Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Do Warszawy nadal z przesiadką

2018-10-31 00:00
 

Jak się okazuje, nie będzie bezpośredniego kolejowego połączenia Mogilna z Warszawą. Jednym z powodów takiej decyzji jest zbyt mała ilość potencjalnych pasażerów chcących jechać z Mogilna do stolicy.

We wrześniu tego roku wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mogilnie Karol Nawrot wystosował pismo do Ministerstwa Infrastruktury z zapytaniem o możliwość zatrzymywania się pociągów jadących do i z Warszawy. Interwencja radnego była odpowiedzią na problem zwrócony przez grupę Kolejowe Mogilno.

- (...) z powodu modernizacji linii kolejowej E-20 jeszcze przez półtora roku przez nasze miasto objazdem będą kursowały pociągi do Warszawy. Niestety na stacji w Mogilnie nie odbywają postojów, a mieszkańcy chcący dojechać do stolicy tym połączeniem, muszą najpierw udać się do Inowrocławia na stację Rąbinek lub leżącego w innym województwie Gniezna. Wyżej wymienione utrudnienia w konsekwencji powodują, że mieszkańcy ze względów logistycznych zmuszeni są podróżować samochodem, aniżeli PKP - pisał Karol Nawrot do Ministerstwa Infrastruktury.

Jak informuje Jakub Kapturzak - zastępca dyrektora Departamentu Kolejnictwa, spółka PKP Intercity nie planuje wprowadzenia postoju pociągów relacji Poznań-Warszawa na stacji w Mogilnie.

- W sprawie postojów pociągów relacji Poznań-Warszawa na stacji Mogilno informuję, że oferta PKP Intercity S.A. dla omawianej stacji w przyszłym rozkładzie jazdy będzie na porównywalnym poziomie z ofertą w rozkładzie 2017/2018 - informuje przedstawiciel Departamentu Kolejnictwa.

Z pisma wiadomo również, że w nowym rozkładzie jazdy pociągów 2018/2019 mieszkańcy będą mogli skorzystać z 14 par pociągów zapewniających bezpośredni dojazd do Trójmiasta, Poznania, Zielonej Góry, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Olsztyna, Białegostoku, a także ośrodków turystycznych takich jak Kudowa-Zdrój i Zakopane.

Głównym powodem niezatrzymywania się pociągów relacji Poznań-Warszawa na stacji w Mogilnie jest znaczące wydłużenie czasu przejazdu tych składów. Tak zwane postoje handlowe odbywają się na stacjach najbardziej obleganych przez podróżnych. W związku z tym, że ze stacji w Mogilnie korzysta zbyt mało osób, spółka PKP Intercity nie widzi finansowego uzasadnienia takiej decyzji. (AS)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [16]» dodaj komentarz   

 » ... (Do cmg | 07-11-2018, 19:36:24)

Nie zaskoczą i nowo wybrani nie będą nam musieli pomagać. Rozkład 2018/2019 jest już znany i doatepny w internecie, choćby na portalpasazera.pl. Zapraszam do zajrzenia na stronę i prześledzenia rozkładu a nie biadolenia zeby pobiadolić nie wiedząc co jest w rozkładzie. Połączenia wszystkie zostają tak jak były. Koleje Wielkopolskie też.

 » połączenia (cmg | 05-11-2018, 20:30:20)

My tu marzymy o połączeniach z Warszawą . Niech tylko utrzymają się pociągi miedzy cmg a Poznaniem i Bydgoszczą oraz odwrotnie . Tymi połączeniami jeździmy do pracy i z niej wracamy . Kończy się rok więc znowu zacznie się obcinanie . Bądźmy czujni ,źeby sejmiki wojewódzkie ,jak co roku nas nie zaskoczyły . Zobaczymy jak nowo wybrani nam pomogą.

 » Z Mogilna do Warszawy (Sforek | 04-11-2018, 18:56:39)

Burmistrz w tej sprawie niewiele może,ale osoby które były i są wybrane do Urzędu Marszałkowskiego to już mogą wiele zrobić......ale oni są tam tylko dla pieniędzy.Jak się okazało poraz kolejny wystrychneli was na Dudka

 » Wstyd mi za was (Tumek | 02-11-2018, 20:01:28)

Henio! Dodam, że nasz burmistrz w ogóle nie interesuje się obszarem wokół dworca PKP w promieniu 150 metrów jest to najbardziej ZANIEDBANY obszar miasta a zapowiadane plany jego rewitalizacji to mydlenie oczu mieszkańcom nie tylko Mogilna. Najpierw burmistrz pozbył się możliwości przejęcia na rzecz miasta kolejowej wieży ciśnień (obecnie prywatny obiekt, zdegradowany, zeszpecony wraz z budynkiem kuźni kolejowej - otynkowany mur pruski!?!). Teraz burmistrz może utracić plac po lewej stronie dworca i np. przejmie to ktoś na prywatny interes np. skup zużytego sprzętu AGD. Tak trzymać panie burmistrzu! Ten teren to dopiero jest wizytówka Mogilna i władzy wykonawczej.

