Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Konflikt o stanowisko dyrektora szkoły

2018-05-14 22:54
 

Grupa rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie jest oburzona sytuacją związaną z obsadą stanowiska dyrektorskiego.

W poniedziałek, 14 maja na sesję Rady Miejskiej w Mogilnie przybyła grupa rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Wylatowie. W związku z sytuacją, jaka ma miejsce w tej placówce wystosowali list otwarty do burmistrza Leszka Duszyńskiego i radnych.

- W 2016 roku nauczyciele naszej szkoły wystawili negatywną opinię byłej pani dyrektor Katarzynie Łanieckiej, która w rezultacie nie przystąpiła do konkursu. Wiosną 2017 roku na konkursie nie został wyłoniony dyrektor i nasza placówka została bez dyrektora. W tym czasie dowiedzieliśmy się, że p. Aneta Półtorak, nauczyciel 1-3 planowana jest do zwolnienia z pracy przez p. Łaniecką. Rodzice nie chcieli dopuścić do takiej sytuacji, ponieważ uważamy p. Półtorak za bardzo dobrego nauczyciela. Udaliśmy się do pana Burmistrza po pomoc i wyjaśnienie, dlaczego była dyrektor pani Łaniecka chciała zwolnić tą panią. Po rozmowie z Panem i p. Lorkiem dowiedzieliśmy się, że nie ma dla tej pani godzin w szkole. Po tej rozmowie zostaliśmy wezwani na rozmowę z byłą panią dyrektor, która powtórzyła słowa pana Lorka "że nie na takiej opcji, by znalazły się godziny dla tej pani". Rodzice nie poddali się jednak i w związku z tą sytuacją wynikła spontaniczna akcja rodziców, którzy zebrali podpisy pod petycją o pozostawienie pani Anety Półtorak w szkole. Finałem tej akcji było zebranie w szkole z udziałem pana Burmistrza, pana Lorka, byłej pani dyrektor, nauczycieli i nas rodziców. Rodzice zaproponowali, że w związku z nie wyłonieniem kandydata na dyrektora w konkursie, zaproponować to stanowisko p. Anecie Półtorak, aby nasza szkoła miała dyrektora, a pani Półtorak pracę. Na spotkaniu okazało się jednak, że jakimś cudem godziny dla pani Anety się znalazły i w połączeniu z funkcją dyrektora byłby cały etat. Więc decyzja należała już tylko do pana Burmistrza. Na zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 zostaliśmy poinformowani przez pana Burmistrza, że pani Aneta Półtorak będzie pełniła obowiązki dyrektora. Odetchnęliśmy z ulgą. Po tych kilku miesiącach możemy stwierdzić, że pan Burmistrz podjął słuszną decyzję. My, rodzice i nasze dzieci jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmian, jakie nastąpiły w naszej szkole i ze sposobu prowadzenia placówki od czasu objęcia przez panią Anetę Półtorak stanowiska dyrektora - czytamy w liście otwartym wystosowanym przez grupę rodziców.

Oprócz tego zdaniem rodziców, podczas gdy nauczyciel Aneta Półtorak objęła pełnienie obowiązków dyrektora nastąpiła odczuwalna zmiana panującej tam atmosfery na "bardziej przyjazną i życzliwą". Ponadto współpraca rodziców z dyrekcją do tej pory miała układać się bez zarzutów.

- Mamy pełne zaufanie do pani Anety Półtorak. Pani dyrektor z własnej inicjatywy i dobrego serca wykracza poza swoje dyrektorskie obowiązki i robi wiele dobrego dla dobra i bezpieczeństwa naszych dzieci, między innymi dodatkowe kursy autobusów i bezpieczne miejsce wsiadania i wysiadania z nich, załatwienie firmy cateringowej z posiłkami (żadna firma nie chciała dowozić małej ilości posiłków) itp. - pisała zbulwersowana grupa rodziców.

Z listu dowiadujemy się również, że sytuacja była opanowana do czasu ogłoszenia w tym roku konkursu na stanowisko dyrektora placówki w Wylatowie.

- Krótko przed konkursem dowiedzieliśmy się, że panie z Rady Rodziców, które zostały wyłonione do komisji konkursowej na dyrektora naszej szkoły są przeciwne osobie obecnej pani dyrektor. W związku z tym, na prośbę pani przewodniczącej Rady Rodziców odbyło się zebranie w sprawie udzielenia poparcia kandydatury dla p. Anety Półtorak. W zebraniu wzięło udział 44 rodziców i w tajnym głosowaniu 39 udzieliło poparcia pani Półtorak na to stanowisko. Przedstawiciele Rady Rodziców zostali poproszeni, by zagłosowali zgodnie z wolą większości rodziców. O czym mówi 1 punkt rozdziału I i IV regulaminu Rady Rodziców. Konkurs odbył się z zaistniałą bardzo dziwną sytuacją i niestety znów nie został rozstrzygnięty, do czego niestety przyczyniły się panie z Rady Rodziców z naszej szkoły (...) Mamy wrażenie, że delegaci z naszej szkoły biorący udział w głosowaniu na dyrektora są pod wpływem osób wrogo nastawionych do obecnej pani dyrektor, ponieważ te same panie w ubiegłym roku razem z nami walczyły o stanowisko dla p. Półtorak. Co się stało, że nagle zmieniły zdanie? - czytamy w dalszej części listu otwartego.

Rodzice, którzy zabrali głos podczas poniedziałkowej sesji nie zgadzają się przede wszystkim z kandydaturą, jaką zaproponował na to stanowisko burmistrz Mogilna. Jego zdaniem funkcję dyrektora powinna pełnić Katarzyna Zaborowska.

- (...) nie rozumiemy działań pana Burmistrza , który zamierza powołać inną osobę na to stanowisko. Komu tak bardzo zależy, żeby skłócić to środowisko? (...) Na jednym ze spotkań zarzucił nam pan Burmistrz, że jesteśmy sterowani przez panią dyrektor, co nie ma miejsca, a my pytamy, kto steruje Panem, że podejmuje Pan decyzję wbrew opinii większości Rady Pedagogicznej i Rodziców? Gdzie dobro naszych dzieci pytamy? Czy współpraca całej Rady Pedagogicznej z wybraną przez Pana kandydatką na pewno będzie dobra i owocna? Pytamy więc, czym pan Burmistrz kieruje się chcąc powołać panią Katarzynę Zaborowską, a nie obecną dyrektor p. Anetę Półtorak? Czy taka decyzja rozwiąże problem godzinowy dla nauczycieli, o który walczyliśmy już w zeszłym roku? - żalili się rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Wylatowie.

"Proszę uszanować moją decyzję"

Głos w sprawie zabrał główny adresat listu, czyli burmistrz Mogilna. Jak kilkakrotnie zaznaczał - sednem sprawy jest kwestia niewygrania konkursu przez obecną dyrektor, Anetę Półtorak na to stanowisko.

- To nie jest prawda, że państwa głos nie jest poważnie brany pod uwagę. Nie jest też prawdą, że jesteście lekceważeni (...) To nie jest tak, że jeżeli państwo uważanie, że wysłuchanie to oznacza, że podejmie się decyzję, jaką państwo sobie życzycie - to tak nie jest. Tak nie było i tak nie jest. Proszę mi wierzyć, że do tej sprawy podszedłem naprawdę z wielkim szacunkiem i z powagą i wiele, wiele dni zastanawiałem się jaką podjąć decyzję (...) To nie jest moja wina, że Aneta Półtorak nie uzyskała wymagającej liczby głosów i nie wygrała konkursu. Nie wygrała po prostu konkursu. Ja rozmawiałem o tym z panią dyrektor o tej sytuacji, państwa też przyjąłem. Myślałem, że mogę w ten sposób jeszcze ogłosić drugi konkurs, niestety musiałby to być konkurs unieważniony. Stąd też pozostało mi jedno wyjście z tej sytuacji - powołać na dyrektora (...) Uznaję w ten sposób, że wybór pani Anety Półtorak przeze mnie w sytuacji, kiedy nie wygrała konkursu byłoby podważeniem kolegialnej decyzji komisji konkursowej (...) Stąd też podjąłem decyzję, aby nikt nie był z zewnątrz, żeby takim dyrektorem była pani Katarzyna Zaborowska - mówił burmistrz Leszek Duszyński.

Jak zaznaczał burmistrz Duszyński - Aneta Półtorak będzie dyrektorem do końca czerwca. Od nowego roku szkolnego będzie nauczycielem zatrudnionym na pełen etat.

- Dzisiaj rozmawiałem z panią Anetą Półtorak. Pani Aneta Półtorak nie chce być dyrektorem, tylko prosi nas o to, żeby pracowała w szkole. To jest zapewnione, z panem dyrektorem zaręczyliśmy i będzie miała cały etat w Szkole Podstawowej w Wylatowie (...) Biorę na siebie odpowiedzialność za tę decyzję i ta decyzja jest ostateczna. W przeciwnym razie będą musiał powołać kogoś z zewnątrz, a to będą już wtedy kłopoty. Proszę uszanować tą decyzję, jak ja uszanowałem państwa decyzję w zeszłym roku. Powtarzam jeszcze raz - nie moja wina, że pani dyrektor nie wygrała konkursu na dyrektora szkoły podstawowej - tłumaczył Leszek Duszyński.

