Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Pod Mogilnem narzekają na zapachy

2017-10-09 21:52
 

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie dopytywała skąd pochodzi nieprzyjemny zapach, który unosi się między innymi nad Świerkówcem i Bystrzycą.

- Nie wiem z czego to wynika, bo do mnie też przychodzą mieszkańcy i mówią o zapachach. Szczególnie ci ze Świerkówca, z Bystrzycy i okolic, którzy się pobudowali niedaleko tej naszej oczyszczalni. Z czego to wynika, bo ja się na tym nie znam i nie umiem im odpowiedzieć. Oni twierdzą, że jak oczyszczalnia zostanie zmodernizowana to tych zapachów nie będzie (...) Ci co się niedawno pobudowali nie wiem dlaczego taką decyzję podjęli, że tak blisko oczyszczalni. Każdy jest świadomy, który tam się wybudował, że tam oczyszczalnia jest prawie że za płotem. Niektórzy zainwestowali i chcą sprzedać i nie mogą, bo nikt tam by nie chciał mieszkać - mówiła podczas sesji przewodnicząca Teresa Kujawa.

Prezes MPGK w Mogilnie twierdzi również, że budujący się tam mieszkańcy musieli liczyć się niedogodnościami jakie niesie za sobą lokalizacja pobliskiej oczyszczalni.

- Nie każdy przykry zapach w Mogilnie jest spowodowany działalnością oczyszczalni. Chyba 90% wiatrów w Polsce to wiatry zachodnie. Oczyszczalnia jest tak zlokalizowana, że odpychane są zapachy od Mogilna. Faktycznie są domy wybudowane za oczyszczalnią. Całkiem niedawno budowały się tam domy. Myślę, że mieszkańcy robili to świadomie, bo widząc oczyszczalnię wiedzieli, że jest to takie źródło zapachów - mówił Artur Lorczak, prezes Mogileńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mogilnie.

Zdaniem prezesa gminnej spółki, przyszła modernizacja oczyszczalni ścieków sprawi, że najprawdopodobniej będzie bardziej komfortowo. Jednak jej unowocześnienie nie spowoduje, że nieprzyjemne zapachy całkowicie znikną.

- Planowana modernizacja ma zmniejszyć uciążliwość też zapachową poprzez zmianę technologii zagospodarowania osadów. Nigdy to nie będzie bezzapachowe, natomiast celem jest jak najbardziej zmniejszenie. W tej chwili mamy otwarte te zbiorniki fermentacyjne i one są źródłem zapachu, natomiast oczyszczalnia sama w sobie jest źródłem przykrego zapachu, takiego mniej akceptowalnego i to się tak bardzo nie zmieni (...) W niektórych miastach rozpylane były mgiełki zapachowe zmniejszające uciążliwość, ale nie było to skuteczne - tłumaczył prezes MPGK w Mogilnie. (AS | graf. Infostrada Kujaw i Pomorza)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (0)
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (40)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016