Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Przekazali dary za 20 tysięcy zł

2017-12-12 13:10
 

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W tym roku pierwszy raz Szlachetna Paczka miała swoje struktury w powiecie mogileńskim.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Szlachetnej Paczki – Aldony Fredyk, Angeliki Walentowicz, Ewy Śniegowskiej, Marty Szarzyńskiej, Marii Adamskiej i Patrycji Koseckiej oraz lidera rejonu Radzyma Jankiewicza. Magazyn i finał został przygotowany w budynku Starostwa Powiatowego w Mogilnie.

- Wbrew pozorom Szlachetna Paczka, nie zajmuje się tylko robieniem paczek, ale jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc, która ma pomóc wyjść z kryzysu - zaznacza lider rejonu Radzym Jankiewicz.

W tym roku udało się pomóc 8 rodzinom z powiatu mogileńskiego. Z każdą rodziną wolontariusze spotykali się dwa razy. Dzięki czemu udało się poznać tą rodzinę, przyczynę znalezienia się w trudnej sytuacji oraz określenie najważniejszych potrzeb, ale także poznać ich marzenia i wymarzone prezenty.

Wśród przygotowanych paczek przez darczyńców obok artykułów spożywczych i chemicznych udało się zebrać sprzęt AGD (lodówkę, pralkę, kuchenkę gazową), odzież zimową, zabawki dla dzieci, łóżka wraz z materacami oraz rowery. Szacowana wartość paczek wynosiła ponad 20 tysięcy złotych.

Przygotowanie Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim było możliwe dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Mogilnie przez udostępnienie Sali Konferencyjnej na magazyn i finał Szlachetnej Paczki oraz Zespołowi Szkół w Bielicach przez zaangażowanie pracowników szkoły i uczniów w przygotowanie paczki i transport paczek do magazynu i rodzin.

Sukces Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim nie byłby możliwy dzięki darczyńcom – pracownikom Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, państwu Jakub i Marta Piechockim, Sołtysowi Suchatówki Tomaszowi Polakowi (gmina Gniewkowo), Regionu Pomorskiemu firmy Ryłko (Edyta Ornat), Martynie Węsierskiej, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół w Bielicach, pracownikom Starostwa Powiatowego w Mogilnie, Małgorzacie Dylewskiej oraz anonimowym darczyńcom.

- Wiele osób było zaangażowanych w finał Szlachetnej Paczki w powiecie mogileńskim. W szczególności nieoceniona pomoc okazała się przy noszeniu i transportu paczek do rodzin. Wszystkim osobom pomagającym w organizacje finału bardzo dziękuje. A w szczególności wolontariuszom za ich niezwykle poświęcenie – dzięki temu udało się nam zapewnić niesamowite święta dla rodzin najbardziej potrzebujących - dodał lider rejonu Powiatu Mogileńskiego Radzym Jankiewicz. (nad.)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [14]

 
   » KOMENTARZE [8]» dodaj komentarz   

 » pomoc dla (antypis | 15-12-2017, 10:11:39)

Trzeba mieć odpowiednich znajomych no i trochę bezczelności,wtedy można się załapać na taką "pomoc"

 » Pomoc (Kazik | 13-12-2017, 23:43:54)

Tylko dla najuboższych to też się zgadzam reszta bez komentarza bo po co się denerwować.

 » Paczka (Justyna | 13-12-2017, 23:39:28)

Zgadzam się z poprzednim komentarzem.Ja też jestem rodziną wielodzietną no ale niestety takiej paczki nie otrzynałam.Nawet jak parę lat temu nie miałam co do gara włożyć nikt mi się nie zapytał nawet opał mi się nie należał!!!Nie powiem bo 500+trochę mi pomogło dzięki tym pieniążkom wyremontowałam troszkę w domu i moje dzieci są zadowolone że jest ładnie i czysto ale nie szastam kasą i nadal piorę w najtańszym proszku.Nawet jak dostałabym najtańsze rzeczy bardzo cieszyło by mnie to.Nie rozumiem kto te rodziny zgłasza i co jest brane pod uwagę ale niektórym naprawdę się nie należą a zaś się w du*ach przewraca.Popieram tą akcję ale powinni dostać ci którzy najbardziej tego potrzebują.

 » szlachetna paczka (nie jestem za .. | 13-12-2017, 20:30:55)

relacja z przekazania paczki w tv-kobieta młoda na drugim planie rolety typu dzień-noc i hasło się przyda bo ileś dzieci mam ... popieram ,że typowo roszczeniowe osoby mające 500+ i nie mające wstydu ,wymagania na liście proszek do prania typu persil lub ariel podczas gdy duza część społeczeństwa kupuje proszek najtańszy w markecie , zmuszanie uczniów w szkole do przynoszenia pieniędzy ...no i jest szlachetna paczka..

 » szlachetna paczka (mieszkaniec Mogilna | 13-12-2017, 17:35:41)

Mogilno brawo, że się angażujecie. Tylko podziwiać takich ludzi, którzy chętnie pomagają, ale mogliście znaleźć naprawdę potrzebujące rodziny lub zrobić wywiad środowiskowy na ich temat. Są ludzi potrzebujący, którzy nie otrzymali takiej pomocy, a dostali ci co grają biednych przed wami, skandal... Na następny raz znajdźcie bardziej potrzebujące rodziny i do tego polecam wywiad środowiskowy!

 » Szlachetna paczka (Anonim | 13-12-2017, 17:17:52)

Myślę, że to jest niesprawiedliwe, gdyż niektórzy ludzie nie chcą powiedzieć o swojej sytuacji, ponieważ wstydzą się swojej ciężkiej czasem nawet krytycznej sytuacji. Niektórzy umieją po prostu grać, przed kimś udają, że są biedni i w ogóle, a naprawdę tak nie jest, niektórzy ludzie nie mają nawet chleba, a taka rodzina sobie pójdzie i dostanie paczkę. Ludzie nie mają za grosz wstydu.

 » Ludzie - zastanówcie się ... - do TOM (mieszkanka | 13-12-2017, 08:52:21)

Fajnie , że doceniasz pracę innych , którzy się włączyli w tą akcję ... sam się nie zaangażuje a tylko krytykować umie.... a do tego nie rozumiesz na czym Akcja polega.... jak by tak wszyscy myśleli jak ty to gdzie byśmy byli? poświęć swój czas - popracuj najpierw - a potem możesz zabierać głos... żenada... Brawo Wy - fajnie, że Mogilno dołączyło do Akcji Szlachetna Paczka !!!

 » Rośnie nam roszczeniowe społeczeństwo... (TOM | 12-12-2017, 13:30:48)

Roszczeniowe społeczeństwo znów dostało. Jak widać niektórym 500+ to jeszcze mało. Prawdziwie potrzebujący nie wyciągają ręki po dary, wstydząc się swojego ubóstwa...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pijany jechał ciężarówką (0)
 » Wypadek na obwodnicy Mogilna! (38)
 » Druhowie zapraszają na festyn (2)
 » 5. urodziny Kabaretu NA WYNOS (1)
 » Strzelno z Pomnikiem Historii (5)
 » Obywatele złapali złodzieja (3)
 » Na znak pamięci rozdali żonkile (0)
 » Ukradł sąsiadce 1400 złotych (6)
 » Kierował pomimo sądowego zakazu (1)
 » Mesajah na Dni Strzelna (22)
 » Praca w Paroc Polska (0)
 » Próbowała wyłudzić 30 tys. zł (5)
 » Komisarz zdecydował za radnych (16)
 » Została finalistką olimpiady (4)
 » Ukarali 21 kierowców (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016