Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - Społeczeństwo

Zatrzymali dowód rejestracyjny karetki

2018-03-27 00:20
 

Jednej z karetek pogotowia ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Mogileńskiego wyszło na jaw, że w minionym czasie doszło do zatrzymania dowodu rejestracyjnego jednej z karetek pogotowia ratunkowego.

- Panie dyrektorze, czy jest to prawdą, że na terenie powiatu inowrocławskiego została zatrzymana nasza karetka pogotowia, czyli pojazd uprzywilejowany do kontroli i został zabrany dowód rejestracyjny za stan techniczny? Co pan dyrektor chce z tym zrobić? Czy ten pojazd będzie remontowany, czy naprawiany, czy po prostu skłoni się pan dyrektor do zakupu nowej karetki? - pytał radny Robert Musidłowski.

Dyrektor mogileńskiej służby zdrowia przyznaje, że taka sytuacja miała miejsce. Jednocześnie przedstawił radnym oficjalną wersję tego zdarzenia. Powodem zatrzymania pojazdu miało być niezapięcie pasów bezpieczeństwa przez osoby nią podróżujące. Z kolei mundurowi mięli dokonać zatrzymania dowodu rejestracyjnego ze względu na niewielkie uszkodzenie przedniej szyby.

- Rzeczywiście jeden z pojazdów - mamy ich wiele został zatrzymany. Nie jest zwyczajem, że służby policji zatrzymują karetki pogotowia, jakie one by nie były czy systemowe, czy transportowe. Powodem tego zatrzymania był akurat prozaiczny fakt, że kierowcy, osoby jadące nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Także taka była bezpośrednia przyczyna zatrzymania tego pojazdu (...) Przyczyną zatrzymania dowodu rejestracyjnego była przyczyna techniczna, o której wiem. Tylko ta. Oczywiście ją usuniemy, a z tego co wiem, powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego była taka kropeczka na szybie będąca pewnie powodem uderzenia przez jakiś kamień, na wysokości powiedzmy tam gdzie są włosy - mówił Marek Gotowała, dyrektor SPZOZ-u.

Wobec powyższego radny Dariusz Chudziński sugerował, że stan techniczny większości floty samochodowej SPZOZ-u daje wiele do życzenia.

- Czy z pańskiej informacji wynika jednoznacznie, że wszystkie inne karetki, które funkcjonują w SPZOZ-ie w Mogilnie są w stanie zadowalającym? Nie ma podstaw, żeby zabierać dowody? Tam się same drzwi nie otwierają w czasie jazdy i innych mankamentów nie ma z wyjątkiem jakiegoś tam pęknięcia szyby, który oczywiście mógł się zdarzyć godzinę wcześniej? Wszystkie inne karetki poddane badaniu technicznemu powinny je przejść, przechodzą na bieżąco, nie ma żadnych uwag? Wszystko jest w porządku, tak? - dociekał Dariusz Chudziński.

Jak zaznaczał Marek Gotowała - każdy pojazd ma stosowną adnotację w dokumentach odnośnie przebytego badania technicznego, tym samym może poruszać się po drogach publicznych.

- Nie wiem, czy to jest pytanie, czy to jest pana opinia, z którą ja się niestety zgodzić nie mogę. Staramy się w miarę możliwości naprawiać, nie mniej jednak wszystkie pojazdy przechodzą, tak jak każdy inny pojazd jeżdżący po drogach publicznych przeglądy i mają stosowne wpisy w dowodach, dokumentach rejestracyjnych. Powiem, że są takie pojazdy, które wymagały by większej ingerencji, bądź też wymiany na zupełnie nowy. Tego nie ukrywam - zaznaczał dyrektor Gotowała.

"Dyrektor kłamie w żywe oczy"

Inną wersję wydarzeń przedstawił w tej kwestii sam kierowca feralnego samochodu.

