Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - Społeczeństwo

Proponują przesunięcie pasów

2018-01-03 22:55
 

Wielu mieszkańców narzeka na brak umiejscowienia przejścia dla pieszych naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Strzelnie.

Radny Rady Miejskiej w Strzelnie interpelował w sprawie braku legalnego skomunikowania parkingu znajdującego się naprzeciwko budynku Urzędu Miejskiego w Strzelnie. Zdaniem radnego to znaczne utrudnienie, a petenci skracając sobie drogę popełniają wykroczenia pod samymi oknami strzeleńskiego Komisariatu Policji.

- Siedziałem w kolejce przed kasą, gdzie było sporo mieszkańców, którzy bardzo narzekali, że parkując samochody naprzeciwko urzędu - a to było w okresie, kiedy akurat były malowane wszystkie oznaczenia na przebudowanej ulicy - jak oni mają z banku, czy z tego parkingu przedostać się do urzędu, jak przejście dla pieszych jest tylko na skrzyżowaniu z ulicą Kolejową. To była taka uwaga tych mieszkańców. Byli bardzo oburzeni i niezadowoleni, kiedy vis a vis parkingu jest posterunek policji - mówił Piotr Dubicki.

Oprócz tego radny Dubicki zwracał uwagę na niefortunne pomalowanie farbą nowego oznakowania poziomego, którego spora część po kilku dniach zwyczajnie się zmyła.

- Praktycznie 60% tej farby, która została zużyta na malowanie tych pasów - już jej nie ma. Dopiero są raptem cztery dni, jak to wszystko zostało pomalowane. Przypuszczam, że minie jeszcze kilka dni i w ogóle nie będzie śladu po tym malowaniu. Myślę, że w ramach gwarancji trzeba by jak najszybciej odnowić z tego powodu, że zdaniem mieszkańców jest trochę spora reorganizacja na tej ulicy i te pasy powinny być chociażby na początku cały czas widoczne - zaznaczał Piotr Dubicki.

Z informacji przekazywanych przez sekretarza gminy wynika, że propozycja nowej koncepcji zostanie przestawiona właściwej jednostce, czyli Zarządowi Dróg Powiatowych w Mogilnie.

- Złożymy wniosek do Zarządu Dróg Powiatowych. Droga jest własnością powiatu, więc taką sugestię złożymy o możliwość przesunięcia tych pasów i o poprawienie widoczności malowania - mówił sekretarz gminy, Jarosław Marek.

Przewodniczący Piotr Pieszak zaznaczał również, że wiąże się to ze zmianą organizacji ruchu, zatem za pomalowaniem pasów w innym miejscu będzie trzeba poczekać. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [21]» dodaj komentarz   

 » pasy (hejka | 09-01-2018, 16:57:59)

Biedny radny musiał siedzieć w kolejce do kasy ! Kto wierzy w szczerość jego słów niech skacze !!! Kto nie skacze ?

 » śmieszne (kuk | 09-01-2018, 15:31:47)

Same bidulki piszą o sobie i udają take święte-faktycznie miłe -szkoda pisania

 » Oznakowane (Ernii do Emeryta | 09-01-2018, 10:09:40)

Nie wypowiem się na temat pracowników sprzątających czy autobusowych ale powiem tak te panie z pasów koło tych których ja przechodzę co dziennie czyli pani koło cmentarza i pani kolo przedszkola są bardzo miłe uprzejme pomocne i zawsze uśmiechnięte czy to wieje czy to pada stoją a pan który tak opserwóje niech wyręczy któraś z pań to mu się bzdur odechce pisać tu a tak po za tym pewnie pierwszy stoi na pasach by go pnie przeprowadziły i chroniły swoją osobą i ciałem pozdrawiam kobiety z pasów

 » Oznaczenia (Pasy | 09-01-2018, 08:28:02)

Do Emeryta panie z pasów są zawsze miłe i uprzejme zwłaszcza pani koło cmentarza i przedszkola mimo że zmokną i zmarzną zawsze uśmiechnięte i życzliwe i na pewno te 2 panie nie schodzą o 7:55 bo codziennie przechodzę o godzinie 8 z dzieckiem do przedszkola i jakoś one jeszcze są one wiedzą kto przechodzi i na kogo muszą czekać a to się szanuje a to gdzie idą jak mają przerwę nikogo nie powinno interesować o reszcie pracowników się nie wypowiem bo nie wiem pozdrawiam panie z pasów

 » pasy (zygi11 | 08-01-2018, 23:58:23)

