Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Manifestowali przy fontannie

2018-05-05 20:40
 

W sobotę, 5 maja w mogileńskim parku miejskim odbyła się pikieta na znak poparcia protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

W związku z trwającymi już 18. dzień manifestacjami w Sejmie, w mogileńskim parku mieszkańcy uczestniczyli w proteście, by wesprzeć niepełnosprawnych i ich opiekunów w walce o godne życie.

5 maja to także Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tego dnia nie zabrakło stanowczego wyrażania opinii i słów poparcia dla osób zabiegających o realizację swoich postulatów, m.in. wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego.

Radny powiatowy, Bartosz Nowacki zadeklarował również chęć napisania stosownego listu m.in. do Prezydenta i Premiera RP w powyższej sprawie, w imieniu zgromadzonych osób. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [23]

 
   » KOMENTARZE [31]» dodaj komentarz   

 » Hipokryta From (tolek | 09-05-2018, 15:17:59)

From jesteś zwykłym PiSowskim kłamcom.To właśnie politykierzy PiS traktują niepełnosprawnych jak śmieci, przykładem ostatnie chamskie wypowiedzi pseudoposłów tej partyjki świadczą o ich "zaangażowaniu w pomoc" niepełnosprawnym.Za rządów SLD,PSL i PO za takie wypowiedzi zostali by wykluczeni natychmiast z partii.

 » prowokacja (UPS | 09-05-2018, 10:58:52)

A jednak prowokacja Ups działa na Ciebie,tylko nie wiem, czy o tego UPS chodzi,czy i Ups.Ale to mało ważne,najważniejsze jest działanie. Wyhamuj trochę, bo to szkodzi.

 » Pieski szczekają (hejka | 08-05-2018, 15:51:59)

Ups szczekaj ,nie jesteś już groźna ,ząbki i pazury przytniemy darmozjada po wyborach i Nowej konstytucji !

 » Hipokryci (From | 08-05-2018, 14:29:00)

Jestem osobą niepełnosprawną i żaden z tych POwskich hipokrytów że zdjęć nigdy mi nie pomógł. To zarządów SLD,PSL i PO byliśmy traktowani jak psy. Teraz z powodów czysto politycznych dowiedzieli się że żyją jacyś nikomu niepotrzebni niepełnosprawni. Spalcie się ze wstydu oszuści

 » Racja (Do kk | 07-05-2018, 19:51:02)

Popieram w stu procentach.najbardziej potrzebujący nie mają prawie żadnego wsparcia.

 » do tomasz z Mogilna (UPS | 07-05-2018, 15:25:15)

Nikomu nie trzeba zabierać,tylko trzeba umiejętnie rządzić.Widocznie u Ciebie jest tak,że jak zarobisz,to w domu Ci zabierają i masz taki pogląd życiowy.Poza tym, tutaj się nie gada, tylko komentuje.

 » Samoobrona, PO, ..... (mieszkaniec Sójczego | 07-05-2018, 07:53:46)

Samoobrona, PO i co tam jeszcze... Niektórzy są jak g...o wszędzie się przykleją, byle tylko zaistnieć i się pokazać, zwłaszcza przed wyborami.

 » OLO!!! (obserwator | 07-05-2018, 07:14:27)

W swoim pierwszym komentarzu napisałeś o kosztach , procedurach , o liderach , organizacji takich protestów itd... W drugiej swojej odsłonie chcesz uświadomić wszystkich jak to jest być niepełnosprawnym . I dobrze!!! Jeżeli masz takie doświadczenia życiowe o których wspominasz to nie siedź przed kompem tylko teraz jest ten moment żeby coś zrobić ! Cokolwiek dla siebie i dla innych .

 » Do UPS i obserwatora (tomasz z Mogilna | 07-05-2018, 07:06:17)

Jeden z drugim sami bzdety piszecie. W większości byli ci z radnych pod fontanną co nic przez tyle lat nie zrobili dla niepełnosprawnych. Taką Est prawda. Powtórzę jeszcze raz...by komuś dać trzeba zabrać- to normalne. I jedynym mądrym wyjściem jest ustanowić uchwałę by każdy dał...np. 1% od zarobków. Ale tych pieniędzy nie można dawać do ręki, tylko umiejętnie rozdysponować wśród potrzebujących. To wszystko...bo szkoda gadać z wami

 » do olo (UPS | 07-05-2018, 06:33:03)

Jeżeli jesteś niepełnosprawny od urodzenia, to na pewno tam byłeś, czyli przy fontannie i na pewno nie jesteś "olo", a masz imię i nazwisko, i jeżeli chcesz żeby wszyscy wiedzieli,jaką jesteś osobą, to byś się ujawnił. Nurtuje mnie nadal jedno pytanie, dlaczego tu nie było duchownych,dlaczego nie było przedstawicieli CARITAS?.Czyżby ich posługa była tylko dla pięknych,bogatych i nienarodzonych.

