Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Polityka

Sesja miała prawo się odbyć

2017-11-02 19:48
 

Zdaniem radnego powiatowego Jarosława Graczyka, sesji Rady Gminy w Jeziorach Wielkich nie mogła zwołać obecna wiceprzewodnicząca Aneta Bemke.

Podczas minionej sesji w gminie Jeziora Wielkie radny powiatowy sugerował, że w związku z rezygnacją ówczesnego przewodniczącego rady, Dariusza Ciesielczyka obrad nie powinna zwoływać wiceprzewodnicząca.

- Na jakiej podstawie i kto zwołał tą sesję? Z tego co ja wyczytałem w ustawie o samorządzie gminnym, to sesje zwołuje przewodniczący. Przewodniczący podał się do dymisji, czy złożył rezygnację, wiec na jakiej podstawie wiceprzewodniczący zwołuje sesję? Jeżeli już jest wiceprzewodniczący, to z tego co doczytałem, to powinien zwoływać sesję najstarszy wiceprzewodniczący, który jest. Ja nic nie mam do pani Bemke, ale uważam, że w tym momencie jest jakiś prawny despekt. Na jakiej podstawie zwołuje sesję wiceprzewodniczący rady gminy? - dopytywał radny powiatowy Jarosław Graczyk.

Radca prawny obsługujący Urząd w Jeziora Wielkich zapewniał, że wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem.

- Zwołanie sesji było zgodne z przepisami, ponieważ wiceprzewodniczący zastępuje przewodniczącego pod jego nieobecność i dlatego na podstawie ustawy o samorządzie gminnym ma uprawnienia również do zwoływania sesji - zapewniał radca prawny Urzędu Gminy w Jeziorach Wielkich.

Oprócz tego sekretarz gminy, Grażyna Leśniewska przytoczyła w tej kwestii gminny statut, w którym mowa m.in. o tym, że przewodniczący rady, a w przypadku jego nieobecności wiceprzewodniczący zwołuje sesje rady, przewodniczy obradom, sprawuje policję sesyjną, kieruje obsługą kancelaryjną posiedzeń rady, zarządza i przeprowadza głosowanie nad projektami uchwał, podpisuje uchwały rady oraz czuwa nad zapewnieniem warunków niezbędnych do wykonywania przez radnych mandatu.

Sama wiceprzewodnicząca, Aneta Bemke stwierdziła, że nie musi prowadzić obrad, a zastępować ją może druga wiceprzewodnicząca Elżbieta Kozłowska. Dodatkowo w tym temacie głos próbował zabrać radny Jerzy Burzyński.

- Jeżeli moja osoba jest tak niewygodna, to pani Kozłowska może prowadzić obrady, nie widzę przeszkód. Skończmy dyskusję. Mam takie prawo, że nie dopuszczam do głosu (...) Panie Burzyński, jeżeli tak bardzo przeszkadza panu, że prowadzę obrady, nie rozumiem tego. Chyba wszystko do tego zmierza. Nie będę dyskutować na ten temat. Jeżeli nie jest pan usatysfakcjonowany, to proszę na piśmie, może odpowiem wtedy panu - mówiła wiceprzewodnicząca Bemke.(AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [12]» dodaj komentarz   

 » rozbijanie betonu (leon amator | 09-11-2017, 14:30:08)

Rozbijanie betonu - zeteselowskiego i pezerperowskiego układu kolesiowsko-rodzinnego w naszym powiecie właśnie się rozpoczęło dla dobra nas wszystkich. Zachowanie i mina Kurzawy mówi wszystko. Warto było dożyć tej chwili, szkoda tylko tych straconych prawie 30 lat.

 » Do wiki (Obserwator | 06-11-2017, 09:35:36)

Najwyraźniej pani Bemke czymś sobie zasłużyła na takie komentarze. Wieżę jednak że ma w sobie troszkę honoru i zrezygnuje z mandatu radnej.

