Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Podsumowanie 2017 roku

2017-12-28 16:07
 

Koniec roku to najlepszy czas na podsumowanie. Przygotowaliśmy dla Was 10 najczęściej komentowanych spraw w mijającym 2017 roku.

W 2017 roku opublikowaliśmy 930 artykułów, pod którymi nasi Czytelnicy pozostawili 11 796 komentarzy i opinii. Poniżej lista 10 najczęściej komentowanych spraw.

1. Pijany w samochodzie i na mszy [183 komentarze]

Pijany proboszcz mogileńskiej Fary ks. Zenon L. prowadził samochód mając 1,5 promila alkoholu, a po wszystkim miał odprawiać w takim stanie mszę świętą. Abp Wojciech Polak Prymas Polski zwolnił go z obowiązków proboszcza parafii i przeniósł w stan spoczynku.

Pijany w samochodzie i na mszy

2. 18 radnych podniosło ceny śmieci [141 komentarzy]

Tylko Małgorzata Źrałka, Michał Jakubowski i Halina Gajewicz nie zagłosowali za podwyżką cen wywozu śmieci na terenie gminy Mogilno. Mieszkańcy gminy od 1 stycznia 2018 roku mają płacić 11,50 zł w przypadku zadeklarowania segregacji odpadów i 23 zł w przypadku gromadzenia odpadów w sposób nieselektywny.

18 radnych podniosło ceny śmieci

3. MOGILNO: Alarm okazał się fałszywy [TV] [115 komentarzy]

Do Centrum Wsparcia Klienta Grupy PKP wpłynęła informacja o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągu relacji Warszawa-Berlin. Skład został zatrzymany na stacji w Mogilnie. Służby ewakuowały wtedy kilkaset osób z pociągu i pobliskich budynków do gmachu szkoły. Ostatecznie po dwukrotnym sprawdzeniu pociągu alarm okazał się fałszywy.

MOGILNO: Alarm okazał się fałszywy

4. Kolejne połączenie parafii [96 komentarzy]

Od 1 lipca zmieniła się część wikariuszy w mogileńskich parafiach. Jednocześnie zdecydowano o połączeniu parafii pw. św. Michała Archanioła w Niestronnie z parafią pw. św. Marcina w Palędziu Kościelnym.

Kolejne połączenie parafii

5. Parafialny spór o "tacę" [87 komentarzy]

Parafianie mogileńskiej Fary domagali się, by pieniądze z tzw. "tacy" z pożegnalnej mszy świętej ks. Zenona Lewandowskiego zostały mu przekazane.

6. Prostytutki na trasie do Strzelna [85 komentarzy]

Kierowcy jadący drogą krajową nr 15 w kierunku Strzelna mogą napotkać w okolicach Jeziorek kobiety lekkich obyczajów świadczące na trasie swoje usługi.

Prostytutki na trasie do Strzelna

7. MOGILNO: Roztrzaskał BMW [79 komentarzy]

Młody kierujący roztrzaskał osobowe BMW uderzając w barierki oddzielające chodnik od ulicy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Placu Wolności z ulicą Mickiewicza w Mogilnie.

MOGILNO: Roztrzaskał BMW

8. Krwawa kłótnia małżonków [76 komentarzy]

W Strzelnie na jednym z osiedli mieszkaniowych doszło do kłótni małżonków. Mąż w przypływie emocji dźgnął swoją małżonkę nożem, a wcześniej dotkliwie ją pobił.

9. Tir potrącił kobietę z dzieckiem [73 komentarze]

Na drodze krajowej w miejscowości Wylatowo samochód ciężarowy potrącił kobietę przewożącą dziecko na rowerze. Najbardziej w wypadku ucierpiała 9-latka. Dziewczynka z licznymi obrażeniami wewnętrznymi została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy. Mogileńscy śledczy badają teraz dokładnie okoliczności i przyczyny wypadku.

Tir potrącił kobietę z dzieckiem

10. Były ksiądz pedofil w Mogilnie?! [70 komentarze]

64-letni Andrzej S. wydalony ze stanu kapłańskiego m.in. za działalność pedofilską przez blisko pół roku zwodził mogileńskiego kapłana i nielegalnie odprawiał msze.

