Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Kultura

Niepodległa w Mogilnie

2018-10-30 22:32
 

Przełom października i listopada będzie obfitował w szereg wydarzeń kulturalnych. Mogileński Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Mogileńskiej przy współpracy z wieloma instytucjami przegotował szeroki program kulturalny.

W środę, 31 października o godzinie 21:00 odbędzie się pokaz specjalny filmu "Wielka Majówka". Pokaz ten dedykowany jest zmarłej w tym roku Korze. Cena biletu wynosi 10 złotych.

Z kolei 2 listopada o godzinie 18:00 w sali widowiskowej MDK (ul. Rynek 10), odbędzie się koncert "Zaduszki dla Brylewskiego". Podczas koncertu zagrają Pudelsi oraz Krissy Matthews Band. Pudelsi w projekcie "Akustiko" wystąpią w składzie: Andrzej Pudel Bieniasz - akustyczna gitara, wokal, Piotr Foreman - wokal, Tomek Dominik- Kachun - instrumenty perkusyjne, Adam Drzewiecki - klawisze, natomiast Krissy Matthews zagra w towarzystwie Łukasza Gorczycy oraz Tomka Dominika. Bilet wstępu na to wydarzenie wynosi 20 złotych.

Natomiast 6 listopada o godzinie 16:30 w holu kina Wawrzyn MDK nastąpi otwarcie wystawy pn. "Ikony". Zaprezentowane zostaną prace wykonane w ramach międzypokoleniowych, integracyjnych warsztatów plastycznych. Zadanie to dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018.

7 listopada o godzinie 10:00 w mogileńskiej "Harcówce" odbędzie się Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych pn. "Odzyskanie Niepodległości przez Polskę 1918-1920". Kolejny konkurs zaplanowano 16 listopada na godzinę 10:00 w sali kina Wawrzyn. Będzie to "XI Konkurs Pieśni Patriotycznych". Wydarzenie skierowane jest również dla uczniów szkół podstawowych. Oba konkursy realizowane są w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się zaduszki poetycko-muzyczne. Odbędą się one 9 listopada o godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Mogileńskiej. W programie przewidziano: montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie pt. "Kwiaty Wolności", wspominki historyczne "Mogileńscy Powstańcy Wielkopolscy" oraz recital duetu Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa. Podczas zaduszek będzie miała również miejsce inauguracja wystawy "Mogilna droga do Niepodległości". Zadanie to również realizowane jest w ramach "Niepodległej", a recital dofinansowany jest ze środków Gminy Mogilno.

Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach programu "Niepodległa" jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Odbędzie się ono 10 listopada o godzinie 19:00 w kościele pw. MBNP w Mogilnie. Z kolei 11 listopada po zakończonych uroczystościach patriotycznych o godzinie 15:00 na terenie mogileńskiej "Harcówki" zaplanowano kolejną edycję "Naszego Kulturalnego Podwórka" pod hasłem "Niepodległa". Podczas spotkania dla mieszkańców Mogilna przewidziano wspólne zabawy, konkurencje rekreacyjne, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Punkt kulminacyjny stanowić będzie pokaz sztucznych ogni.

15 listopada odbędzie się kolejna odsłona Mogileńskiej Akademii Filmowej. Tym razem temat przewodni to "Groteskowość wojny, a życie codzienne". Pokazane zostaną następujące filmy: o godzinie 17:00 "Donbas", a o godzinie 19:00 "Fokstrot". Tradycyjnie bilet wstępu to jedyne 2 złote.

Z kolei 17 listopada o godzinie 10:00 w Muzeum Ziemi Mogileńskiej odbędzie się kolejny turniej szachowy im. Ks. Piotra Wawrzyniaka. Organizatorzy oferują także cykl wykładów "100 lat Niepodległej w sztuce". W sali widowiskowej MDK (ul. Rynek 10) 5 listopada o godzinie 18:00 zaprezentowana zostanie prelekcja "Polska muzyka filmowa". Słowo wstępne przedstawi Aleksandra Brejza, a wykładowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo z udziałem zespołu "Pro Arte". Kolejne wykłady, w których "Niepodległa" przedstawiona zostanie w malarstwie i literaturze odbędą się 12 listopada o godz. 16:00 również w sali widowiskowej MDK. Jako pierwszy wykład pt. "Sztuka Polska a odzyskanie niepodległości 1918r." poprowadzi historyk Jacek Jordan. Po przerwie kawowej Zofia Zielińska-Jarząbkowska zaprezentuje "Niepodległą w literaturze" jako obraz Polski i Polaków. Wykłady dofinansowane są również z programu "Niepodległa".

