Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Narzekają na ciemności w mieście

2017-12-28 20:07
 

Mieszkańcy Strzelna skarżą się na panujące ciemności w niektórych rejonach miasta.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzelnie, Piotr Pieszak interpelował w sprawie niedziałającego oświetlenia przy ulicy Lipowej i Michelsona.

- Z dnia dzisiejszego mam takie pytanie, bo był mieszkaniec ulicy Lipowej - ciemności egipskie plus Michelsona jeszcze. Przez jakiś czas w święta była wyłączona. Pytanie - jaki jest powód tego i kiedy można liczyć na to, że zostanie sytuacja poprawiona, bo tam już naprawdę ciężko przejść ulicą Lipową - dopytywał Piotr Pieszak.

Okazuje się, że oświetlenie uliczne przy Michelsona w Strzelnie uległo jedynie awarii. Z kolei ponowne włączenie lamp przy ulicy Lipowej wiąże się z przebudową sieci energetycznej. Ostateczny czas tej naprawy w chwili obecnej nie jest jeszcze znany.

- Ulica Michelsona - po prostu awaria. W czasie, kiedy służby mogły wyruszyć, czyli wczoraj awaria została naprawiona, światła świecą. Ulica Lipowa - nieco trudniejsza rzecz. W związku z rozebraniem budynku, gdzie wisiały dwie lampy uliczne musi Enea Oświetlenie przebudować swoją sieć. To niestety chwilę potrwa. Nie mam jeszcze informacji do kiedy taki stan rzeczy będzie trwał - informował sekretarz gminy, Jarosław Marek. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [52]» dodaj komentarz   

 » Miś Bareji rzadzi !! (hejka | 03-01-2018, 13:55:04)

Do Gebiczanin !! Piszę od lat pod tym samym Nickim ! O ludziach którzy niby rządzą ,(radni) swoje zdanie mam !!! Kurewsko negatywne !!! Pajace ,klakierzy sprzedawczyki zzwykły śmieci frowajacy na wietrze !

 » CIEMNOTA STRZELEŃSKA (gostek | 02-01-2018, 18:22:23)

Właśnie to dobre pytanie -co z panami którzy mieli paliwo na swoich posiadłościach,jakoś pracują i dobrze im się powodzi i to było do przewidzenia, dlatego nie dziwne że żaden z nich nie otwiera buzi na temat pań -opiekunek które nie mają do tego żadnych uprawnień aby opiekować się dziećmi,czasami są to chore dzieci-widać rodzicom obojętne czy dziecko jest bezpieczne

 » Nasze miasto (Antyjawor | 02-01-2018, 15:22:39)

Jest grupa ludzi,którym taki burmistrz odpowiada i która pasożytuje na garnuszku gminy, ci go wybierają więc są odpowiedzialni za stan naszego miasta. A Matczakowi nie ma się co dziwić tkwi jeszcze myślowo w dawnej epoce a gospodarkę radziecką chyba ma za wzór i tak jak Putin nie zejdzie ze stołka choć nic nie potrafi. Zrobił sobie prywatne miasto więc i tu by się przydała dziennikarka Pani Anita Gargas aby to ,,matczakowe" bagno prześwietlić i podać do publicznej wiadomości tak jak to było w Inowrocławiu. Coś trzeba będzie z tym zrobić.

 » Moje Miasto (Rozgoryczona | 02-01-2018, 09:06:11)

Jestem strzelnianką od urodzenia.Tutaj chodziłam do przedszkola,szkoły,moj mąż równiez pochodzi ze Strzelna,tutaj pracujemy-mamy swoją działalnośc,i w tym miescie posyłamy nasze dziecko do szkoły.W chwili obecnej powaznie zastanawiamy się nad przeprowadzką do innego miasta z powodu rozwoju a raczej nierozwoju naszej miejscowości.Chcemy lepszych warunków rozwoju dla naszej Rodziny.nasze miasto umiera.Czy chcąc aktywnie spędzić dzien z rodziną mamy zabrać nasze dziecko na zakupy z wózkiem w markecie?których w naszym miescie jest aż nadto-to chyba jedyna atrakcja.To jest przykre.Ciekawe czy ktoś w przyszłości rozliczy za zaistniałą sytuację RADĘ GMINY I RZądzącego na czele?bo przecież oni są za to odpowiedzialni.

