Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

MOGILNO: Minimalna obniżka cen ciepła

2017-11-04 13:16
 

W gminie Mogilno nastąpiła minimalna obniżka cen ciepła. Jego odbiorcy zapłacą blisko 1% mniej.

- Taryfy dla ciepła od momentu modernizacji kotłowni przy ul. Polnej, kiedy obniżyliśmy ceny o ok. 23%, praktycznie nie wprowadzają większych zmian. Drobne korekty wynikają jedynie z różnic pomiędzy rzeczywistymi kosztami, które ponosi MPGK a założonymi planami. Tak jest i tym razem. Zgodnie z analizami URE w MPGK nastąpiła obniżka cen ciepła średnio o 0,95% - informuje Artur Lorczak, prezes Mogileńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mogilnie.

Prezes mogileńskiej komunalki podkreśla także, że obniżka mogłaby być znacznie większa, gdyby nie nagły wzrost cen węgla.

- Zwrócić należy uwagę, że w ostatnich miesiącach nastąpiło załamanie na rynku węgla. Ceny miału poszybowały w górę. W większości miast z tego powodu ceny ciepła wzrosły o 10 a nawet 15%. Tym bardziej cieszymy się, że u nas cena ciepła się w zasadzie nie zmienia. Gdyby ceny miału pozostała na poziomie poprzednich lat z pewnością w tym roku obniżka byłaby większa - zaznacza prezes Lorczak.

Według wyliczeń modernizacja kotłowni do końca minionego sezonu grzewczego przyniosła oszczędności odbiorcom ciepła. Za faktycznie zużytą energię cieplną zapłacili oni ponad 3,1 mln zł mniej w stosunku do cen i opłat poprzedniej ciepłowni gazowej. Największy odbiorca ciepła, czyli Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mogilnie wydała mniej o 2 146 952,15 złotych.

- Inwestycja MPGK pozwoliła więc zaoszczędzić mieszkańcom na opłatach za faktycznie zużytą energię cieplną ok. 21%. Średnio jest to kwota aż ok. 1550 zł. Tyle pozostało w kieszeniach mieszkańców, ale oszczędności dotyczą także innych odbiorców, w tym jednostki gminne: Szkołę Podstawową nr 3, gimnazjum (dziś SP nr 1), czy też halę widowiskowo-sportową - mówi Artur Lorczak.

Prezes MPGK w Mogilnie przypomniał również, że kolejna planowana inwestycja, czyli podłączenie osiedla ulicy Dworcowej do ciepłowni przy ulicy Polnej w chwili obecnej jest niewykonalne ze względów finansowych.

- Spółka zamierzała przeprowadzić kolejną inwestycję korzystną dla mieszkańców; podłączenie osiedla ul. Dworcowej do ciepłowni przy ul. Polnej jednak decyzja Rady Miejskiej w sprawie opłat za odbiór odpadów zniweczyła nasze plany. Inwestycja musi zostać wstrzymana do czasu, kiedy MPGK nie będzie dokładać do tej usługi - mówi prezes mogileńskiej spółki. (AS)

Taryfa dla ciepła od 01.11.2017

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » do m (db | 10-11-2017, 18:08:23)

Milionerze, o tym, że będzie taka obniżka ceny wiedzisła parafia, skorzystała na tym, podłączyła się i proszę jakie oszczędności. I wszystko jasne , kto rzadzi - kler i rząd to jedyna para kaloszy.

 » mam inny pomysł (Felicjan | 09-11-2017, 14:04:50)

Co do spraw komunalnych, to dziwię się, że gmina jest tak bogata, a w zasadzie Mogileńskie Domy, że w Padniewie, od podstaw jest wznoszony mini budynek komunalny na miejscu całkowitej ruiny. Po co takie działanie? Trzeba było sprzedać tę działkę a pieniądze gmina miałaby na tworzenie mieszkań w ramach akcji Mieszkanie+, o czy szeroko chwali się burmistrz wskazując nawet 3 lokalizacje w Mogilnie. "Inwestycja" w Padniewie to wg mnie marnowanie społecznych pieniędzy.

 » o co chodzi.........................?Z INNEJ BECZKI (magda | 07-11-2017, 13:49:22)

O co chodzi zarzadowi SOKOLA,dlaczego nie wzmocniono zespolu seniorek.Zarządowi nie zależy o walce o 2 lige.Nie ubliżając nikomu z tym składem nie ma najnmniejszych szans.Dziewczynom jeszcze dużo brakuje do pewnej klasy.3 liga jest tak mizerna w naszym okręgu,że żaden zespól nie zasługuje na grę w 2 lidze.GRACIE DLA SWOJEJ PRZYJEMNOSCI CZY DLA KIBICÓW.

 » ciepło (miki | 07-11-2017, 11:18:21)

Widzę, że paru ludzi nie umie czytać tekstów i pism, do nich wysłanych ze zrozumieniem. Poproście innych, żeby wam wytłumaczyli o co chodzi, to przestanieniecie pisać bzdury.

