Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Zmiany i nowe inwestycje

2018-05-16 23:30
 

Radni Rady Miejskiej w Mogilnie dołożyli dodatkowe pieniądze do remontów dziesięciu odcinków dróg, termomodernizacji rausza, zakupu samochodu pożarniczego oraz placu zabaw przy żłobku.

Burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński przedstawił radnym propozycję zmiany wydatków na modernizację i remonty odcinków dróg na terenie gminy Mogilno, a także zwiększenia wydatków na izolację fundamentów mogileńskiego ratusza. Oprócz tego zaplanowano dołożenie dodatkowych pieniędzy do zakupu samochodu pożarniczego dla OSP Gębice oraz nabycie placu zabaw dla dzieci uczęszczających do gminnego żłobka.

Wydatki na inwestycje drogowe mają być większe o 950 542,46 zł. Za tę kwotę mają zostać wykonane remonty: dwóch odcinków drogi w Wylatowie, nawierzchni drogi Twierdziń-Jerkowo, nawierzchni drogi w Wyrobkach, nawierzchni dojazdu do wiaduktu w ciągu ulicy Kilińskiego w Mogilnie, odcinka drogi w Niestronnie, nawierzchni drogi Żabno-Bystrzyca, odcinka drogi Procyń-Różanna, odcinka drogi Kątno, a także nawierzchni drogi Strzelce.

Oprócz tego drugi etap prac remontowych przy mogileńskim ratuszu okazał się droższy niż wcześniej zakładano. Izolacja pionowa i pozioma ścian piwnic, drenaż opaskowy, podłączenie dwóch rur spustowych do kanalizacji deszczowej zwiększyły się z kwoty 476 000 zł do kwoty 778 009 zł, czyli o 302 008,99 zł więcej. Ma to związek z wycofaniem się jednego oferenta, który zaproponował wówczas tańszą kwotę od drugiego przedsiębiorstwa.

Ponadto zdecydowano o dołożeniu 50 000 zł do zakupu samochodu pożarniczego dla OSP Gębice. Wóz będzie kosztował 350 000 zł. Jednym z dodatkowych zadań będzie także zakup placu zabaw przy Żłobku w Mogilnie za kwotę 46 999,58 zł. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » remont drogi (mieszkaniec | 24-05-2018, 18:46:59)

dziekuje za trafna uwagę i ripostę od Ursyn dla Pani Pola !skoro mamy radnych którzy są lub maja być tylko statystami dla brania kasy i robienia sobie foto na imprezach Gminnych to po co oni nam potrzebni ?

 » nie ma co się wkurzać (Observer | 21-05-2018, 13:11:50)

Wkurzony może być naprawdę wkurzony. Co do Grobli, to jest po prostu wstyd. Ulica ta miała być wyremontowana do końca 2012 roku, podobnie pobliska ul. Sienkiewicza. Praca lokalna, czwartkowa pisała wtedy ochy i achy , jaki to burmistrz jest zaradny, że zaraz po budowie kolektorów sanitarnych pobuduje-odremontuje ulice gdzie ta kanaliza była budowana. No i minęło 6 lat i nic. Zalewie ul. Prusa burmistrz zrobił, ale już 100 mb. ulicy Polnej nie można było zrobić! To dopiero jest gospodarskie działanie.

 » ulica (wkurzony | 20-05-2018, 22:25:39)

a co z ulicą grobla każdy tam jezdzi a nikt nie widzi że dziury jak po wybuchu bomby i nikt się tym nie przejmuje tylko ludzie mieszkający tam mają wciąż problemy ale co to obchodzi pana burmistrza ma to w czterech literach bo tam nie mieszka

 » patrzmy szerzej (Ursyn | 18-05-2018, 17:57:21)

Pola, widzę, że edukacja samorządowa jest w polu! Radny gminy nie jest radnym sołectwa, czy np. drogi gminnej. JEST ON RADNYM CAŁEJ GMINY!!! Może więc interpelować u władz powiatu, w zarządzie dróg powiatowych, a nie obojętnie przechodzić obok tematu.

