Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Zbadają ziemię we Wszedniu

2018-06-04 22:54
 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, na prośbę mieszkańców Wszednia zleci badania ich ziemi pod kątem możliwego skażenia po pożarze składowiska chemikaliów.

W poniedziałek, 4 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy doszło do spotkania mieszkańców Wszednia z wojewodą i przedstawicielami lokalnego samorządu. Głównym tematem był pożar nielegalnego składowiska odpadów i pytania o możliwe skażenie środowiska. Mieszkańcy twierdzili, że lokalny samorząd nie poradził sobie w kryzysowej sytuacji, a sami czują się niedoinformowani w tej sprawie. Jednocześnie chcą badania swoich działek, aby wykluczyć skażenie terenu i mieć możliwość wykorzystania zbiorów z działek i pól uprawnych.

- To sobie starostwo naważyło tego piwa i jako zarządzanie kryzysowe powinni podejmować wszelkie działania, które by neutralizowały tą trudną sytuację po pożarze i w celu informowania i uspokajaniu mieszkańców. My takie zalecenia, ciężką pracę podejmujemy od pierwszych godzin po pożarze - mówił dla Zbliżeń TVP, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda odpowiadając na prośbę mieszkańców, zdecydował zlecić badania ziemi w miejscach potencjalnego skażenia. Jak poinformowała TVP Bydgoszcz, starostwo wcześniej nie wyraziło zgody na tego typu badania. Bieżący monitoring środowiska prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz sanepid. (AS)

Mieszkańcy Wszednia chcą badań ziemi. Boją się skażeń po pożarze - TVP Bydgoszcz

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [21]» dodaj komentarz   

 » to było dobre hehe (Rmn | 09-06-2018, 11:24:20)

to było dobre jak w filmiku starosa zgania ze to wina kółka rolniczego a włodarze w bydgoszczy wskazali staroste hehe

 » wyniki (JJ | 08-06-2018, 21:24:25)

Na stronie internetowej powiatu mogileńskiego są wyniki badania gleby. Około 100 metrów od pogorzeliska ziemia ma lepsze parametry, jak polskie dopuszczalne normy!!! A więc dym z pożaru nie skaził Wszednia.

 » opinia do mieszkańca Trzemeszna(Czarnobyl) (turysta | 07-06-2018, 17:32:41)

A,wypalanie na działce odpadów zielonych itp,Tobie nie przeszkadza??Porządkowanie terenu,poprzez wypalanie???Nie przeszkadzało???Wtedy też pobierałeś próbki powietrza???

 » Mielenko (Papa | 07-06-2018, 12:19:49)

To jest prawda wystarczy tam pojechać i pobyć przez 30 min Można zauważyć mnóstwo tirów wożących nie wiadomo co i zasypują to wszystko ziemia

 » Mielenko (and | 07-06-2018, 06:36:28)

W komentarzach dotyczących pożaru wysypiska we Wszedniu pojawiają sie informacje o zasypywaniu odpadów w żwirowni Mielenko.Czy ktoś może udokumentować te informacje,czy to są pomówienia. Nie słychać nic o tym, oby nie było za póżno.

 » Odszkodowania od syfiarzy (Maniek | 06-06-2018, 17:17:13)

Mieszkańcy Wszednia i okolic, powinni domagać sie wysokich odszkodowań od firmy składujacej śmieci

 » precyzja (Strażak | 05-06-2018, 22:54:10)

Albo nieprecyzyjne wypowiada się wojewoda, albo TVP, albo w końcu nieprawdę pisze redaktor portalu cmg24.pl. Zdanie: "starostwo wcześniej nie wyraziło zgody na takie badania", jest po prostu przekłamaniem. A niby dlaczego starostwo ma wyrażać zgodę? Starostwo jest do tego nieuprawnione. Ziemię każdy może pobrać i dać do analizy wyspecjalizowanemu labolatorium. Tyle tylko, że trzeba za te badania zapłacić i to niezłą kasę.

 » Srodowisko (Ekolog | 05-06-2018, 22:34:23)

Ani strsż ani zarządzanie kryzysowe totalnie nie przyhotowane do takich wypadków.Najlepiej wsxystko wycjodzi na ćwiczeniach. A z drugiej strony jak służby gminy przeprowadziły postępowamie w sprawie decyzji o $rodowiskowych uwarunkowaniach. Chciałbym zobaczyć raport oddziałuwania na środowisko.

 » to nie tak (Jutek | 05-06-2018, 22:22:04)

Drogi Mieszkańcu Trzemeszna! Coś kręcisz! Woda z Jeziora Wiecanowskiego nie wypływa do Kopczyna (?). Woda nie płynie pod górkę! Musisz wiedzieć, że woda z Jeziora Wienieckiego, nad którym leży Kopczyn,wpływa najpierw do Jeziora Chwałowskiego, a potem z tego jeziora wpada do Jeziora Wiecanowskiego, dalej poprzez rzekę Siecienicę wpływa do Jeziora Mogileńskiego.