- Ja bym chciał zdementować wypowiedź pana dyrektora i oświadczyć, że pan dyrektor w tym momencie okłamał wysoką radę i wszystkich radnych tutaj. Tym nieszczęsnym kierowcą, który został zatrzymany byłem ja. Nie było powodem zatrzymania to, że jechaliśmy bez pasów. Patrol policji z ogniwa ruchu drogowego jechał za karetką samochodem służbowym, włączył sygnały, wyprzedził karetkę i dopiero mnie zatrzymał. A powodem było to, że jechali za nami i widzieli bardzo skorodowane z tyłu drzwi i ten nieszczęsny zamek bez atestu, który wkładamy sobie w zderzak, bo drzwi otwierają się już od prawie czterech miesięcy. Po naprawach, po różnych naprawach, co mechanicy twierdzili, że samochód jest tak wyeksploatowany, że po prostu nie wiedzą co z tym fantem zrobić. A pan dyrektor śmie powiedzieć i kłamie w żywe oczy, że powodem zatrzymania karetki było to, że jechaliśmy bez pasów. A jeszcze, żeby panu rozwiać te wszystkie pana sugestie mogę pana poinformować panie dyrektorze, że posiadam odpowiednie dokumenty, które uprawniają mnie do jazdy bez pasów - relacjonował Sławomir Śródecki.

Dyrektor Marek Gotowała twierdził jednak, że odpowiadając radnym posiłkował się pozyskanym przez siebie informacjami. Miał również za złe, że nazwano go kłamcą.

- Żeby nie być podejrzewanym o to, że jestem kłamcą - powiedziałem wyraźnie i proszę tego słuchać, że według posiadanej przeze mnie informacji (...) W przeciwieństwie do pana bardzo sobie szanuję firmę, w której pracuję i nigdy na jej temat źle bym się nie wypowiadał - mówił dyrektor SPZOZ-u.

Podczas prowadzonej burzliwej dyskusji radny powiatowy dał również do zrozumienia, że przy obecnym stanie mogileńskiej lecznicy nie należałoby podejmować się wielomilionowej inwestycji, jaką jest rozbudowa szpitala.

- To pan udziela odpowiedzi radnym nie wiedząc co pan mówi? Wprowadza nas pan w błąd? Nie czytał pan dokumentów z policji o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego? Panie dyrektorze, śmie pan kłamać radnych? Bo mnie pan okłamał (...) Wy się bierzecie za rozbudowę szpitala w Mogilnie, jak nie macie karetek, nie macie lekarzy? - mówił radny Chudziński.

Dariusz Chudziński pytając również o konkretną nazwę firmy dokonującej przeglądy techniczne karetek pogotowia ratunkowego w mogileńskim SPZOZ-ie usłyszał jedynie odpowiedź - "autoryzowane stacje dokonujące tego typu przeglądy". (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [24]» dodaj komentarz   

 » Zatrzymali dowod rejestracyjny (Klient | 02-04-2018, 20:24:20)

W Strzelnie apteki tez zamkniete, co sie dzieje. Choroba nie wybiera czy to noc czy swieta

 » Do kierowcy (Pitus | 02-04-2018, 17:48:26)

Czy zgłaszał pan fakt uszkodzenia zamka lub szyby?jeśli pisiadal pan wiedzę to czemu pan jechał karetka głupie tlumaczenie auto zawsze sprawdza kierowca przed odpaleniem silnika taka rada

 » Apteki (Jog | 01-04-2018, 20:25:30)

Czy aptekarze w Mogilnie chcą stracić klientów? Kolejny weekend testują cierrpliwość pacjentów odsyłając ich do Inowrocławia bo się nie opłaca. Ale w tygodniu z miłą chęcią koszą duże prowizje. Może w oknie aptek zaczną wywieszać rozkład jazdy PKP do Inowrocławia? Nie wszyscy mają samchód.

 » Taka dygresja (to ja | 29-03-2018, 14:42:57)

Mi się wydaje że podobną karetkę mają wilki w "Masza i niedźwiedź"

 » Pogotowie (J23 | 28-03-2018, 14:45:58)

Po zamknięciu szpitala w strzelnie i jednoczesnym zlikwidowaniu zdublowanych przychodni będzie kasa na m.in. remonty sanitarek.

 » Karetki (On | 28-03-2018, 13:59:49)

Prawda jest taka ze Pan Gotowała w karetkach nie bywa i sie nimi nie zajmuje. Jest do tego wyznaczona osoba, ktora wszystkie informacje o usterkach i awariach zamiata pod dywan i karze jezdzic i nie narzekac...