 » Obserwator (Ciekawy | 06-05-2018, 19:44:36)

Cóż za daleko posunięta logika, widzę smykałkę detektywa, ale niestety pudło :) Ale fakt pozostaje faktem, że niektórzy byli tam, wbrew poglądom z którymi zapewne się identyfikują, będąc w takiej a nie innej partii.

 » ... (KK | 06-05-2018, 19:40:29)

500 zł bez kryterium dochodowego? Dlaczego przelewać kasę z dodatku rehabilitacyjnego komuś, kto ma krocie?? Nie przesadzacie troszeczkę? Jeżeli będzie siedział na pieniądzach, bo stary to prezes to będzie wyciągał łapę po 500 zł, bo kryterium dochodowego brak? WARA !!! Jeden siedzi na elektrycznym wózku za 10 tysi, w NIKE albo ADIDASACH na nogach, odwalony jak gwiazda filmowa, a inny w obdartych butach i manualnym, starym wózku - i jednemu i drugiemu 500 zł??? Coś Was chyba porąbało. Jeżeli znalazłaby się pula kasy dla 500 tysięcy osób po 500 zł bez kryterium dochodowego to jestem za tym, aby wprowadzić kryterium dochodowe i dać na głowę nawet 1000 zł, ale tym, którzy tego naprawdę potrzebują.

 » Do UPS (olo | 06-05-2018, 18:06:40)

Nazywanie mnie "niedojrzałym emocjonalnie i społecznie" jest delikatnie mówiąc dość ryzykowne,kiedy się nie ma wiedzy o osobie.Jestem niepełnosprawny w stopniu znacznym,poznałem na własnej skórze co to walka z samym sobą,bezradnością,wrogością otoczenia i bezdusznością władz.I zarzucanie mi że chciał bym odebrać "bilet do kina czy też na basen" jest za przeproszeniem idiotyczne."UPS" ty nic nie wiesz o codziennej walce z własną słabością,lękami o jutro,brakiem wsparcia,jeżeli jesteś naprawdę niepełnosprawny to najwyżej w stopniu umiarkowanym,więc nie krytykuj.A o organizacji protestów wiem bardzo dużo z lat 80-ych, brałem udział w ich organizowaniu.Takie protesty to nie jest piknik,to poważna walka o byt wszystkich niepełnosprawnych,tu nie ma miejsca na spontaniczność bo to wygląda niepoważnie i na PiSowcach nie robi wrażenia.Oni boją się tylko zorganizowanych grup.I jeszcze jedna uwaga,miejsce,jakby organizatorzy wstydzili się swoich żądań i spotkali się na uboczu.Ten protest powinien mieć miejsce na Rynku(zgoda władz Miasta nie była by problemem) i być głośny wtedy przyciąga uwagę osób postronnych.

 » podziękowania (Mama | 06-05-2018, 16:43:13)

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i miłe słowa

 » Tomaszu z Mogilna (Observer | 06-05-2018, 14:22:30)

Nie byłoby potrzeby zabierania obywatelom pieniędzy, by przekazać je dla niepełnosprawnych. No chyba że biznesmenowi z Torunia, Fundacji Czartoryskich czy Fundacji Narodowej. Byłoby z tego pewnie z miliard złotych, który mogłyby otrzymać osoby niepełnosprawne. Poza tym, skoro wylewasz hejt na osoby, którym chciało się pojawić w parku w ramach solidarności, to rozumiem że na codzień robisz o wiele więcej dla osób potrzebujących jakiejkolwiek formy wsparcia. Jednak uważam, że jedyne co potrafisz robić to wypisywać głupoty przed komputerem, bo to nie pierwszy tego typu wpis.

 » do leszka (oko | 06-05-2018, 13:58:18)

O ile zdjęcia nie mylą to były tam takie tęgie głowy jak:burmistrz,przewodnicząca RM,radni.Jeżeli to organizowali niepełnosprawni to BRAWO.Tylko zastanawia bierna obecność w.wym. Oni też są niepełnosprawni?, czy tylko się przykleili w wiadomym celu.Następnym razem pomóżcie to zorganizować.Chociaż spróbujcie ,może dacie radę.