Panie na pasach sa ok mile sympatyczne zyczliwe w szczegolnosci Pani kolo przedszkola :) :)

 » Oznakowenie (Jula do emeryta | 08-01-2018, 18:49:02)

Widać nudzisz się bo piszesz same głupoty a jeśli chodzi o panie pasowe to się zastanów nad tym co piszesz bo jakby nie patrząc wieje czy leje one muszą stać a jak jesteś taki chętny to się zamień z którą z nich bo du.. rąbać to każdy jeden potrafi

 » Syrena (Ktoś | 07-01-2018, 22:55:14)

Ta syrena wyla i wyć będzie oby nigdy do p radnej nie musiała wyć wielki szacunek dla strażaków z OSP-STRZELNO zawsze gotowi nieść pomoc w dzień i w nocy

 » marudzenie (Tobi | 06-01-2018, 09:22:46)

ciągle w tym Strzelnie ludzią coś nie pasuje! A u nas w Bielicach wszystko jest cudowne - dzięki Ci rado sołecka.

 » strzelnoi (Też emeryt ale nie wojskowy | 06-01-2018, 00:20:21)

Ze zródeł dobrze poinformowanych mam informacje , że znowu wraca temat wyjącej syreny OSP w Strzelnie.Pracownicy Urzędu przekazali mi informacje Pani radna wiadomo kto doprowadziła do spotkania z przedstawicielami OSP i PSP ponoć syrena to nadal jej życiowy temat teraz wtóruje jej emeryt z wojska mieszkajacy od strazy 3 km ale jemu ponoć wszystko poorzeszkadza. Wykonałem kilka tel np do Osp i cisza w kilku przypadkach komentarz żenada albo daj pan spokój .Ciekawe no nie ?

 » oznakowania (EMERYT | 05-01-2018, 16:29:11)

To co wy proponujecie p.Dubickemu to zwykła ludzka złośliwość.panie Dubicki to wy zatrudniliście osoby sprzątające miasto to dlaczego ci ludzie nie wykonują swoich obowiązków i dlaczego pani z ulicy chodzi w czasie pracy do wydawania darów czy za to ma płacone bo jak wiem to dary powinni wydawać ochotnicy z miasta a jest ich wielu,tylko wystarczy napisać ogłoszenie a nie ludzie którym płaci gmina idą i w czasie pracy wykonują lewizne bo niestety oni mają za to zapłacone towarem a take panie są dwie jedna sprzątająca miasto i druga z autobusu,więc jeżeli nie chcą pracować tylko kombinować to niech idą wydawać dary a na miejsce tych pań są chetne inne osoby.jeszcze jeden problem -dlaczego panie z pasów opuścili stanowisko w piątek 5-1-2018 o godz .7.55 kiedy małe dzieci podeszli do pasów to te panie właśnie znikali we wejściu apteki na ducha i widziałem że szli w strone podwórka magistra widocznie te lizaki schować a dzieci musieli przejść same-skąd tacy pracownicy że do pieniędzy pierwsi a do pracy nie bardzą-kiedyś pamiętam taki pan stał koło pszeczkola to prawie cały dzień ,tylko przerwy na śniadanie i obiad miał a dzisiaj to nawet godzinki nie stoją i bidulki uciekają i za co oni im płacą

 » oznakowania (EMERYT | 05-01-2018, 16:09:34)

To co wy proponujecie p.Dubickemu to zwykła ludzka złośliwośćale mniejsza o to .szanowni radni nie wiem czy p. Dubicki przekarze wam jak pracują ludzie sprzątający Strzelno a mianowicie widziałem jak p. Dubicki stał z paniami które pracowały na ulicy powstania i obserwowały panio która po 10 wychodziła z mieszkania do pracy choć inne panie już dawno pracowały a mało tego kiedyś obserwowałem panie pracujące we trzy jak po godzinie 13 udali się w strone rzeżni i na tym był koniec pracy ,wiem to gdyż spacerowałem po ulicy magazynowej i jakoś nikt nie wyszedł z rzeżni do dalszej pracy a dzisiaj to jest piątek podszedłem o godzinie za pięć ósma na pasy przy starym ośrodku to zobaczyłem jak trzy panie z lizakami znikają we wejściu na podwórko do magistra apteki na ducha a w tym czasie małe dzieci podeszli żeby przejść ale żadnej z pań nie było.kiedyś stała tutaj taki miła starsza kobitka może miała 40 pare lat ale zawsze była miła i upszejma i widządz że chodzę o lasce starała mi się pomóc

 » statystyki (sqwer | 05-01-2018, 09:59:57)

statystyki policyjne mówią iż większość ludzi ginie na strzeżonych przejściach niż nie dozwolonych. więc lepiej przechodzić w niedozwolonych miejscach????. po prostu kraj patologiczny????? .