Jak wyjaśniał również Jarosław Lorek, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie - po konkursie, do którego się nikt nie zgłosił lub nie został rozstrzygnięty dokonuje się powierzenia stanowiska.

- Tylko współczuć należy, jeżeli jest taki opór środowiska i rady pedagogicznej wobec każdego innego kandydata i tu podzielam wasze obawy, czy to będzie z korzyścią dla dzieci - podsumowała sytuację przewodnicząca Teresa Kujawa.

Autorzy listu liczą na pisemne ustosunkowanie się włodarza gminy do powyższej sytuacji oraz do kwestii rzekomego ujawnienia przez jedną z członkiń komisji wyników niejawnego głosowania. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [6]

 
   » KOMENTARZE [131]» dodaj komentarz   

 » Na dyrektora (Ja | 25-07-2018, 13:58:53)

Proponuję panią Beatę na dyrektora sumienna oddana pracowita

 » Na dyrektora (Ja | 25-07-2018, 13:25:36)

Proponuję panią Beatę na dyrektora sumienna oddana pracowita

 » Źle się dzieje z edukacją mogileńską... (obserwator | 20-05-2018, 11:33:46)

Placówką oświatową (przedszkole,szkoła,poradnia),kieruje dyrektor wyłoniony w drodze konkursu.Kadencja na stanowisku dyrektora trwa 5 lat.W okresie tych lat,zazwyczaj ma miejsce ocena jakości pracy placówki oraz ocena pracy jej dyrektora.Po upływie kadencji ogłaszany jest konkurs na kolejne 5 lat funkcjonowania placówki i w tym konkursie , dyrektor kończący swoją kadencję może się ubiegać na stanowisku dyrektora.Najważniejszym argumentem dla niego,aby wygrać konkurs na kolejną kadencję jest wspomniana wyżej wysoka ocena pracy placówki i ocena jego pracy za okres mijającej kadencji. TAK POWINNO BYĆ- taka jest logika,w tym jest głęboki sens , aby placówką kierował ktoś , kto się sprawdził. Tymczasem w mogileńskich placówkach oświatowych , źle się dzieje , bo dyrektorzy , pod kierunkiem których placówki otrzymały wysoką ocenę z mierzenia jakości pracy placówki a dyrektor wyróżniającą ocenę własnej pracy niejako zostają wyautowani przez wewnętrzne rozgrywki pracowników lub sterowanych rodziców.Wymienieni zapominają, robiąc zamieszanie wewnątrz placówki,osłabiając jej efektywność,że PLACÓWKA OŚWIATOWA JEST ZAKŁADEM PRACY JAK KAŻDY INNY,a dyrektor ma nią zarządzać nie w myśl "widzimisię" rodziców,czy pracowników.Ma i powinien prowadzić placówkę zgodnie z prawem oświatowym.Jest w nim miejsce również na decyzyjność rodziców i pracowników placówki , ale nie ma w nim miejsca na powodowany przez nich bałagan i gry personalne! Dla podmiotów zasiadających w komisji konkursowej , właśnie wysoka ocena mierzenia jakości pracy placówki i wyróżniająca ocena pracy jej dyrektora,który chce zarządzać kolejną kadencję ,powinny być kluczowe w podejmowaniu decyzji , a nie zamieszanie czynione przez innych. W mogileńskich placówkach oświatowych,zaczynają obowiązywać złe praktyki,toleruje się,mało!respektuje czyniących bałagan i odstrasza dobrych dyrektorów od przystąpienia do konkursu.NALICZYŁEM JUŻ 5 PLACÓWEK W KTÓRYCH TAK SIĘ STAŁO....To wielka strata dla samych placówek oświatowych.Dobry dyrektor , TO SILNY DYREKTOR w swoich decyzjach,szanujący wszystkie podmioty placówki , ale nie wdzięczący się przed nimi, aby nie narazić się...bo,przed konkursem zrobią bałagan...BO WYMAGAŁ,NIE TRYSKAŁ SZTUCZNYM UŚMIECHEM, ZWRACAŁ UWAGĘ , DOBRZE WIDZIAŁ , DAWAŁ ZALECENIA - bo był D Y R E K T O R E M. Obecnie obchodzone są różne "lecia" placówek.Jest niby dobrze,odświętnie,kolorowo , ale nie zauważamy coraz większego cienia,który kładzie się na te uroczystości - pomylenia ról w placówkach oświatowych - TEGO CO NALEŻY DO DYREKTORA,PRACOWNIKÓW,RODZICÓW. Odbija się to wprost , na coraz słabszej efektywności pracy placówek mierzonych z zewnątrz. Gdzie ten czas , w którym placówki mogileńskie były w ścisłej czołówce województwa egzaminów zewnętrznych i to przez szereg lat..gdy pytano formalnie dyrektorów placówek na różnych szkoleniach,jak to robią,że placówki maja takie wysokie wyniki. Cóż , obecnie między innymi , nie jakością pracy dyrektora odmierza się przyszłość uczniów i to bardzo niepokoi....

 » Do ares (Maniek | 18-05-2018, 22:55:41)

Ares, wydaje mi się, że kuratorium powinno przyjrzeć się nauczycielom, a nie nauczycielą (celownik liczby mnogiej, więc końcówka -om)

 » nauczyciele (ares | 18-05-2018, 10:11:25)

Kuratorium powinno sie tej szkole i nauczycielą dobrze przyjrzeć bo to co tam sie dzieje to szok. A dzieci zamiast uczyc sie w szkole pewnie do domu wiecej dostają zadane bo nauczyciele z programem sie nie mogą wyrobić. Nic dziwnego skoro co inne im w głowach.

 » Konkrety (obserwator | 18-05-2018, 09:15:52)

Zgadzam się z komentarzem "Niezwiązany" Pani "mama222" kompletnie oderwana od rzeczywistości bez podstawowej wiedzy o szkolnictwie . Można wybaczyć !? Natomiast "Niezwiązany" bardzo przygotował się do neutralnej oceny sytuacji i w moim odczuciu ma moje całkowite poparcie !!! Pozdrawiam .

 » Uczniowie (Szkoła | 18-05-2018, 08:22:27)

Proszę skończcie ta wojnę przecież pani Dyrektor przegrała konkurs powinna to zaakceptować i nowa panią Dyrektor przyjąć z sercem otwartym.Prosze dajcie spokój przerwijcie to zło nienawiść i szeptanie po kątach.

 » Do niezwiązany (Mama222 | 17-05-2018, 23:59:53)

Teoretycznie są wytyczne dotyczące przewozów,a w praktyce są dzieci z tego obwodu, które nie chodzą do tutejszej szkoły. Jeździ bus od strony Mogilna, widzę czasem jak dzieciaki na rynku wsiadają.

 » Do niezwiązany (Mama222 | 17-05-2018, 23:59:46)

Teoretycznie są wytyczne dotyczące przewozów,a w praktyce są dzieci z tego obwodu, które nie chodzą do tutejszej szkoły. Jeździ bus od strony Mogilna, widzę czasem jak dzieciaki na rynku wsiadają.

 » Konflikt w Wylatowie (Niezwiązany | 17-05-2018, 09:15:56)

