Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Ogłosił przetarg na bieżnię

2018-03-08 15:57
 

Pomimo braku zgody radnych na dołożenie pieniędzy do budowy bieżni lekkoatletycznej, burmistrz Leszek Duszyński ogłosił przetarg na jej budowę.

W środę, 7 marca na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Mogilnie pojawiła się informacja o ogłoszonym przetargu na przebudowę kompleksu lekkoatletycznego w Mogilnie. Przypomnijmy, że radni Rady Miejskiej w Mogilnie nie zgodzili się na dołożenie brakujących pieniędzy do budowy bieżni. Pierwotnie jej budowa miała kosztować 1 820 081 zł, jednak z uwagi na wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki względem podbudowy jej koszty miały wzrosnąć do kwoty 2 655 578 zł.

- Na terenie naszej gminy to nie tylko infrastruktura sportowa jest najważniejsza, o czym państwo mówiliście na ostatniej sesji. Stąd też wziąłem to sobie do serca i podjąłem decyzję, że o sporcie zapomnimy na razie, aczkolwiek żałuję, ponieważ gdybyście państwo zobaczyli jak wygląda w tej chwili ta nasza bieżnia lekkoatletyczna, to wtedy trzeba by się wstydzić, jako mieszkańcy naszej gminy. Nie przystoi mieć taką bieżnię zwłaszcza, że dostaliśmy dofinansowanie (...) Szanuję państwa zdanie, stąd też widzicie, że nie ma jak gdyby powielania jeszcze raz tej inwestycji. O niej możemy zapomnieć - mówił Leszek Duszyński, podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie.

Pomimo niechęci radnych do zwiększenia puli pieniędzy na ten cel inwestycja nadal pozostaje w tegorocznym budżecie. Burmistrz Duszyński zdecydował się ogłosić przetarg, by poznać rzeczywistą kwotę tej inwestycji. Najprawdopodobniej liczy na to, że całość nie przekroczy kwoty zarezerwowanej w budżecie. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [34]» dodaj komentarz   

 » inni też wykorzystali szansę, może lepiej? (Maras | 14-03-2018, 20:05:47)

Angina masz rajcę, że burmistrz zmienił nasze miasto o 360 stopni, bo to znaczy, że nic nie zrobił, a wrócił do punktu wyjścia. Gdybyś napisała, że zmienił o 180 stopni, to rozumiem, że coś się zmieniło. Radzę przy okazji popatrzeć jak zmieniły się inne miasta i miasteczka w tym samym czasie np. Barcin, Janikowo, Ślesin, Nakło, Człuchów że o Tucholi czy Chojnicach nie wspomnę.

 » haha (Angina | 14-03-2018, 17:53:55)

Oj biedni ludzie... psioczycie na człowieka, który przez czas w którym rządził zmienił nasze miasto o 360 stopni. Mało tego, skoro widzicie tyle wad poproście Burmistrza o szpital.... Wybuduje go w pół roku a nie 16 lat! Nie widzicie najważniejszego. Działania!!!!!!!!!!!!

 » do Wyborcy (Natan | 14-03-2018, 10:31:47)

No toż to szok! Ci urzędnicy to naprawdę nie wiedzą co mówią, nie znają wartości zadania skoro chcą wybudować deszczówkę na długości 230 m aż za 350 tys. zł. Kto nami rządzi? I potem nie dziwota, że bieżnia ma kosztować 3 mln.

 » burmistrz już zaciera ręce (Ypsylon | 14-03-2018, 08:13:25)

Już nie mogę doczekać się kolejnej sesji rady miejskiej w Mogilnie i po "mistrzowsku" rozegranego planu zrobienia radnych w bambuko, co tłumaczy się zgodzeniem tych radnych na budowę bieżni, nawet za 3 mln zł! Przyjmuję zakłady, że tak będzie, bo połowa składu radnych to są radni z kategorii BMW (bierni, mierni ale wierni).