 » Do kierowca (Abc | 04-01-2018, 16:04:21)

To namalujmy jeszcze pasy koło Żabki, Smakosza, Sklepu Metalowego na Inowrocławskiej i między szpitalem a marketem- w końcu są to jeszcze bardziej ruchliwe drogi. Ogólnie niech p. Dubicki załatwi, żeby na naszych ulicach pasy były wymalowane co 100m!!! Tylko że, jakoś potrącenia, do których u nas dochodzi mają miejsce na pasach!

 » pasy (mieszkaniec | 04-01-2018, 15:30:40)

PASY PASAMI A ROK NOWY SIĘ ZACZOŁ I SZYBKO ZLECI WIĘC ZACZYNA SIĘ WALKA O STOŁKI -OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

 » studzienki (stary | 04-01-2018, 14:36:26)

A pozarywane studzienki na ul.Michelsona - należą do Gminy - to jest problem a nie pasy koło Gminy(wielki problem przejść 20/50 metrów) .A może Radni uzywaja pałeczek do uszu i dlatego nie słyszą hałasu ????

 » pasy (Kierowca | 04-01-2018, 11:13:23)

Do abc, tak przejście 100 m. od pasów jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Jak przestrzegać tych warunków przy tak ruchliwym odcinku ulicy.Bezpieczeństwo przede wszystkim, dosyć tragedii na drogach. Sytuacje niebezpieczne nie powinny być normą.

 » Stara organizacja ruchu (marek | 04-01-2018, 09:50:02)

Pasy pasami, ale całość oznakowania poziomego to bubel. Ostatnio jak tam jechałem to nowe było dobrze widoczne, ale niewiele gorzej widoczne było oznakowanie poziome ze starej organizacji ruchu. W związku z tym jadąc zgodnie z nowym oznakowaniem w kierunku Miradza lub skrecając w lewo w ul. Raj, kierowcy trafiali na podwójną ciągłą linię wymalowaną na środku swojego pasa ruchu. Stare linie powinny zostać zatarte, bo robi się zamieszanie.

 » pasy (manio | 04-01-2018, 08:59:10)

NO TAK PASY TO JEDNO A POMALOWANE LINIE DO SKRĘTU W LEWO DO RAJA TO DRUGA SPRAWA ŻE NIE WIADOMO GDZIE WJECHAĆ NA PAS KTÓRY POZWOLI STANOĆ DO SKRĘTU,

 » pasy (jan | 04-01-2018, 07:52:54)

co tam będzie budowane że trzeba było przemalować pasy ?

 » Przepisy (Abc | 04-01-2018, 05:28:50)

Jejku, ale p. Dubicki to porusza same życiowe problemy- jest cały czas z mieszkańcami! Jakoś przez tyle lat nie było problemu, a mnie i pewnie nie tylko mnie, w dawnych czasach uczono, że 100 metrów od przejścia można przechodzić przez ulicę w dowolnym miejscu- ale widocznie dzisiaj ludzie żalą się p. Dubickiemu, że bez pasów przed bankiem nie da się żyć!

 » Przepisy (Abc | 04-01-2018, 05:28:29)

Jejku, ale p. Dubicki to porusza same życiowe problemy- jest cały czas z mieszkańcami! Jakoś przez tyle lat nie było problemu, a mnie i pewnie nie tylko mnie, w dawnych czasach uczono, że 100 metrów od przejścia można przechodzić przez ulicę w dowolnym miejscu- ale widocznie dzisiaj ludzie żalą się p. Dubickiemu, że bez pasów przed bankiem nie da się żyć!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » STRZELNO: Potrzebna pomoc! (1)
 » Wybory uzupełniające w Strzelnie (1)
 » STRZELNO: Pożar kamienicy [TV] (31)
 » Szybka jazda 19-latka (11)
 » Areszt dla sprawcy potrącenia (45)
 » Wpadł podczas policyjnej akcji (12)
 » Odbiorą choinki (5)
 » Kraksa lawety z osobówką (12)
 » Zmarł Mieczysław Czarnecki (9)
 » Debiutancka płyta i koncert (1)
 » Biegali po leśnych terenach (9)
 » Śmiertelne potrącenie na pasach (138)
 » Śmiertelne potrącenie kobiety (81)
 » Noworoczne spotkanie gospodyń (7)
 » DK 15 całkowicie zablokowana (18)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