Szanowni Państwo Nie jestem związany z żadną ze stron konfliktu, jestem natomiast mieszkańcem gminy Mogilno. Z zażenowaniem czytam komentarze mieszkańców Wylatowa i zażarty spór o obsadę stanowiska dyrektora szkoły. Chciałbym, żeby osoby biorące udział w sporze zastanowiły się nad jego konsekwencjami. W obecnej sytuacji najważniejsze wydaje się dobro tej setki dzieci uczęszczających do szkoły. Niestety, przypominam to wszystkim rodzicom, dzieci te umieją już czytać , a co za tym idzie są na pewno uczestnikami toczonego na łamach portalu sporu i niewybrednych komentarzy ze strony jego uczestników. Fakt ten na pewno będzie miał wpływ na ich stosunek dzieci do uczących w szkole nauczycieli – na ich autorytet. Dla ich dobra, dla dobra dzieci, strony powinny moim zdaniem, zakopać topór wojenny i jak najszybciej dojść do porozumienia. Proponuję zwołać zebranie rodziców ze wszystkich wiosek będących w obwodzie szkoły (bez względu na to czy ich dzieci obecnie uczęszczają do szkoły czy też nie) i wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie przyszłości szkoły. To jedyny sposób na zamknięcie tego przykrego tematu, to WY RODZICE we współpracy z burmistrzem musicie się dogadać, nikt inny. Aspiracje nauczycieli w tej sprawie nie są istotne, oni pełnią służebną rolę wobec społeczeństwa i myślę, że są świadomi konsekwencji zaistniałej sytuacji a tym samym będą w stanie podporządkować się WASZEJ woli dla dobra wspólnego. Społeczność musi jednak pamiętać, że w zakresie zarządzania jak i pracy szkoły obowiązuje prawo. Poniżej kilka uwag i wyjaśnień w tej sprawie w odniesieniu do wybranych trzech komentarzy Szkoła (Mama222 | 16-05-2018, 13:51:39) „Jest dużo szkół w okolicy, wasze dzieci nie muszą chodzić do Wylatowo. Obowiązkiem gminy jest zapewnić dziecku dojazd do szkoły, do której uczęszcza, a nie do której należy wg miejsca zamieszkania.” Niestety mija się Pani z PRAWDĄ- poniżej odpowiedź MEN w podobnej sprawie…. W odpowiedzi z dnia 02.11.2016 r. podsekretarz stanu w MEN Maciej Kopeć przypomniał, że ustawa o systemie oświaty reguluje kwestie obowiązku gminy w zakresie organizacji dowozu dzieci do szkół obwodowych, a za ustalenie planu sieci szkół obwodowych odpowiedzialna jest rada gminy. Zgodnie art. 17 ustawy o systemie oświaty, sieć publicznych szkół powinna być zorganizowana w sposób umożliwiający realizację obowiązku szkolnego przez uczniów, czyli uwzględniać odległości wymienione w ustawie. Jeżeli nie jest to możliwe, gmina organizuje dojazdy lub pokrywa koszty przejazdu do szkół obwodowych. Droga dziecka z domu do szkoły nie może przekraczać – 3 km w przypadku uczniów klas I–IV szkół podstawowych oraz 4 km w przypadku uczniów klas V–VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów. Jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie dziecko mieszka, przekracza wymienione odległości, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewożenia dziecka albo zwrot kosztów przejazdu dziecka środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice, a do ukończenia przez dziecko 7 lat – także zwrot kosztów przejazdu opiekuna dziecka środkami komunikacji publicznej. W przypadku gdy wyżej wymienione odległości nie są przekroczone, gmina może zorganizować bezpłatny transport, zapewniając opiekę w czasie przewozu. Podsekretarz stanu w MEN Maciej Kopeć podkreśla, że w aktualnym stanie prawnym przewidziano możliwość organizowania dowozu w przypadkach nieobligatoryjnych. Przypomina jednak, że obowiązek dowozu jest nałożony na gminę tylko wtedy, gdy uczniowie uczęszczają do szkoły obwodowej. A więc jeśli rodzice wybrali szkołę, która nie jest szkołą obwodową, ustawa nie nakłada na gminę obowiązku organizacji transportu do takiej szkoły bądź pokrycia kosztów przejazdu. Dlaczego tak są skonstruowane przepisy? Ponieważ – wyjaśnia Kopeć – ustawodawca może wskazać jedynie obowiązki gminy w zakresie jej zadań własnych, nie może natomiast nakładać obowiązku w zakresie dowozu do szkół nieobwodowych. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/men-obowiazek-dowozu-ucznia-dotyczy-tylko-szkoly-obwodowej/4ct9pt Wylatowo (Pacynka | 16-05-2018, 09:24:10) „Co do konkursów to każdy wie jak się odbywają .. nie wiedza tu się liczy tylko ...każdy wie co , a najlepszy kandydat to ,,Pacynka ,,.Cała komisja powinna być z zewnątrz i byłoby bez problemu” Tyle Pacynka a co na ten temat mówi prawo? Kandydata na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki wyłania się w drodze konkursu (art. 36a ust. 3 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty). W tym celu organ prowadzący szkołę lub placówkę (wójt, burmistrz, prezydent miasta) powołuje komisję konkursową w składzie: 1) po trzech przedstawicieli: • organu prowadzącego szkołę lub placówkę, • organu sprawującego nadzór pedagogiczny; 2) po dwóch przedstawicieli: • rady pedagogicznej, • rodziców; 3) po jednym przedstawicielu zakładowych organizacji związkowych, przy czym przedstawiciel związku zawodowego nie może być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy. Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły musi być wcześniej ogłoszony przez organ prowadzący taką placówkę. Ogłoszenie o konkursie zamieszcza się w co najmniej dwóch dziennikach: jednym o zasięgu wojewódzkim i jednym o zasięgu lokalnym. Ogłoszenie powinno wskazywać również na termin składania ofert przez kandydatów do konkursu. Termin ten powinien wynosić co najmniej 14 dni od dnia ukazania się ogłoszenia. Wójt gminy (wójt, burmistrz, prezydent miasta) jest podmiotem, któremu zostały powierzone kompetencje do podejmowania wszystkich czynności związanych z obsadzaniem stanowisk dyrektorów w szkołach publicznych prowadzonych przez gminy. Oznacza to, że wójt jako organ prowadzący szkołę ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora szkoły, a co za tym idzie - jest również uprawniony do jego unieważnienia (patrz: wyrok NSA w Warszawie z 1 września 2005 r., sygn. akt I OSK 328/05, OwSS 2006/3/77). Z cytowanych zapisów nie wynika również, aby obowiązkiem organu prowadzącego była konieczność publikowania imiennego składu komisji konkursowej. Największe zło. (KS | 16-05-2018, 11:48:10) „Największym złem w tej szkole jest Pani Halina to ona rozpętała tą burze i to ona tak naprawdę kieruje szkołą a nie dyrektor Pani Półtorak. Pani Halina i jej koleżanki powinny teraz odpowiedzieć za to co zrobiły tej szkole. Pan Burmistrz powinien je zwolnić a tek naprawdę to powinna wylecieć z hukiem Pani Halina od razu.” I znowu prawo… Dla nauczyciela, niezależnie od sposobu nawiązania z nim stosunku pracy, pracodawcą jest szkoła lub zespół szkół, a jej dyrektor jest kierownikiem dla zatrudnionych w szkole nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami. To, że szkoły i placówki są prowadzone, co do zasady, przez jednostki samorządu terytorialnego, nie oznacza, że szkoły nie są pracodawcami dla zatrudnionych w nich nauczycieli i innych pracowników. Obowiązujące przepisy nie dają organom jednostek samorządu terytorialnego prawa do przejmowania kompetencji pracodawcy i decydowania w sprawach związanych z zatrudnianiem pracowników w prowadzonych szkołach i placówkach oświatowych. Szkoła jako jednostka organizacyjna zatrudniająca pracowników jest pracodawcą również wobec jej dyrektora, mimo że kompetencja do powierzenia tego stanowiska należy do organu prowadzącego. Stosunek pracy z nauczycielem jest nawiązywany przez dyrektora szkoły zgodnie z posiadanymi przez nauczyciela kwalifikacjami oraz stopniem awansu zawodowego.

 » Wylatowo (Dobra rada | 16-05-2018, 21:14:19)

Śmiać mi się chce z waszych idiotycznych komentarzy jak macie dzieci z ciężkim przyswajaniem wiedzy to już wiadomo ze za rodzicem. Skoro nie dają sobie rady to przesiądźcie z nimi w domach przy lekcjach !! Myślicie ze nauczyciele wychowają wam dzieci ? A wy w tym czasie siedzicie przed komputerem i wymyślacie bzdury !!! Jakoś nauczyciele ucza po 6-8 godzin oprócz tego 2-3 godziny poświęcają się pracy w domu i maja czas przysiąc do lekcji z dziećmi !!! Myślicie ze nie chcieli by zamykać drzwi po 8 godzinach i zająć się prywatnym życiem . A ci co siedzą z du.ami w domu zawsze najwiecej maja do powiedzenia , chyba dlatego ze są nieudolni!!!

 » szkola (szkola | 16-05-2018, 17:57:41)

Jak dla mnie i za moich czasów jak i przedszkole taki i szkola podstawowa w Wylatowie to jedna wielka porazka katastrofa na maxa.Na moje te dwie placówki pod wyburzenie,a autobus z dojazdem do Mogilna/bielic w zyciu nie dam tam dziecka cyrki na kółkach pozdrawiam

 » Dyrektor (Ewa | 16-05-2018, 15:05:37)

Jakiego przedmiotu ma zamiar uczyć pani Półtorak czy ktoś wie a może Wychowawca obecnej trzeciej klasy na emeryturę a w to miejsce pani Aneta.Wykoncza nas psychicznie.

 » Szkoła (Mama222 | 16-05-2018, 14:54:02)

Jest dużo szkół w okolicy, wasze dzieci nie muszą chodzić do Wylatowo. Obowiązkiem gminy jest zapewnić dziecku dojazd do szkoły, do której uczęszcza, a nie do której należy wg miejsca zamieszkania.

 » Dzieci (Rodzic | 16-05-2018, 14:49:42)

Zostawcie dzieci w spokoju oni już widzą co się dzieje! I gdzie w tym wszystkim jest DOBRO DZIECI !!!!

 » Szkoła (Mama222 | 16-05-2018, 13:51:39)

Jest dużo szkół w okolicy, wasze dzieci nie muszą chodzić do Wylatowo. Obowiązkiem gminy jest zapewnić dziecku dojazd do szkoły, do której uczęszcza, a nie do której należy wg miejsca zamieszkania.

 » dy-dy-dyrektory (markus | 16-05-2018, 13:48:16)

Taka zapyziała wiocha a o to stanowisko tyle zadziornosci ludzie oczy sobie wydrapią zeby tylko postawic na swojego konia.Tytuł na takiej wioseczce to jest cos to prestiz w parafi i reszta wsiowych kłania się wielkiemu dyrektorowi w pas,dwie opcie się okopały i obrzucają się go.nem tak go.nem bo rozsądku tego wiejskiego tu nie widac

 » Halina i jej koleżanki nauczycielki. (Las | 16-05-2018, 12:49:37)

Wiadomo nie od dziś że szkołą żądzi Pani Halina.To jej właśnie pasuje.Pani Aneta Półtorak jest tylko dyrektorem na pokaz.Chodzi po korytarzu i się głupio uśmiecha do wszystkich nie mając o niczym pojęcia.Ito ma być dobry DYREKTOR!!!!!!!!!!

