Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Będzie gdzie zostawić rower

2017-11-07 21:34
 

Przy mogileńskim targowisku powstaną stojaki rowerowe. Zdaniem burmistrza to temat błahy i dziwi się, dlaczego go jeszcze nie rozwiązano.

Kolejny już raz radni Rady Miejskiej w Mogilnie poruszali temat braku miejsca do swobodnego i bezpiecznego poruszania się pieszych przy ulicy Kasprowicza. Monitowano również kilkakrotnie o postawienie stojaków rowerowych dla osób korzystających z miejskiego targowiska.

- Miało dojść do wizji dotyczącej budowy chodnika przy ulicy Kasprowicza w stronę targowiska (...) Według mnie, jeżeli jest za mało miejsca może należałoby dokupić troszkę terenu i ten chodnik jednak zrobić? Doskonale wiemy, że jeżeli pieszy ma pierwszeństwo na tym odcinku drogi, to i tak gdy jedzie samochód jest zmuszony by to pierwszeństwo ustąpić pojazdowi (...) Jest również możliwość postawienia stojaków rowerowych, bo miejsca na targowisku jest bardzo dużo i w żaden sposób nie ograniczymy miejsc do handlu - interpelował radny Karol Nawrot.

Od samego początku burmistrz Duszyński zaznaczał, że miejsca na powstanie chodnika nie ma. Sugerował jedynie stworzenie wąskiej "opaski". Problem z jej powstaniem ma stanowić także zamontowanie ochraniającej barierki, która znacznie zwęziłaby jej szerokość. Z kolei ciągły brak stojaków rowerowych najprawdopodobniej zostanie wkrótce rozwiązany.

- Tam chodnik się nie zmieści. Jak już to tylko paska. Chodnik musi mieć 1,5 m szerokości. Tam jest strefa zamieszkania, czyli pieszy ma pierwszeństwo nad samochodami. W pewnym momencie tam jest duży uskok i nawet gdybyśmy zmieścili opaskę załóżmy pół metrową, to należałoby zrobić gdzieś barierkę ochronną, żeby nikt tam nie wypadł. Bez dokupienia większego terenu i jego podniesienia jakakolwiek opaska pół metrowa, gdzie jeszcze powinna być barierka nie miała by uzasadnienia, bo by się zwęziła (...) Stojaki - to jest temat błahy i powinien być jak najszybciej rozwiązany - mówił burmistrz Leszek Duszyński. (AS | fot. arch.)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » Do lolo (Handlowiec | 09-11-2017, 17:37:48)

Co niby jest takiego w janikowie czy pakosci? Klatki dla kóz, tak mawiają klienci, a handlowcy nie mogą wyeksponować w połowie swojego towaru, targowisko to właśnie plac, gdzie ludzie wchodzą i widzą wszystko a nie klatki,które wykorzystywane są dwa razy w tygodniu, większość handlowców zaczyna poszukiwać nowych miejsc bo tam się nie da,oby nasze targowisko zostało takie jakie jest,dobudowac sanitaria i będzie ok

 » Jabłonowo Pomorskie (Aeiouy | 09-11-2017, 17:34:10)

Wbijcie sobie w googlu targowisko Jabłonowo Pomorskie i w zakładce googla "grafika" zobaczcie jak powinno wygladac targowisko... Fakt, ze kosztowalo prawie 1.5 mln zlotych...

 » Wrzos (Pinokio | 09-11-2017, 17:28:54)

Wrzos to nie własność gminna tylko prywatna!! Jutro ja przyjade do Ciebie i powiem, że ta i ta rudera szpeci...Ludzie to własność prywatna i są ograniczone możliwośći

 » dzieje się (do jako | 09-11-2017, 16:57:23)

Bo słońce miasta czeka na słońce wielebnego, który ciagle inwestuje, to myśli,że i blisko targowisko, to wyremontuje. Forsę ma na wszystko i dla wszystkich, no może tylko i wyłącznie dla wybranych.

 » potrzeba trochę poczucia smaku, estetyki (Waldi | 09-11-2017, 11:22:03)

Mam odczucie, że nasz pan burmistrz i jego zastępca (bo może nie wszyscy wiedzą, ale Mogilno ma w ratuszu ZASTĘPCĘ BURMISTRZA, ale tylko w ratuszu, bo w tzw. terenie go nie uświadczysz), w ogóle mają gdzieś estetyzację miasta. Nigdy miasto nie było tak zapuszczone jak obecnie. Już sam fatalny stan nawierzchni ulic potęguję ten obraz. "dobrze" w to wszystko wpisuje się pseudo targowisko w mieście POWIATOWYM. Pamiętam, jak pan burmistrz był radnym i jak z innymi opozycjonistami burmistrza Kraśnego ciągle krytykował fakt szpecących kamienic po byłym Wrzosie. Niedługo miną 3 kadencje burmistrzowania pana Leszka i co się zmieniło? Nic! Dwie kamienice na narożniku Hallera-Plac Wolności szpecą nadal, wraz z słynnymi Mogileńskimi Sukiennicami. Zbierające się śmieci przy mostku, przy wlocie rzeki Panny do jeziora też wypadałoby raz po raz zebrać, co nie?