 » kolesiostwo (misio | 14-03-2018, 07:27:29)

Mam tylko nadzieję że w najbliższych wyborach nie wybierzemy juz tego burmistrza bo utworzył jedno wielkie bagno kolesiowskie. Jak nie masz z nim układów to nic nie załatwisz. Drogi gminne na wsiach są tragiczne ale do swojego kierowcy zrobił pod same schody, i czas na zmianę dyrektora bo p. Arkadiusz G. nic nie wie, nie zna się kto go wybrał na dyrektora.

 » ... (arczi | 12-03-2018, 23:22:51)

rozbudowa infrastruktury oparta na długo którego ON nie będzie musiał spłacać, tylko WY hurr durr "dobry gospodarz"

 » coś jest nie tak (Lucek | 12-03-2018, 14:42:48)

Za parę miesięcy, 18 lipca minie 5 lat od uroczystego otwarcia wschodniej obwodnicy Mogilna.Już wówczas pan burmistrz wygłaszał obietnice, że po obwodnicy weźmie się za remonty ulic w mieście, jego centrum, "jako że są już opracowane projekty tych remontów". No, jakoś do dziś żadnej ulicy w centrum nie wyremontowano, za wyjątkiem mini uliczek schodzących do jeziora. Nie tylko tego pan burmistrz nie dokonał, bo podczas przecinania wstęgi powiedział do zebranych na obwodnicy, że teraz "jak grzyby po deszczu, z lewej i prawej strony obwodnicy będą powstawały firmy i zakłady pracy, miejsca pracy itd., bo obwodnica ściągnie do Mogilna inwestorów". Jakoś tego nie widzę! Nadmiernie rozbudowywana baza sportowa też nie zachęca do inwestowania w Mogilnie. Co jest panie burmistrzu?

 » zrobię taniej (Wyborca | 12-03-2018, 11:14:11)

Z tym remontem ulicy Podgórnej to są jakieś jaja a "biednych" radnych robi się na szaro, albo urzędnicy z najwyższej burmistrzowskiej półki nie mają pojęcia o tej inwestycji i wszelkie dane przekazali radnym "z kapelusza" albo wedłg wzoru "pi razy sufit, razy okno". Całkowity koszt remontu podobno ma wynieść 700 000, w tym poprawa kanalizacji sanitarnej 18 000 zł, 350 000 zł budowa od podstaw kanalizacji deszczowej, no i pozostałe ok. 330 000 położenie nowej nawierzchni. No, proszę państwa, panie burmistrzu! Ot, to wynika z tego, że będziemy mieli najdroższą kanalizację deszczową na świecie! Wystarczy podzielić 350 000 zł przez 230 mb - długość ulicy i wyjdzie nam, że Gmina wyasygnuje na budowę 1 metra bieżącego ponad 1500 zł! podczas, gdy przeciętna kwota w Polsce wynosi od 300 - 500 zł i to w zależności od ilości studzienek i kratek odbierających wodę. Panie burmistrzu, niech pan nie ogłasza przetargu, ja zrobię tę deszczówkę za 500 zł za metr.

 » Apel (Miro | 11-03-2018, 11:14:18)

Panie Burmistrza w opowiadaniu bajek jest PAN mistrzem.Wybudowanie za ponad 2 mln.zł.bierzni jest nam mieszkańcom tak potrzebne jak umarłemu kadzidło. PAN oderwał się już od rzeczywistości i nie widzi PAN czego my wymagany. Został PAN wybrany na ten urząd i raczej ma PAN nam służyć oraz słuchać mieszkańców tej gminy a nie realizować własne cele. Pana poplecznicy pisza jakie to mamy piękne drogi itd. Bzdura każdy kto jeździ po Mogilnie wie jak marnej jakości mamy główne alterie a budowa obwodnicy której się PAN podjął to jakiś absurd. Brak alternatywnego przejazdy na osiedle zachodnie odbije się czkawką prędzej czy później. A to ze PAN inwestuje w sport a nie w rozwój firm doprowadza tylko do wyludnienia i starzenia się naszego społeczeństwa. Takie ulice jak Grobla Sienkiewicza Polna Mickiewicz Piułsudzkiego Dworcowa Padniewska Kilińskiego i inne wołają o pomstę do nieba. Proszę przemyśleć.