 » podwyżka (franek | 28-03-2018, 07:47:22)

"Nie jest zwyczajem, że służby policji zatrzymują karetki pogotowia, jakie one by nie były czy systemowe, czy transportowe" - panie Starosto - za te wypowiedź należy się dyrektorowi podwyżka. P O W A Ż N I E - wyborcy tego oczekują ..... W Trzemesznie jest taka sytuacja, że lokalna policja też nie zatrzymuje zwyczajowo pewnych samochodów - musi patrol z Gniezna przyjechać ... Nie życzymy sobie w Mogilnie przenoszenia do nas takich "nawyków"

 » taczki (starosta | 27-03-2018, 19:45:47)

A starostę i tę jego klikę na taczkach wywieźć.Przyjmuje do pracy kolesiów lub ich dzieci a wykwalifikowany się nie dostanie(propozycja na magazyniera lub sprzedawcę)ale nie ma pleców.Gotowała to dobry koleś,nie chce dużo tylko kasę.A to nas zarządzający powiatem jest w stanie mu zapewnić.Co do kierowcy ,człowiek wiedział ale władza kazała jeździć to jechał.Uważam ,że należ się jemu brawa za odwagę.Prawdopodobnie wiele już przeszedł pod tymi rządami.No i mleko się wylało.Widać kto winny!!!!!

 » Ambulans (Mietek | 27-03-2018, 19:42:40)

wszystkie karetki w SPZOZ Mogilno to stare wymeczone juz złomy [mowa o karetkach T transportowych] a i systemowe pewnie tez juz wymeczone i cos do naprawy pewnie jest. Naprawy robione dopiero jak juz cos odleci albo jak przestanie jezdic smutna prawda ale tak jest.

 » Do UPS!!! (maniek | 27-03-2018, 18:23:35)

Pojazd "...dawno zamortyzowany" może oznaczać pojazd wyeksploatowany. W tym konkretnym przypadku zaistniało i jedno i drugie - zapewne. Wesołych Świąt i miłej przejażdżki wozem drabiniastym!!!

 » żenada !!! (swar | 27-03-2018, 16:05:44)

ten Gotowała to widać nie wie o co chodzi nawet, grunt ze kolesie posadke załatwili i gruba kasa leci a co tam karetki i słuzba zdrowia go obchodzi

 » do UPS (Aeiouy | 27-03-2018, 15:37:32)

daruj sobie te peezelowskie bajki.... Policjant zatrzymując dowód może wydać pokwitowanie uprawniające na poruszanie się pojazdem do 7 dniu. Policjant mógł wystawić coś takiego np na 2 dni i karetka mogła wrócić na kołach. O desperacji kierowcy świadczy fakt, że przyszedł i powiedział na sesji przy wszystkich. A pan dyrektor miał taaaką faaaajną zasłyszaną wersję a tu d... Wyszło szydło z worka...

 » Karetka (hejka | 27-03-2018, 15:34:36)

Jaki pan taki kram ! Co może kierowca ? Zostac po "pracy" i za frajer pracowac przy aucie? Tachografy obowiązują tylko na drodze?

 » do maniek (UPS | 27-03-2018, 15:01:42)

pojazd zamortyzowany, nie oznacza wyeksploatowany. Należy rozróżniać pojęcia.

 » do kłamczuch (UPS | 27-03-2018, 14:58:03)

A za co brawa dla kierowcy.Chyba za to,że nawet nie zauważył,że pojazd mu się z tyłu "sypie" od co najmniej czterech miesięcy! Dopiero policja inowrocławska to zauważyła.

 » skąd kadra? (Marianek | 27-03-2018, 14:12:38)

Maniek! Pytanie jest inne - kto będzie pracował w tym nowym szpitalu? Skąd będą pielęgniarki, a przede wszystkim lekarze? i to wysokiej klasy, różnej specjalizacji. Kto będzie operował chorych? Tu nikt za 10-15 tys. zł na miesiąc nie przyjdzie, bo w Polsce brakuje lekarzy. Nasz kraj jest na ostatnim miejscu w Europie w ilości lekarzy na 1000 mieszkańców.

 » szyba (jan | 27-03-2018, 11:48:24)

tyle lat żyje i nie wiedziałem że szyba ma włosy xD

 » Czas rozkręcić nowy sezon! (maniek | 27-03-2018, 11:29:55)

"Ucha starosty" ciąg dalszy następuje - syn marnotrawny po swoim powrocie udaje Greka. Sytuacja jak w PRL - sprzęt do wymiany, dawno zamortyzowany, ale jeździć musi. Szpital będzie nowy, a pacjenci będą dowożeni na taczkach, albo donoszeni w lektykach. Powyższe nie dotyczy członków zarządu powiatu - dla nich będzie luksusowo wyposażony wóz drabiniasty z wystawy retro sprzętu rolniczego pewnej gospody w Kwieciszewie. Daj Panie Boże Wam zdrowia i urody, Mości Władcy Powiatowi!!!

