Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - KPP Mogilno

Po alkoholu w słup i drzewo

2018-05-09 13:05
 

Jak może zakończyć się jazda samochodem po alkoholu przekonali się kierowcy Mercedesa i Opla. Jeden z nich uderzył w słup energetyczny, a drugi w drzewo.

W minioną sobotę, 5 maja o godzinie 23:55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Św. Ducha w Gębicach. Policjanci ustalili na miejscu, że 38–letni kierowca Mercedesa w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna miał 1,64 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 6 maja w miejscowości Czarnotul, gdzie krótko po północy 26–letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego uderzył Oplem w drzewo. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 0,46 promila alkoholu w organizmie.

Mogileńscy policjanci przypominają, że aktualne przepisy zaostrzają sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy znajdując się w tym stanie spowodowali wypadek drogowy. Wydłużono okres na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat. Wobec osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [15]» dodaj komentarz   

 » Pisk (Dre | 17-05-2018, 01:26:56)

Jesz jeszcze artykul ze kto vectra c, jakimis tam bmw i astrami h rusza po piskach podlega karze bezwzglednego wysmiania i kpiny oraz ogolnego smiechu na sali. Art. 1 kodeksu gimbusa.

 » Do Ktoś (Kodeks wykroczeń | 15-05-2018, 15:06:45)

I tu się kolega niestety myli, ponieważ jest artykuł na ruszanie z piskaczem. Opony piszczą, gdyż auto wpada w poślizg. Celowe wprowadzenie samochodu w poślizg na publicznych drogach to utrata kontroli nad pojazdem i ewidentne zagrażanie bezpieczeństwu, a nadrzędnym celem kierowcy jest zachować bezpieczeństwo ruchu. Art.86.§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny....Bez zbędnych złośliwości proponuję doczytać, douczyć się i stosować do przepisów. Pozdrawiam wszystkich kierowców.

 » Vectra (Rob | 13-05-2018, 23:48:11)

A czego Ci zazdroscic? Vectry śmiertelnie nudnej? Bu ha ha ha..Obecnie to najbardziej nudny, nijaki i wiesniacki woz. Typowy dla mlodych ktorych nie stac na cos za 30 tysi bo bank da tylko te 15 na smetna v3 albo jeszcze nudniejsza astre3..Dobre dobre..ha ha.. No dobre

 » Do mieszkanka (Mich | 13-05-2018, 01:08:02)

Dlaczego pani nie zadzwoni anonimowo??tylko tutaj prosi ...anonimowo może pani zadzwonić na policję...zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu muszą zainterweniowac,a najskuteczniejsze są "zaczajki"

 » Zazdrość (vectra | 12-05-2018, 21:38:18)

Odkąd zdalem prawko nie nauczyłem sie puszczać pedału sprzęgła i albo mi zgasnie albo po piskach ruszam!!!!!

 » Skandal w gebicach (Auu | 12-05-2018, 16:59:22)

Gdzie monitoring gebicki gdzie pieniadze za kamery

 » Skandal w gebicach (Auu | 12-05-2018, 16:56:23)

To jest chore ze mając chodniki szerokie wyłożone polbrukiem ludzki dewoty stare grube itp.i tak idą ulicą w kolo rynku w gebicach i mają czesto problem ze jedzie prawidłowo samochód . dzieci jeżdżą uliacmi pod prad bardzo niebez. Czesto wyskakuje mi któryś pod samochód z chodnika na ulice . jazda bez pasów z mała prędkością niewydaje mi sie ze zwiekszy bezpieczenstwo Plotkujacych i innych Bab

 » La choc iągi (Gebi | 12-05-2018, 16:46:57)

Nieoznakowany samochód policji nie zwieksza bezpieczenstwa oznakowany owszem . A w gebicach to juz ludzie nie mają co robić jak komu co przeszkadza to niech sie wypowie oficjalnie na radzie sołeckiej itp. A anonimowo to moge nawet napisac ze np.dzieci w gebicach jeżdżą rowerkami itp.po ulicach parkingach bez opieki dorosłych bez oznakowania bez świateł często wieczorem cud ze nie wpadly jeszcze pod prawidłowo jadące auta

 » Apel do mieszkańców Mogilna, Gębic itp. (Mieszkanka | 12-05-2018, 15:58:42)

Obecnie każdy posiada smartfona, komórkę z możliwością nagrywania. Proponuję nagrywać tych imbecyli w akcji i nagrania przekazywać naszej Policji. Chyba policjanci będą potrafili zrobić z nich użytek...Kilka numerków i cwaniaczki stracą parę stówek a nawet prawo jazdy, to im się oczka otworzą!

 » Piski pół nocy (A co w Mogilnie się wyprawia | 12-05-2018, 12:01:13)

Szału można dostać! Nikt tego nie widzi, nie słyszt?

 » "podłącze" (Ktos | 11-05-2018, 20:23:26)

Nie wiem od kiedy jest jakiś artykuł na ruszanie z "piskaczami" każdy może szybciej ruszyć i opony mogą piszczeć no ale cóż ktoś tu ma żal że młodzi jeżdżą autami kupionymi za swoje a nie za rodziców

 » Spokojnie,sami się złapią,na drzew albo słup (Gebels | 11-05-2018, 16:43:35)

A po drugie policjanci z dochodzeniówki są chodzi na L4.

 » Zazdrość (Vectra | 11-05-2018, 15:48:39)

Hahah. Widzę że żal dupę sciska. Rozbijają się ? Dziwne nie przypominam sobie. Z chęcią porozmawiam z autorem tego wpisu i dowiem się nowych informacji o moim zabytkowym aucie

 » Gebice (D te | 11-05-2018, 00:51:18)

To tam wiesniacka gimbaza ma takie szroty jak bmw itp.? Przeciez nikt tego łajna nie kupuje juz

 » Apel do Policji!!! (Mieszkanka | 10-05-2018, 22:27:33)

Uprzejmie proszę Panów policjantów, aby przyjechali do Gębic po cywilnemu, nieoznakowanym radiowozem tak pomiędzy 17:00 a 24:00. To co się wyprawia na ulicach wioski to skandal. Jest kilku młodzieńców poruszających się wiekowymi vectrami, BMW, Mercedesami. Nie potrafią normalnie ruszyć, tylko piskacze, nadmierna prędkość, jazda bardzo niebezpieczna. Jazda pod prąd, bez pasów, z nadmierną szybkością. Nie patrzą na to, że są też inni uczestnicy ruchu np. dzieci na rolkach, na rowerkach, piesi. Tylko czekać, aż dojdzie do tragedii. a tych wariatów jest dosłownie kilku,może z 4-5 nie więcej. I co cała społeczność ma cierpieć przez kilku kretynów. Proszę przyjechać po cywilnemu, stanąć na uboczu i się samemu przekonać, co się wyprawia.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Jacek Sasin w Strzelnie (1)
 » Pijany przekroczył prędkość (1)
 » Muzycznie zakończyli Dni Mogilna (5)
 » Jubileuszowe targi w Bielicach (8)
 » PARLIN: Świętowały 50-lecie (0)
 » MOGILNO: Doda na urodziny miasta (23)
 » Zderzyły się i wpadły do rowu (25)
 » Świętowali z gośćmi z zagranicy (34)
 » Dziecięce świętowanie w parku (3)
 » MOGILNO: Okolicznościowa sesja (3)
 » Zmiany i nowe inwestycje (15)
 » DĄBROWA: Posadzą "Dąb Stulecia" (4)
 » Wykład połączony z wystawą (1)
 » Sołtys wygrał samochód (8)
 » Barka zniknie z brzegu jeziora (20)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2016