 » do fikusia (Elvis | 10-03-2018, 14:23:39)

Masz dużo racji. Młodzież ucieka z Mogilna, a burmistrz Leszek Sport I myślał, że mega halą zatrzyma tu ludzi! Bzdura! Z grona moich najbliższych znajomych, takich "od imienin" żadne dziecko nie pozostało w Mogilnie! To o czymś świadczy.

 » do gangreny (fikuś | 10-03-2018, 10:58:03)

Trafnie się określasz jako gangrena.Tak sobie czytam Twój wpis i myślę(z całym szacunkiem),że faktycznie gangrena zaatakowała Twój umysł. Wypisujesz takie głupoty.Pytasz o szpital,myśląc ,że nieprzychylne wpisy to robota sympatyka PSL.Pudło,to zwykły obywatel.Co do szpitala to w zastępstwie będzie BIEZNIA-taka ścieżka zdrowia,dla emerytów i niepełnosprawnych,bo młodzież ucieka z Mogilna gdzie pieprz rośnie.Tobie na tę dolegliwość też dobrze zrobi d..o włazie.

 » Zgadzam się z (obserwator | 10-03-2018, 07:13:18)

Metoda Wodza jest prosta ! Każdy radny/a który się nie zgadza ze jego zdaniem , odwiedza jego gabinet i po 5 minutach jest gotowy . Wódz obiecał jednemu lampę we wsi drugiemu opornemu zakup klimatyzatora do sali wiejskiej następnemu znowu coś i tak dalej .

 » Grunwald (Kk | 10-03-2018, 02:51:38)

"Biedni opozycjoniści"?? Tak? Z tego, co czytam to ci "biedni opozycjonisci" z Rady przyblokowali tego Twojego LD z kasą na bieżnie. LD wygrywa wybory nie dlatego, że jest boski, tylko dlatego, że kontrkandydaci dają d.py i nieudolnie robią sobie kampanię. Przysłowiowy Kowalski nie mając alternatywy głosuje na obecnie rządząca władze. Pamietaj - nie ma bokserów dobrych - są tylko źle trafieni... obyś się nie obudził w listopadzie z ręką w nocniku. .

 » Bieznia (Bieznia | 09-03-2018, 22:49:19)

Jak pójdzie po kosztach jak z tą godną pożałowania kręgielnią to gratuluję

 » wypalona władza (Ulik | 09-03-2018, 22:33:16)

GRUNWALD, co Ty wiesz o samorządności i rządzeniu gminą? Widać że prawie nic! Nie porównuj dzisiejszego dnia, budżetu gminy do tego z 2000 roku! Chłopie Ty nie znasz historii. Teraz jest dużo łatwiej rządzić gminą, bo są pieniądze unijne i to w dużych ilościach, tyle tylko, że nasz burmistrz jakoś ciągle się spóźnia i zostają mu tylko te granty mało znaczące dla innych gmin. Bo dobry gospodarz gminy najpierw dba o infrastrukturę, a więc o drogi, chodniki, kanalizację, budownictwo komunalne, rozwiązania komunikacyjne a dopiero potem o sport czy kulturę (też potrzebne, jak najbardziej). Ktoś tu napisał, że przy tak dużym budżecie inne gminy zrobiły więcej. Przez 12 lat rządów pana Duszyńskiego w ogóle prawie zapomniano o ekologii i budowie kolektorów sanitarnych, a co z naszą oczyszczalnią ścieków? No, powiedz Grunwaldzie! A co, że śmierdzi? Wstydliwy temat i dlatego władza się broni. To hańba dla ekipy rządzącej, aby w XXI wieku Świerkówiec miał oczyszczalnię ścieków, ale nie miał kolektorów aby się do niej podłączyć. To chyba jedyny przypadek na świecie!