Były ksiądz pedofil w Mogilnie

Wśród publikowanych artykułów dużą ciekawość naszych Czytelników wzbudziła także sprawa likwidacji MOW w Bielicach, czy też utworzenie nowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie. Ponadto zbulwersowała Was nietrafiona promocja mogileńskiej dwójki, gdzie dzieci straszono pechem, grzechem i karami. Nie obyło się również bez tematów ekologicznych m.in. sprawa wysychających jezior, bomby ekologicznej we Wszedniu i Słaboszewie, czy też smogu w Mogilnie. Na topie Czytelników były też poniższe artykuły:

Skarżyła się, że jest za zimno
PiS zapowiada kadencyjność
Będzie nowa szkoła podstawowa!
NIK zarzuca burmistrzowi niegospodarność
Co ze smogiem w Mogilnie?
Do domu przez bagno
Nietrafiona promocja szkoły
"To nie jest tak, że likwidujemy Strzelno"
WSZEDZIEŃ: Tykająca bomba ekologiczna?
Walczy o jeziora i prosi o pomoc
Lokalizacja szpital jest już przesądzona?
Będzie zmiana nazwy ulicy?!
Quebo rozbujał publiczność [TV]
MOGILNO: Postój nadal zakazany [TV]
O 28% więcej zapłacimy za śmieci?!
Ciesielczyk komisarzem gminy
Dołożyli 4 miliony do szpitala
MOGILNO: Powstanie park handlowy
Nie będzie likwidacji MOW w Bielicach

(Redakcja CMG24.pl)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [17]» dodaj komentarz   

 » ciekawe (x | 03-01-2018, 15:55:50)

Jesteś źle poinformowany, nie słuchasz ogłoszeń. Pobozcz z gospodynią dla przyjemności organizują już zimowiska dla dzieci

 » Od Nowego Roku znowu plotki (On | 02-01-2018, 15:30:25)

Czy Wy nie macie ciekawszych wiadomości tylko żyjecie cudzym życiem i cudzym nieszczęściem . Może tak zajmijcie się zbieraniem pieniędzy dla biednych dzieci czy organizowaniem zimowisk biednym dzieciakom . Żal ...

 » Hanula?? (Xxx | 01-01-2018, 12:40:54)

a skąd Ty to wiesz? Jesteś urzędnikiem?! To może czas wziąć się do roboty! Niestety prześledziłem twoje poprzednie wpisy. "Sama" się zdradziłaś kim jesteś. Nie wystarczy zmienić nick na żeński by zmylić przeciwnika!

 » nowy rok (ja | 01-01-2018, 00:49:09)

[komentarz niezgodny z regulaminem]

 » Ten facet w okularach (obywatel | 30-12-2017, 18:43:04)

Ten facet w okularach,to jak wiem i oceniam,to najpracowitszy urzędnik w ratuszu. to on jeszcze trochę trzyma w ryzach tych miernych (część) urzędasów.Inna sprawa to praca w Radzie Nadzorczej w MPGK,ale tam to trzeba pilnie wymienić zapatrzonego w siebie pana prezesa

 » Ten facet w okularach (obywatel | 30-12-2017, 17:41:58)

Ten facet w okularach,to jak wiem i oceniam,to najpracowitszy urzędnik w ratuszu. to on jeszcze trochę trzyma w ryzach tych miernych (część) urzędasów.Inna sprawa to praca w Radzie Nadzorczej w MPGK,ale tam to trzeba pilnie wymienić zapatrzonego w siebie pana prezesa

 » Do ja (Prawo | 30-12-2017, 16:55:31)

Żebyś czasem ty za te pomówienia nie miał mokro w majtach ze strachu.Prędzej czy później odpowiesz za swoją "mądrość" .

 » Do obserwatora (ja | 30-12-2017, 12:45:52)

BRAWO.....BRAWO....BRAWO....BRAWO TY. Właściwe określenie.

 » Facet w okularach (obserwator | 30-12-2017, 06:42:51)

Ten facet w okularach jest kierownikiem magazynu zużytych koszy na śmieci w MPGK i przewodniczącym rady nadzorczej przystanku PKS w Rzadkwinie .

