Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Liczą na pomysły mieszkańców

2017-12-05 15:04
 

LGD zamierza w przyszłym roku zorganizować kolejną konferencję na temat rozwoju turystyki lokalnej oraz Mini Targi Turystyczne. Tym razem liczy na pomoc i pomysły mieszkańców.

Przedstawiciele LGD zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do włączenia się w dyskusję na temat organizacji przyszłorocznej edycji. Poszukiwane są osób, które chciałyby się włączyć w zaplanowanie i organizację imprezy w przyszłym roku.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 8 grudnia o godzinie 16:00 w Sali MDK przy ulicy Rynek 10 w Mogilnie. Program dyskusji:

- podsumowanie I edycji konferencji – jakie elementy były ciekawe i atrakcyjne a które należy poprawić?
- lokalizację następnej konferencji
- termin i czas trwania – jaki dzień tygodnia byłby najodpowiedniejszy na tego typu przedsięwzięcie?

- Zależy Nam na wypracowaniu ciekawej i dostępnej formy imprezy – tak aby przyciągnąć jak największą liczbę wystawców, uczestników i zwiedzających! Dodatkowo na spotkaniu przedstawimy najnowsze informacje na temat rozwoju Szlaku Piastowskiego, które uzyskaliśmy podczas IV międzyregionalnej konferencji poświęconej Szlakowi Piastowskiemu pn.: Szlak Piastowski – nowe wyzwania – nowe narzędzia marketingowe, która odbyła się w Kruszwicy, w dniu 28 listopada 2017 r. - informuje Monika Jurkiewicz, Kierownik Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [5]» dodaj komentarz   

 » . (miszczu | 07-12-2017, 13:50:28)

W urzedzie się Panu Sekretarzowi nie chce a w tym lgd a i owszem go się widuje aktywnie....czyżby szykował lądowisko po wyborach. a po co lgd wyręcza władze lokalne przeciez to ich obowiązek dbac o rozwój nie tylko szpitala w Mogilnie

 » Scieżki rowerowe (mieszkanka Mogilna | 07-12-2017, 11:50:11)

Brak ścieżek rowerowych a zwłaszcza do Wiecanowa i w kierunku Wylatowa czy Gębic - nad tym należy pomyśleć. Coraz więcej osób korzysta z takiej formy turystyki a zarazem wypoczynku. Zacząć od małych kroków to może w przyszłości będą efekty w postaci większej liczby turystów podziwiających nasze walory.

 » Zapraszamy na spotkanie (LGD - Monika Jurkiewicz | 06-12-2017, 08:31:37)

Dziękujemy za Państwa komentarze- myślę, że dobrym miejscem na tego typu dyskusje będzie właśnie piątkowe spotkanie, na które serdecznie zapraszam! Każda wskazówka i dobra rada jest dla Nas cenna !

 » bardzo ciekawe (mieszkaniec | 05-12-2017, 22:51:48)

LGD chce promować coś co prawie nie istniej. Potencjał powiatu jest wykorzystywany w nikłym stopniu, a powiat nie istnieje na turystycznej mapie Polski. Przyjezierze...wstyd w tym miejscu było organizować pierwszą konferencję. Bardziej ma się wrażenie że to promocja osób niż turystyki. Jak to sobie LGD wyobraża bez wsparcia władz samorządowych, kiedy nawet nie ma strategii rozwoju turystyki w powiecie, a bazowanie na pasjonatach którzy coś w tej dziedzinie robią to chyba zdecydowanie za mało. Proponuje zająć się czymś innym, co ma jakąś przyszłość, bo na tym terenie mimo potencjału brak jest możliwości rozwoju turystyki. Lepiej niech LGD zorganizuje wycieczkę do sąsiednich powiatów, gdzie prężnie rozwijają turystykę infrastrukturalnie i instytucjonalnie przy mocnym udziale LGD i włodarzy lokalnych. Niektóre rzeczy lepiej nie ruszać bo można tylko zepsuć, jeśli się za to biorą niewłaściwi ludzie lub od niewłaściwej strony i nie zawsze pomagają jakieś znajomości albo układziki. Idea targów turystycznych to idea promocji, tylko tutaj to promocja czego, bo chyba nie turystyki i ruchu turystycznego.Poza tym jak w strategii opracowanej przez LGD jakoś za wiele nie ma o rozwoju turystyki, więc skąd nagle taki pomysł. Myślę, że ważniejsze są rzeczy w tym powiecie niż rozwój turystyki dla której nie będzie tu miejsca jeszcze z parę dobrych lat. Mimo wszystko powodzenia.

 » Pieta alchillesowa Strzelna, czyli turystyka w LGD (MieszkaniecStrzelna | 05-12-2017, 17:52:11)

Szanowni Państwo, Jeśli chcecie poznać realny głos mieszkańców postarajcie się o szerokie zaistnienie w Internecie. Przede wszystkim promujcie kontakt elektroniczny np. ankiety, wnioski on-line, fora itd. Podstawowe problemy jednego z partnerów LGD, czyli Strzelna to: 1) Przestarzała forma graficzna oraz dość mało atrakcyjne przedstawienie treści o najważniejszych sakralnych zabytkach Strzelna (http://www.strzelno.pl/?a=1038); 2) Całkowite pominiecie w promocji pozostałych strzeleńskich zabytków nie mających charakteru sakralnego; 3) Brak realizacji kluczowej inwestycji turystycznej, czyli budowy ścieżki rowerowej ze Strzelna do Kruszwicy szlakiem dawnej kolei. Inwestycja ta od prawie 10 lat jest "w planach" (http://www.strzelno.pl/?p=document&action=show&id=1942&bar_id=1571); 4) Brak ścieżek rowerowych na terenie gminy Strzelno oraz odpowiednio przygotowanych i oznaczonych szlaków, promujących turystykę rowerową; 5) Brak strategu na kompleksową promocje Strzelna, a szerzej całej LGD. Niestety, ale za ten stan rzeczy odpowiada m.in. jedna z Państwa twarzy, czyli Pan Sekretarz Strzelna. Stąd przed LGD długa droga i radziłbym zakasać rękawy do pracy!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Śmieciowy regulamin z opóźnieniem (0)
 » Rolniku, uważaj na pszczoły! (0)
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (40)
 » Druhowie zapraszają na festyn (3)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (2)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016