 » do Grunwalda (stary wyborca | 09-03-2018, 19:46:10)

Drogi Grunwaldzie ja też widzę , co nie jest zasługą wielką LD , patrząc na wiele Gmin w Polsce to my z tak dużym budżetem wypadamy blado

 » Słabe argumenty (Grunwald | 09-03-2018, 18:23:22)

Posiadacie bardzo słabe argumenty. Często bywam na Pogoni i potrzeba tam remontu... Ulice? Dużo się tego robi!!! A jeśli komuś to zbyt mało proponuję wystartować w wyborach i rządzić po swojemu!!! Biedni opozycjoniści. W listopadzie Leszek Duszyński rozjedzie Waszego kandydata w pył;) Ludzie widzą efekty, lecz wiadomo każdego się nie zadowoli... Ja widzę różnicę między rokiem 2000, a teraz... Kto sądzi inaczej znaczy ,że jest opętany nienawiścią!

 » @Gangrena (Scooby | 09-03-2018, 17:12:47)

Człowieku, co ty mówisz? Byłeś kiedykolwiek poza Mogilnem? Ja sporo jeżdżę i Mogilno ma drogi lepsze, ale.... od niektórych miasteczek na Warmi czy w Podkarpackim, bo w okolicy ciężko o gorsze?

 » W ogóle ich tam nie ma.... (Gangrena | 09-03-2018, 12:42:38)

Jestem ciekawy czy ktoś z opozycji był na stadionie i widział jak to wygląda. Przecież to jedna z wizytówek miasta. Pod każdym artykułem czytam komentarze o ulicach. Bardzo chciałbym aby drogi wszędzie wyglądały jak w Gminie Mogilno. A tak z ciekawości co ze szpitalem? :-)

 » bieżnia (koniec | 09-03-2018, 12:17:52)

Coś nasz burmistrz się wypala bo o nim głośno,wybrany w demokratycznych wyborach robi samowolkę nie zważając na głos ludu,chyba czuje że mu się grunt pali i trzeba robic co się jeszcze da bo zmiana włodarza tuż tuż:)

 » jest fajnie, co? (podatnik II | 09-03-2018, 12:16:33)

podatnik ze Świerkówca ma bardzo dużo racji, ale mieszkańcy tego rozrzuconego sołectwa sami są sobie po części winni. Budujecie się 200 m od oczyszczalni a musicie kombinować, jak odprowadzić ścieki, bo nie macie kolektorów ściekowych. Kombinujcie, narzekajcie a potem i tak głosujecie na obecnego burmistrza. Zrozumcie w końcu, że dla Duszyńskiego ważniejsza jest bieżnia za ponad 2 mln zł a nie wasze bezpieczeństwo i ekologia. Burmistrz panicznie boi się budowy miejskiej kanalizacji i remontów strategicznych ulic Mogilna - Hallera, Piłsudskiego czy Dworcowa - Słowackiego. A Wasz chodnik przy drodze -ulicy? wzdłuż Drogi Krzyżowej do Bombowa dawno powinien powstać! Sieć kanalizacyjna na poboczu tej drogi też! Ale nie! Ważniejsza dla burmistrza i radnych jest wyasfaltowana i mająca kanalizację ulica Podgórna.