 » Pytania do PSP Mogilno (Ja | 05-06-2018, 20:17:40)

No to proste pytania dla strażaków: kto zaopiniował ze straży mogilenskiej to składowisko? I kto sporządził plan ppoż dla niego? Poproszę o nazwiska. Tak samo jak i nazwisko odbierającego składowisko w na ternie powiatu ze straży? Bo to w końcu wy robicie no nie?! Czy może już ta osoba poszła na emeryturkę (wiem, ze nie)?!

 » opinia (emeryt | 05-06-2018, 20:09:06)

A,nie wystarcza "oświadczenie" starosty????Kiedy dymisja?????Ludzie,brać sprawy w swoje ręce,blokady a,starosta do wymiany,gumiaki i niech bada ziemię.

 » !! (Składnia zdania | 05-06-2018, 17:50:27)

Przeciętny człowiek potrafi lepiej się wypowiedzieć. Styl wypowiedzi trochę słaby jak na tak intratną funkcję

 » Do brak (Tiaa | 05-06-2018, 17:25:24)

Brak mi słów na twoją głupotę. Wojewoda, jak każdy z PiS góry obiecuje

 » pożar (cm | 05-06-2018, 15:03:15)

za starostę, powiat CMG będzie jak ten pożar się zapali i nic nie zostanie.Mało potrzeba głosów, żeby być na tym stanowisku.

 » brak (brak | 05-06-2018, 13:19:45)

Wojewoda na naszego burmistrza lub staroste i zupełnie inne życie w Mogilnie a tak tyle lat i nic

 » Odpady (Jo | 05-06-2018, 11:50:15)

Zebrac i na podwórko mu do gebic to zawieść i niech siedzi w tym

 » Wstyd (miro | 05-06-2018, 11:31:13)

To jest jakaś kpina p.Starosto. Przecież priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz środowiska. Znowu chcecie ukręcić łeb sprawie. Dziwię się mieszkańcom Wszednia i okolic że nie złożą zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - nieumyślne podpalenie albo inne. Pozdrawiam

 » obniżenie wartości działek (Marcin | 05-06-2018, 09:07:27)

Mieszkańcom Wszednia i okolic polecam zebrać się w komitet i założyć sprawę starostwu o odszkodowanie z tytułu obniżenia wartości nieruchomości, czy to mieszkalnej, czy też w szczególności rolnej.

 » Badania ziemi (and | 05-06-2018, 07:12:06)

Podczas gaszenia pożaru strazacy wylali setki tysiecy litrow wody, które zmieszały się z chemikaliami składowanymi na wysypisku. Gdzieś to musi wsiąknąć,spłynąć i z parą wodną zmieszaną trującym dymem przemieścić na dalszy obszar zatruwając dalej położone pola,łąki jeziora W tym przypadku nie ma tłumaczenia, że przepisy umożliwiały wydanie zezwolenia na składowanie takich niebezpiecznych substancji na terenie gdzie blisko mieszkają ludzie. Ciekawe jakby Multikarbon wystąpił o zezwolenie na składowanie podobnych odpadów w pobliżu gospodarstwa Starosty albo Burmistrza, czy dostaliby zezwolenie.

 » Kampania (niki | 05-06-2018, 00:09:17)

No to się zaczęła kampania przed wyborami samorządowymi. Bardzo dobrze, że chłopki dostaną po du..e, tylko szkoda, że od takich oszołomów pomazańców antka i jarka.

 » Czarnobyl (Mieszkaniec Trzemeszna | 04-06-2018, 23:54:20)

Chmura dymu spalanych szkodliwych dioksyn była widziana nawet w Trzemesznie! Posiadam działkę przy jeziorze w miejscowości Kopczyn.Pobralem próbkę wody z ujścia jeziora Wiecanowo na Kopczyn! Jeśli wyniki laboratorium wykażą skład dioksyn i szkodliwych substancji, to wakacje z dziećmi będę miał w tym roku z głowy!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Oświadczenie dyrektora SOSW (31)
 » Wystawa stołów wielkanocnych (0)
 » Mandaty za szybką jazdę (2)
 » Dwa nowe place zabaw (8)
 » Nocne zderzenie pod Strzelnem (33)
 » Niszczą drogi i ich granice (14)
 » Podsumowali zbiórkę odpadów (5)
 » "Drzwi Otwarte" w szkołach (0)
 » Posłanka o "Piątce Kaczyńskiego" (33)
 » Oszust ukradł kobiecie pieniądze (0)
 » Radna za mniejszymi potrąceniami (35)
 » Mogileńskie Spotkania Plastyczne (0)
 » Kolejni pijani kierowcy (6)
 » "Policjant, który mi pomógł" (6)
 » Recytowali i śpiewali poezję (1)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