 » ile jadu (wiki | 05-11-2017, 21:04:34)

ludzie co z wami z ile was nienawiści to wam widać chodzi o władze albo oto aby P Bemke nie była Przewodniczacą i po to piszecie te oszczerstwa aby przestraszyć ANETE BEMKE , a WRĘCZ BYŁO BY WSKAZANE ABY ZOSTAŁA PRAEWODNICZĄCA jesli rada ją wybierze, w takiej małej gminie a wy wy partjami ludzi dzielicie ZASTAMÓWCIE SIE tu radnych wybiera sie jako ludzi a nie partjie bynajmniej ja tak zaglosował em am, Pani ANETO niech pani nie podda sie presji Medjów itp,

 » ,,przewodnicząca" (obserwator | 04-11-2017, 17:23:41)

Anetko B. kury po podwyrku oprzątać a nie przewodniczyć radzie gminy. Umieć pyskować nie znaczy, że się umie dyskutować.

 » Przewodnicząca (Radny | 03-11-2017, 12:02:58)

Prawda jest jedna, jeśli radna Bemke zostanie przewodnicząca to będzie jasne że glosowala pod siebie i że w gminie działają układy. Jeśli ma choć odrobinę honoru powinna zrzec się mandatu radnej i nie kandydować na przewodnicząca.

 » Ustawa (Mieszkaniec | 03-11-2017, 09:52:52)

Ustawa mówi wyraźnie, że pod nieobecność przewodniczącego, a nie wtedy gdy przewodniczący złożył mandat.

 » Sesja (Gmina | 03-11-2017, 09:39:00)

Skoro stwierdziła że nie musi prowadzić obrad to po co ja dalej prowadziła? Brak honoru i wstydu! NAJWAŻNIEJSZE motto.... po trupach byle do celu. Taka mała gmina a cały powiat o nas huczy. WSTYD!!!!!!!

 » popisy (jw | 03-11-2017, 09:02:23)

pis po jedno dno, ja jak Darek będzie z list pis la mu kandydował to nie ma mojego głosu

 » Rada Gminy (Mogilno | 03-11-2017, 08:14:30)

Po tym wielkim balaganie przy wyborze komisarza , którego narobila pani radna Bemke ludzie już wam nie zaufaja! Jak można wierzyć ludzia, którzy głosują inaczej niż partia z której się wywodzą. Totalna kompromitacja, cały powiat się z was śmieje. Osmieszacie cały urząd gminy ! Wstyd !!!!

 » Sesja (Jezioranin | 03-11-2017, 08:08:28)

Pani Bemke po ostatnim artykule w tygodniku pałuki nie powinna wcale zabierać głosu, udowodniła że dla niej liczy się tylko posada w radzie a reszta się nie liczy, brak wstydu i honoru byle za wszelką cenę być przewodnicząca, na szczęście dużymi krokami zbliżają się wybory i my wyborcy bacznie Was obserwujemy i wybory to zweryfikuja. Czas wielkich zmian w gminie i powiecie już się zbliża.

 » nieważna sesja (Jezioranka | 02-11-2017, 22:56:49)

NSA w wyroku z 2013 r stwierdził, że w przypadku nieobecności przewodniczącego rady gminy , sesję zwołuje wiceprzewodniczący NAJSTARSZY wiekiem. Co na to p.B? Kto teraz stwierdzi nieważność sesji?

 » Przewodnicząca (Spolecznik | 02-11-2017, 21:17:36)

Pani Aneto! Po ostatnim głosowaniu powinna pani podać się do dymisji a nie dalej brnac w bagno. Jakim cudem radna Bemke,,PO" głosuje tak jak chce ,, PIS" ? I to niby zupełnie bez interesowałem ? Nikt w to pani nie uwierzy, czas WAS zmienić bo nic dobrego nie zrobiliście !

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nowe Volvo dla OSP Gębice (4)
 » Spotkanie opłatkowe w Dąbrowie (3)
 » DĄBROWA: Inwestycje 2019 (3)
 » MARKOWICE: Uderzyła w drzewo (0)
 » "Bez nas nie ma sądu" (27)
 » Świetlica podzieliła mieszkańców? (27)
 » Zderzenie samochodu z ciągnikiem (4)
 » STRZELNO: Inwestycje 2019 (51)
 » Tenis i szachy we Wszedniu (0)
 » Festyn dobroczynny w Strzelnie (6)
 » Podsumowali Szlachetną Paczkę (2)
 » Stworzyli wigilijny nastrój (20)
 » Grudniowe spotkanie sołectwa (1)
 » Piernikowe wypieki na wystawie (2)
 » Świąteczne warsztaty kulinarne (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