 » Meritum - ciąg dalszy... (MieszkaniecStrzelna | 01-01-2018, 21:35:05)

Odnosząc się do poniższej - dość emocjonalnej - dyskusji można odnieść wrażenie, że nadal w naszym mieście nie do wszystkich dociera w jak fatalnej sytuacji jesteśmy (choć wskazuje na to szereg faktów, z którymi niektórzy nie mogą się niestety pogodzić). Trzeba zatem przyznać, przynajmniej w części, rację użytkownikowi Gębiczaninowi. Arogancja i całkowity brak konsekwencji za brak wykonania przyjętych planów oraz złożonych przez naszych włodarzy obietnic wynika, jak się wydaje m.in. z małego zaangażowania naszej społeczności lokalnej w najważniejsze sprawy naszej gminy. Wypada więc życzyć nam wszystkim mieszkającym w Gminie Strzelno jak najszybszej zmiany tego stanu na lepsze oraz dokładnych rozliczeń naszych dotychczasowych "dokonań" w ramach Strategii Rozwoju Gminy Strzelno na lata 2008-2017!

 » winni-niewinni (Gębiczanin | 01-01-2018, 13:37:12)

Ma nadzieję, że dla Strzelna jest to ostatni rok bycia w zapaści , w ciemnościach egipskich, ale przyczyna, że tak macie leży w Was samych, Drodzy Strzelnianie. To Wy wybieracie taką, a nie inną władzę. Oczywiście najlepiej zrzucić winę na burmistrza-pewnie, bo i on jest w części winien. Ale ja winię przede wszystkim Waszą Radę Miejską, która na wszystko pozwala i przyzwala. Tylko odsunięcie 2/3 radnych od władzy + ojca miasta/gminy może jeszcze Was podratować, czego serdecznie Wam życzę w 2018 roku.

 » do Hejki (mk | 01-01-2018, 12:42:50)

Puknij sie w cymbał- może jeszcze to cos da

 » Strzelno (hejka | 01-01-2018, 03:33:54)

Nowy rok !! Gość pieprzy jak PO !! Z takim podejściem do ludzi (obrazasz Mieszkańców) dobrze robi ze ukrywa się za nickiem mieszkaniec Strzelna , dołki kopie i sra we własne gniazdo ! Pytanie co go tak wkurzyło?! Ambicja przerosła intelekt czy.moze kumple wypieli się na niego i poszedł na ławkę rezerwowych ?!

 » ciemnosci (spicy | 01-01-2018, 00:11:38)

Widac wielu bardza ciemno bo musieli w nocy oswiecac petardami ale troche szacunku dla innych spiacych,bo nie kazdy jest nawiedzonym debilem zeby strzelac tylko kdlatego ze literki sie zmieniaja,ludzie wy chyba nigdy nie zzmadrzejecie.

 » Miś Bareji rzadzi !! (hejka | 31-12-2017, 22:37:21)

Po nowym roku skończy się epoka dupowlazow !! Niektórych może to za boleć !!!

 » do MieszkaniecStrzelna (UPS | 31-12-2017, 21:36:28)

Życzę wszystkim mieszkańcom Strzelna wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku 2018,aby przedstawione przez RIO jakiekolwiek zarzuty okazały się tylko zwykłą "kreatywnością". Nie mogę przedstawić swojego punktu widzenia, gdyż punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Bez obaw,na burmistrza ani wójta startować nie będę

 » Miś Bareji rzadzi !! (hejja | 31-12-2017, 18:31:56)

Mieszkaniec Strzelna ! Skończ waść ! Nie te lata nie ten czas ! Na pulicera liczysz? Kumasz ? Pisz krótko i dosadnie !

 » ....... (Aeiouy | 31-12-2017, 17:29:09)

A jak potoczyła się dalej ta afera paliwowa?

 » dzieje Strzelna (zainteresowani | 31-12-2017, 12:50:21)