 » Do DANA (... | 01-11-2018, 18:51:27)

Januszu/Grażyno rozumiem, że w kontekście obietnicy wyborczej jednego z kandydatów na burmistrza odnosisz się do obietnicy innego kandydata. Zastanawia mnie, czy tak serio myślisz że można dostać jakieś odpowiednie pozwolenia i coś wybudować w takim samym czasie jak otrzymać negatywną odpowiedź. Brawo ty

 » intercity (henio | 01-11-2018, 10:17:54)

w takiej sytuacji powinien interweniować burmistrz jako reprezentant miasta ale burmistrz nie korzysta tak czesto z pociagu wiec nie pisze, gdy skorzysta i zobaczy ze jest tak malo korzystnych relacji to moze cos zrobi a tak to jezdzi sobie autem.

 » Pkp (Lech | 31-10-2018, 19:19:49)

A tam po co lepiej nad morze pogoda sprzyja

 » Nie będzie... (R2d2 | 31-10-2018, 16:38:52)

Po co z Mogilna jak jest z Inowrocławia.

 » DANA (Obietnica | 31-10-2018, 16:35:37)

Ja czekam na schronisko dla zwierząt kiedy zacznie się coś w tej sprawie dziać?

 » ... (max | 31-10-2018, 10:10:04)

historia tego była taka: wysłano przedwyborcze pytanie o możliwość zatrzymywania się pociągu do Warszawy w miejscowości Mogilno; najpierw wiadomość wpadła w spam (tam gdzie jej miejsce) i tam przeleżała kilka dni, a że kampania nabierała tempa zapewne ponowiono zapytanie, wtedy decydenci pochylili się nad tematem, ale znów pół dnia zabrało im znalezienie miejscowości Mogilno na mapie; w końcu się udało, jest gdzieś w kraju takie miejsce, i w tejże chwili wszyscy gromko wybuchli śmiechem; na tym skończyły się negocjacje w przedmiotowej sprawie... tak jak ktoś to napisał: przed wyborami można obiecać wszystko, rzeczywistość szybko to weryfikuje...

 » Dajmy spokój (wyborca | 31-10-2018, 09:35:54)

Utrzymać połączenia te które są i zadbać o to aby mogli ludzie z sąsiednich gmin dojechać do naszego dworca to wtedy będzie frekwencja na peronie Rozgonić to całe towarzystwo Kolejowe . Rozebrać linię do Orchowa będzie fajna ścieżka rowerowa . A od Mogilna do Żabna na bazie torowiska zbudować obwodnicę południową

 » polaczenie z warszawa (mieszkaniec | 31-10-2018, 09:13:37)

dobrze ze nas miejscowy polityk nie obiecal poloczenia z Chinami tak jak zrobili to politycy z Koronowa w obietnicach wyborczych powiedzieli ze juz niedlugo bedzie polaczenie Koronowo-Chiny

 » Dojazd (123 | 31-10-2018, 08:42:23)

A skąd PKP miał dane skoro ludzie z Mogilna i okolic kupują bilety na dojazd do Warszawy z Gniezna albo Inowrocławia ?

 » jedzie pociąg z daleka (a | 31-10-2018, 07:52:07)

Pomysł zrodzony w kampanii wyborczej, gdzie wszystko można powiedzieć...efekt jest taki, jakiego należało się spodziewać

 » połączenia brak (em | 31-10-2018, 00:37:37)

Pociągu bezpośredniego nie ma, to i chętnych nie ma, logiczne. Znaczące wydłużenie czasu przejazdu to ile minut? 3? 4? Dawniej pociąg bezpośredni był i wiele osób korzystało, ja również. Połączenia z tyloma miastami, a ze stolicą brak... Ciekawe czy np. do Kudowy Zdrój tyle chętnych będzie...

 » połączenia brak (em | 31-10-2018, 00:34:43)

Pociągu bezpośredniego nie ma, to i chętnych nie ma, logiczne. Znaczące wydłużenie czasu przejazdu to ile minut? 3? 4? Dawniej pociąg bezpośredni był i wiele osób korzystało, ja również. Połączenia z tyloma miastami, a ze stolicą brak... Ciekawe czy np. do Kudowy Zdrój tyle chętnych będzie...

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nie ma konsoli i 600 złotych (7)
 » Tu pojawią się wolontariusze (6)
 » Teren zagrożony ptasią grypą (3)
 » Nielegalny towar "spod lady" (13)
 » Papierosy i tytoń bez akcyzy (4)
 » MOGILNO: Pierwszy lottomilioner (26)
 » Internetowe licytacje na WOŚP (1)
 » Zbierają pieniądze na operację (4)
 » Pamiętaj o prawidłowych danych (0)
 » Czwarty raz złamał prawo (8)
 » DĄBROWA: Wykupią prywatny NZOZ (11)
 » Powstanie nowoczesne targowisko (27)
 » Zimowy konkurs fotograficzny (0)
 » Zderzenie z dzikiem (3)
 » Bezpieczniej na drogach (7)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