Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Jeziora Wielkie - Społeczeństwo

Nie będzie dzierżawy na 10 lat

2018-02-08 00:51
 

Handlowcy z Przyjezierza nie są usatysfakcjonowani decyzją radnych. Działki pod stoiskami, których dotyczą kończące się umowy zostaną wydzierżawione jedynie na okres "do roku" czasu.

Sprawa dotyczy grupy osób, którym w tym roku kończy się umowa dzierżawy działek mieszczących się przy ulicy Świerkowej - po stronie gminy Jeziora Wielkie. Oprócz tego, wraz z kończącą się umową pełniący obowiązki wójta gminy Jeziora Wielkie - Dariusz Ciesielczyk zaproponował handlowcom, aby w zamian za 10-letni okres dzierżawy dokonali przebudowy obecnych pawilonów. Chodzi m.in. o spójną estetykę budynków i nowy wizerunek ośrodka wczasowego.

- Niektórym dzierżawcom umowy wygasają w tym roku jeszcze, w lutym, więc mamy jeszcze do roku czasu, czyli mamy jeszcze praktycznie ten rok czasu na poszukanie jakiegoś dobrego rozwiązania i porozumienia się ze stronami (...) Zadaniem radnych i tak samo wójta jest dbanie o interesy gminy przede wszystkim (...) Szczerze mówiąc powinno to się odbywać na zasadzie przetargu, a nie przedłużania umowy. W interesie gminy jest to, że ten, kto da więcej weźmie tę działkę (...) To jest inwestycja w gminę i wizerunek naszej gminy - mówił Dariusz Ciesielczyk.

Z kolei handlowcy biorący udział w sesji - Wiesław Bigoś i Aneta Słowińska przedstawili swoje stanowisko oraz pozostałych dzierżawców. Sytuację dzierżawy działek porównywali do wydzierżawienia przez gminę obszaru ziemi na plaży, na której znajduje się zjeżdżalnia.

- Prosimy o przedłużenie naszych dzierżaw na 10 lat, nawet na 8 lat (...) 27 października 2016 roku radni przyjęli uchwałę, która oddawała w sposób bezprzetargowy nowym nabywcom działkę numer 246, na których jest ta zjeżdżalnia. Wtedy pan wójt jako przewodniczący Rady Gminy też mógł dbać o interesy gminy, ale jednak oddano nowym nabywcom działkę spod zjeżdżalni bezprzetargowo na okres 10 lat. Działkę, która ma 550 metrów wynajęto za 2200 złotych netto (...) Ja płacę za działkę swoją, która ma nie 550, tylko 50 metrów - 8 000 zł - zaznaczał Wiesław Bigoś.

Handlowcy oferowali również, że w ramach kompromisu przemalują i stworzą jednolite fronty swoich obiektów w zamian za podpisanie umowy na kolejne 10 lub 8 lat. Nie zgodził się na to pełniący obowiązki wójta - Dariusz Ciesielczyk. Zauważał on również, że w przypadku zjeżdżalni chodziło wówczas o uatrakcyjnienie plaży, a nie stworzenie nowego obiektu handlowego.

Radni wstępnie proponowali odłożenie w czasie podjęcie tej decyzji. Jak zaznaczał Dariusz Ciesielczyk - w przypadku nieprzegłosowania uchwały, zostałby ogłoszony przetarg na dzierżawę wspomnianych działek. Ostatecznie 10 radnych zagłosowało za tym, by działki zostały wydzierżawione na okres "do roku" czasu. 3 osoby były przeciwne, a 1 wstrzymała się od głosowania. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » las (leśnik | 09-02-2018, 12:54:07)

Jeśli już mamy urzędników , to może wzorem innych gmin zaczną pisać projekty i pozyskiwać środki zewnętrzne. Pewnie lepiej nic nie robić tylko brać wynagrodzenie. Panie Wójcie pogonić to towarzystwo do roboty.

 » Racja (mieszkaniec | 09-02-2018, 11:16:38)

Można by też zadać pytanie po co taki twór jak Jeziora wielkie w ogóle istnieje. Moim zdanie tylko po to by utrzymywać armię urzędników. Zlikwidować gminę i powiat bo to jest nam mieszkańcom do niczego potrzebne.

 » Przyjezierze (obserwator | 09-02-2018, 11:12:52)

Panie Mirku , jedno pytanie co zrobiła gmina w Przyjezierzu przez ostatnie 30 lat ? . Może zapytać radnych czy Wójta ie pieniędzy przez ten okres wpłynęło do kasy gminy. Należy wymagać i się zgadzam , tylko gmina niech też przekaże część pozyskanych podatków dla rozwoju tego ośrodka. Zawsze należy patrzeć obiektywnie i oceniać obydwie strony.

