Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Będzie gdzie zostawić rower

2017-11-07 21:34
 

Przy mogileńskim targowisku powstaną stojaki rowerowe. Zdaniem burmistrza to temat błahy i dziwi się, dlaczego go jeszcze nie rozwiązano.

Kolejny już raz radni Rady Miejskiej w Mogilnie poruszali temat braku miejsca do swobodnego i bezpiecznego poruszania się pieszych przy ulicy Kasprowicza. Monitowano również kilkakrotnie o postawienie stojaków rowerowych dla osób korzystających z miejskiego targowiska.

- Miało dojść do wizji dotyczącej budowy chodnika przy ulicy Kasprowicza w stronę targowiska (...) Według mnie, jeżeli jest za mało miejsca może należałoby dokupić troszkę terenu i ten chodnik jednak zrobić? Doskonale wiemy, że jeżeli pieszy ma pierwszeństwo na tym odcinku drogi, to i tak gdy jedzie samochód jest zmuszony by to pierwszeństwo ustąpić pojazdowi (...) Jest również możliwość postawienia stojaków rowerowych, bo miejsca na targowisku jest bardzo dużo i w żaden sposób nie ograniczymy miejsc do handlu - interpelował radny Karol Nawrot.

Od samego początku burmistrz Duszyński zaznaczał, że miejsca na powstanie chodnika nie ma. Sugerował jedynie stworzenie wąskiej "opaski". Problem z jej powstaniem ma stanowić także zamontowanie ochraniającej barierki, która znacznie zwęziłaby jej szerokość. Z kolei ciągły brak stojaków rowerowych najprawdopodobniej zostanie wkrótce rozwiązany.

- Tam chodnik się nie zmieści. Jak już to tylko paska. Chodnik musi mieć 1,5 m szerokości. Tam jest strefa zamieszkania, czyli pieszy ma pierwszeństwo nad samochodami. W pewnym momencie tam jest duży uskok i nawet gdybyśmy zmieścili opaskę załóżmy pół metrową, to należałoby zrobić gdzieś barierkę ochronną, żeby nikt tam nie wypadł. Bez dokupienia większego terenu i jego podniesienia jakakolwiek opaska pół metrowa, gdzie jeszcze powinna być barierka nie miała by uzasadnienia, bo by się zwęziła (...) Stojaki - to jest temat błahy i powinien być jak najszybciej rozwiązany - mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Andrzejkowy Turniej Miradzki (0)
 » MOGILNO: Inwestycje 2018 (46)
 » ŚDS przy ulicy Łąkowej (2)
 » Gminy pomagają szpitalowi (22)
 » Radny zwraca uwagę na brud (23)
 » Na irlandzką nutę (3)
 » Mieszkańcy chcą podziału sołectwa (10)
 » Harcerskie zaduszki w Dąbrowie (0)
 » STRZELNO: Inwestycje 2018 (30)
 » GĘBICE: Pasowanie przedszkolaków (1)
 » Tym razem wyższe podatki? (26)
 » Najlepsza oferta w regionie! (0)
 » DĄBROWA: Inwestycje 2018 (10)
 » Zebrali pieniądze dla Ali (5)
 » Pamięć cenniejsza niż złoto (0)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016