Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

MOGILNO: Postój nadal zakazany [TV]

2017-10-03 18:09
 

Zakaz parkowania wzdłuż ulicy 900-lecia w Mogilnie aż do granic miasta ma nadal obowiązywać. Zdecydowano jedynie o możliwości stworzenia dwóch miejsc parkingowych.

We wtorek, 3 października w Mogilnie odbyło się spotkanie komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego w sprawie parkowania pojazdów na ulicy 900-lecia. Sprawa ma związek z wprowadzeniem ograniczeń na drodze wojewódzkiej nr 254 na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie. Mundurowi twierdzą, że poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa otrzymywali wiele anonimowych zgłoszeń o łamaniu przepisów ruchu drogowego. Mieszkańcy zgłaszali również telefonicznie problem utrudnionego wyjazdu z własnych posesji. W efekcie tego, w ostatnim czasie zakazano zatrzymywania pojazdów na drodze od ulicy Kasztanowej do ulicy Sportowej. Oprócz tego znak drogowy B-36 zaczął obowiązywać od ulicy Sportowej do granicy administracyjnej miasta. Taki pomysł nie spodobał się części mieszkańców i przedsiębiorców.

- Teraz płynność jazdy raczej się poprawiła, natomiast na wniosek pana burmistrza i miejscowych właścicieli sklepów została powołana ta komisja, aby to rozwiązać. Praktycznie każdy z państwa ma rację. Policja ma rację, że jest to miejsce niebezpieczne, że tutaj mogą zdarzyć się wypadki. Pan burmistrz ma rację i przedsiębiorcy, że jest to utrudnienie dla mieszkańców i prowadzenia działalności. Również jeśli chodzi o organ zarządzający ruchem, czyli marszałek województwa potrafi zapewnić to bezpieczeństwo, ale trzeba znaleźć na to wypośrodkowanie. Trzeba zapewnić mieszkańcom jakiś komfort i w miarę bezpieczeństwo, ale nie podejmować jakiś drastycznych decyzji - mówił Grzegorz Piątek, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Bezpieczeństwa Ruchu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Przybyłym przedstawiono pomysł utworzenia miejsc postojowych na jednym z pasów ruchu. Jednak po dokładnym zmierzeniu drogi okazało się, że jest ona zbyt wąska na takie rozwiązanie. Z pomiarów wynika, że brakuje jednego metra, by wdrożyć w życie wspomniany pomysł na drodze wojewódzkiej. W momencie, gdyby była to droga niższej kategorii, byłaby możliwość wyznaczenia takich miejsc. Ostatecznie zaproponowano utworzenie na chodniku przy sklepie mięsnym dwóch miejsca parkingowych. Sam chodnik zostałby przesunięty w stronę prywatnej posesji, na co zgodę musi wyrazić jej właściciel.

- Jedyne, co będziemy mogli w tej chwili zrobić, to spróbować utworzyć taką zatoczkę, czyli możliwość parkowania na chodniku (...) Jest jedyny warunek - parking musi mieć 1,5 metra szerokości, czyli musi pan wyrazić zgodę, by ruch pieszy odbywał się po pana terenie (chodzi o właściciela budynku ze sklepem mięsnym - przyp. red.) - mówił wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

Komisja zdecydowała, że obecne oznakowanie zakazu postoju musi pozostać. Zdaniem drogowców i policji obecna organizacja ruchu ułatwia mieszkańcom wyjazd z własnych posesji. Jednak Zarząd Dróg Wojewódzkich ma przeanalizować możliwość przesunięcia znaku B-36 znajdującego się przy zakładzie fryzjerskim. Miałby on znajdować się bliżej przychodni zdrowia. Nadzieją dla mieszkańców jest również fakt, że w ciągu najbliższych 2-3 lat drogę ma przejąć gmina Mogilno. Tym samym będzie możliwość miejsc postojowych wzdłuż drogi. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [24]

 
   » KOMENTARZE [38]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » O niepodległości w Słaboszewku (3)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (16)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (11)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (27)
 » Konsultacje społeczne w Mogilnie (2)
 » Bezpłatnie rozliczą PIT (0)
 » MIERUCIN: Płonie stodoła (4)
 » Podsumowali swoją działalność (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016