 » do olo i tomasz z mogilna (UPS | 06-05-2018, 13:50:47)

Wasze komentarze są niedojrzałe zarówno emocjonalnie,jak i społecznie.Wszystko jeszcze przed Wami i nie wiadomo, czy los nie da Wam doświadczyć niepełnosprawności.Nie jeden wolał by Wam oddać swoje "bilety do kina i na basen",aby móc żyć normalnie.Wskazówki,jak mają się organizować niepełnosprawni zostawcie sobie,gdyż nawet spontaniczny protest jest bardzo znaczący,aby Ci wszyscy "dobrzy" dostrzegli,jacy naprawdę są.Nie będę wybierać określeń w stosunku do nich.Milczenie więcej przemówi,niż niejedne słowa.

 » Do OLO (obserwator | 06-05-2018, 13:44:05)

Zgadzam się w zasadzie w całej rozciągłości,z jednym ALE.Mianowicie,taki wysyp radnych podyktowany jest zbliżającymi się wyborami i perspektywą koryta.Na logikę co radny gminy czy powiatu może zrobić więcej jak zwykły obywatel RP w tej konkretnej sytuacji.Wystąpienie radnych bardziej posłużyło im samym ,choć nie jest bez znaczenia.Co lokalnie ,łącznie z burmistrzem zrobili dla tej grupy społeczeństwa?

 » Do ciekawego (obserwator | 06-05-2018, 13:26:09)

Już tłumaczę.Gołym okiem widać czyjego autorstwa to wpis.Człowieka,który był wice-przewodniczącym RM i został(m.in)dzięki tym osobom wysadzony ze stołka.Nawiasem mówiąc jest tak chamski i nieobyty,że zapomniał o tym,że niepełnosprawność nie posiada barw politycznych.Pozdrawiam(mimo wszystko)panie Grzegorzu.

 » niepełnosprawność (Leszek | 06-05-2018, 11:05:43)

Niepełnosprawność nie ma barw politycznych dlatego głupotą jest wytykanie tego, że ktoś przyszedł i popiera tych, którzy manifestują.Co do uwag, organizacyjnych jest wiele racji - gdzie niepełnosprawni mieli się tego nauczyć?. Uważam, że bez specjalnej reżyserii zgromadzenie wypadło super.Brawo dla zgromadzonych i niepełnosprawnych. Szkoda, że nie wszystkim chciało się przyjść. Specjalne podziękowanie dla CMG-24

 » ...nie muszę protestować i manifestować (Ollo | 06-05-2018, 10:32:42)

...gdyż nie muszę się upubliczniać i lansować się - pomagam prawie na co dzień takim osobom.Moja skromność tez mi na to nie pozwala.Dziwię się że o ile dobrze naliczyłem na manifie było 6-7 radnych miejskich i 1 radny powiatowy oraz burmistrz.Poza małymi 2 wyjątkami- reszta radnych niech zrobi rachunek sumienia i uderzy się w pierś oraz zada pytanie: "co ja zrobiłem dla niepełnosprawnych" ??? -ludzi o wielkim potencjale???No cóż każdy się wyprze , ale taka aktywność na niecałe pól roku przed wyborami to zwykła "kiełbacha wyborcza". Radny powiatowy p. Bartosz Nowacki obiecuje napisanie listów do prezydenta i premiera RP.Bardziej ucieszyli się by protestujący , gdyby Pan oznajmił,że już taki list został wysłany-wszak protest trwa już prawie 3 tygodnie :( Może ktoś się ze mną zgadza???

 » Apel - dajcie Im wiarę wspomożenia wiernych (UPS | 06-05-2018, 09:49:51)

Rozumiem,że na akcji aborcyjnej nie było przedstawicieli naszego duchowieństwa,ale żeby nie przyjść i nie solidaryzować się z osobami skrzywdzonymi przez los. Widzę,że łatwo przyjść pod pomnik( chociaż to tylko kamień),czy na spotkanie z motocyklistami(piękne pojazdy i ich kierowcy),trudniej potrzymać za rękę osobę niepełnosprawną.Czyżby do tej warstwy społeczeństwa nie docierało, że niepełnosprawny to też człowiek.

 » manifest osób niepełnosprawnych (m | 06-05-2018, 09:41:22)

nie jest miłe miec osobe niepełnosprawna ,ale co niektórzy to na takich osobach sie dorobiły maja po kilka aut i domów a udaja takich nieszczesliwych widzac ich na zdjeciach to słów brak ,niektórym na prawde sie by nalezała wieksza pomoc ale nktórym trzeb posprawdzac i pozabierac wszelkie dopłaty itd,ale przeciez zyjemy w polsce to mozna robic przekretey i oszukiwac

 » Poparcie (Mieszkaniec | 06-05-2018, 09:22:03)

Otóż zaniedbania wobec osób niepełnosprawnych ponoszą również wcześniejsze rządy którzy nic nie zrobili w tym temacie.Myślę że obecny rząd to naprawi.!

