.,jest czynem karalnym! Przypisywać pomawianemu takie postępowanie lub właściwości które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Także wystarczy tylko robić kopie wpisów i każdego z was, który uważa się za anonimowego w odpowiednim czasie oddać do sądu za pomówienia. :-)

 » do znieszmaczonego (obserwator | 27-09-2017, 07:17:49)

Nie my umoczyliśmy tak głęboko w polityce ZAZ, nawet można mieć wątpliwości czy powstał przede wszystkim dla stworzenia miejsc znajomym Burmistrza i Sekretarza czy faktycznie dla niepełnosprawnych, gdzie odpowiedzialność za zarządzanie jednostką podległą gdy dyrektor z księgową brali prywatne pożyczki na funkcjonowanie zakładu (mimo może i nawet najlepszych intencji). Czekać tylko jak wyjdzie że oszukują pracowników niepełnosprawnych na świadczeniach bo już tylko tego nie było. Wystarczy posłuchać ludzi, którzy tam pracują i nie mają powiązań w urzędzie.Mało było im ZAZu to zabrali się za tą grupę z Mogilna (całkowicie powiązana osobowo z ZAZem) i wystarczy popatrzeć kto kasę unijną dostał. Pytanie tylko gdzie są jednostki nadzorujące, oprócz tego że się ciągle razem integrują ze strzeleńską władzą.Pomijając wszystko to nawet trzeba mieć jako urzędnik państwowy jakieś wyczucie dobrego smaku tam gdzie przepisy pozwalają na nie co więcej. To nie nam tu na forach brakuje wrażliwości tylko zupełnie komuś innego, kto wykorzystuje niepełnosprawnych. Najgorsze to że niedoczekanie że ten układ się rozleci bo radni mają klapki na oczach, albo pracują w ZAZie i mieszkają niedaleko urzędnika.

 » Zaz (ZniesZniesmaczony | 26-09-2017, 20:58:49)

Widzę że tutaj to sama polityka. Zero pochwalenia tych osób niepełnosprawnych ze pracują ze sa wśród ludzi. Zagrywka polityczną sie już zaczyna. Jesteście bezduszni powinniście być zadowoleni ze taki zaklad funkcjonuje bo każdy z Was może zostać ta osobą niepełnosprawną. I wtedy będzie trwoga do Boga

 » do woch (ktos | 26-09-2017, 11:39:09)

puknij się w głowę albo idź na grzyby, co Ty piszesz, oni wszyscy są w tym równo w tą nieudolność i przekrętactwo umaczani!

 » do woch (ktos | 26-09-2017, 10:21:06)

puknij się w głowę albo idź na grzyby, co Ty piszesz, oni wszyscy są w tym równo w tą nieudolność i przekrętactwo umaczani!

 » szkoda (woch | 26-09-2017, 07:27:20)

Mi to osobiście szkoda Pana Burmistrza, bo go darzę sympatią, szczególnie gdy walczył o ten ZAZ. Jednak widać jak na dłoni że jego kosztem, dobrym imieniem i na jego poparciu społecznym jego najbliższy współpracownik buduje w przyjaźni z Panem Kurzawą, swoje zaplecze polityczne. Słyszałam od wielu osób że to nowy kandydat co karty rozdaje i nie zawsze na stole.

 » integracja bez głownego bohatera (sowa | 25-09-2017, 16:45:05)

Mam na myśli p.Teodora Prykę.Obecnie ukrywającego się w UG Mogilno.To znany specjalista naciągacz od umywalek.Pewnie jeszcze nie rozliczony.Strach pomyśleć jak zamówi burmistrzowi Duszyńskiemu z 1000 umywalek rozwali kasę.Panie Pryka jest okazja,w gminie jest remont.Smiało

 » . (Gość | 25-09-2017, 09:13:57)

nie wiem czyje prognozy się sprawdzą ale lepiej dla Strzelna żeby obserwator miał rację bo to już wstyd na całą Polskę

 » Do obserwator (Ha | 24-09-2017, 22:10:51)

Nowy wiatr.. słuchasz złej pogody skarbie !