 » Wstyd dyrektorze (kłamczuch | 27-03-2018, 10:40:01)

Jaki dyrektor taka służba zdrowia i taki mają sprzęt....Władza myśli tylko o podwyżkach-swoich i kumpli.To wstyd tak kłamać,ale jak do tego są przyzwyczajeni.Tak szczerze to po co jest ten dyrektor -nic nie robi tylko generuje koszty.A starosta -SZKODA GADAĆ.Brawo dla kierowcy-tak trzymać.Tylko prawdą gdzieś dojdziemy!!!

 » spzoz (lecznica | 27-03-2018, 09:58:21)

karetki sie sypia lekarzy brakuje pielegniarek brakuje w strzelnie o godz 6 trzeba stac rezerwowac kolejke do lekarza bo o 7 30 nie ma juz miejsca i mozna umierac a nie zapisza ale rozbudowac szpital za wszelka cene a i tak wszyscy jezdza na ino bo tu obsluga pozal sie panie boze przejzyjcie na oczy ta rozbudowa nie ma sensu lepiej te pieniadze dac lekarza wyremontowac tu oddzialy ciekawe ile bokiem jeszcze ich pojdzie gotowala sie nie nadaje na dyrektora do gniezna mial isc i co przejzeli tam na oczy co to za ziolko i go nie przyjeli i co wrocil z podkulonym ogonem a pan chudzinski najpierw pan trzymasz sztame z matczakiem i cala elita a pozniej jak cos do czgo to ich krytykujesz pozdrawiam żadzacych

 » Obsługa Codzienna? (UPS | 27-03-2018, 09:14:56)

Nie bronię tutaj Pana Gotowały.Jednak obsługę codzienną samochodu wykonuje kierowca, a nie dyrektor i to kierowca odpowiada za aktualny stan techniczny.Inaczej nie powinien wyjechać w trasę.Tym bardziej,że teraz stwierdza,że to trwa od dawna.Proszę sprawdzić, czy w karcie kierowca odnotowywał o tym fakcie,że pojazd nie jest sprawny technicznie.Myślę,że sprawdzi Pan te wpisy Panie Radny Chudziński i poda do publicznej wiadomości.Druga sprawa.Jeżeli zatrzymano dowód rejestracyjny, ponieważ pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy,to karetka do bazy przywieziono na lawecie? Pytania nasuwają się same.Jeżeli powodem była szyba,to w Inowrocławiu jest firma, która "klei" niewielkie uszkodzenia, bez konieczności wymiany całej.Podsumowując, dochodzę do wniosku,że są to "chwyty"wyborcze.

 » Kampania (Tylas | 27-03-2018, 08:58:58)

Hahahaha. Tym samym kampanię wyborczą do samorządów ogłaszam za rozpoczętą!

 » pytanie (I AM | 27-03-2018, 08:29:08)

Proszę mi odpowiedzieć w prosty sposób.Co robi jeszcze Pan Gotowała na tym stanowisku ?

 » ....... (Aeiouy | 27-03-2018, 06:49:04)

Karetki się sypią, facet zachowuje się jak się zachowuje a papa z peezelu podwyzke mu chce dawać... Panie radny...wezwie Pan Inspekcje Transportu Drogowego do kontroli reszty karetek. Sprawdzic kiedy ta z rozwalonymi drzwiami miala robiony przeglad i jesli w ciagu tych 4 mcy to zawiadomic prokurature. Panie kierowco..BRAWO ZA ODWAGE PUBLICZNĄ i odwage pracy na takim złomie... Szpital za miliony chcą budować, za miliony wypsazyć a ludzi wozi się karetką zagrazającś zdrowou i życiu

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Oświadczenie dyrektora SOSW (31)
 » Wystawa stołów wielkanocnych (0)
 » Mandaty za szybką jazdę (2)
 » Dwa nowe place zabaw (8)
 » Nocne zderzenie pod Strzelnem (33)
 » Niszczą drogi i ich granice (14)
 » Podsumowali zbiórkę odpadów (5)
 » "Drzwi Otwarte" w szkołach (0)
 » Posłanka o "Piątce Kaczyńskiego" (33)
 » Oszust ukradł kobiecie pieniądze (0)
 » Radna za mniejszymi potrąceniami (35)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (0)
 » Kolejni pijani kierowcy (6)
 » "Policjant, który mi pomógł" (6)
 » Recytowali i śpiewali poezję (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