 » Targowisko (Mist | 08-11-2017, 21:41:42)

Wielka ściema, plac targowy tak brzmi nazwa bo tak musi się nazywać ponieważ na targowisku muszą być spełnione warunki do prowadzenia działalności gospodarczej mówię o toaletach z bieżącą wodą,(brak zgody sanepidu) a na placu targowym nie i takie mamy targowisko z prawdziwego zdarzenia na miarę XXI wieku jak zapewniał niegdyś pan Moskalik a radni wtedy wszystko przyklasneli i obecny Pan Burmistrz też a teraz wielkie oczy za chodnika nie ma.Z targowisk we wspomnianym Trzemesznie i Janikowie zadowoleni są tylko radni bo kupcy i sprzedawcy raczej nie takich miejsc jak targowiska się nie reguluje i nie układa niszczy się przez to cały sens, urok tych miejsc.

 » Targowiski (Lolo | 08-11-2017, 20:33:48)

Ludzie po pierwsze tego nie można nazwać targowiskiem To jest plac jak to nawet można tak nazwać..a te stare budy nie jeden burek ma lepszą.. Nie wspomnac tu o wychodku plastikowym smordzie i o wygodach dla sprzedających i kupujących..zapraszam do Pakosci Janikowa... No faktycznie w tym wieku co żyjemy znaleźć miejsce dla kilku rowerów i kilkunastu metrów chodnika to trzeba kadencji.. Ale jak nie można obsłużyć pilota do głosowania z trzema guzikami to co to za kosmos dla radnych

 » Woda (Mieszkaniec | 08-11-2017, 19:47:28)

Niedługo ten kranik zostanie zakręcony, gdyż przyjdą przymrozki, na wodę poczekamy do początku kwietnia

 » targi woda (lokator | 08-11-2017, 18:23:16)

BARDZO FAJNE ROZWIAZANIE W XXI WIEKU ZROBIONO KRAN Z PITNA WODA A ZAPOMNIANO ZROBIC STUDZIENKE NA ROZLANA WODE I TAK POWSTACJE BLOTO I SY.....

 » Ale jaja (zom | 08-11-2017, 16:47:15)

Po0dziękujcie geniuszowi...byłemu burmistrzowi Kraśnemu, bo to on tak wykombinował z zamianą działek i chodnikiem.

 » targ (1234 | 08-11-2017, 16:25:19)

moze wkoncu ktos sie zajmnie tymi wyscigami aut na targowisku po nocach

 » mamy XXI wiek (Ewucha | 08-11-2017, 14:35:37)

Wex masz całkowitą rację. Ja tylko dodam, że dopóki targowisko przy Kasprowicza nie będzie z prawdziwego zdarzenia, to cała kasa z opłat targowiskowych powinna być tylko i wyłącznie na poprawienie warunków funkcjonowania targowiska. Mamy XXI wiek, ale to My mamy, a PAN BURMISTRZ nie ma, żyje w XIX w. nawet nie potrafił dokończyć utwardzenia części targowiska, że o toaletach nie wspomnę. Kasę od targujących brać łatwo, a co się dzieje z tymi pieniędzmi dalej?

 » targ (Wex | 08-11-2017, 11:06:13)

Jak wiele lat temu wyrzucano ludzi ze starego targowiska, mówiono ze nowy targ to będzie targ 21 wieku!!!!! Co jest? Brak chodnika...brak porządnych straganów, nie wspominając o ohydnych toaletach....na starym targu były ciepłe toalety z ciepłą wodą a teraz żenada...szczególnie dla kobiet....

 » Targowisko (Handlowiec | 08-11-2017, 10:55:09)

Panu burmistrzowi obecnemu jak i poprzedniemu dziękujemy za dogodne warunki sanitarne, które budowane są 11 rok

 » porównanie (Leon emeryt | 08-11-2017, 09:00:56)

Panie burmistrzu! Nie wstyd panu, że jeszcze nie ma tam chodnika? setki metrów kwadratowych polbruku wokoło GARAŻY przy bloku na ul. 22 stycznia 5, to potrafił pan z budżetu gminy sfinansować, a tu 50 metrów chodnika urasta do rangi problemu.

 » błahostki (Felicjan | 08-11-2017, 07:49:19)

Burmistrz nie powinien wydziwiać i utrudniać realizację tak błahych mini inwestycji. Chodnik jest tam bezwzględnie potrzebny i koniec! No i co z tego, że jest tam skarpa? Ludzie po górach chodzą i mają większe "skarpy" przy szlaku. Przy przejściu przez bagna mogą być barierki i porządnych, szeroki chodnik a tu burmistrz wymyśla problemy. Stojak do rowerów już dawno powinien być - ja bym zlikwidował jeden z gminnych blaszanych straganów i w to miejsce postawił stojak do rowerów. Nikomu by to nie utrudniało przejścia. Dobrze, że radny Nawrot widzi te problemy.

 » Chodnik (Cgodnik | 08-11-2017, 07:09:12)

Bardziej od tych stojaków rowerowych potrzebny jest tam chodnik, którego Słońce Miasta nie chce wybudować.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » DĄBROWA: Inwestycje 2019 (0)
 » MARKOWICE: Uderzyła w drzewo (0)
 » "Bez nas nie ma sądu" (22)
 » Świetlica podzieliła mieszkańców? (23)
 » Zderzenie samochodu z ciągnikiem (4)
 » STRZELNO: Inwestycje 2019 (46)
 » Tenis i szachy we Wszedniu (0)
 » Festyn dobroczynny w Strzelnie (6)
 » Podsumowali Szlachetną Paczkę (2)
 » Stworzyli wigilijny nastrój (20)
 » Grudniowe spotkanie sołectwa (1)
 » Piernikowe wypieki na wystawie (2)
 » Świąteczne warsztaty kulinarne (5)
 » WSZEDZIEŃ: Gleba nie jest skażona (17)
 » Święty Mikołaj w Żabienku (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