 » zmiana (xx | 29-12-2017, 17:14:13)

Zaraz będzie zmiana tematu, bo już wszędzie w mediach to maglują - ile dać księdzu po kolędzie.A pazerni,pazerni niektórzy pod przykrywka, a niektórzy otwarcie.Wystarczy spojrzeć na fotki.

 » obca osoba (Alina | 29-12-2017, 11:36:10)

W punkcie drugim jest zamieszczone zdjęcie m.in. przestraszonego burmistrza Duszyńskiego, obok którego siedzi facet w okularach. Kto to jest?

 » co radni zrobili oprócz brania diet za 4 godziny (Sołtysowa | 29-12-2017, 11:11:44)

A może by tak redakcja cmg24 opublikowała dokonania naszych mogileńskich radnych, ich wystąpienia, ilość zgłoszonych interpelacji, wniosków, zaangażowanie w sprawy społeczne, środowiska itd. ? Mnie to ciekawi, bo za 10 m-cy są wybory!

 » Alkoholicy (Xx | 29-12-2017, 10:15:33)

Alkoholikow prowadzacych na dodatek auto powinno sie eliminowac ze spoleczenstwa. Ale czarna mafia jest w tym kraju nietykalna. Mogą molestowac, gwalcic, chlac i wszystko uchodzi im plazem. Jak mozna mieć zaufanie do instytucji która trzyma w swoich murach pedofila. Jesli Bog istnieje, to w "kościołach" go nie ma

 » !!! (PO CO WCHODZISZ? | 28-12-2017, 23:05:26)

Nie podoba się to po co wchodzicie? Nikt nie zmusza do wchodzenia, ja jestem bardzo zadowolony, że nie muszę płacić za czytanie informacji z mojej okolicy. A co do nadbijania kasy to nie jest portal który zarabia na wyświetleniach,a nawet jeśli by tak było to sami się dokładacie wchodząc. Pozdrawiam Hejt

 » Ks proboszcz parafii farnej (Mogilnianka | 28-12-2017, 22:52:40)

Ks. proboszcz swoje w życiu przeszedł - tu nie chodzi o przypomnienie, tylko o statystyki - bardzo mi się to nie podoba, może inne informacje, które tyle komentarzy nie miały zasługują na lepszą krytykę. Księże Zenonie powodzenia w 2018 roku i dużo, dużo zdrówka. Najlepszy proboszcz w Mogilnie na obecne czasy, a o słabościach? Każdy z Nas ma takie, czy inne. Raz jeszcze najlepszego Ks. Zenonie :) Głowa do góry :)

 » ! (Masz rację | 28-12-2017, 20:32:55)

Dlatego jedynym sposobem jest nie wchodzenie na ten portal i nie nabijanie kasy. Moim zdaniem takie żerowanie na cudzej krzywdzie jest żenujące....w niektórych sytuacjach jak wypadki gdzie rodzina przeżywa traume...brak słów...Ciekawe czy właściciel portalu o swoich znajomych lub rodzinie wrzuciłby artykuł..WĄTPIE!

 » było (racja | 28-12-2017, 20:20:20)

Niestety podgrzewacie tematy,które niektórych bolą,już raz było to przerabiane,tak bardzo Wam zależy ,by hejty powróciły?????żenada

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » STRZELNO: Potrzebna pomoc! (1)
 » Wybory uzupełniające w Strzelnie (1)
 » STRZELNO: Pożar kamienicy [TV] (31)
 » Szybka jazda 19-latka (11)
 » Areszt dla sprawcy potrącenia (45)
 » Wpadł podczas policyjnej akcji (12)
 » Odbiorą choinki (5)
 » Kraksa lawety z osobówką (12)
 » Zmarł Mieczysław Czarnecki (9)
 » Debiutancka płyta i koncert (1)
 » Biegali po leśnych terenach (9)
 » Śmiertelne potrącenie na pasach (138)
 » Śmiertelne potrącenie kobiety (81)
 » Noworoczne spotkanie gospodyń (7)
 » DK 15 całkowicie zablokowana (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