Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Krótsze godziny pracy biblioteki

2018-07-30 10:01
 

Od dzisiaj zmieniają się godziny pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie oraz jej filii.

Od 30 lipca do 31 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie będzie czynna od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30 oraz w każdą sobotę od 8:00 do 12:00.

Filia w Gębicach do 6 sierpnia będzie nieczynna, natomiast od 7 sierpnia do 31 sierpnia będzie czynna od 7:00 do 15:00.

Z kolei filia w Wylatowie będzie nieczynna do 31 sierpnia. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » godziny (jarek | 22-08-2018, 16:29:24)

zła zmiana powinni wiecej osob zatrudnić skoro niektórzy pracownicy nie moga pracować dłużej, a tak po pracy nie masz szans by trafić na otwartą.

 » co by się stało.. (RENATA i JANUSZ | 06-08-2018, 21:20:11)

Co by się stało jak takie urzędy U.S Urząd miasta i Urząd starostwa pracowały by w sobotę 4 godz.Było by super dla ludzi pracujących w tygodniu dojężdzających do innych miejscowosci do pracy,a mieszkających w Mogilnie.

 » Biblioteka (hejka | 04-08-2018, 17:28:20)

Mój pierwszy wpis w temacie godzin pracy bibliotek w sezonie letnim był taki " tyle w temacie ' naiwnie myślałem że to żart ,portal nie ma o czym pisać to to wrzuca coś w zastępstwie żeby podnieść Ciśnienie i wejścia na jego stronę , Kuźwa wypowiedzi zainteresowanych życiowo tematem wbiły mnie w ziemię ,

 » @wiktor (Krasnal | 01-08-2018, 11:03:37)

Ojoj, całe zło tego świata to moja wina (a myślałem, że wszystko to "wina Tuska") i jestem wszędzie. Siedzę w bibliotece i jednocześnie białym samochodem przywaliłem w słup na Hallera (tak twierdzi jakiś Miki). A czy jeśli pogratuluję policjantom awansów to będzie znaczyło, że jestem bibliotekarzem, który dorabia po godzinach jako stróż prawa? No tak, ale też czasami krytykuję policjantów, gdy nie podobają mi się ich działania. Tak samo jak czasami krytykuję starostę czy burmistrza. Czy jako bibliotekarz krytykowałbym chlebodawcę i słoneczko miasta? To, że wykazuję się empatią w stosunku do kierowcy, w stosunku do pracowników najemnych różnych szczebli nie znaczy, że to moje życie. Gdybym musiał, to może złożyłbym podanie o pracę w bibliotece (na pewno fizycznie jest mniej wymagająca niż praca przy układaniu kostki brukowej czy spawaniu konstrukcji stalowych), choć nie wiem czy zostałbym zatrudniony, bo nie mam doświadczenia ani wiedzy w tym kierunku. Tylko jest jeszcze jeden problem, ani praca bibliotekarza, ani praca na etacie brukarza nie daje możliwości utrzymania rodziny na godnym poziomie, co stwierdzam ze smutkiem. 20 lat temu pracowałem na etacie, zarabiałem najniższą krajową, bo ile można zapłacić człowiekowi, który przyszedł dopiero po studiach, ma wiedzę, ale nie ma doświadczenia, Po pewnym czasie, gdy miałem już doświadczenie a wynagrodzenie nie rosło tak jakbym tego oczekiwał- odszedłem. Kosztem wielu wyrzeczeń, pracy po 12 h dziennie, stresów czy ta praca pozwoli na spłatę zaciągniętych kredytów i utrzymanie rodziny, udało się osiągnąć względną niezależność. Do spokojnego życia jeszcze daleko, ale jak sobie pomyślę, że koledzy z biura, które pożegnałem 15 lat temu zarabiają teraz 1700zł na rękę mając 20 lat doświadczenia na stanowisku to wiem, że decyzja była słuszna. Teraz ktoś z moich kolegów to czyta i myśli „łatwo Ci mówić a my tu zasuwamy za marne grosze”, ale 15 lat temu łatwo było zostać w biurze i wielu tą opcję wybrało, część pukało się w głowę sugerując, że jestem nienormalny odchodząc z firmy, która daje może niewysokie wynagrodzenia, ale pewność zatrudnienia. Tylko dlaczego teraz te osoby zazdroszczą?

 » ............. (wiktor | 01-08-2018, 09:57:53)

swoim wywodem, potwierdzasz jedynie to że nie masz pojęcia o życiu, żyjesz w jakimś wirtualnym świecie, piszesz o jakichś ideach nie z tego świata, a tak naprawdę siedzisz sobie w tej bibliotece (i dobrze), z klapkami na oczach, i próbujesz coś przekazać, o czym nie masz pojęcia, o wykształceniu, o pracy, o sytuacjach życiowych, bez urazy ale nie wierzę w Twoje chaotyczne (ze zdenerwowania) wywody, sądzę że podszywasz się i podajesz za kogoś innego, niż tym kim jesteś

 » Krasnal (DEK | 01-08-2018, 09:52:11)

Czy praca w bibliotece (siedzenie za biurkiem, poszukanie książki, wypicie 3,4-5 kaw, posnucie sie miedzy regałami) możesz porównać do pracy w Stalko - ciężka pracas ficyczna? Moim zdaniem to chyba nie masz pojęcia o czym mówisz...

