Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Powiat Mogileński - KPP Mogilno

Policyjna akcja "Prędkość"

2018-11-14 15:10
 

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie powiatu mogileńskiego działania pod kryptonimem "Prędkość". Głównym celem akcji było zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością.

We wtorek, 13 listopada od godziny 4:30 do godziny 12:30 policjanci z mogileńskiej drogówki prowadzili na drogach powiatu działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Punkty pomiaru prędkości były zlokalizowane w miejscowościach położonych wzdłuż najbardziej ruchliwych tras, czyli dróg krajowych nr 15, 25 i 62.

Podczas akcji pod kryptonimem "Prędkość" mundurowi byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Funkcjonariusze zwracali więc uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także na trzeźwość kierowców.

W tym dniu mundurowi skontrolowali 40 kierujących pojazdami. Jak się okazało, 9 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo podróżujących nadal apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną" - taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [19]» dodaj komentarz   

 » Akcje (Leon zawodowiec | 17-11-2018, 22:31:14)

A jakie akcje przeprowadzają dzielnicowi, bo coś cicho o ich działalności?? Są w ogóle w tej komendzie czy siedzą cicho i się ukrywają?

 » PSIA GRYPA (TOLDI | 16-11-2018, 23:30:16)

Taki był spokój,a teraz będą nadrabiać,bilans musi wyjść na zero.A na temat strajku to lepiej nie mówić np.w LOCIE ludzie ryzykowali zwolnienia z pracy a tu łamanie prawa w świetle prawa.Policji powinno się zabrać swiadczenia a dla lekarzy zakaz leczenia

 » Ciężarowe (Obiekttwn8 | 16-11-2018, 09:53:27)

Dlaczego policja bardzo rzadko sprawdza prędkość ciężarowym autom? Bo na cb się wzajemnie ostrzegają i wiedzą gdzie stoją.Jednym ze sposobów powinno być sprawdzenie tachografu gdzie widać z jaką prędkością się porusza samochód.Tym bardziej,że to urządzenie przechodzi legalizację. Ciężarówki,zdarza się że jadą poza terenem zabudowanym z prędkością pow. 90 km/h a powinny jechać zgodnie z kod.dr. 70 km na godzinę.Zdarza się też trąbienie na auta osobowe które jadą zgodnie z dozw. prędkością w terenie zabudowanym aby zwiększyły prędkość.

 » policyjna akcja (mieszkaniec | 15-11-2018, 22:46:39)

Policyjna akcja L4. Policjanci symulanci!!!

 » Nudne akcje (Makrela | 15-11-2018, 22:32:58)

Codziennie w Polsce , Europie i na Świecie ludzie przekraczają prędkość a tu jak zawsze wydarzenie roku ze 9 osób dało się złapać.. zenada

 » Do arczi (Mmm | 15-11-2018, 13:22:17)

He he przestań brać te świństwa albo zmień dilera. Większych głupot nie słyszałem. Od tego czy pomiar wykonany jest prawidłowo w przypadku odmowy przyjęcia mandatu jest sąd i na podstawie zebranego materiału ocenia kto ma rację a nie jakiś prokurator będący na miejscu dzieciaczku. Idź spać dobranoc

 » do obywatel (mieszkaniec odiedla | 15-11-2018, 10:24:54)

Co Ty człowieku oni nie przyjadą na osiedle. Zgłaszałem na mapie zagrożeń i nic. Na osiedlu mamy małą obwodnicę i większość jedzie jak by nadal byli na krajówce. Ale policjanta symulanty twierdzą, że nie ma problemu a po drugie muszą mieć miejsce do bezpiecznego zatrzymania kontrolowanego pojazdu. Tak ze nic z tego.

 » prędkość (obywatel | 14-11-2018, 23:20:44)

Zapraszam policję na ul. Kasprowicza w Strzelnie. Na odcinku od ul.Mickiewicza do ul. Stefana Wyszyńskiego, kierowcy rozwijają prędkość jak na autostradzie przy ograniczeniu 40 km/godz.