No niestety to prawda że ta mieścina zwana Strzelnem ztaneła na epoce kamienia łupanego no bo kto to słyszał żeby w każdym gminnym zakładzie co pracownik to kierownik a gdzie ci robole co na tych kierowników muszą zarabiać-a weżmy np.panie z autobusów ,czyżby siedzieli tam jak obsługa w supermarkecie,czyżby dzieci to towar -odebrany -dostarczony i koniec -jutro wrócimy po towar .I TUTAJ SZANOWNI RODZICE ZWRACAM UWAGĘ CZY ABY NAPEWNO WASZE DZIECI SĄ BEZPIECZNE I TUTAJ MACIE MOŻLIWOŚĆ WGLĄDU W TE SPRAWY-OTÓŻ PANIE OPIEKUNKI Z AUTOBUSÓW POWINNI MIEĆ KURS UKOŃCZENIA PIERWSZEJ POMOCY,BO CO ZROBI PANI KTÓREJ DZIECKO ZACHŁYŚNIE SIĘ W TRAKCIE JAZDY,LUB AUTOBUS ZOSTANIE ZMUSZONY DO OSTREGO HAMOWANIA I JEDNO Z DZIECI UDERZY GŁOWĄ I STRACI PRZYTOMNOŚĆ -TO PANI OPIEKUNKA CO ZROBI A NIECH PECH ŻE JAKEŚ DZIECKO DOSTANIE EPILEPSJI TO PANI OPIEKUNKA POCZEKA AŻ DZIECKU PRZEJDZIE CO MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ TRAGICZNIE.DRODZY RODZICE TO OD WAS ZALEŻY CZY WASZE DZIECKO JEST BEZPIECZNE

 » Meritum (MieszkaniecStrzelna | 31-12-2017, 12:30:35)

Spór co do pojęcia kreatywnej księgowości ma charakter drugoplanowy. Najważniejsza jest dyskusja nad tym jak wyjść z zapaści gospodarczej, w której aktualnie się znaleźliśmy. Użytkownik o nicku UPS w żaden merytoryczny sposób nie odniósł się do opinii RIO i podnoszonych tam zarzutów (a warto byłoby aby przedstawił swój punkt widzenia), ponieważ właśnie na nie chciałem w pierwszym rzędzie zwrócić uwagę swym komentarzem. Stąd meritum całej sprawy to dyskusja/ propozycje inicjatyw mieszkańców na przerwanie tego "chocholego tańca" naszych gminnych władz i skupienie się na realnych i najważniejszych problemach Strzelna, a nie odwracanie uwagi na spory co do użytego terminu.

 » kreatywna księgowość (UW | 31-12-2017, 09:32:38)

To odpowiedź do teoretyków działu księgowości.Jest moda na obce wyrazy i dobiera się je nie zastanawiając jakie są "twórcze". A podam prosty przykład.Potrzebne zaświadczenie do banku,więc kreatywna księgowa wpisuje nie to co otrzymuje na wypłatę, tylko to co stanowi podstawę wynagrodzenia i pracownik w banku otrzymuje kredyt.I nie ma z czego spłacić, bo do wypłaty jest około 30% mniej, a do tego zakupione stare auto się popsuło.Moim zdaniem jest to manipulacja danymi, w granicach prawa.Prawdziwa księgowa działa w ramach ustawy o rachunkowości lub MSR.

 » zatrzymane w czasie (smutny | 31-12-2017, 09:18:49)

to prawda ze Strzelno zatrzymalo sie w czasach komuny i jak do tej chwili to nie mamy nadzieji ze zrobimy krok do przodu.

 » zatrzymane w czasie (smutny | 31-12-2017, 09:18:48)

to prawda ze Strzelno zatrzymalo sie w czasach komuny i jak do tej chwili to nie mamy nadzieji ze zrobimy krok do przodu.

 » !!!! (Tom | 31-12-2017, 00:57:32)

Jest takie pojęcie jak Kreatywna Księgowość. Ale to jest obce dla naszej gminy.. Sądząc po tym syfie co jest,20 lat potrzeba zanim nastąpił porządek. Tu panuje komuna!!!!!!!!.

 » Do ups (Aeiouy | 30-12-2017, 20:55:48)

Ps co do nicka...z czytaniem kiepsko i sprawil Ci trudności, prawda?:)

 » Do ups (Aeiouy | 30-12-2017, 20:54:12)

Co w bielicach nie uczyli o kreatywnej księgowości? No taaa, tam tylko orka na ugorze...:) Pozdrowienia dla peezelu:d

 » do Aeiouy (UPS | 30-12-2017, 20:24:43)

Kompromitacja z Twojej strony niezła.Sam nick na to wskazuje.Z mojej strony do Ciebie nie będzie już żadnego komentarze,ponieważ nie bardzo rozumiesz o co chodzi, ale taki los przyjeżdżających na święta do mamy.