Szczegółowe informacje na temat powyższych wydarzeń można uzyskać w siedzibie Mogileńskiego Domu Kultury. (I)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [13]» dodaj komentarz   

 » uroczystości (tola | 07-11-2018, 14:17:55)

Jasne, jak słońce, że krytykować jest zawsze łatwiej niż zorganizować. Uważam, że w Mogilnie dużo fajnych rzeczy się robi. Burmistrz się stara i za to mu chwała.Gloria.

 » 123 (obywatel | 06-11-2018, 13:02:01)

Nie musimy być chyba aż tak źle. Bo gdyby tak było, jak piszesz,to by nie wybrali słońca, a jednak został większością poparty.Lepiej popatrz na to , co jest dobrze zrobione i idź na uroczystości.

 » świętowanie (rychu | 05-11-2018, 12:06:24)

Mnie się podoba caały repertuar. Niedrogo, czasem darmocha. Władza się wystawiła.A i śmiechu warte te poszedł w ślady, żeby tylko i wyłącznie nie naśladował wszystkiego w jego życiu. W. co niektórym szepnęła jak to było, wiele osób nie zapomniało.Zwłaszcza, że ona tam nadal jest.

 » do obywatel (123 | 04-11-2018, 16:54:38)

Co mam do PO? A czego nie można mieć do PO. Popatrz np na Mogilno w jakim kierunku idzie rozwój miasta. Każdy na miejjscu naszego słoneczka wybudował by halę, orliki,basen i inne tego typu obiekty bo to nie wymaga dużego wysiłku. Czy nadal z naszego miasta musza wyjeżdżać nasze dzieci za pracą .Zobacz ile osób codziennie do pracy po kilkadziesiąt km, ale co to go obchodzi .

 » do auu (obywatel | 02-11-2018, 10:21:37)

Co Ty masz do PO? Moim zdaniem uroczystości obfite w wydarzenia. A i PiS też jest, bo czytaj, gdzie te pieśni patriotyczne bedą śpiewane. Właśnie w kościele tego najbardziej działającego ze wszystkich u nas proboszczy. Wszystkich innych, jak to ludzie mówią na mieście bije na głowę. Mówią ,że dobry z niego inwestytor, poszedł w slady Prałata.

 » Wawrzyniak (Tyn | 01-11-2018, 00:05:23)

Ten ks. Wawrzyniak to juz wszedzie swoje imie ma. Gimnazjum im. Wawrzyniaka, sp1 im. Wawrzyniaka, turniej szachowy im. Wawrzyniaka, marsz na orientacje im. Wawrzyniaka... Bez jaj ludzie! Innych patronów nie ma?

 » Święto Niepodległości (Organizator | 31-10-2018, 21:58:32)

Zapraszamy w sobotę 10 listopada do Wylatowa na Rodzinne Święto Niepodległości. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, defilada, występy, gęsina i poczęstunek oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na fb Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Promyk Nadziei Żabienko ZAPRASZAM

 » nudy (Jacek | 31-10-2018, 13:54:47)

No to idziemy posłuchać wierszy lub na wystawę ale szaleństwo ....... powiało komuną ....

 » PRECZ Z KOMUNĄ (antycom. | 31-10-2018, 12:41:04)

PRECZ Z KOMUNĄ i wszelakiej maści przefarbowanymi czerwonymi lisami i lisicami PO PZPR - dziś SLD oraz ZSL -dziś PSL oraz ORMOWCAMI, UBOWCAMI , SBKAMI I ICH KAPUSIAMI !!!

 » niepodległośc (Mogilno | 31-10-2018, 10:30:24)

Takie władze wybrane co nic nie robią taka rocznica a tu nic dla rodzin co mogą zobaczyć dzieci iść do kina czy słuchać wierszy gdzie coś dla całych rodzin jakiś przemasz przez miasto to było by fajne czy impreza na hali po co ta hala ? Jak zwykle wszystko dla starych ..... jaki rząd taka impreza .....

 » auu (123 | 31-10-2018, 08:45:46)

Uroczystości wyglądają bidnie zresztą co się dziwić PO wam tego nie zorganizuje lepiej

 » 100 lat (mieszkaniec | 31-10-2018, 08:16:28)

A gdzie główne uroczystość 11 listopada tylko wystawy, wiersze, pieśni a gdzie złożenie kwiatów uroczysty pochód z flagami pewnie kilku radnych złoży kwiatki i na tym się skonczy a w harcowce pieczenie kielbasek naprawdę 11 listopad kojazy sie z kilbaskami slabo .......

 » oferta (Nona | 30-10-2018, 22:40:00)

Bogata oferta, jest w czym wybierać

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Objazdowy Dzień Dziecka (0)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (7)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (1)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (32)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (12)
 » MOW Bielice w dobie epidemii (3)
 » Kino plenerowe w parku (5)
 » MiastoGra w Strzelnie (5)
 » ŁĄKIE: Nie chcą fermy świń (63)
 » 100. urodziny papieża w Mogilnie (18)
 » Śmiertelny wypadek w Busewie (14)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