Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Kościelna ziemia będzie tańsza?

2018-03-07 22:21
 

Burmistrz Mogilna chce powrócić do koncepcji sprzed kilku lat i przedłużyć ulicę Paderewskiego. By tego dokonać, Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów musiałby zgodzić się na sprzedaż fragmentu ziemi.

Podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie radny Karol Nawrot próbował dowiedzieć się, czy istnieje możliwość powrotu do tematu przedłużenia ulicy Paderewskiego w Mogilnie.

- Czy zamierza pan burmistrz powrócić do tematu wykupu działki od Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w celu przedłużenia ulicy Paderewskiego i 17 Maja? Zmienił się zarządca tej działki i myślę, że Kapucyni podejdą rozsądniej do tematu niż ich poprzednik i nie zażądają tak horrendalnej kwoty - pytał Karol Nawrot.

Włodarz gminy zaznaczał, że przedłużenia należałoby dokonać bez podziału ogródków działkowych. Okazuje się również, że obecni zarządcy parafii, do której należy działka są skłonni dojść do cenowego kompromisu z gminą. Chodzi tutaj o teren ponad 1 500 m2. Warto zauważyć, że w latach poprzednich wycena rzeczoznawcy majątkowego opiewała na na kwotę niespełna 21 000 zł. Jednak ówczesny proboszcz chciał ją sprzedać za ponad 42 000 zł. Ze względu na zbyt wysoką cenę nie doszło wtedy do transakcji.

- Żeby połączyć ulicę Paderewskiego z ulicą 17 Maja - to był taki pomysł jeszcze w tamtej kadencji, ci radni, którzy pracowali w tamtej kadencji doskonale pamiętają. Aby nie dzielić tych ogródków działkowych, ale żeby połączyć tą podzieloną część zachodnią przez ogródki działkowe jakąś drogą, która by okalała te ogródki działkowe. To jest oaza dla tych mieszkańców, którzy mają tam miejsce odpoczynku. Wtedy nie doszło do porozumienia między stronami. Rozmawiałem z ojcem Krzysztofem, gwardianem. Jest dobra wola. Myślę, że będziemy rozmawiali. Wtedy trzeb by oczywiście remontować znowuż ulicę 17 Maja. Ona jest nieprzejezdna - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Na pytanie radnego, czy do sfinalizowania tej kwestii może dojść jeszcze w tym roku - burmistrz odparł jedynie "Myślę, że tak". (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [20]» dodaj komentarz   

Nick* 
Temat* 
Komentarz* 
Obrazek 
Kod z obrazka* 
*  Oświadczam, iż zapoznałem się i akceptuję regulamin portalu CMG24.pl
* - pola są wymagane 
 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » O niepodległości w Słaboszewku (3)
 » WiewiórINKA zawitała do Mogilna (2)
 » Agresywny 14-letni palacz (16)
 » Szkolenia dla rolników (1)
 » WiewiórINKA odwiedzi Mogilno (5)
 » Mandaty za telefon komórkowy (11)
 » O powstaniu i niepodległości (1)
 » Będą zbierać żywność (11)
 » Prymusi otrzymali stypendia (4)
 » Wpadli podczas akcji (6)
 » Burmistrz idzie do sądu z RIO (27)
 » Konsultacje społeczne w Mogilnie (2)
 » Bezpłatnie rozliczą PIT (0)
 » MIERUCIN: Płonie stodoła (4)
 » Podsumowali swoją działalność (34)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016