 » wybory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (car | 18-05-2018, 08:59:22)

nasz car cudotwórca,

 » ja (ja | 17-05-2018, 22:14:47)

TRAWA. Kiedyś pobocze drogi od ul. Konopnickiej, obok szkoły specjalnej, w kierunku Szerzaw i Baby było systematycznie koszone. W tym roku, ani razu nie uprzątnięto tego terenu... Zważywszy, że jest to ciąg komunikacyjny bardzo uczęszczany przez mieszkańców, można by coś zadziałać w tej kwestii. Od czasu do czasu sprzęt koszący tereny między ul. Padniewską a 11 listopada mógłby zawitać na peryferia miasta :)

 » Do mieszkaniec (Pola | 17-05-2018, 21:26:14)

Skoro droga wojewódzka, to co ma do niej radny gminy? Proszę o odpowiedź, naprawdę jestem ciekawa

 » remont drogi (mieszkaniec | 17-05-2018, 18:59:31)

a co z droga Gębice- Dzierzążno ! do Procynia koszmar tylko nie ma poparcia od nikogo mam nadzieje ze juz niedługo wyborcy Dzierzążna rozlicza Pana Andrzejewskiego. Wstyd bo to droga wojewódzka

 » Rocznica (OLO | 17-05-2018, 17:02:13)

A może tak z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj wypadało by to uczcić i położyć nową nawierzchnię na ul.Piłsudskiego, bo na chwilę obecną wygląda jak po sowieckim ostrzale artyleryjskim - łata na łacie - wstyd!

 » naprawa dróg (mieszkaniec | 17-05-2018, 13:33:12)

czyżby burmistrz i radna Świerkówca zapomnieli o drodze w Świerkówcu.Nawierzchnia do naprawy , brak chodnika ,a do tego zarośnięte rowy. Wysoka trawa ogranicza widocznośc i może dojść do wypadku,a ruch nie jest mały.POMOCY drodzy radni bezradni

 » wybory (klik | 17-05-2018, 13:23:54)

Kampania wyborcza ruszyła,nie dajmy się nabrać na sztuczki burmistrza

 » Plac zabaw (Gębice | 17-05-2018, 12:15:06)

A ciekawe kiedy zostanie naprawiony plac zabaw przed przedszkolem w Gębicach!wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!

 » zmiany (tla | 17-05-2018, 09:20:30)

WYBORY ! WYBORY! WYBORY!

 » nie rozumiem (Kalkulator | 17-05-2018, 09:17:52)

Podobno remont świetlicy we Wszedniu ma kosztować aż 800 000 zł! Przecież za taką kasę to można nowy obiekt pobudować i nie musi być tak duży jak obecny, bo we wsi jest jeszcze szkoła, gdzie mogą odbywać się zebrania wiejskie. Najpierw w Twierdziniu na małą świetliczkę burmistrz wydał ponad 550 000 zł, teraz we Wszedniu 800 000, to jak tak dalej pójdzie, to remont kolejnej świetlicy na wsi będzie kosztował ponad 1 mln zł.

 » TRAWA!!! (kierowca | 17-05-2018, 05:51:00)

A może ktoś wreszcie zainteresuje się koszeniem traw na rowach i poboczach dróg! Za co płacimy podatki? Gdzie ta kasa jest? W niektórych miejscach trawa jest tak wysoka że utrudnia całkowicie widoczność aby włączyć się do ruch. Czy naprawdę musi dojść do tragedii? Zapraszam na trasę Kwieciszewo-Strzelno

 » Dziwne inwestycje. (Ja | 17-05-2018, 05:25:15)

Podejrzanie wyglądają te inwestycje burmistrza. Wcześniej do remontu wiaduktu trzeba było dołożyć kilkaset tysięcy, teraz do remontu ratusza kolejne kilkaset tysięcy. Bardzo dziwne.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Po zderzeniu uderzył w drzewa (10)
 » Śmiertelne uderzenie w drzewo (27)
 » Powiatowy statut unieważniony (22)
 » Nowi członkowie fundacji (11)
 » Ukradł bilon z warzywniaka (5)
 » Wywóz odpadów droższy o 57%? (64)
 » Pożar domu w Bystrzycy [TV] (9)
 » Teatralne zakończenie XVIII MSP (7)
 » Prezentowali stoły wielkanocne (4)
 » Potrącenie rowerzystki na DK 62 (14)
 » Prezentowali wizualne realizacje (6)
 » RIO za programem naprawczym (33)
 » Rondo ma rozwiązać problem (38)
 » Prezydent Andrzej Duda w Mogilnie (78)
 » Znieważył policjantów i lekarza (3)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