 » Ciągle za mało (... | 06-05-2018, 09:04:09)

Do przewidzenia było że będzie rodzina z ul.Kościuszki

 » Protest (olo | 06-05-2018, 07:33:18)

Niestety,organizacja tego protestu nie była najlepsza.Brak planu,chaotyczne ogólnikowe wypowiedzi,nawet Pani Kujawa w swoim wystąpieniu nie była pewna jak długo trwa Protest w Sejmie.No i "podzielenie"uczestników na małe kilkuosobowe grupki ,to robiło wrażenie jakby każdy z uczestników manifestował tylko w swojej sprawie a reszta go nie obchodziła.Protest to jest zwarta grupa mająca wspólny cel.Jeżeli się takie coś organizuje to potrzebna jest pewna wiedza o zgromadzeniach.Trzeba wyznaczyć lidera,niejako"wodzireja"który poprowadzi imprezę,ustalić główne hasła które zgromadzeni skandują,(to łączy i zbliża do siebie protestujących). No i rzecz najważniejsza,INFORMACJA o mającym się odbyć proteście i jego celu.Koszt wydrukowania ulotek niewielki,kilkanaście zł.Zgromadziło by się więcej osób niepełnosprawnych,bo Protest w Sejmie dotyczy nie tylko tych Matek, jest w obronie wszystkich niepełnosprawnych, gdyż obnaża nie respektowanie zapisów Konstytucji RP,ONZ-owskiej Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych,jak również pogardę i bezduszność rządzących wobec najsłabszej grupy społecznej.

 » Ręce opadają....jak widzę kto przyszedł (tomasz z Mogilna | 06-05-2018, 07:15:14)

Jak widzę ludzi z budżetówki (oczywiście nie chodzi mi o wszystkich), to ręce opadają. Tyle lat siedzieli i nic nie zrobili dla tych niepełnosprawnych, a teraz chcą się pokazać jacy są ach. Wstydu za grosz. Pieniądze dla niepełnosprawnych by dać trzeba komuś zabrać... podnieś komuś jakieś opłaty, lub uszczuplić wypłatę, ulgę. No nie ma innego sposobu. Jestem za tym by zabrać z budżetu z pensji i by było sprawiedliwie także przedniebiorcy. Po 5-10 zł miesięcznie wszystkim. Tak samo radnym i wszystkim innym bez wyjątku. Ale nie dawać pieniędzy więcej, bo już te osoby mają jakieś ( zaraz ktoś napisze że za malot), tylko opłacać rehabilitację, przejazdy PKP, kino, basen, sprzęt do funkcjonowania, wycieczki itd.

 » ... (arczi | 05-05-2018, 23:53:50)

"bez kryterium dochodowego." czytaj "mam 3kafle na miesiac i mi na zycie nie starcza dajta 500 zeta na waciki"

 » temat (nds | 05-05-2018, 23:18:12)

Protestują próbując przed wyborami wykazać swoją aktywność polityczną chociaż ich partię jeszcze kilka dni temu podczas czarnych marszy protestowły że chcialiby zabijać większość z nich gdy byli jeszcze plodem. Lewica raz jest za ludźmi drugiego sortu a za chwilę walczy aby ich usować zanim się urodzili.

 » Niech ktoś to wytłumaczy (Ciekawy | 05-05-2018, 22:27:48)

Jak to jest, że 2 Panie utożsamiające się z rządem, który nie widzi potrzeb osób niepełnosprawnych przychodzą na mogileński wiec poparcia! Coś tu chyba nie gra? Jakieś rozdwojenie?

 » ...... (nul | 05-05-2018, 21:23:10)

świta emerytów z ratusza przed wyborami aktywna

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nagrodzili 43 uzdolnionych (0)
 » Jechał o 56 km/h za szybko (7)
 » Będą polować na dziki (37)
 » Hołd dla Prezydenta Gdańska (6)
 » I Bieg Babskim Lasem (8)
 » Przeprowadzili akcję "Prędkość" (5)
 » Światełko jedności i solidarności (15)
 » STUDNIÓWKA 2019: ZS Mogilno (0)
 » Zatrzymali 44-latka z promilami (1)
 » Wpadł okradając garaż (2)
 » SŁABOSZEWO: Śmiertelny pożar [TV] (10)
 » STRZELNO I JW: 27. Finał WOŚP (31)
 » MOGILNO: 27. Finał WOŚP (21)
 » DĄBROWA: 27. Finał WOŚP (3)
 » Jubileusz twórczej pracy (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