 » hmmmm (obserwator | 24-09-2017, 21:24:12)

właśnie sobie uświadomiłem ile ludzi musi być już niespokojnych o swoje etaty....no bo wszystkich co im etaty utworzyli chyba nie wezmą ze sobą, gdziekolwiek spadną na cztery łapy, choć już to też takie oczywiste nie jest

 » zbliża się nowy wiatr.... (obserwator | 24-09-2017, 21:20:16)

Dobrze prawicie...nowy burmistrz i starosta będzie miał sporo pracy w instytucjach zarządzanych przez naszych strzeleńskich włodarzy bo to nie tylko ZAZ, jest jeszcze kółko wzajemnej adoracji biznesowej w tej lokalnej grupie w Mogilnie......będzie się działo lepiej niż na olimpiadzie.

 » .... (... .. | 24-09-2017, 21:10:02)

Wstyd żeby takie rzeczy kosztem niepelnosprawnych. Instytucje dla tych szczególnych i wyjątkowych ludzi powinny być "krystalicznie czyste" i poza podejrzeniami. Ciekawe czy ktoś spoza tego lokalnego układu trzyma rękę nad tym co się tam teraz dzieje? Ciekawe również czy nadal niektórzy rządzą z tylnego siedzenia i kiedy w końcu ktoś ich rozliczy?

 » ZAZ (gosc | 24-09-2017, 16:41:47)

Teraz uciszyli wszystko ale jak przyjdzie nowy Burmistrz to zobaczycie jak to runie -wtedy wszystko wypłynie

 » ..... (Aeiouy | 24-09-2017, 03:26:41)

A kto tam teraz jest dyrektorem w tym ZAZie? Nadal ten taki płodny??? Ponoć stworzył bardzo wiele...nawet zbyt wiele...;)

 » ????? (... .. | 22-09-2017, 22:23:03)

Wspaniała inicjatywa czy pomysł i polecenie z urzędu realizowane z jednej strony przez rodzinę a ż drugiej przez podwładną?

 » ZAZ (rudy | 22-09-2017, 22:13:22)

A prokuratora prowadzącego sprawę ZAZ, to Kurzawa i Matczak też zaprosili do "zintegrowania".

 » zaz (halo | 22-09-2017, 21:45:55)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » Zaz (Bardzo zadowolony | 22-09-2017, 15:24:52)

Wspaniała inicjatywa Zazu oraz SOSW.Zaz się rozwija widać to na zdjęciach, imprezach i opiniach ludzi. BRAWO

 » a jednak sie udało (mieszkaniec strzelna | 22-09-2017, 11:46:54)

brawo włodarze Strzelna jednak udało się wyciszyć wszystkie afery wokół ZAZu i przejść do normalności bez żadnej odpowiedzialności....a to właśnie Polska lokalna samorządna.

 » ... (ploter | 22-09-2017, 06:47:09)

Tytuł artykułu ociera się o Pulitzera.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Dożynkowy pochód w Strzelnie (2)
 » Maraton dla małego Franka (0)
 » Nowy kandydat w Strzelnie (92)
 » Mierucinek-Mokre 2 km nowej drogi (0)
 » GOZDANIN: Zgłoś się do wieloboju (3)
 » Dom dla osób niesamodzielnych (8)
 » Dożynki parafialne w Kwieciszewie (9)
 » Mogilna droga do niepodległości (0)
 » Skontrolowali 295 kierowców (3)
 » Zagraj z nimi w wieś mocy (0)
 » Charytatywny Maraton Zumby (0)
 » Elektroniczny amfiteatr (0)
 » MOGILNO: Utonął w jeziorze (14)
 » Pomidorowe świętowanie [TV] (26)
 » Spotkanie z pasjonatką przyrody (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