 » Do ups (Aeiouy | 30-12-2017, 17:22:07)

UPS...nie kompromituj się :d

 » do MieszkaniecStrzelna (UPS | 30-12-2017, 12:49:35)

Kreatywność nie odnosi się do czegoś tylko do kogoś.A Ty wymyślasz kreatywną księgowość! Więc na jakiej podstawie chcesz kogoś pouczać? Inna sprawa.Takie miasto,jak jego niektórzy mieszkańcy.Jeżeli na Twoim podwórku jest "nieład artystyczny", to Burmistrz Strzelna ma to posprzątać,dlatego, że jest włodarzem tego miasta.Pisząc takie "kreatywne"komentarze, opinię o sobie wystawiłeś sobie sam.

 » Najciemniej pod latarnią... (MieszkaniecStrzelna | 30-12-2017, 11:28:20)

Ciemności egipskie, które panują w naszym mieście m. in. na ul. Zakrzewskiego, Szczanieckiej oraz Kasprowicza (tzw. droga przez pola) możemy zawdzięczać tylko i wyłącznie naszemu strzeleńskiemu „faraonowi”. Całe miasto zresztą popada w ruinę. Niestety, ale obraz Strzelna po 12 latach (nie)rządów obecnej władzy jest opłakany – dobijamy do dna. Każdemu z mieszkańców Strzelna polecam przeczytać opinię RIO o projekcie uchwały budżetowej Gminy Strzelno na 2018 rok (zobacz: http://www.bip.strzelno.pl/?p=document&action=show&id=10645&bar_id=6546). Czytamy w niej m. in. o ponad 11 000 000 zł zadłużenia, corocznej kreatywnej księgowości polegającej na zaniżaniu zadłużenia na koniec 4 kwartału danego roku budżetowego, licznych naruszeniach dyscyplyny finansów publicznych, niewyegzekwowanych przez Gminę należności w wysokości 2 848 455, 33 zł, czy też zaciąganiu licznych krótkoterminowych pożyczek w parabankach i bardzo wysokich kosztów obsługi tych pożyczek. Jak to stwierdziło RIO jesteśmy w „swoistej spirali zadłużenia” i dalsze utrzymywanie się tego stanu może zagrażać realizacji zadań publicznych przez Gminę Strzelno, czyli zasadniczo może uniemożliwić jej funkcjonowanie. Najprawdopodobniej w „spadku” po sobie nasi włodarze zostawią ich następcą do przygotowania i wdrożenia program postępowania naprawczego, do którego przeprowadzenia będziemy zobowiązani przez RIO. Wówczas Strzelno m.in. nie będzie mogło podejmować nowych inwestycji finansowanych kredytem, pożyczką lub emisją papierów wartościowych i będzie musiało ograniczyć realizację zadań innych niż obligatoryjne, finansowanych ze środków własnych [art. 240a ust. 5 pkt. 1) i 6) ustawy o finansach publicznych], co w praktyce oznacza w naszym przypadku wstrzymanie na 3 lata wszelkich inwestycji. Ruszy lawina pozwów o zapłatę zaległych czynszów i opłat za odbiór odpadów, zwaloryzowane zostaną czynsze w lokalach komunalnych i będą w końcu przystawać do realiów rynkowych, zmianie ulegnie polityka socjalna, czy też podniesione zostaną stawki za odbiór odpadów. Dopiero wtedy pewnie przyjdzie otrzeźwienie i również rozliczenie poprzedniej władzy... A tak swoją drogą to jestem ciekaw, czy nasza rada zna treść art. 93 ust. 1 pkt. 4) Ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych? Jest to o tyle istotne, iż w myśl tego artykułu w świetle w/w opinii o naszym przyszłorocznym budżecie i wykrytych nieprawidłowościach powinna ona złożyć niezwłocznie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO w Bydgoszczy zawiadomienie o ujawnionych okolicznościach, wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

 » radny (stary | 30-12-2017, 10:13:34)

A jak nazywa sie Radny w którego okręgu leży ul.Michelsona ?? I co zrobił dla mieszkańców tej ulicy - będziemy pamietać przy wyborach

 » brak (brak | 30-12-2017, 08:57:37)

TO SE ZAPOLTA ŚWIECZKI ALBO LAMPY NAFTOWE ,KIEDYS TEGO LUDZIE NIE MIELI I ZYLI

 » 123 (Aeiouy | 29-12-2017, 21:17:52)

Malo tego...Bronislaw ma sklep który często jest otwarty po 4.oo nad ranem(!)

 » do jo (UPS | 29-12-2017, 20:51:30)

Jeżeli żądasz,to chociaż napisz poprawnie ten wyraz. Druga sprawa.Możesz startować na Burmistrza Strzelna. Ale cóż,nawet pisać nie potrafisz.

