Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Utrudnienia na wiadukcie

2018-09-19 09:28
 

24 września rozpocznie się remont nawierzchni wiaduktu kolejowego od strony zachodniej i części ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Padniewską. Prace potrwają około tygodnia.

Jak informuje wykonawca robót drogowych - prace rozpoczną się od frezowania istniejącej nawierzchni bitumicznej. W kolejnych dniach planowane jest układanie warstwy profilowej z mieszanki mineralno-asfaltowej, regulowanie elementów infrastruktury podziemnej (włazy kanałowe, wpusty deszczowe, zawory), a ostatnim etapem będzie wykonanie warstwy ścieralnej. Całość prac ze względów technologicznych oraz z braku możliwości układania nawierzchni całą szerokością jezdni, przy braku możliwości wyznaczenia objazdów, potrwa około tygodnia. Jest to minimalny czas potrzebny na właściwe wykonanie remontu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

- W związku z faktem, iż wiadukt jest jedynym łącznikiem części zachodniej miasta z centrum, z góry przepraszamy za utrudnienia, które mimo naszych starań z całą pewnością się pojawią. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy również wziąć pod uwagę, iż podczas wykonywania prac czas przejazdu wiaduktem zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu znacznie się wydłuży. Dlatego planując wyjazd do pracy, na zakupy lub podwożąc dziecko do szkoły prosimy zakładać znaczny margines czasowy na przeprawę tym newralgicznym miejscem. Mamy nadzieję, ze mimo kilkudniowych niedogodności po zakończeniu prac wyremontowana nawierzchnia wiaduktu poprawi komfort jazdy i będzie służyła nam wszystkim - informuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe z Olszy. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [23]» dodaj komentarz   

 » remont (stary wyborca | 28-09-2018, 23:36:36)

Cały tydzień jeździłem prze wiadukt i powiem wam tragedia. Tak jak piszecie godziny nocne - święty spokój nie ma korków 2. przejazd przejazd tory - nie ma korków myślę ,że obecna władza ma nas w 4-ch literach i pokazała zrobiła dla nas będzie pięknie ale musicie pocierpieć . nic za darmo ,my wam damy ale lud na kolana i tak jest przez 12 lat . To my władza hołoto licz się z nami jak nie to do wideł i gnój ładował na przyczepę.

 » a Ja się cieszę (mar... | 28-09-2018, 16:09:06)

A Ja się cieszę, że będzie trochę nowego asfaltu w mieście:)

 » Utrudnienia (Jack | 24-09-2018, 15:53:46)

Dlaczego takie remonty nie są prowadzone w nocy kiedy nie ma takiego natężenia ruchu.. to jest chore godziny szczyty kiedy kończą prace w zakładach i miasta zablokowane na amen..

 » Remonty (Leon | 24-09-2018, 15:45:12)

Za wymyślenie tego objazdu osobę odpowiedzialną za ta decyzję powinni powiesić na stryczku na rynku.. skoro do padnieswkiej prowadzone są remonty to przez 11 listopada powinien być objazd lub przez tory jak to kiedyś było. To jest skandal co tu się wyprawia.żeby odcinek 500 metrów przejechać w czasie ponad 30 min!!!!!!!!!!!!!!

 » Wiadukt (Kierowca | 24-09-2018, 15:41:13)

Ten kto jest odpowiedzialny za przejazd przez wiadukt to niech się lepiej poda do dymisji

 » remonty i drogi (mogilnianka | 24-09-2018, 07:55:14)

Zgadzam się z innymi - dlaczego, na czas remontu Kilińskiego, nie ma przejazdu przez tory!!! Najprostsze rozwiązanie dla mieszkańców i drogowców. A co do obwodnicy - tak; bardzo potrzebna jest obwodnica zachodnia miasta!

 » . (xf | 23-09-2018, 17:28:05)

Gdyby powstała od zawsze oczekiwana zachodnia obwodnica cały ciężki transport z tamtejszych fabryk kierowałby się na nią a nie jak teraz wiaduktem, Hallera, Kościuszki ... No ale Burmistrz ma inne wizje, będzie rozbudowywał obwodnicę... może sprawdzi się jako lotnisko ? :)

 » ... (arczi | 21-09-2018, 06:45:08)

juz widze ten balagan jak caly ruch co normalnie jechał padniewską teraz bedzie sie pchal przez osiedle

 » MIŁOSZA (l | 20-09-2018, 21:46:47)

A Miłosza kiedy zrobią? tam jest całe uzbrojenie więc za czym czekają tylko robić.

 » MIŁOSZA (l | 20-09-2018, 21:44:47)

A Miłosza kiedy zrobią? tam jest całe uzbrojenie więc za czym czekają tylko robić.