 » Uczniowie (Tomek | 16-05-2018, 12:31:15)

A może zwolajcie zebranie dzieci niech się wypowiedzą jakim nauczycielem jest pani Aneta jak wyglądały lekcje które prowadziła ja nie mam że synem dobrych wspomnień.Mqm nadzieję że moich dzieci nie będzie uczyć.Nie jestem za żadną ze stron.pozdrawiam wszystkich że szkoły.

 » Największe zło. (KS | 16-05-2018, 11:48:10)

Największym złem w tej szkole jest Pani Halina to ona rozpętała tą burze i to ona tak naprawdę kieruje szkołą a nie dyrektor Pani Półtorak.Pani Halina i jej koleżanki powinny teraz odpowiedzieć za to co zrobiły tej szkole.Pan Burmistrz powinien je zwolnić a tek naprawdę to powinna wylecieć z hukiem Pani Halina od razu..

 » Komentarze (As | 16-05-2018, 10:27:18)

Chyba wszyscy zdajecie sobie sprawe ze wszystkie negatywy o p.Poltorak to pochodza z jednego zrodla

 » brak (brak | 16-05-2018, 09:28:44)

Mała ta szkoła nie ma jak trójka w Mogilnie i jedynka,jak tam mało nauczycielek

 » Wylatowo (Pacynka | 16-05-2018, 09:24:10)

Co do konkursów to każdy wie jak się odbywają .. nie wiedza tu się liczy tylko ...każdy wie co , a najlepszy kandydat to ,,Pacynka ,,.Cała komisja powinna być z zewnątrz i byłoby bez problemu .

 » Dyrektor (Rodzice | 16-05-2018, 09:24:04)

Pani Dyrektor Katarzyna Laniecka była dobrym dyrektorem szkoły pani Kasia Zaborowska myślę że będzie dobrym dyrektorem szkoły ułoży wszystkich do pionu że lekcje trzeba prowadzić nauczyciele przez rok robili co chcieli

 » Pani Aneta. (EVO | 16-05-2018, 09:03:28)

Pani Aneta Półtorak przez ten cały rok nie podjeła zadnej konkretnej decyzji.Tutaj wszystkie decyzje podejmuje Pani Halina i jej kolażanki oraz jaj ciocia sekretarka która już dawno powinna być na emeryturze.A tak stała się też nieformalnym dyrektorem.I to są te właśnie nieczyste układy w tej szkole.WSTYD.....

 » dyrektor (kika | 16-05-2018, 09:03:02)

Z tymi gratulacjami dla nowej pani dyrektor Z. to jeszcze bym poczekała...

 » Obserwator (Konkurs | 16-05-2018, 08:35:56)

Tym wszystkim powinny zająć się odpowiednie służby z poza Gminy od początku tzn.ogłoszenia konkursu , składu komisji itd. Coś tu śmierdzi.

 » ??? (czytacz | 16-05-2018, 07:57:38)

Żenada. Ludzie takie cuda to tylko w Wylatowie. Gdyby takie rzeczy działy się w innych firmach sprawa by była dawno załatwiona. Pewnie ktoś by był zwolniony albo przeniesiony a do zarządzania skierowany ktoś z zewnątrz, żeby rozbić tzw klikę. Mam tu namyśli klikę utworzoną przez pracowników(w tym wypadku nauczycieli) jak i rodziców. Myślę że rzeczywiście potrzeba tutaj kogoś z zewnątrz. Nienormalne wydaje mi się też podważanie decyzji Burmistrza. Normalnym jest, że pracodawca ma największy wpływ na dobór kadry zarządzającej jak i pozostałych pracowników. Gdzie jest tak, że osoby trzecie, bo tak można nazwać buntowników bez etatu w oświacie, podejmują decyzje kto ma być dyrektorem a kto nauczycielem a kto się nie nadaje. Może jeszcze będą zaglądać w dziennik i wystawiać oceny?? Panie Burmistrzu pozostaje męska decyzja i czas pokazać do kogo należy ostatnie zdanie.

 » Wylatowo (Doro | 16-05-2018, 07:49:39)

Komu tak zależy na usunięciu p. Anety ,wcześniej z stanowiska nauczyciela i teraz z dyrektora ?

 » . (Ups | 16-05-2018, 07:33:41)

Rodzice z nudów wymyślają sobie problemy.. Kto kiedyś pomyślałby o czymś takim. 500+, matki siedzą w domu i wymyślają...

 » do rambo (Pomocny | 16-05-2018, 07:30:10)

Twoje argumenty, o psychiatrze są na bardzo niskim poziomie. Widać, że już brakuje wam argumentów. Jeżeli piszesz, że nie znałem starej dyrekcji to jesteś w dużym błędzie. Na drugi raz zastanów się zanim coś napiszesz. Pozdrawiam cieplutko.

 » Dyrektor (Edyta | 16-05-2018, 06:18:04)

Strach zakończenia roku.Pozabijaja się.

 » Rada? (UPS | 16-05-2018, 06:02:38)

A to się narobiło w tym Wylatowie.Jak nie UFO, to teraz bliżej niezidentyfikowani rodzice.Każdy chce zabłysnąć.Tylko nie tedy droga.Jeżeli, Wy Rodzice,jesteście odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci, to nauczcie ich szacunku dla samych siebie.Ale cóż może dać Rodzic,który lubi krzyk, hałas i zamęt.Otóż z tego nie będzie "błyszczący diament".

 » Wylatowo (Ex | 16-05-2018, 01:29:23)

Za żadów pan Katarzyny nigdy emerytowany nauczyciel nie był zaproszony na dzień nauczyciela . Aż miło robi się na sercu jak ktoś pamięta o naszym pokoleniu emerytów . Mało takich nauczycieli jak pani Aneta a dyrektor jeszcze lepszy . Apeluje do władzy !!! Przez wasze spiski cierpią dzieci i nauczyciele z powołania !!! Pan bóg Was rozliczy !!! Ps . A to ze ex dr daje na dzwony w licheniu i chodzi do kościoła ze złożonymi rączkami do kościoła co niedziele jak nazwiecie ? Naszym zdaniem to JUDASZ

 » Do pirzol (Rob | 16-05-2018, 00:55:37)

Wiedza szkolna a ineligencja to 2 rozne pojecia. Znam osoby ktore w szkolach były prymusami, na studiach tez a sa takimi tukami ze glowa mała. Znam również osoby z marnym i ubogim wyksztalceniem szkolnym a w zyciu radza sobie lepiej niz Ty korzystajac ze swojej inteligencji.

 » Do papa (Pirzol | 16-05-2018, 00:21:30)

Na naukę nigdy nie jest za późno lecz zmień opozycję bo twoja jest przegrana

 » Do kika (Pirzol | 16-05-2018, 00:17:29)

Potocznie możesz trzymać strona pani Półtorak ale daj sobie spokój pozycja z góry przgrana

 » Rambo (Pirzol | 16-05-2018, 00:13:27)

I tu się mylisz pojęcie o starej dyrekcji mam bardzo dobre i z takiej. Sytuacji jestem zadowolony

 » Do pirzol i pomocny (rambo | 15-05-2018, 23:22:24)

Pirzol i Pomocny wy chyba macie tego samego psychiatrę.Tylko za słabe leki wam zapisał i takie brednie wypisujecie.Nie macie pojęcia co działo się za rządów starej dyrekcji.Rodzice walczcie z starymi układami.

 » Do pirzol (Papa | 15-05-2018, 23:13:14)

Tak w ramach wyjaśnienia słowo "namaszczona" zostało użyte potocznie, zalecam zajrzeć do słownika. Myślę, że możesz znaleźć tam coś ciekawego i kto wie może się czegoś nauczysz.

 » Do kika (Pirzol | 15-05-2018, 23:04:15)

Mój poziom inteligencji jest wysoki szkoły mi na to pozwoliły trochę ci do mnie brakuje , mówię co myślę a co do osoby to się mylisz a na burmistrza z przyjemnością. zagłosuje

 » Do kika (Pomocny | 15-05-2018, 23:02:23)

O twoim poziomie wole się nie wypowiadać. Radę rodziców ktoś jednak wybierał. Mało kto widzi pozytywne rzeczy, które robią dla uczniów. A takich co ich hejtują, jak Ty, jest wielu i nic poza pisaniem w internecie nie robią. A poza tym rada rodziców reprezentuje głosy wszystkich, nie tylko takich osób jak Ty. Więc jak nie masz nic mądrego do napisania to się wogóle nie odzywaj, bo Twoich wpisów też żal czytać.

 » Do papa (Pomocny | 15-05-2018, 22:52:32)

Proszę mówić za siebie. Ja się pytam jaka życzliwość? Jaki profesjonalizm? Profesjonalizmem nazywasz to że za wszelką cenę chciała się utrzymać na stanowisku dyrektora? To że ludzi nakłania do głosowania na nią, bo jak nie zagłosuje staje się śmiertelnym wrogiem? To nie jest dobre zarówno dla dzieci jak i rodziców. Nikt nie chce takiego kolejnego roku. Zmiana dyrektora wyjdzie wszystkim na dobre.