 » Ciemno (123 | 29-12-2017, 19:56:43)

To "miasto" kwalifikuje się do rangi co najwyżej sołectwa! Kto to słyszał żeby w gminnym nazwijmy to coś miastem wieczorami na ulicach było ciemno. Markowice, Wojcin, Gebic czy nawet Bronisław maja nocami oświetlone ulice. Jeżeli już kiedys pobuduja obwodnice i ruch pójdzie bokiem to w nocy po ulicach strzelna nawet wyglodniale koty nie będą się walesac. Miasto skazane na wymarcie i zapomnienie. Nie wierzę w cuda żeby ktokolwiek z włodarzy podniósł z popiołów ten jak ktoś wcześniej napisał ciemnogrod.

 » ciemność (hejka | 29-12-2017, 19:56:13)

Sep czarno to widzę! Pozytywnie !

 » ciemność (hejka | 29-12-2017, 19:27:27)

Jaki pan taki kram ! Żyje się w a gnieździe ciepło ? Co więcej pisać?

 » ....... (Aeiouy | 29-12-2017, 18:56:51)

Kryzys jak wef łUeSa

 » Kasprowicza- Aleja Ciemności im. Burmistrza Matczaka (Jo | 29-12-2017, 18:53:58)

Rządam zmiany nazwy ulicy Kasprowicza na Aleję Ciemności imienia Burmistrza Matczaka a Kanteckiego Dziurawka Jarka Marka

 » ciemności w Strzelnie (sęp | 29-12-2017, 18:05:05)

no cóż tak się dzieje jak nie umie się rządzić,żeby władza nie potrafiła długów ściągnąć za mieszkania to jest tragedia bo znaczy że nie nadaję się na głowe miasta,połowa Strzelna nie płaci za czynsz i za śmieci a władza nic bo tak musi być a cierpią uczciwi płatnicy -

 » ciemność widzę ciemność (hejka | 29-12-2017, 16:46:28)

Żal d*pę ściska kiedy czytam komentarze ! Egoizm Z encyklopedii dosłownie cytowany ! Moje ! Płacę ! Wymagam! Żądam! Oczekuję! Sorki ludzie z pieluch to chyba już wyrośliśmy

 » Ciemnosci (Rysiu | 29-12-2017, 15:33:43)

Jeśli gmina nie radzi sobie z utrzymaniem porządku i zapewnieniem podstawowych zasad cywilizacji to proponuję rozwiązać gminę Strzelno, rozgonic kolesiostwo i ten cały ciemnogrod przyłączyć do gminy jeziora wielkie z siedzibą w jeziorach. Skoro ktoś sobie nie radzi to może ktoś komu wychodzi rządzenie zaopiekuje się nieudolnie tworem pt gmina Strzelno.

 » Xxx (Tom | 29-12-2017, 15:27:13)

Mnie już szlag trafia. Czas na nowych radnych i burmistrza. Zresztą czeka nas spłata drogi w Bławatach bo jaśnie burmistrz buduje szwagrowi...A w mieście lamp brak. Kiedy w końcu postawią lampy na Zakrzewskiego?.. Brakuje drugiej warstwy asfaltu na ulicy Mickiewicza przy sklepie.. Jednym słowem patologia!!!. Do Tomka Ja bym burmistrzowi kur nawet nie kazał pilnować bo pouciekały. Najlepiej mu idzie ukrywanie rachunków przed RIO. Najlepsze jest to że gmina nie ma zdolności kredytowej w bankach!!! Wszystko jest kredytowane przez przedsiębiorstwa które wygrały przetargi. Dlatego tam mało firm zgłasza się do przetargów. Wiele by pisać.

 » co się dzieje (sąsiad | 29-12-2017, 13:42:05)

Co się dzieje w tym moim mieście .Coraz większy brud i bałagan .Ludzie zróbcie coś z tym.

 » (: (Bolo | 29-12-2017, 13:07:39)

Odwołać polowe urzędu nic nie robią o nic nie dbają kamienice się sypia za burmistrza Matczaka wstyd jak strzelno zostalo zniszczone i jeszcze egipskie ciemności idźcie w cho*erę 89

 » miasto (wieśniak | 29-12-2017, 12:40:28)

Niektórzy to się szczycą tym ze mieszkają w tym syfie zal mi tych burakow

 » kury szczają? (Tumek | 29-12-2017, 11:39:57)

Bolo, za Ty wiesz, że Piłsudski by powiedział tym naszym radnym i burmistrzowi: WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ, A NIE W POLITYKĘ WCHODZIĆ !