 » realne koszty (Ziutek | 07-11-2017, 10:38:01)

Też mi oszczędność panie prezesie - 1% ! Ja mam ogrzewanie na gaz i w tym roku, na początku ceny gazu dla odbiorców spadły o kilka procent. Tyle tylko, że my jeszcze płacimy różne koszty pośrednie m.in. za przesył gazu a w MPGK tak nie jest. I rację mają ci co piszą, że ten milion złotych powinni zwrócić odbiorcy ciepła wytwarzanego przez spółkę komunalną MPGK.

 » Nieporozumienie (Zdzichu | 07-11-2017, 10:10:45)

Finansowanie odbioru odpadów komunalnych przez mieszkańców uiszczających opłaty za ciepło nazywane jest subsydiowaniem skrośnym i jest procesem niedopuszczalnym.

 » do Analityka (Milioner | 06-11-2017, 13:46:56)

Czyli ciepło jest niby tanie, bo nie jest obciążone 1 mln zł które wspaniałomyślnie podarował MPGK pan burmistrz z radnymi.

 » z innej beczki (Analityk | 06-11-2017, 10:56:37)

Już wszyscy zapomnieli (prezes MPGK też?), że parę lat temu radni miejscy uchwalili 1 mln zł na pomoc MPGK w "modernizacji" ciepłowni z gazowej na miałową. Mam w związku z tym pytanie m.in. do burmistrza Duszyńskiego, czy spółdzielnia mieszkaniowa, poprzez MPGK zwróciła do budżetu gminy choćby 80% tej kwoty? Przecież ciepłownia miejska mniej więcej 95 % produkowanego ciepła dostarcza do spółdzielni mieszkaniowej. Tak? Czy nie? Mi burmistrz nie dołożył do wymiany pieca i sam musiałem wybulić 6 000 zł.

 » . (Al | 06-11-2017, 10:06:39)

Mpgk nie musi dokładać do usługi, po prostu wystarczy prawdziwy przetarg i wygra ten któremu będzie się to opłacało.

 » Rozliczenie ciepła (Iwi | 05-11-2017, 15:27:03)

A jak pytasz o szczegóły rozliczenia to nikt w spółdzielni nie potrafi nic powiedzieć. Za pana Guzika mieliśmy zawsze zwrot teraz ciagle dopłaty

 » Spółdzielnia Mieszkaniowa (Lokator | 05-11-2017, 12:04:00)

No właśnie dlaczego Spółdzielnia podnosi czynsz przy tak małej różnicy w cenie za ciepło z komunalki? Nasze wpłaty to są zaliczki i potem za rok jedni mają tysiąc do dopłaty, a drudzy na takim samym mieszkaniu tysiąc zwrotu. Tym rozliczaniem ciepła w Spółdzielni to powinien się ktoś (członkowie spółdzielni)zająć bo to jest chore. Miało być lepiej jak za Guzika, a jest o wiele gorzej. Jeden blok, a takie różnice - skąd?

 » ale ściema (lolo | 05-11-2017, 08:41:48)

Co za ściema jaka obniżka Spółdzielnia rozniosła po mieszkańcach opłaty i niezalezne od spółdzielni czyli mpgk podnisło ceny opłaty ogrzewania c.o niewiadomo czym spowodowane a za jakis czas bedzie nastepne rozliczenie z uwzgledniemiem podwyzki smieci, a od nowego roku tradycyjnie woda i scieki zostana podwyzszone.z czegos prezes i rada musza zyc tylko dlaczego z nas mieszkancow.

 » A śmieci? (Ja | 04-11-2017, 22:46:20)

Pan prezes myśli, że jak obniżył o 1 procent cenę ciepła to ludzie zapomną o podwyżce śmieci ? Czym on chce zabłysnąć? Teraz będzie się ratował wszystkim co możliwe,byle go nie odwołać. I to jest jego złe myślenie. My pamiętamy o ile podnieśli śmieci.

 » ciepło (mieszkaniec Sójczego | 04-11-2017, 19:19:09)

Dziwi mnie fakt że Pan Prezes MPGK informuje o obniżce cen za dostarczenie ciepła a natomiast Spółdzielnia Mieszkaniowa śle do swych członków zawiadomienia o zmianie opłat niezależnych od Spółdzielni Mieszkaniowej w Mogilnie w których informuje że dostawca energii cieplnej MPGK Sp.zo.o.z dniem 1 listopada 2017r zmienia ceny ciepła i niestety czynsz powirował lekko w górę a nie w dół jak zapewnia Pan Prezes MPGK - kolejna ŚCIEMA !!!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nowe Volvo dla OSP Gębice (4)
 » Spotkanie opłatkowe w Dąbrowie (3)
 » DĄBROWA: Inwestycje 2019 (3)
 » MARKOWICE: Uderzyła w drzewo (0)
 » "Bez nas nie ma sądu" (27)
 » Świetlica podzieliła mieszkańców? (27)
 » Zderzenie samochodu z ciągnikiem (4)
 » STRZELNO: Inwestycje 2019 (51)
 » Tenis i szachy we Wszedniu (0)
 » Festyn dobroczynny w Strzelnie (6)
 » Podsumowali Szlachetną Paczkę (2)
 » Stworzyli wigilijny nastrój (20)
 » Grudniowe spotkanie sołectwa (1)
 » Piernikowe wypieki na wystawie (2)
 » Świąteczne warsztaty kulinarne (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