 » do pirzol (kika | 15-05-2018, 22:41:43)

Twój poziom inteligencji jest tak niski, że przestań pisać te komentarze bez ładu i składu bo zal ich czytać.Kazdy wie kto kryje się pod tym nickiem.Napiszę dużymi literami żebyś zrozumiał RADA RODZICÓW REPREZENTUJE PODCZAS KONKURSU GŁOS WIEKSZOSCI RODZICÓW.Prywatnie to Ty sobie możesz głosować na burmistrza.Dotarło do Ciebie?

 » Do papa (Pomocny | 15-05-2018, 22:15:00)

Proszę mówić za siebie. Ja się pytam jaka życzliwość? Jaki profesjonalizm? Profesjonalizmem nazywasz to że za wszelką cenę chciała się utrzymać na stanowisku dyrektora? To że ludzi nakłania do głosowania na nią, bo jak nie zagłosuje staje się śmiertelnym wrogiem? To nie jest dobre zarówno dla dzieci jak i rodziców. Nikt nie chce takiego kolejnego roku. Zmiana dyrektora wyjdzie wszystkim na dobre.

 » Do papa (Pirzol | 15-05-2018, 22:12:35)

Chyba części rodziców mów za siebie namaszczenia może udzielić ksiądz nie osoba świecka do szkoły douczyć się

 » Dyrektor (Papa | 15-05-2018, 21:51:24)

Pani Aneta jako dyrektor to najlepszy dyrektor jakiego miała ta szkoła. Pełen profesjonalizm, a także życzliwość w stosunku do rodziców i uczniów. Panie burmistrzu proszę się jeszcze raz zastanowić czy Pani Zaborowska, która została namaszczona przez Panią Laniecką to najlepszy wybór? Dlaczego chce Pan robić nam rodzicom na złość? Pani Aneto, a dla Pani wyrazy szacunku. Dziękujemy za ten rok, prosimy o następny !

 » do Aeiouy (bolo | 15-05-2018, 21:48:08)

Widze ze Ty omijales nie tylko ,,tom,, ale ,,kazdom,, szkole...

 » Do radnego (Rod | 15-05-2018, 21:06:43)

To naprawdę słabe, gdy radny pisze pod pseudonimem na forum. Wstydzi się swojego zdania?

 » ....... (Aeiouy | 15-05-2018, 21:03:58)

Nawet UFO omija tom szkołem szerokiem ukiem..

 » Rambo (Ja | 15-05-2018, 20:43:08)

Czy ktoś wie czy dzisiaj czy wczoraj leciał Rambo 2

 » Brawo brawo brawo (Dobromir | 15-05-2018, 20:39:55)

Wielkie ukłony i wyrazy szacunku za męską podjęta decyzje panie burmistrzu. Może wreszcie zakończy się ta szopka w wylatowie brawo dla nowej pani dyrektor dziękują rodzice z dziećmi

 » Do Jadzia (Pirzol | 15-05-2018, 20:16:01)

Rada akurat ta nigdy nie była cicho i nic nie knuła poprostu miała najbliższy kontakt ze szkołą i dyrektorem więc najwięcej mogą powiedzieć o tym co dzieje się w szkole

 » Do uczeń (Pirzol | 15-05-2018, 20:11:17)

Bardzo chciałbym być uczniem Pani Łanieckiej ale wiek nie ten szacun dla niej

 » do ulala (Pomocny | 15-05-2018, 20:09:37)

Może z pozoru wydawała się zimna jak lód, aczkolwiek jeśli ktoś miał jakikolwiek problem pomogła, doradziła. Nie przypominam sobie kiedykolwiek żebym odszedł od niej z jakimś nierozwiązanym problemem, czy chociaż bez wsparcia z jej strony. Trzymała nad wszystkim pieczę będąc wspaniałym człowiekiem. A teraz? Każdy robi to co mu się żywnie podoba, a jeśli pójść po jakąś pomoc do obecnej dyrektorki to w większości spławi Cię tłumacząc że zrobi to nie dając żadnej pewności czy tymczasowej pomocy.

 » Dyrektor (Jadzia | 15-05-2018, 19:52:02)

Moje dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Wylatowie byłam zadowolona z pracy pani Lanieckiej dziwiłam się że na zebraniach nauczyciel obgaduje i gada na panią Katarzynę ale nie mogli znieść i sami nauczyciele zrobili dzisiejszy bałagan był ład i porządek kiedy dyrektorem została pani Aneta pomyślałam jest więcej luzu ale krótko nauczyciele skłócili się gadały panie po kątach rada rodziców siedziała cicho aż nadszedł dzień plan uknuly.Uwazam wszyscy do zwolnienia.

 » komęty (absolwent | 15-05-2018, 19:51:54)

Ludzie opanujcie się połowe z was wysłałbym do szkoły i przeszkolił tu ktoś mówi o ubeckich metodach tam ktoś że ludzie zostaną rozlicseni . Ludzie za dużo zbyszka stonogi się naoglądaliście . To nie są archiwa IPN tylko sp. W Wylatowie Bądźcie poważni . A co do tego że Pani Aneta wygrała w jakimśtam głosowaniu to przypominam że dyrektora wybiera KOMISJA KONKURSOWA a nie rada rodziców .

 » do Pomocny (ulala | 15-05-2018, 19:39:19)

a nie przyszło Ci do głowy, że dopiero teraz rodzice nie są zastraszani i nie boją się głośno mówić.Do Łanieckiej strach było wejść, od progu było nie bo nie, służbistka,nigdy jej nie lubiłam, zimna jak lód.

 » Dyrektor (Jadzia | 15-05-2018, 19:28:15)

No niestety ale w szkole zrobilo się gorzej nauczyciele niektórzy robią co chcą za czasów pani Katarzyny Lanieckiej a nie byłam za nią było lepiej ostatnimi miesiącami nauczyciele zamiast lekcji pierdoły sobie opowiadali u pani dyrektor w gabinecie ludzie a gdzie kontrol z gminy z kuratorium wszyscy do zwolnienia i nowi nauczyciele i nowa rada rodziców bo ci nie lepsi agenci

 » Dyrektor (Jadzia | 15-05-2018, 19:26:28)

No niestety ale w szkole zrobilo się gorzej nauczyciele niektórzy robią co chcą za czasów pani Katarzyny Lanieckiej a nie byłam za nią było lepiej ostatnimi miesiącami nauczyciele zamiast lekcji pierdoły sobie opowiadali u pani dyrektor w gabinecie ludzie a gdzie kontrol z gminy z kuratorium wszyscy do zwolnienia i nowi nauczyciele i nowa rada rodziców bo ci nie lepsi agenci

 » Uczniowie (Teresa | 15-05-2018, 19:19:39)

Uczni jest 98

 » Przypadek? (Wylatowo | 15-05-2018, 18:45:36)

Komentarzy więcej, jak w szkole uczniów

 » Burmistrz i klika (Paweł | 15-05-2018, 18:04:44)

Już niedługo wybory. Mam nadzieję, że tym razem ten pan już nie wygra i powoli mogileńska klika się rozleci.

 » Wybory (Pupilka | 15-05-2018, 17:12:17)

Jedna z mam która głosowała na konkusie ponoć na zebraniu przyznała się że wstrzymała się od głosu.Coś Ty kobieto zrobiła?.Pomijajac że zaglosowalas niezgodnie z wolą większości rodziców to zlamalaś tajemnicę głosowania.Na to są paragrafy.Ciekawe kto Ci pomoże? Wypną d..ę na Ciebie

 » Dyrektor (Y | 15-05-2018, 16:53:50)

Najlepiej zatrudnić kogoś z zewnątrz na dyrektora, najlepiej faceta który poustawia te skłucone baby nawet kosztem przeniesienia jednej z nich. Burmistrzu jak chcesz wygrać to tak zrób przecież nie wszystkie nauczycielki są z kuj-pom.

 » oburzony poglądami fanatyków p.Półtorak (Pomocny | 15-05-2018, 15:49:35)

To co się dzieje w szkole to jakiś absurd. Za czasów p. Łanieckiej był spokój i porządek. A teraz gdy pani Łaniecka podkreślam ODESZŁA powiedzmy szczerze jest burdel na kółkach. Od kiedy rodzice decydują jaki nauczyciel ma pracować? Teraz ten "uratowany" nauczyciel chciał sobie zapewnić wygodną posadę za wszelką cenę. Buntowanie innych, zastraszanie czy to jest zachownie dyrektorki a nawet nauczyciela? Nauczyciele też sobie na sporo pozwalają a przy tej p. Półtorak, która na to pozwala sytuacja jest krytyczna. Się nie dziwie nauczycielom że za nią głosują jak pozwala na wszystko. A najgorsze są matki, które wszystko krytykują, nic nie robią a nawet mogę się założyć że pewnie połowa z nich nie płaci składki na radę rodziców. I jeszcze jakieś protesty przeciwko burmistrzowi, którego same wybierały. Naoglądały się za dużo tych seriali paradokumentalnych i ubzdurały sobie że mogą wszystko. Szczerze myśle że ich dzieciaki mają wyższe IQ niż one same. Mordę każdy umie drzeć, ale oprzeć je jakimiś argumentami to już nie umieją. I jeszcze obrażanie nic nie winnej p. Łanieckiej, która nic złego nie zrobiła w porównaniu do ich prostemu na wszystko i przeciw wszystkiemu. Jak macie się zachowywać jak stado baranów to lepiej siedźcie w domu i się tym nie chwalcie. Niedługo dojdziecie do wniosku, że jesteście na tyle mądre że dzieciaków do szkoły nie będziecie puszczać tylko same uczyć przemądrzałe mordowyjce. Pozdrawiam wszystkich oprócz wspomnianych wyżej fanatyków, które nie mają czasu wolnego.