 » tak to jest (Dandys | 09-03-2018, 12:05:35)

Całkowicie rozumiem burmistrza Mogilna i "chorobotwórczość sportową". Tylko ja się liczę, a radni są mi niepotrzebni. Bo nawet, jak po przetargu okaże się, że bieżnia jest droższa, to i tak będę ją realizował, a swoich radnych urobię i jednego/jedną z opozycji też, coś tam im przyobiecam przed wyborami i heja! Przegłosują dodatkową kasę i będzie git! A co wy myślicie szaraczki, że będę się ładował w remont Hallera czy Piłsudskiego? Po co? Żeby jeszcze bardziej na mnie narzekali, że korkuję miasto? Ciekawe jest poza tym to, że do wszystkich innych przetargów trzeba dokładać niezłą kasę (np. do remontu świetlicy w Twierdzyniu, remontu ul. Wawrzyniaka), a tu pan burmistrz liczy na to, że na tak specjalistycznej pracy jak przebudowa bieżni, da się zaoszczędzić kilkaset tysięcy. A ja się pytam pana Duszyńskiego, kiedy zacznie realizować obiecany kilka lat temu stadion lekkoatletyczny za orlikiem przy ul. Grobla? Zwolennikom burmistrza przypomnę, że onegdaj L. Duszyński skompensował zadłużenie PKP (polskich kolei) i ich znaczny dług wobec gminy Mogilno wymienił na ... nieużytek przy ul. Grobla (za orlikiem i boiskiem rezerwowym), gdzie burmistrz zaplanował stadion do lekkoatletyki. Ot, taki burmistrzowski, autorski projekt i pomysł. I co? nieużytek leży odłogiem, a można było wówczas skompensować do zadłużenie przejmując tereny po lewej i prawej stronie dworca PKP. Tak się niestety nie stało.

 » Bieznia (Koper | 09-03-2018, 11:56:16)

Może niech pani Burmistrz wyjdzie przed swoją posesję i zobaczyć jak wyglądają sąsiednie ulice Mrugowskiego i Brodowskiego aż płakać się chce bo o dojazd do swojego domu to Pan zadbał a co z nami?

 » Bieżnia (mog | 09-03-2018, 11:07:34)

Kur..... robi z naszymi pieniędzmi co chce rozp....a na bzdety a 100m drogi na ul.Polnej nie umie naprawić od 10lat.W ch....e z takim włodarzem

 » bieznia (ciekawski | 09-03-2018, 10:02:23)

Wsłuchuję się w ta dyskusję i widzę ,że zaczynamy znowu od "d-y" strony . Czy w szkołach są nauczyciele trenerzy LO,czy klubie Pogoń jest sekcja Lo . sama bieżnia nic nie załatwi . Bedzie nie wykorzystana przez ileś lat. Uważam ,że najpierw kadra (trener) . a później każdy radny zagłosuje za . Dzisiaj to jest szoł przedwyborcze jeszcze panującego. droga młodzieży to jest obiecanka jak wiele już było.

 » Nieprawda, ze wszyscy chca biezni (Henio | 09-03-2018, 07:54:25)

Niestety sposrod mojego grona znajomych doslownie 1 osoba stwierdzila, ze „bieżnia nie bedzie jej przeszkadzac”. nie oznacza to, ze ona jej chce, a ma stosunek neutralny. Reszta uwaza, ze jest duzo wiecej pilnych czy waznych tematow do zalatwienia na ktore te- co by nie powiedziec- znaczace srodki moglyby zostac wykorzystane. Wiec moimdrodzy przedmowcy, nie macie racji, ze wiekszosc jej chce. Prawdopodobnie statystycznie z tych osob ktore jeszcze mieszkaja w Mogilnie MNIEJSZOSC moglaby z niej skorzystac, a z tych ktorzy mogliby, prawdopodobńie ńie wiecej ńiz 15-20% by jej chciala. Lekko liczac, maksymalnie 7-10% ogolu mieszkancow mogloby byc zainteresowanych. Boiska, basen, kregielnia, silownia, chyba wystarcza dla tych, ktorzy chca uprawiac sport. Znow dyktat mniejszosci chce nam burmistrzunio fundowac?