 » Remont (Karamba | 20-09-2018, 19:18:59)

Dlaczego ruch uliczny nie skieruja przez przejazd kolejowy tak jak przedtem było co robili wiadukt? To napewno przyspieszyłby ruch i była by większą swobodą dla ekipy remontowej

 » Remont (Objazd | 20-09-2018, 10:32:17)

Pytanie do jakiego momentu będzie remontowana Kilińskiego? Jeżeli tylko do wjazdu na wiadukt to rozsądnym rozwiązaniem byłby objazd przez 11 listopada- Kausa na Padniewską (i w drugą stronę), dodatkowo na czas remontu usunięcie stopu i ustanowienie pierwszeństwa dla wjeżdżających na wiadukt od strony 11-listopada. Dzięki temu nie byłoby korków i problemów z wyjazdem dla mieszkańców Taczaka

 » obiecanki cacanki (megi | 19-09-2018, 23:20:13)

Tyle już razy wspominaliśmy na zebraniach o konieczności budowy ścieżki rowerowej do muzeum w Chabsku.Plany jakieś są, ale tego odcinka ścieżki na tych planach brak !!! Ludzie mówią o swoich potrzebach , tylko nikt ie słucha !!!

 » Prace drogowe (Mieszkaniec | 19-09-2018, 22:23:47)

A co z Wiecanowem, z obiecana ścieżka rowerowa i chodnikiem????

 » remont dróg (zainteresowana | 19-09-2018, 20:08:38)

burmistrz remontuje tylko ulice i chodniki w mieście, czasami z przesadą\ul.Podgórna/.Zupełnie zapomniał o reszcie mieszkańców,którzy płacą niemałe podatki.Chodzi o duże dzielnice mieszkańców mieszkających w Świerkówcu i Stawiskach.O nas nikt nie pamięta,radni bezradni,a my nie mamy porządnych dróg i chodników,chociaż na głównych ulicach.Może by tak sprawiedliwie potraktować podatników naszej gminy burmistrzu na wylocie,

 » zamęt (do DEK | 19-09-2018, 15:39:07)

DEK - nie siej zamętu. Asfalt od ul. Hallera aż do krzyżówki z Kilińskiego był położony przy remoncie mostu. Teraz będą kładli od Kilińskiego do Padniewskiej. CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM NIE BOLI!!! A sianie paniki i zamętu jest nie na miejscu.

 » remont (leon | 19-09-2018, 13:02:40)

DEK, uspokój się. Przecież pisze, że remont będzie teraz od strony zachodniej aż do Padniewskiej. Jak sobie wyobrażasz remont samego wiaduktu i jednocześnie Kilińskiego?

 » Do użytkownika DEK (Maciej | 19-09-2018, 12:59:44)

Zamiast narzekać i krytykować proponuję najpierw dobrze doczytać ze zrozumieniem jaka część wiaduktu będzie remontowana. Jeśli Pan nie potrafi tego zrozumieć to wytłumaczę - wymieniana będzie nawierzchnia z drugiej części wiaduktu, ta która podczas remontu pozostała nieruszona. Dzięki temu uzyskamy gładką nawierzchnię aż do ulicy Padniewskiej. Inna sprawa - Pan dom/mieszkanie remontuje od razu całe? Czy może pomieszczeniami , w zależności od możliwości finansowych? Tak samo jest z budżetem gminy, pozwolił na taką wymianę i powinniśmy się z tego powodu cieszyć, a nie narzekać ! Ale cóż, taka już natura typowego polaczka, zawsze źle, zawsze nie tak... Pozdrawiam

 » do DEK (Grant | 19-09-2018, 12:25:33)

Kolego, czytając artykuł rozumiem, że chodzi o zachodnią cześć wiaduktu i kawałek odcinka ul Kilińskiego do Padniewskiej a nie już wykonany niedawno odcinek od strony miasta. Bardzo dobrze , że w końcu to zrobią, przecież tam są takie nierówności, że szkoda gadać

 » Padniewska (cm | 19-09-2018, 11:47:21)

tydzień czy dwa niedogodności, ale wreszcie nie bedzie wertepów. Przydałoby się pomyślec o remoncie ul. Padniewskiej, bo jazda po niej to slalom przez te studzienki. Nie wiadomo jak je omijać prawą stroną, lewą czy może środkiem.

 » ... (DEK | 19-09-2018, 09:54:47)

Właśnie nie mozna przez ten tydzień puścić ruchu przez przejazd tak jak to miało miejsce przy remoncie wiaduktu? swoja drogą wiadukt byl remontowany i juz trzeba klasc nowy asfalt??? ttle pieniedzy poszlo na jego remont i nie polozono nowego asfaltu? znajac zycie znowu drogowcy poloza byle jak zeby tylko koszta jak najmniejsze i za dwa lata znowu beda dziury koleiny itp...

 » szlaban (ja | 19-09-2018, 09:50:19)

Nie może być ruch kierowany przez kładkę jadących do miasta? znowu będą potężne korki....

 » Przejazd (Ooo | 19-09-2018, 09:37:12)

A nie mozna przez przejazd ?????

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Ministerstwo o obwodnicy (0)
 » Nie chcą marnować wody (6)
 » MOGILNO: Nie będzie wypożyczalni (7)
 » Partita w amfiteatrze (4)
 » Obywatelskie ujęcie na drodze (11)
 » Prowadził mając 2,8 promila (5)
 » Zderzenie na obwodnicy Mogilna (14)
 » Pożar nielegalnych śmieci (7)
 » Gminny autobus z zakazem jazdy (29)
 » Nagrodzeni za twórczość literacką (4)
 » Świętojanki w Wójcinie (0)
 » Kulturalna niedziela w Strzelnie (3)
 » ŁĄKIE: Noc Kupały (9)
 » Norbertański festyn w ogrodzie (1)
 » Tragedia w Kruchowie (25)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2009-2019   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