 » Standard nauczania (Patrzac w przyszlosc | 15-05-2018, 15:48:53)

Zaborowska moze przywrocic to co brakuje w tej szkole a mianowicie - spokojnej atmosfery i dobrego, przyjaznego zarowno uczniom jak i nauczycielem, procesu dydaktycznego. Jesli Burmistrz powierzyl jej to bardzo trudne zadanie to znaczy ze ma swiadomosc ze nowy dyrektor posiadajacy nie tylko pelne kwalifikacje, doswiadczenie oraz dobra opinie bedzie szansa do tego aby ta szkola znowu uczyla i wychowywala w przyjacielskiej atmosferze.

 » do pirzol (uczeń | 15-05-2018, 15:39:53)

Pirzol piszesz bez ładu i składu,chyba byłeś uczniem P.ŁANIECKIEJ

 » Do były uczeń (Oko | 15-05-2018, 15:37:31)

A ja sądzę, że zza pleców p. Zaborowskiej szkołą nadal będzie rządzić stara dyrcia i jej kumpel z oświaty.Ludzie nie dopuście do tego, ich macki władzy tak daleko sięgać nie mogą.

 » Popieram "Dlaczego?" (uczeń | 15-05-2018, 15:29:05)

Zgadzam się z tym komentarzem : "Może ktoś się zastanowi dlaczego jest taki gwałtowny atak. To są typowe metody na zastraszenie i ośmieszenie. Posługiwanie się półprawdami i nieprawdami, aby tylko liczyć na poklask. Był konkurs. Tak trudno jest uszanować zasady, które obowiązują. A może teraz obowiązują inne zasady. Ci co głośno krzyczą to mają rację? Można innych kopać i obrażać. To nie jest ważne. Tylko my musimy osiągnąć swój cel. Ale to nie jest opinia wszystkich. A może inni nie mają prawa do głosu? Będziemy atakować i nie damy szansy na obronę. To tak łatwo, prawda? Zrobimy publiczny lincz i wtedy z satysfakcją powiemy: Wygraliśmy. Po co im to było? I nikt się nie zastanowi, że to wszystko zupełnie inaczej wygląda. Nasze musi być na wierzchu. Pójdziemy do Rady, do prasy i TV. To są nasze argumenty? I niech się boi każdy, kto nie z nami. Z pozdrowieniami dla wszystkich komentarzy." Zgadzam się :). Lepiej nie można tego ująć! Więcej takich komentarzy!

 » b (Nika | 15-05-2018, 15:21:50)

gdzie "bardziej przyjazna i życzliwa atmosfera".. teraz? haha haha haha haha. to dobre..

 » Rada (Ona | 15-05-2018, 14:49:11)

Myślę że ktoś nie rozumie słów godnie reprezentować Radę Rodziców !Brawo trzymam kciuki za odważnych rodziców , poinformujcie o tym Wojewode i p.Minister w Warszawie niech oni się tym zainteresują i wyjaśnią czy wszystko było zgodnie z prawem ????????????????

 » do Mała (xd | 15-05-2018, 14:40:01)

taki twój nick, jak godność Twoja i przewodniczącej RR.Żenada

 » do były uczeń (członkini | 15-05-2018, 14:32:39)

Wypraszam sobie dziecko komentarze takiego typu.Jako wieloletnia członkini RR chce powiedzieć, że to za kadencji poprzednich rad był kupiony profesjonalny sprzęt do mycia podłóg. Wcześniej panie sprzątaczki myły podłogi starymi szmatami przyniesionymi z domu.Mopy te blisko przez 2 lata leżały schowane bo była dyrektorka nie wyraziła zgody na ich używanie. To z naszych pieniędzy zostały zakupione automatyczne pojemniki na mydło w piance, aby 80 dzieci nie musiało korzystać z kostki mydła, to z naszych pieniędzy były kupowane ręczniki papierowe,papier toaletowy, to z pieniędzy RR za mojej kadencji był kupiony dystrybutor wody, aby dzieci miały nieograniczony dostęp do wody(p. Łaniecka wprowadziła jednak zakaz i dzieci nie mogły uzupełnić swoich małych buteleczek wodą, jeśli wypiły swój napój, to za mojej kadencji zostały zakupione nowe wieszaki na kurtki, tymi poprzednimi można było sobie oko wybić, mogę tak jeszcze wyliczać dalej.Chcesz się licytować? Słodkie paczki na gwiazdkę to troszkę mało.Gdybyś miał troszkę więcej lat to wiedziałbyś że słodycze to nie wszystko.Po pierwsze to bezpieczeństwo i higiena.

 » wylatowo (wiosna | 15-05-2018, 14:16:29)

A kto broni p.Łaniecką i P.Zaborowską na cmg?? chyba same... P.Łaniecka i ta druga Pani-bezkrytyczne wobec siebie.Ta Pani była dyrektor powinna siedzieć cicho i dziękować,że w ubiegłym roku jakoś przeszło cicho,po Jej nie bycie już dyrektorem,nikt nie chciał być złośliwy,ale nie doceniła tego.Dlatego zbiera co zasiała. Miłego dnia Paniom!

 » burmistrz (Setka | 15-05-2018, 14:09:24)

Mogilno kogo wy macie za burmistrza? Jakie szkoły pokończył ten wasz burmistrz?Tej jego składni w wypowiedziach nijak nie idzie rozszyfrować.Ten człowiek nie umie się wypowiedzieć i taki człowiek jest burmistrzem?

 » Szkoła (Były uczeń | 15-05-2018, 13:52:04)

Sądzę, że p. Zaborowska byłaby o wiele lepszym dyrektorem niż p. Półtorak. Ma dobry kontakt z dziećmi, tak jak p. Łaniecka,z którą zawsze można było normalnie porozmawiać. Patrząc z punktu widzenia osoby, która uczęszczała do tej szkoły, mogę przyznać że obecna rada rodziców robi o wiele więcej niż w poprzednich latach, a rodzice którzy się wtrącają teraz, sami nic nie robią przez cały rok, tylko wymagają.:)

 » Do matka i ala (Pirzol | 15-05-2018, 13:40:28)

Wy wybraliście radę chętnych nie było a jak dziewczyny się nastały to teraz dupki bolą zazdrość zżera leczcie się glosy do petycji też zbierane po kryjomu tylko od tych co są za rodziców musi być więcej skoro uczni jest 98 ośmieszanie się i pograzacie mam nadzieję że pani Zaborowska zrobi z tym porządek

 » Natychmiastowe zwolnienia. (Evo | 15-05-2018, 13:15:23)

Pan Burmistrz żeby w tej szkole zapanował porządek powinien od czerwca zwolnić Panią Półtorak ale nie tylko ją.Pracę też powinna stracić Pani Halina,Pani Katechetka,Pani Pedagog,Pani od j.polskiego oraz Pani od języka angielskiego.To jest jest ta grupka Pań które pogrązają tę szkołe.Wstyd mi miłe Panie.

 » Natychmiastowe zwolnienia. (Evo | 15-05-2018, 13:13:54)

Pan Burmistrz żeby w tej szkole zapanował porządek powinien od czerwca zwolnić Panią Półtorak ale nie tylko ją.Pracę też powinna stracić Pani Halina,Pani Katechetka,Pani Pedagog,Pani od j.polskiego oraz Pani od języka angielskiego.To jest jest ta grupka Pań które pogrązają tę szkołe.Wstyd mi miłe Panie.

 » wylatowo (private | 15-05-2018, 12:58:08)

Po co te durne komentarze oskarżenia i słowa krytyki . Proponuje zablokować komentarze i dać Tym Panią spokój.

 » (bijonss | 15-05-2018, 12:56:28)

popieram komentarz "PIRZOL".. sama prawda. PANI Zaborowska to bedzie dobra osoba na odpowiednim miejscu.. moze rodzice którzy tak wszystko wiedzą i wszedzie duzo szumu potrafią robic, przestaną sie wtracac, w to co jest poniżej ich kompetencji.

 » zebrania. (nijak | 15-05-2018, 12:52:08)

a zebranie w sprawie poparcia pani Półtora k zorganizowane było głównie przez Panią Półtorak i od razu głosy ktore miały cos przeciwko byly przekrzykiwane i dyskryminowane.tak powinno byc? a rada rodziców moim zdaniem nie zrobila nic złego, po prostu nie poszła za tłumem i tym co było narzucane, czyli żeby głosować na Panią Półtorak.

 » zebrania. (nijak | 15-05-2018, 12:50:59)

a zebranie w sprawie poparcia pani Półtora k zorganizowane było głównie przez Panią Półtorak i od razu głosy ktore miały cos przeciwko byly przekrzykiwane i dyskryminowane.tak powinno byc? a rada rodziców moim zdaniem nie zrobila nic złego, po prostu nie poszła za tłumem i tym co było narzucane, czyli żeby głosować na Panią Półtorak.

 » rada rodziców (MAŁA | 15-05-2018, 12:46:35)

wedlug mnie Przewodnica rady rodziców godnie reprezentowała rodziców, jak i cala reszta rady.. ale rodzice i inni lubia komus tylko cos wytykac i nie widziec co robią dla ICH dzieci.. najważniejsze dla nich jest to ze przeciez na Panią Półtorak nie chcieli głosować.. naprawde straszne...