 » ...byłem w ub. roku... (Jack | 09-03-2018, 07:09:42)

....na stadionie Pogoni,Pomijam słuszność budowy lub nie bieżni.Dziwi mnie ,czy nie ma gospodarza tego obiektu???? Pan Prezes Pogoni też nie widzi??? Stan obecnej bieżni pozarastany,krzywe płoty,furtka zardzewiałe wszystko.Tyle grup róznych roczników trenuje.na pewno dzieciaki by nie odmówiły pomocy....kilka puszek farby i git.To jest nasza wizytówka,przyjeżdżający kibice innych drużyn kpią z nas,że taki syf i jaki dysonans:piękny budynek-hotel i beznadziejne otoczenie.Pora się obudzić z zimowego snu!Pan radny z ul. Sportowej tez nie widzi???a na meczach też czasami go widać :(przykre

 » Kto będzie biegał? (tomasz z Mogilna | 09-03-2018, 06:15:24)

Może i zrobią, ale biegać będą tylko piłkarze i czasem szkolna młodzież. Taką jest prawda. Zwykły mieszkaniec nie będzie miał wstępu, mimo że płaci podatki. Teraz nie można wejść i sobie pobiegać wieczorem, bo ogrodzili. Trzeba iść na obwodnicę, a szkoda, bo blisko było z bloków i raźniej- bezpieczniej. Kolejne zagranie Pana Burmistrza, by piłkarze mieli pełen kompleks dla siebie.

 » Stadion (Podatnik | 08-03-2018, 19:46:11)

Korzystać z dotacji i budować bieżnię z koro przyznana bo na drugi raz ciężko będzie coś załatwić mieszkańcy są za Panem panie burmistrzu

 » bieżnia (podatnik | 08-03-2018, 18:33:13)

Może burmistrz zadbałby o ulice w Świerkówcu i chodnik przy głównej ulicy.Strach na nią wychodzić z dziećmi,bo ulica wąska, nie ma chodnika ,a ruch jest dosyć duży.Dzieci boją się chodzić pieszo do szkoły.My też płacimy podatki i to dosyć duże ,szczególnie po podwyżce w tym roku.Jednak władze i radni bezradni zapomnieli o nas.

 » ... (arczi | 08-03-2018, 17:34:40)

to samo mozna bylo powiedziec o skateparku, a jesli w domu masz dzieciaka co boi sie biegac nie po biezni to juz masz problem

 » Robi co.chce. (Ja | 08-03-2018, 16:57:05)

Duszek robi co.chce. W dop.e ma.radnych bezradnych.

 » Stadion (Lech | 08-03-2018, 16:41:41)

Proszę radnych o zmianę zdania i budowie bieżni w Mogilnie rozmawiałem z bardzo dużą żeszą mieszkańców i wszyscy są załamani że radni zgasili nasze nadzieje i marzenia czy tylko burmistrz jest za nami proszę radnych że by byli kreatywni

 » Bieżnia. (Mogilno | 08-03-2018, 16:24:11)

Bieżnia to bardzo dobry pomysł. Może zachęci młodzież do uprawiania lekkiej atletyki, a nie przesiadywanie w domu przed tv czy komputerem. Wszystkim wyjdzie to na dobre. Kruszwica ma bieznie i Krzewinę który rekord świata pobił niedawno, wiec nie wiem nad czy sie tutaj zastanawiac. Trzeba budowac.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Areszt dla sprawcy potrącenia (8)
 » Wpadł podczas policyjnej akcji (2)
 » Odbiorą choinki (2)
 » Kraksa lawety z osobówką (11)
 » Zmarł Mieczysław Czarnecki (8)
 » Debiutancka płyta i koncert (1)
 » Biegali po leśnych terenach (6)
 » Śmiertelne potrącenie na pasach (138)
 » Śmiertelne potrącenie kobiety (75)
 » Noworoczne spotkanie gospodyń (6)
 » DK 15 całkowicie zablokowana (18)
 » Biletów na dworcu nie kupisz (21)
 » Nagrodzili 43 uzdolnionych (10)
 » Jechał o 56 km/h za szybko (11)
 » Będą polować na dziki (51)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