 » przyje (Mariusz | 09-02-2018, 06:38:45)

Zaorac i las sadzic chcecie mieć interes zróbcie remonty ludzi będą przychodzić tylko wam szkoda pieniędzy na inwestycje z całego przyja jak mam zjeść to tylko u Pana tadzia i u pani Magdy super atmosfera, miła obsługa.panie Dariuszu proszę coś z tym zrobić a nie budy ustawia ze przejść a przejechać to już kosmos jest

 » Budy z dykty i plastyku! (karol | 08-02-2018, 19:52:58)

Super decyzja! Popieram w 100% ujednolicenie infrastruktury to bardzo dobry kierunek! Mam nadzieję, że inne bolączki Przyjezierza również będą naprawiane sukcesywnie! pozdrawiam!

 » budy (rol | 08-02-2018, 18:51:39)

XXI wiek i te ochydne budy z pażdzierza, brawo gmina a radni niech również podniosą rączki za likwidacją tych bud, a dzierżawcom,jak się nie podoba to niech stawiają u siebie badziew z dykty

 » Przyjezieze (mieszkaniec | 08-02-2018, 15:12:28)

Do stałego bywalca skoro ci nie smakuje masz wybór. Widzę,że należysz do tych co tylko krytykują. Pewnie w domu masz jeszcze gorszy olej ,że takim jesteś specjalistą. Nikt tobie na siłę niczego nie wciska.

 » Rządy (UPS | 08-02-2018, 14:45:45)

Muszę Wam napisać,że samorządy nie oznacza,że sami rządzicie.A radni,jak zwykle bezradni,gdyż przy tym stole, każdy chce swoją pieczeń upiec.

 » DOŚĆ atmosfery BAZARU I ODPUSTU W PRZYJU. (STAŁY BYWALEC | 08-02-2018, 12:57:30)

ORAZ śmierdzącego zapachu starego oleju w smażalniach.

 » Porządek (Zdzichu | 08-02-2018, 12:03:02)

Brawo Panie Darku. Już pierwsze Pana decyzje wskazują, że dobra Gminy przedkładał Pan będzie nad wszystko. Widzę,że odwagi Panu nie brakuję co zwiastuje lepsze czasy dla Gminy. Powodzenia

 » xv (Tom | 08-02-2018, 11:12:22)

Co z tego .. Jak wybudują Ościsłowo to i tak wody nie będzie..

 » Przyjezierze (franek | 08-02-2018, 09:47:12)

Po stronie Jezior zawsze był w miarę porządek (o pseudo rządach w Przyjezierzu Strzelna to szkoda gadac, ale to inny temat). Wreszcie ktoś się wziął za to, żeby w tej pięknej miejscowości dzierżawcy nie tylko wysysali co się da, ale również brali udział w rozwoju, wizerunku tego naszego lokalnego kurortu. Brawo władze Jezior

 » Brawo WÓJT (obserwator | 08-02-2018, 09:01:05)

Brawo Panie Wójcie w pełni się z zgadzam z poprawieniem wizerunku Przyjezierza. Dość stawiania szopek ,wiat i budek rodem z Afryki. Obecny Wójt nie może odpowiadać za decyzje poprzedniego Wójta ,który lekką ręką podejmował nie jednokrotnie złe decyzje np. 10 letnią dzierżawę zjeżdżalni czy wyprzedawanie majątku gminnego. Tego Pana który wiódł prym na sesji nikt nie zmusza by dalej był w Przyjezierzu skoro jest mu tak źle. Możne inwestować np. w Inowrocławiu , Wilczynie czy Skorzęcinie .

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » DĄBROWA: Dwunastu stypendystów (0)
 » Oszustwo na "BLIK-a" (3)
 » Zuchwała próba kradzieży (5)
 » Akcja "Bus & Truck" (2)
 » I edycja United Dance Arena (3)
 » STUDNIÓWKA 2019: ZS Bielice (0)
 » Twój e-PIT - prosty i przyjazny (8)
 » Debatowali o służbie zdrowia (27)
 » Trwają zapisy do przedszkola (0)
 » Wpadli podczas policyjnej akcji (12)
 » Karnawałowy bal przebierańców (1)
 » Jubileusz chóru w Strzelnie (0)
 » OSP unieruchomione przez awarię (9)
 » Zderzenie dwóch pojazdów (1)
 » Miał cofnięte uprawnienia (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