 » . (matka | 15-05-2018, 12:42:01)

myślę że Pani Półtorak na tym stanowisku była niezbyt dobra opcja.. dobrze ze tylko do czerwca bedzie to trwało. .

 » ... (Nika cd | 15-05-2018, 12:39:54)

popieram komentarz "męża PRR". Rada rodziców cały czas wszystko dla dzieci załatwiała i jakoś rodzice nie mieli nic przeciwko.. a teraz rodzice z Rady Rodzicow CI źli bo wyrazili swoje zdanie i nie było ono takie samo jak zdanie większości tych matek które lubia dużo szumu robic a robić to juz sie nie chce.. :)

 » dyr (nowa | 15-05-2018, 12:06:33)

Z wypowiedzi P.Burmistrza wynika ,że powierzenia stanowiska dyr. P.Zaborowskiej nastąpiło,bez żadnej konsultacji z rodzicami i Radą Pedagogiczną.Czy to słuszne? No chyba ,że byłej.P.dyr. liczy się zdanie ,no raczej tak.Stało się co mogło stać najgorszego.

 » dyrektor (Trzemesznianin | 15-05-2018, 11:54:18)

Szambo się rozlało. Smród czuć aż w Trzemesznie.Ciekawych rzeczy dowiadujemy się o naszej mieszkance hihihi

 » szkoła (ja | 15-05-2018, 11:48:59)

Problem zaczął się dużo wcześniej,kiedy uknuty plan kogoś z zarządzających i byłej p.dyr. aby przygotować kogoś na dyr. zaraz od tego roku. A nastąpiło to, kiedy wypchnięto P.Zaborowską na kurs zarządzania, w trakcie roku szkolnego/widziano Panią/ Taki kurs P.Półtorak miała już ukończony ,zapewne za swoje pieniądze,bo jest zbyt skromną osobą,by żądać zwrotu. Chociaż P.Zaborowska zarzekała się,że nigdy nie myślała o dyrektorstwie.A tu wyszło coś innego. Tak więc jasne, że plan był z góry inny.Ewidentne działanie utraconego stanowiska przez b.dyr.p.K.Ł i zarządzających. I po co to było,P.Zaborowska jest oddaną P.byłej dyrektor i wszystko jasne. Tak rozumiem,że P.Półtorak nie chodzi wcale,żeby za wszelką cenę być tym dyrektorem,mimo że to ją zwolniła P.Łaniecka,Ona chce mieć pracę.Był to zły ruch i trzeba z tego jakoś wyjść/na pewno już nie z twarzą/ a mogło być tak spokojnie.......

 » Dyrektor (Ja | 15-05-2018, 11:46:28)

Przewodnicząca powinna reprezentować godnie całą Radę Rodziców i uszanować wolę większości rodziców !!!Przewodniczącą się bywa !! A jeśli ma inne zdanie powinna zrezygnować z funkcji !

 » wybory (Frank | 15-05-2018, 11:39:48)

Panie Burmistrzu czy warto walczyć z rodzicami tylko po to, żeby potrzymać układ? Warto tracić ich głosy? Ludzie tego Panu nie zapomną.

 » brak slow nas was (maz PRR | 15-05-2018, 11:37:16)

2 lata z rzedu byla wybierana RR i nikt nie byl przeciw temu. pieniadze zalatwiane byly cukier za darmo gadzety jeżdzone wszedzie i nikt nic nie mowił. A teraz odrazu ,,zła RR brak zaufania do was" mogły te panie co teraz krzycza same byc w RR i biegac wszedzie a nie zadnej z was tyłka nie chciało żadnej ruszyc .Brak słów na was....

 » Rada Rodziców (Matka | 15-05-2018, 11:14:55)

Zachowanie przewodniczącej RR na zebraniu w sprawie poparcia p.Półtorak było delikatnie mówiąc żenujące.Rodzice, kogo my żeśmy wybrali? Wstyd!!!!!

 » ... (Nika | 15-05-2018, 11:01:28)

Jak dalej dyrektorem może być Pani Półtorak, ta która cały robiła na złość radzie rodziców, która organizowała imprezę, z której cały byl przeznaczony dla dzieci ze szkoły? albo ta sama Pani Półtorak która miała za złe rodzicom ktorzy nie glosowali na nią na wstepnym zebraniu? a gdzie wolność słowa? to juz nie można mieć własnego zdania, tylko trzeba isc za glosem tłumu? żenada.

 » Podstawiony słup. (EVO | 15-05-2018, 10:50:36)

Pani Aneta Półtorak jest tylko podstawionym słupem.Ona nie ma pojęcia o kierowaniu szkołą.Sama nie umie podjąć żadnej decyzji.Tak naprawdę to szkołą żądzą jej koleżanki.Super klika która jej na każdym kroku broni.A po co?.No po to zeby one miały dobrze.Pan Burmistrz powinien poprzenosić co niekture Panie Nauczycielki do innych szkół to wtedy by był porządek.Mam na myśli .p.Halinę to ona robi największe zamieszanie.Jak również Panią Katechetkę ,Panią W****,Panią pedagog i Panią od j.Angielskiego .A Panią Anetę Półtorak to Burmistrz powinien od czerwca zwolnić za jej bardzo złe intencje...Pozdr

 » Konkurs (Wróbel | 15-05-2018, 10:13:40)

Jak to dojdzie do kuratorium i wojewody, a pewnie dojdzie, to macie problem Panowie i to duży.Kto mieczem wojuje...

 » Szkoła (Mieszkaniec | 15-05-2018, 10:02:52)

Bardzo przykre że dla osób kompetentnych dobro dzieci jest na ostatnim miejscu.!!!!! Brawo dla odważnych rodziców którzy mają dobro swoich dzieci na pierwszym miejscu .Jak można pracować w takiej atmosferze nienawiści !

 » Do As (Pirzol | 15-05-2018, 09:56:46)

Widocznie trafił się drugi pajac nikt nie jest ślepy i widzi że ktoś kto przez rok nić nie robi chce zabłysnąć kosztem dzieci jest ludzi którzy tak myślą szkole pani Zaborowska jest potrzebna może w końcu zrobi porządek jeszcze tego brakuje żeby rodzice z braku pracy w rządzili szkołą od tego jest oświata niech każdy zajmie się tym do czego ma kompetencję chyba że ich brak

 » A (Ares | 15-05-2018, 09:48:52)

Tylko ze to zebranie co niby pani przewodniczaca zrobiła tez było ustawione tylko przez dyrekcję bo nawet zaproszenie widziałem z podpisem p. Dyrektor

 » Wylatowo (Rodzic | 15-05-2018, 09:42:11)

Uważam że ten konkurs na dyrektora i sklad komisji był ułożony celowo ,wcześniej nie było nic na BIP o członkach kto !!! Czy zgodnie z prawem ?

 » Do Lopi (Dyrektor | 15-05-2018, 09:23:16)

Ty chybaa nie wiesz co mówisz, dzieci będące po lekcjach na swietlicy nie mogły jeść i pić, to nornalne było?

 » Wylatowo (Private | 15-05-2018, 09:08:58)

Kazdy ma prawo sie wypowiedziec na temat dyrektora ale jezeli została podjęta decyzja to w czym problem .Kazdemu należy się szansa i dlaczego P. Kasia nie miałaby jej dostać. Dajcie spokoj tej szkole i dziecią bo rodzice chyba w ogóle o ich dobro nie chodzi tylko o to zeby rodzica było dobrze

 » liczba dzieci (euz | 15-05-2018, 09:07:26)

W szkole jest setka dzieci z tendencjami do wzrostu ich liczby w roku przyszłym...

 » Szkola (Lopi | 15-05-2018, 08:29:39)

Pani Łaniecka była SUPER dyrektorem.Naprawde SUPER!

 » do rodzicow (ares | 15-05-2018, 08:25:27)

a jak widac po fotografiach najwiekszy szum robia osoby które chca zabłysnać i to nie tylko w szkole także w polityce chyba i kontynuować tradycję rodzinną!!!

 » Wylatowo (Robson | 15-05-2018, 08:24:03)

Tus , co ty bierzesz i skąd masz takie informacje .

 » do ludzi (ares | 15-05-2018, 08:16:44)

pewnie niech przyjdzie obca osoba jakis facet z j... i po ustawia wszystkich w tej szkole łacznie z rodzicami bo na niektorych brak słów!!!!!

 » od kiedy?? (tus | 15-05-2018, 08:09:14)

Od kiedy to rodzice decydują, kto ma zarządzać szkołą? Skoro obecna dyrektor przegrała konkurs, to chyba o czymś to świadczy. Tak na marginesie, szkoła do której uczęszcza 40 uczniów powinna być zlikwidowana. Nie rozumiem, czemu burmistrz jeszcze tego nie zrobił.

 » wylatowo (kumaty | 15-05-2018, 07:55:06)

Do p. Zaborowskiej.Czy zostanie dyrektorem w takich okolicznościach sprawi Pani radość i satysfakcję. Chyba nie.Z treści listu wynika, ze nikt tam Pani nie chce.Proszę się opamiętać. Jest jeszcze czas aby wyszła Pani z twarzą z tej sytuacji.Wystarczy nie przyjąć propozycji burmistrza.To najlepsze wyjście.Stanęła Pani po złej stronie barykady.Przyjdzie czas za to kiedyś zapłacić.