 » ... (max | 29-12-2017, 10:08:36)

bieda z nędzą, wszędobylski syf, ciemności egipskie... ale nie, aspiracje to mają nieliche, odłączyć się od Mogilna i przyłączyć się do Inowrocławia; wielokrotnie było to poruszane i komentowane, to boli, ale nigdzie was nie chcą...

 » Strzelno (nick | 29-12-2017, 07:23:28)

Tak idiotycznych tłumaczeń w sprawie oświetlenia jakie wywodzą się z UM Strzelno to świat nie słyszał. Nie płacicie po prostu za konserwacje i naprawy a ludziom opowiadacie bajki. WSTYD zasłaniać się ENEĄ za swoje grzechy. Jakoś w innych gminach jest ok (po prostu płacą za to, za co muszą płacić żeby było jak należy. A - ważna rzecz - i płacą na czas - tak dla doprecyzowania)

 » Ciemnogrod (Rysiu | 29-12-2017, 00:51:08)

W tym ciemnogrodzie nie ma kasy na nic w tym na oświetlenie ulic a gdzie im do posiadania szpitala powiatowego. Conajwyzej możecie mieć pralnie brudnych piżam i pościeli ze szpitala powiatowego w mogilnie. Zascianek i prowincjonalizm ale miasteczko perspektywiczne z potencjałem jak niektórzy twierdzą. Wstyd tu mieszkać.

 » Strzelno (GUST | 28-12-2017, 22:46:36)

Wybierzcie mnie na burmistrza a obiecuję że będzie Mi dobrze. Nie zawiode Was.. Gust

 » (: (Bolo | 28-12-2017, 22:18:50)

Strzelno schodzi na psy jak to miasto wyglada dzięki oczywiście burmistrzowi ponieważ zrobił ze strzelna drugie jaworowo mam nadzieje ze już to ostatnia jego kadecja i niech idzie w cho*erę razem ze sekretarzem burmistrz razem sekretarzem powinni krowy doić i kury macać a nie miastem zarządzać

 » pytanie (jan | 28-12-2017, 22:11:17)

może ktoś napisać po co zlikwidowano miejsca parkingowe brzy banku w strzelnie oraz poco wytyczono lewoskręt do tej rudery ?

 » strzelno (mieszkaniec | 28-12-2017, 21:36:08)

raz w swietach szedłem na miasto prze ul Michelsona to musiałem sobie właczycz latarkę w telefonie bo tak ciemno jak w du*ie a po pierwsze na ulicach nie było swiątło to burmistrz chyba nie zapłacił prądu nie idzie już na emeryture czas na niego bo w tym Strzelnie to nic nie może zrobić mówił ze zrobi basen kino skte par zabawy a dni Strzelna też były jedne a przez całe wakacje żadnej imprezy na rynku nie było tylko wypier**lali do przyjezierze na imprezę a wioski maja imprezy i maja na to pieniądze a burmistrz z strzelna nic nie ma na mieszkancow co to za du*a

 » Strzelno (Gonzo | 28-12-2017, 20:33:45)

Co to kogo Mogilno obchodzi artykuł o Strzelnie to o Strzelnie a nie...

 » miasto (wieśniak | 28-12-2017, 20:30:20)

Bylem dzisiaj w Strzelnie kupa przy kupie od psów na chodniku u mnie na wsi tak nie ma sodoma i gomora a większość ludzi co tam mieszka sie tym szczyci mnie byłoby wstyd

 » :( (Kielba | 28-12-2017, 20:19:21)

Mogilno ulica Przemysłowa-tam jest masakra zero lamp strach rano samemu iść do pracy.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » STRZELNO: Potrzebna pomoc! (1)
 » Wybory uzupełniające w Strzelnie (1)
 » STRZELNO: Pożar kamienicy [TV] (31)
 » Szybka jazda 19-latka (11)
 » Areszt dla sprawcy potrącenia (45)
 » Wpadł podczas policyjnej akcji (12)
 » Odbiorą choinki (5)
 » Kraksa lawety z osobówką (12)
 » Zmarł Mieczysław Czarnecki (9)
 » Debiutancka płyta i koncert (1)
 » Biegali po leśnych terenach (9)
 » Śmiertelne potrącenie na pasach (138)
 » Śmiertelne potrącenie kobiety (81)
 » Noworoczne spotkanie gospodyń (7)
 » DK 15 całkowicie zablokowana (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