 » Kontrola (Gość | 14-11-2018, 20:57:43)

Teraz szanowni panowie policjanci muszą odrobić zaległości po proteście i będą gnebic kierowców mandatami. Brawo panowie policjanci

 » Kontrola (Gość | 14-11-2018, 20:57:03)

Teraz szanowni panowie policjanci muszą odrobić zaległości po proteście i będą gnebic kierowców mandatami. Brawo panowie policjanci

 » Do arczi (Aaa | 14-11-2018, 20:21:41)

Gdzie ty takie bzdety wyczytałem, chyba w Fakcie.nie masz podstawowej wiedzy na ten temat

 » Ważniak (Do Obi co nic nie robi | 14-11-2018, 19:57:27)

Czy ty jesteś normalny

 » Na (Abc | 14-11-2018, 19:32:37)

I nastąpiło cudowne uzdrowienie

 » kpina (x | 14-11-2018, 19:01:36)

na krajówce 40 kierujących w ciągu 8 godzin? chyba 7,5 godziny przespali w radiowozach :D

 » do arczi (OBI | 14-11-2018, 16:42:27)

Ty jesteś idealista. Żaden prokurator nie przyjedzie.Druga sprawa.Są choroby typu UFO.

 » .... (arczi | 14-11-2018, 15:52:54)

ciekawostak: zasięg pomiaru dowodowego z ręki do 80m, do 90 z statywu, pomiar tylko na prostej plaskiej drodze, w razie watpliwosci robisz zdjecie pomiaru, nr urzedzenia legalizacji urzadzenia legalizacji jednostki zasilajacej i uprawnien policjantow, w razie brakow czegos lub odmowy okazania smialo dzwonisz do najblizszej prokuratury i informujesz ich o przekroczeniu i/lub niedopelnieniu obowiazkow przez policjantow, i czekasz na przyjazd prokuratora

 » żal .pl (Przemo | 14-11-2018, 15:42:00)

A co już wyzdrowieli nagle tacy zdolni do pracy ? W ramach protestu poszli na „ udawane chorobowe „ i to jest zgodne z prawem ? Nikt nam nie wmówi ze nastąpiło cudowne ozdrowienie . Nie czepiam się protestu o podwyżki , lecz o pójście na chorobowe . Zarówno oni jak i lekarz złamali prawo i przysięgę . I co ja nam przestrzegać prędkości o 5 km na godzinę . Ch...j strzela jak się takie coś widzi i słyszy . Posiadanie marihuany która w niektórych krajach jest legalna to u nas przestępstwo a oszustwa na lini policja - lekarz to wogole przykład i wzór do naśladowania . Pier.... le to nasze zakłamane prawo .... wszystkich ich wyje....ć na zbity pysk ....

 » Iskra (Dr.Mercedes | 14-11-2018, 15:17:46)

Na premię świąteczną zbierają .niech sami się zkatroluja .

 » Haha (Jaa | 14-11-2018, 15:15:31)

Wkoncu się zabrali do roboty. Koniec protestu??

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Raper nominował MOW Bielice (3)
 » Susza a oszczędzanie wody (25)
 » Piana wpływała do jeziora (15)
 » Wypadek na drodze w Dzierzążnie (23)
 » IV etap znoszenia ograniczeń (5)
 » Walczą z podrzucaniem śmieci (9)
 » Objazdowy Dzień Dziecka (3)
 » KWIECISZEWO: Poranne dachowanie (2)
 » Kto pisze po znakach i koszach? (8)
 » Trzy kolizje od rana (10)
 » Prewencyjne działania policji (8)
 » Akcja poboru krwi (2)
 » Otworzyli rondo na obwodnicy (36)
 » Kierowca Volvo z promilami (0)
 » BIELICE: Pożar hali warsztatowej (15)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2020   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