 » Wylatowo (Chomik sygnalista | 15-05-2018, 07:51:18)

Szach i mat.

 » Nowy dyrektor (Dlaczego? | 15-05-2018, 07:49:14)

Może ktoś się zastanowi dlaczego jest taki gwałtowny atak. To są typowe metody na zastraszenie i ośmieszenie. Posługiwanie się półprawdami i nieprawdami, aby tylko liczyć na poklask. Był konkurs. Tak trudno jest uszanować zasady, które obowiązują. A może teraz obowiązują inne zasady. Ci co głośno krzyczą to mają rację? Można innych kopać i obrażać. To nie jest ważne. Tylko my musimy osiągnąć swój cel. Ale to nie jest opinia wszystkich. A może inni nie mają prawa do głosu? Będziemy atakować i nie damy szansy na obronę. To tak łatwo, prawda? Zrobimy publiczny lincz i wtedy z satysfakcją powiemy: Wygraliśmy. Po co im to było? I nikt się nie zastanowi, że to wszystko zupełnie inaczej wygląda. Nasze musi być na wierzchu. Pójdziemy do Rady, do prasy i TV. To są nasze argumenty? I niech się boi każdy, kto nie z nami. Z pozdrowieniami dla wszystkich komentarzy.

 » Dyrektor (Rodzic | 15-05-2018, 07:42:14)

Takich rzeczy w tej szkole jeszcze nie bylo. Jako rodzic jestem zaniepokojona cala ta sytuacja. Tak jakby grunt pod nogami sie zapadal.Przewodniczaca jak i czlonkowie RR maja prawo do wlasnego zdania ale musza pamietac ze wystepuja oni w imieniu wszystkich rodzicow a nie swoim. Zmiany w szkole byly potrzebne a p.Aneta to zrobila. Kazdy problem z nia mozna rozwiazac. Jest bardziej otwarta na wspolprace niz poprzedni dyrektor.Rodzice chetniej mowia p. Anecie o swoich obawach i problemach a ona nie widzi problemu zeby przyjrzec sprawie i sprobowac znalezc dobre rozwiazanie. TAK NIGDY NIE BYLO!!!!Zmiana autobusu gdzie wczesniej dzieci z Zabna musialy bardzo wczesnie wstawac. Dzieci z Zabienka tez maja o niebo lepiej. Tych spraw pozytywnie rozpatrzonych jest wiecej. My nie chcemy by powrocily dawne czasy bo . Chcemy by bylo coraz lepiej , bysmy byli traktowani powaznie, bo kto wie lepiej jak faktycznie w szkole jest jak nie my. O co walczymy?! O dobre zmiany! O p.Anete! Niech sie pani nie poddaje my stoimy za pania murem.

 » RADA RODZICÓW (obserwator | 15-05-2018, 07:06:25)

Wydaje mi się że przedstawicielki rady rodziców odbiegają trochę intelektualnie od reszty skoro nie solidaryzują się z resztą rodziców w tak ważnej sprawie .No ale cóż oczekiwać ? Mający jakieś funkcje nie zawsze myślą tym co jest w głowie ( o ile jest ! )

 » szkola (aaaaa | 15-05-2018, 06:56:22)

a ja mysle ze to po znajomosci burmistrza zostala wkrecona nowa pani dyrektor poltorak za duzo robila dla szkoly a co za tym idzie pieniadze i to sie nie spodobało burmistrzowi wiec kogos od siebie wkreci zeby znów doprowadzic szkole do nedzy i rozpaczy i tyle.

 » brak (brak | 15-05-2018, 06:48:10)

Ile kosztuje utrzymanie szkoły na wsi ?oto pytanie

 » gleba mowi (gleba | 15-05-2018, 02:04:26)

Rzadko sie odzywam, ale biorac po uwage , w sumie nawet nie znam - pania dyrektor, przeciwnikow typu pani w bialych spodniach ...... Panu dyretkor juz wygrala. Proste. "Gosciu - siadz pod ma lipa, a odpoczyn sobie" ..... I Biale spodnie szukaja lipy ... Nie ksiazek ....

 » Wylatowo (Rudy | 15-05-2018, 01:27:47)

Brawo Ty.Widzę ze znajomi ze szkoły knują ...nie ładnie !

 » Do Radny (Zdziwiony | 15-05-2018, 01:26:40)

Chcesz powiedzieć że "nasze słoneczko"zapomniało języka w gębie? Coś takiego.Szkoda że mnie tam nie było.Brawo dla rodziców, że mają tyle odwagi aby przeciwstawić się starym układom.Jestem z Was dumny.

 » Konflikt o stanowisko dyrektora szkoły w Wylatowiezebye (Pirzol | 15-05-2018, 01:23:16)

Pani Zaborowska jest drugim bardzo dobrym kandydatem po pani Łanieckiej jednym nie odpowiednim jest pani Półtorak która sama nie daję sobie rady ale może pomogą jej rodzice którzy rozpętali ten temat będzie Kupę ludzi do rządzenia a robić będą dzieci powodzenia państwo schodzi na psy nadzieja w burmistrzu który się nie ugnie pod wpływem tego nacisku

 » Do Jan (Urzędnik | 15-05-2018, 01:17:06)

Jaka dziwna okoliczność .. znajomi ze szkoły. Maja wspólnego wroga , obecnego dyrektora . Hmm dziwne

 » Konflikt o stanowisko dyrektora szkoły w Wylatowiezebye (Pirzol | 15-05-2018, 01:13:29)

To co teraz dzieje się w szkole szkodzi tylko dzieciom i radzie rodziców która wypruwa sobie żyły żeby było jak najlepiej trzeba też szanowac burmistrza też go wybraliście jak wszyscy by rządzili to co by dobrego z tego wyszło

 » Wylatowo (Ktoś | 15-05-2018, 01:10:14)

Dziwię sie p.Zaborowskiej że tak dała się omamić byłej dyrektorce.Na co to Pani?

 » Wylatowo (Urzędnik | 15-05-2018, 01:01:28)

Czyli dobrzy znakami z liceum uknuli plan aby usunąć obecna P.Dyrektor ps . doskonała podpowiedz .

 » do pirzol (seba | 15-05-2018, 00:56:38)

Pirzol zadzwoń do Łanieckiej po poradę co dalej robić

 » Wylatowo (Urzednik | 15-05-2018, 00:49:14)

To sprawa dla Tv i prokuratury ...

 » Konflikt o stanowisko dyrektora szkoły w Wylatowie (Pirzol | 15-05-2018, 00:44:25)

Pani Łaniecka nie wyleciała tylko zrezygnowała wzglwędem prawdy miała użerania się z ludźmi którzy nie umieją docenić jej pracy nie pozwoliła sobą rządzić jak ktoś lubi ro...rzdzaj w szkole to chcę panią Półtorak po widzenia w takiej szkole rada w szkole robi jak najwięcej może żeby dzieci miały więcej a takie matoły bruzdza więcej niż mogą brawo burmistrz nie poddawaj się

 » Urzędnik (Wylatowo | 15-05-2018, 00:35:44)

Czy wprowadzanie terroru do szkoły to dobry przykład ? Ubeckie sposoby !!! Odpowiednie instytucje zajmą się starym układem .

 » Konflikt o stanowisko dyrektora szkoły w Wylatowie (Pirzol | 15-05-2018, 00:21:56)

Jak można oskarżać jak nie bierze się udziału w życiu szkoły a teraz ma się najwięcej do powiedzenia pani Półtorak mało samodzielna rządzą nauczyciele a nie dyrektor po prostu kpina w szkole rządzą wszyscy oprócz dyrektora to ma być dobrze Pani Łaniecka to wspaniały dyrektor taki się już nie trafi ci rodzice którzy rozpętali ten bałagan powinni się wstydzić swojego zachowania dzięki nim Wylatowie ma swoją opinię pomagać szkole a nie zajmować się pierdolami a przez cały rok cisza

 » wylatowo (dyr | 14-05-2018, 23:55:43)

Dlaczego ,nie wygrała P.Aneta konkursu?? To przecież wiadomo,no chyba nie dlatego,że solidnie zapracowała na wygranie. Oj ,tu coś nie czysto.A mogło być cicho,spokojnie jak było,przez rok szkolny.Ale ktoś chciał udowodnić ,kto tu rządzi no i zaczęło się

 » Szkoła (Radny | 14-05-2018, 23:31:54)

Burmistrz miał duże problemy z odpowiedzią na list rodziców.Był bardzo zaskoczony zaistniałą sytuacją.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Uderzył w drzewo w Ostrowie (2)
 » Pokaz mody w Strzelnie (6)
 » Zderzenie trzech samochodów (6)
 » Matka w piosenkach i poezji (4)
 » Zderzenie Peugeota z autobusem (0)
 » Ruszyła budowa szkolnej hali (13)
 » STRZELNO: Grubiańskie zachowanie lekarki (63)
 » Integracyjny piknik przy szkole (0)
 » Charytatywny turniej koszykówki (3)
 » MOGILNO: Poszukiwania mężczyzny (10)
 » Kłamliwa insynuacja starosty (21)
 » Dachowanie w Gębicach (8)
 » Fedorowicz z honorową nagrodą (8)
 » Postrzelił znajomego z wiatrówki (3)
 » Kradli narzędzia i przewody (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