Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Skontrolują przejazdy kolejowe

2018-03-04 22:48
 

"Bezpieczny przejazd kolejowy" to kolejne zaplanowane działania mogileńskiej drogówki

W poniedziałek, 5 marca policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję "Bezpieczny przejazd kolejowy". Funkcjonariusze skupią się przede wszystkim na zachowaniu kierowców, czy stosują się do obowiązujących na przejazdach znaków i przepisów drogowych.

Do wypadków na przejazdach kolejowych dochodzi każdego dnia. Uświadomienie każdemu kierowcy, że zatrzymanie się i sprawdzenie czy nie nadjeżdża pociąg, jest w stanie uratować życie.

Policjanci apelują o rozwagę przy przejeżdżaniu przez przejazd kolejowy, jednocześnie przypominając iż, wjeżdżanie na przejazd w trakcie opuszczania lub podnoszenia zapór stanowi wykroczenie.

Za naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone grozi 300-złotowy mandat i 4 punkty karne. Mandat to jedno, jednak pokonanie przejazdu kolejowego w nieprawidłowy sposób może doprowadzić do tragicznej sytuacji, gdzie cenę za błąd zapłaci kierowca oraz podróżujący z nim najbliżsi – dzieci, rodzice, znajomi. W konfrontacji z kilkuset tonowym pociągiem każdy samochód, który znajdzie się na torach, nie będzie miał żadnych szans. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [6]» dodaj komentarz   

 » 'Mogilnianin (obserwator | 06-03-2018, 07:18:27)

Czy Ty rozumiesz sedno tej akcji policji? Jeżeli rogatka byłaby otwarta z powodu awarii prądu to też Byś wjechał-a na przejazd jak baran bez mózgu ??????????????????

 » ... (arczi | 05-03-2018, 21:51:04)

sasiad, sloneczko ty nasze , wdech wydech, tak 10 razy i zastanow sie czy to co piszesz odnosi sie to dyskusji czy tylko placzesz bo ci sie nie podoba ?

 » A kto odpowie za spóźnione opuszczenie zapory (Mogilnianin | 05-03-2018, 21:17:53)

Dwa razy na przejściu przez przejazd kolejowy bardzo niebezpieczny dodajmy przez który przechodzi mnóstwo dzieci do szkoły i do domu . Pani lub Pan opuścili zapory jak ludzi jeszcze nie zdążyli opuścić przejścia . Mamy to nagrać na telefon czy tam są kamery ??? Ile razy przejezdza tym przejściem motorower ... Czy tam są kamery ? Mówi się o kierowcach a tu niebezpieczeństwo stwarza pracownik druznik

 » TY ARCZI TO (sąsiad | 05-03-2018, 21:02:09)

Ty to jednak jesteś baran jakich mało.Jak czytam te twoje wypociny to odnoszę wrażenie że masz rozumu więcej niż sam ważysz .Chciał bym choć raz cię widzieć w akcji bo z tego co tu wypisujesz to pewnie jesteś nie lada kozak.Tylko mi się wydaje że na dołku to by się bez pampersa nie obeszło .Nie tacy cwaniacy byli a później trzeba było ściery szukać bo jakoś tak mokro się porobiło.

 » do arczi (kris | 05-03-2018, 20:04:07)

Też tak pomyślałem na początku , a tu lipa !!! Nie o to chodzi .

 » ... (arczi | 05-03-2018, 14:03:57)

pierwsze co pomyślałem po przeczytaniu tytułu: "i dobrze bo na tych przejazdach można pogubić plomby" , no ale po przeczytaniu reszty : " znowu h.... kasy szukaja"

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » O niepodległości w Słaboszewku (3)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (16)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (11)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (27)
 » Konsultacje społeczne w Mogilnie (2)
 » Bezpłatnie rozliczą PIT (0)
 » MIERUCIN: Płonie stodoła (4)
 » Podsumowali swoją działalność (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016