 » @wiktor (Krasnal | 31-07-2018, 13:43:29)

Trafiłeś jak kulą w płot. Za biurkiem siedzę kilkanaście godzin w tygodniu i dodatkowe 50-60 fizycznie (12 godzin/6 dni w tygodniu), bo gdy ma się własną działalność trzeba zasuwać. Natomiast pracownik ma swoje przywileje, pracuje 40h tygodniowo, ma urlop, płatne chorobowe itd. Praca w bibliotece to taka sama "służba" jak ta w Stalko, czyli żadna służba a zwykła praca. Służy burmistrz, radni, ale już nie szeregowy pracownik urzędu. Pracujecie po 12h w Stalko czy innych firmach i macie za 12h płacone, uważacie, że za mało, że was wyzyskuje zły pracodawca, to zmieńcie pracę albo załóżcie własną działalność. Mi praca na etacie nie odpowiadała, choć wychodząc za bramę zakładu nic mnie nie obchodziło (czy będą zlecenia, czy dojedzie towar, czy maszyny będą sprawne, czy kontrola wypadnie pomyślnie). Jednak z kilku powodów zdecydowałem się porzucić strefę komfortu i zmienić zawód, wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie, za rodzinę, firmę i pracowników. Życie mamy tylko jedno i od nas zależy jak nim pokierujemy. Zamiast zazdrościć innym (w tym bibliotekarkom, które zarabiają mniej niż Wam się wydaje) weźcie się za swoje życie i je zmieńcie, jeśli nie jesteście szczęśliwi. Nikt nikogo nie zmusza do pracy, która mu nie odpowiada. Waszym wyborem było gdzie chcieliście pracować (To Wy złożyliście podanie do pracy a nie pracodawca was porwał z ulicy i przykuł do maszyny). Waszym wyborem było to, jak do tej pracy się przygotowaliście, jakie wybraliście szkoły i jaką zdobyliście wiedzę. Ten, kto dobrze uczył się w szkole zawodowej, zdobył dobry zawód i ma dużą wiedzę zarabia teraz grubo ponad średnią krajową na samodzielnym stanowisku, a jeśli ktoś chce przyjść odbębnić swoje, pospawać to, co majster pokaże, przykręcić trochę śrub, ale dlaczego tak ma być nie ma pojęcia to niestety jego zarobki są niższe- adekwatne do wiedzy.

 » bibloteka ha ha ha (wiktor | 31-07-2018, 09:10:40)

krasnal, nie denerwuj się, bo od tej ciężkiej pracy jeszcze żyłka ci pęknie, będzie tragedia, kto dźwignie tą ciężką pracę, co do mnie to ci powiem że pracuję po 12 godzin sześć dni w tygodniu, i się nie chwalę że siedzę w pracy !!!!!!!!! pozdrawiam, życzę przyjemnego urlopu, najlepiej z pracą fizyczną, dobrze ci to zrobi, zapomnisz o wyzłośliwianiu się

 » Służba (hejka | 30-07-2018, 17:03:58)

Tyle w temacie !

 » Stalko (Inspekcja Pracy | 30-07-2018, 15:43:56)

A w stalko nie ma że boli, cały rok po 12 godzin #cywilizacja_jewropy

 » wiktor! (Krasnal | 30-07-2018, 11:50:26)

Najwięcej zawsze krzyczą Ci, którzy nic nie robią! 8 godzin dziennie + 4 w soboty to za mało? Nie zdążysz przynieść książki i pożyczyć innej? Prawdopodobnie i tak omijasz bibliotekę szerokim łukiem, a jeśli nie, to następnym razem pożycz słownik poprawnej polszczyzny. Co do przyczyn, to prawdopodobnie sezon urlopowy. Pracownicy też mają prawo do odpoczynku i dlaczego nie mają dostać dni wolnych w czasie, gdy ich dzieci mają wakacje/ferie?

 » hahaha śmiech (DEK | 30-07-2018, 11:44:06)

za gorąco? upały? czy poprostu lenistwo i brak zainteresowanych? inni robią po 10-12h albo i wiecej i wytrzymują

 » lenistwo (wiktor | 30-07-2018, 11:06:33)

jakiś powód, czy tak bo tak? lub nie bo nie

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Citroenem w drzewo (0)
 » Kolizja w Żabienku (5)
 » 46-latek uciekał przed policją (8)
 » Wystawa i koncert w Mogilnie (2)
 » Golf spadł z wiaduktu (23)
 » Dożynkowy korowód w Strzelnie (7)
 » Gra terenowa w Parlinie (1)
 » Uderzył w drzewo i uciekł (6)
 » Zmiany w mogileńskim starostwie (35)
 » Będzie dofinansowanie do ronda (49)
 » Trzy sierpniowe wydarzenia (2)
 » Wypadek w Szczepanowie (17)
 » Festyn spod znaku pomidora (27)
 » MIRADZ: Zginęły cztery osoby (144)
 » Festiwal Kolorów w Strzelnie (6)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